Reklama

.

.

pátek 24. června 2016

EU se dostalo vysvědčení s týdenním předstihem…


Vladimír Korupa
24. června 2016  Bez cenzury

… a není to žádná sláva. Jde však o logický následek nelogické politické impotence, kterou se unie v posledních letech prezentuje…

 
Dost dobře nechápu „překvapení“ z britského referenda, které dávají někteří lidé najevo. Podle mého názoru to byla jen otázka času, než některá ze silných členských zemí najde své „koule“, a postaví se byrokratické mašinerii, která i přes svou vzrůstající snahu o ovládnutí všeho, co se v Evropě šustne, nedokázala hledět pravdě do očí.

Když si to tak vezmete, tak každá olbřímí říše, co jsme jich jen v dějinách poznali, nakonec dojela na až rakovinově přebujelou byrokracii, ve které nakonec jedna ruka nevěděla, co dělá ta druhá, na neschopnost správně a pravdivě pojmenovat nastalé problémy, na malé, až nulové snaze hledat účinná řešení, na zahleděnost do sebe.

Dějiny jsou poučné, a celá slavná EU se jen probudila ze svého vlhkého snu o naivitě, že je něco věčné a jedině správné. Dokud fungovalo EHS (Evropské hospodářské společenství) pouze na bázi hospodářské spolupráce, bez snahy o ovládnutí každodenních životů občanů členských zemí, do té doby to mohlo klapat. Je důležité si uvědomit, že vinu na současném stavu, na výsledku britského referenda, nemají Britové, nelze je proto obviňovat z nějaké politické malosti, nelze jim nasazovat oslí hlavu proto, že se rozhodli tak, jak již víme.

Jejich referendum nespadlo z čistého nebe, nejde o nějaký jankovitý rozmar trucovitého dítěte. O referendu bylo rozhodnuto dávno, tedy myslím tím o tom, že se bude konat. Jeho výsledek však nebyl ani tak na britských voličích, jako spíše na Evropské unii jako takové. Myslím si, že EU měla dost času na to, aby zprávu o chystaném plebiscitu zpracovala, aby se tak říkajíc chytla za nos, a zkusila si připustit, že to znamená skutečnost, že to není jen tak, když jeden z nejsilnějších členů spolku hodlá skočit přes palubu.

A čeho jsme se dočkali?

Kdo by čekal nějakou reformaci struktur EU, nějakou sebereflexi, nějakou viditelnou snahu začít KONEČNĚ řešit skutečné problémy, a ne zástupné blbiny, ten byl asi zklamaný.

Kdo čekal nějaké smysluplné plány na zvládnutí uprchlické krize, místo faktických ústupků a připokaděnosti ze strany evropských politiků, ten byl zklamaný. Kdo očekával, že lídři EU tváří v tvář stále se stupňujícímu tlaku ze strany Turecka bouchnou do stolu, ten byl zklamaný. Kdo očekával jediné možné řešení řecké dluhové krize, a sice zpráskání nezvedeného a rozmazleného athénského bůžka, ten byl zklamaný a dočkal se jen a pouze dalších a dalších miliard eur vybraných daněmi, vyhozených oknem s nápisem řecká prožranost.

Velice mě pobavilo prohlášení našeho samozvaného gurua přes ekonomii, pana bývalého ministra financí Kalouska, který se prý po zprávách o výsledku britského referenda, a po zjištění, že prý libra náhle padá, nechal slyšet, že - „libra padá, a Moskva slaví“.

Já bych chtěl touto cestou pana Kalouska, a ostatní stejně smýšlející, jako on, upozornit, že Moskva nejen slaví, ale navíc se Evropské unii směje, a to už hodně dlouho, a vypadá to, že ještě dlouho se smát bude.

A světe, i Vy, pane Kalousku, div se, není to vinou britských voličů...

13 komentářů :

 1. Libra padá,Rusové slaví a pan Kalousek je óóóbr debil...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Den, kdy konečně toho megazmrda odvedou v klepetech bude skutečným státním svátkem, kdy všechny hospody v republice budou narvány oslavujícími bez rozdílu politického názoru (tedy mimo Ženíška a Laudáta).

   Vymazat
  2. Především, Rusové nemají moc co slavit! Nevidím co by rozpadání EU mělo přinést dobrého. Je to sice pěkná fraška, za břicho se popadat možná chvílemi můžou, ale určitě dobře vědí, že dokud je EU vazalem SS, dokud v ní vládnou nevolení byrokrati, tak si nikdy nebudou moct být čímkoliv jisti.
   Jdeme sice do pr*ele, ale proč bychom s sebou nestáhli i všechny kolem.

   Kalousek není jediný kdo má takové kydy, a to za jediným účelem. Aby se nic nemuselo měnit, hlavně ne v mocenské sféře, protože změnit smýšlení musí hlavně a možná jedině ten přízemní plebs.
   A konečně uvěřit, že za všechno dobré (moc toho není) můžou Kalouskovi loutkovodiči, a za všechno špatné ďábelský Putin.

   Vymazat
 2. No jo, tak budou chvíli mluvit o tom, že je potřeba vzít si ponaučení, že je potřeba reformovat a podobné kecy. Možná na chvíli trochu povolí, než začnou zase utahovat. Pak řeknou, že to chce větší akčnost, méně byrokracie, tudíž více pravomocí na Brusel. Kdepak, ti se poučí jedině pod šibenicí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jednoho krásného dne to třeba bude... Když se tak dívám na dnešní oblohu, tak si říkám, dnes by to šlo..

   Vymazat
  2. Bohužel se obávám, že odstoupením GB z EU se pouze posílí síla zakládajících států, GB měla významnou protiváhu, kterou dnes nikdo nevyváží. Merkelová se tváří zkroušeně, přitom si mne ruce...

   Vymazat
 3. Bez cenzury,ha ha,když napíšu co se na NR nehodí,tak to Dvařák smázne.Prostě NR rudokracie

  OdpovědětVymazat
 4. EU dostala to, o co si koledovala. Zatím to byla pouze facka. Ale do budoucna, nemusí zůstat jen u facek. Každý, kdo nemá místo mozku z EU kostku, slaví.

  OdpovědětVymazat
 5. Já chci taky hlasovat o vystoupení z Čtvrté Říše.

  OdpovědětVymazat
 6. 20:03 to neni o EU ale EU zlodějích a že se dotoho motá rusko,tak to vy odsuzujete.Pamatuji začátky EU a to i v ČSSR lidi to chtěli

  OdpovědětVymazat
 7. Dementné vedenie európskej únie nechápe, že musí podať demisiu, a to všetci Junkers,Tusk,Schulz so svojimi pätolízačmi.Nezvládli mnoho problémov a ďalej len komplikujú život v Európe. Nasierajú stále väčší a väčší počet obyvateľov EÚ.Ja som bol tiež zo začiatku podporovateľom vstupu Slovenska do EÚ, ale svojou politikou voči Ukrajine a Rusku u mňa hodnota vstupu do EÚ sa stratila a podporil by som odchod z EÚ. Čo robí vedenie EÚ? -núti ma, aby som uznal fašistický, ozbrojený a zločinecký prevrat na Ukrajine za správny a fašistov Turčinova,Jacenjuka,Porošenka,Parubyja,Avakova,Jaroša a iných považoval za priateľov Európy a aby som za nepriateľa považoval Rusko, ktoré zločinecká banda NATO obkľučuje. To je predsa tak očividné klamstvo, že to nie je možné už akceptovať. Ten dementný spolok po moci túžiacich ľudí v Bruseli je nutné rozpustiť a budúce vzťahy v Európe nanovo vybudovať.

  OdpovědětVymazat
 8. Výsledek Brexitu je zajímavý i z dalšího hlediska: když vezmeme v úvahu, že největší města byla pro setrvání, dále celé Skotsko, většina mladých, jistě i všichni přistěhovalci s volebním právem, pak nám z toho vyjde, že především lidé na anglickém venkově, tedy ti, kteří poznali vliv EU při každodenní práci, museli být ve velké většině už na EU pěkně nasraní a volili brexit. U nás by to bylo podobné, a velmi podobné to bylo s první přímou volbou prezidenta. Prostě Praho, musela bys být jako Tokio, abys nás přehlasovala.Naštěstí jsme ještě nebyli zbaveni volebního práva a svéprávnosti. To se to hlasuje pro EU ve finančních centrech a různých firem typu "darmopilové a marnojedky", ondulátorů horkého vzduchu a obchody se suchým z nosu. O opravdové práci nemáte potuchy. Doufám, že se dožiju toho, až skutečná práce -ať fyzická či duševní -bude hodnocena nejvýš. Zdravím Pavla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano!
   Pavlo, napsala jste to trefně.
   Podstatná je zkušenost s tím, žít ze skutečné práce, své vlastní nebo s ní být v přímém kontaktu, a proto i menší tendence být ošetřován systémem a být závislý na některém z tisíci druhů přerozdělování.
   Že toto to moloch, který už začíná víc brát než dávat a podvazuje a likviduje normální život a zdravé hodnoty, to už příliš mnoho kategorií lidí není schopni vidět.
   Naštěstí včera to v Británii dopadlo ještě dobře.

   Vymazat