Reklama

.

.

středa 8. června 2016

Expert: Piloti nacvičí likvidaci základen protiraketové obrany USA u hranic s RF
Dmitrij Litovkin
8. 6. 2016   Eurasia24

Chaudy – nový vojenský výcvikový prostor Vzdušných a kosmických sil Ruské federace na Krymu (Chaudy – jižní výběžek východní části Krymu) se stane zcela jedinečným místem, kde bude celoročně probíhat výcvik ruských vojenských letců. Více o tom agentuře Izvestija řekl redaktor časopisu Zbraně vlasti Viktor Murachovskij.

Výcvikové středisko se stane součástí Státního leteckého zkušebního střediska V. P. Čkalova v Achtubinsku, kde budou prověřovány nové metody použití leteckých systémů a zbraní. Na samotném polygonu Chaudy budou posádky frontových bombardérů Su-24M a dálkových bombardérů Tu-22M3 nacvičovat praktické použití raketové a bombové výzbroje proti pozemním i námořním cílům.

„Provedení leteckých útoků na pobřežní cíle (po výsadku protivníka) a zničení námořních cílů za situace, kdy letectvo působí z pozemních základen, je nejnáročnější součástí výcviku,“ prohlásil V. Murachovskij. „Výhodou polygonu Chaudy je výrazné zastoupení slunečních dnů během roku, což umožňuje vysokou frekvenci cvičných letů – skoro jak na běžícím pásu.“

Dodal, že v programu výcviku vojenských pilotů jsou kromě nácviku vzdušného boje zařazeny také útoky na dobře chráněné pozemní cíle, jakými jsou například mobilní velitelská stanoviště, stanoviště odpalovacích zařízení křídlatých raket ve stadiu předstartovní přípravy, přesunující se kolony tanků a automobilové techniky, a dále námořní cíle.

Jak V. Murachovskij uvedl dále, bylo na Krymu, v pozemním výcvikovém středisku Saki (Saki – město v západní části Krymu na pobřeží Sackého jezera), zahájeno formování prvního pluku palubních stíhacích letounů MiG-29K/KUB. Jde zatím o jediný ruský stíhací (víceúčelový) letoun schopný nést (a bojově použít) dva typy protilodních křídlatých raket – Ch-31 a Ch-35.

V Saki je vybudována tzv. NITKA – přesná kopie startovacího můstku a přistávací dráhy letadlového křižníku Admirál Kuzněcov. Při nácviku tento tréninkový komplex umožňuje vytvořit podmínky maximálně se přibližující reálné situaci při startu a přistání na letové palubě lodi.

Na novém polygonu budou moci palubní piloti získat i letové návyky pro lety nad otevřeným mořem a v podmínkách letu bez vizuální orientace a nacvičit také použití námořní výzbroje.

Náčelník tiskového oddělení Černomořské flotily Vjačeslav Truchačev sdělil redakci Izvestijí, že školení pilotů MiG-29K/KUB bude probíhat až do 1.července. Během léta bude pluk přemístěn přímo na palubu křižníku Admirál Kuzněcov a na podzim bude zařazen do bojové služby ve Středozemním moři.

Profesor Akademie vojenských věd RF Vadim Kozjulin doplnil, že na krymských leteckých polygonech bude možno nacvičovat i ty postupy, které uplatňovaly ruské bombardéry v Sýrii při likvidaci infrastruktury teroristů.

„V souvislosti s dokončením americké základny Národní protiraketové obrany v Rumunsku se tyto aktivity Ruska stávají i vzkazem pro USA a NATO, které Moskva opakovaně varovala, že nepřátelské kroky Washingtonu nedaleko od hranic Ruska nezůstanou bez odpovědi,“ zdůraznil vojenský expert.

Zdroj: izvestia.ru a tvzvezda.ru
Překlad: mbi, Eurasia24.cz

43 komentářů :

 1. Možná se dožijeme i toho, že Západ tímto způsobem ekonomicky vyždímá Rusko a uzbrojí ho - stejně jako v 1990, kdy se rozpadl celý SSSR.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tvoje utkvělá představa je ti k prdu!!!!!

   Vymazat
  2. 9:25 a to jsi jak zjistil, že je to moje utkvělá představa ?
   Je to můj názor, který nijak neprožívám. Až Rusko ekonomicky padne, tak alespoň bude klid.

   Vymazat
  3. A to ti napovídal Šapito nebo ten maxibezmozek kníže????

   Vymazat
  4. Jste špatně informován, vyhrál socialistický blok. Jsou o tom analytiky, ale komunistické elity odevzdali východ k rozebrání západem (jak můžete pozorovat i u nás) a dali mu pár let života navíc. Jenže část elit Ruska kopalo za národ a podařilo se jim začít tomto scénáři na rozebrání Ruska bránit. Proto ta hysterie v mediích proti Rusku.

   NATO není na válku připraveno, kdežto Rusko ano. USA jde ke dnu a prohrálo. Krize je v tom, že vyhrát nad hlupákem může být katastrofa. Nějaký horlivec z USA by to mohl zmáčknout (Američani jsou na to blbí dost, chytrý volí násilí jako poslední možnost, kdežto pro USA je to jedinou možností, kterou znají) a máme hned potopu světa 2.0.

   Vymazat
  5. Pokud Rusko hospodářsky padne, bude válka. USA nemají slitování se slabým nepřítelem. Prokázaly to v případě Panamy, Grenady, Iráku, Libye, Afghanistánu, Sýrie a spousty dalších zemí. Takže bych spíše fandil Rusům.

   Vymazat
  6. Jen ať nacvičujou -něco dělat musejí - ne? A hlavně psát psát a psát. Hádat se a nadávat si - to vyřeší všechno. Perfektní zábava. Hodně příspěvků je potřeba - čím více příspěvků, tím více peněz. Dobří lidé, pište.

   Vymazat
  7. Jestli Rusko padne ? Tak v tom případě budeme my všichni v Evropě už dávno po smrti!

   Vymazat
  8. Debil z 9:35 chce klid.
   Tak do si vem cca 2m šňury na prádlo a jdi si na půdu a najdi si vhodný trám....
   Ty vole pitomá,co si myslíš,že by přišlo na takový,jako ty tady na Východě a okolí,kdyby přestalo Rusko ve své síle existovat a všechno by zůstalo v rukách takových sionistických Anglosasských kurev,jako jsou dnes u moci v USA & Spol.??!!
   Putin a Rusko je totiž jediná naděje nejen pro tuhle naprosto zdebilnělou křesťanskou Evropu,ale i pro celý svět před koncentrákem a endlózungem s gójimy "bohem vyvolených",o který se už postaletí snaží a nikdy mu nebyli tak blízko,jako teď!!!

   Vymazat
  9. Nic jinýho nezbyde ... a pak val! Ukrajina s Běloruskem a Gruzií a Ázerbájdžánem - šup do NATO!

   Vymazat
  10. 9:19- Sentenci o uzbrojení Ruska vymysleli Reaganovi poskoci, aby omluvili vzrůst Reaganova zadlužení.
   Je pravda, že Sovětký rozpočet trpěl nízkou cenou ropy, kterou si objednala CIA u Saudské Arábie. Ale skutečný zánik SSSR následoval po nešťastném pokusu sovětských elit o přátelství s USA a předchozí americké ideologické diverzi.

   SSSR musel po celou dobu své existence čelit větším či menším ekonomickým sankcím. Ale tentokrát sovětská elita uvěřila, že se Západem lze nastolit přátelské soužití, provede-li ideologické a geopolitické ústupky.

   Anglosaská ideologie světovlády, důsledně aplikovaná už od doby alžbětinské, (kdy začala vznikat i ruská carská říše), nalezla obratně cestu i vhodné lidi uvnitř, kteří za v podstatě malý úplatek vložili Sovětský svaz do rukou USA. Málem se jim dílo podařilo dovršit.

   Pokud se zde objevují čtenáři, kteří mluví o Rusku s obdivem a nadějí, velmi jim rozumím. Rusko není příkladem vysoké životní úrovně a všeprostupující úrovně kulturní. Je však v současné době jedinou hrází proti světovládě jistých kruhů, které pomocí armád NATO si podrobily už všechen ostatní svět.
   Ne sice zcela, ale podrobí-li si i Rusko, pak to bude úplné.

   My, "rudohnědá lůza", jak nás tady ráčí titulovat jakýsi frustrát, víme velmi dobře, že je Rusko kapitalistické, že vedle nesmírného bohatství jeho elit panuje v lidu velká chudoba. A člověk vyrostlý v Evropě by si zvykal těžko na tvrdé životní poměry tam. Ale Rusko je současně stát relativně normální, který nepropadl nešvaru „politické korektnosti“, muž je muž, žena je ženou, dítě má mámu a tátu, homosexualita je úchylka, dítě si ve škole nehraje, ale učí, a ruská zahraniční politika je čestná. Ačkoliv neziskovky dělají co mohou, aby zkurvily Rusko podle západního vzoru.
   Proto (já alespoň proto) fandíme Rusku. Je to hráz proti Novému Světovému Pořádku, a čelí sjednocené lživé propagandě a vojenskému ohrožení Západu, do jehož sféry jsme byli pohlceni.
   A Putin je ve světě politiky zcela mimořádný úkaz. Člověk těžko uvěří, že mohl tento muž uhájit svůj postoj a pozici, když vidíme, kdo stojí v čele USA i ostatních států Západu.
   PB

   Vymazat
  11. Naprostý souhlas..

   Vymazat
 2. jestli padne Rusko, bude to jen další kolonie, kterou naši západní kamarádi budou vlastnit a vysávat, jako vysáli nás. Kdybych jste měl rozumné názory, dalo by se s vámi polemizovat, ale jste jen jednoduchý člověk, možná placený student FF UK a od takových dál

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Někdo vysál leda tvůj mozek. Ale měl jsi někdy vůbec nějaký?

   Vymazat
  2. Že to říkáš zrovna ty knížecí synátore!

   Vymazat
 3. Teorie o uzbrojení je přesně to co charakterizuje myšlení Spojených států Amerických. Odpověď je jednoduchá: Když zasáhneme vystřelenou kulkou jednotlivce přímo do srdce je úplně jedno, že máme dalších sto kulek, kterými ho můžeme zasáhnout. Nebo jinak: Může jednotlivec zkonzumovat víc než je jeho velikost obsahu jeho žaludku a jestli má potravin víc, tak se mu tak akorát zkazí. Jinými slovy, Spojené státy Americké můžou zbrojit do "aleluja", ale od určité hranice vyzbrojení to žádný efekt mít nebude. Co se týče domnělým vítězstvím západu nad východem ve studené válce to bylo spíše vítězství propagandy než zbraní. Lidé na východě uvěřili svítícím neonům výkladních skříní západních metropolí a uvěřili taky kecům o demokracii a celkem jim bylo úplně jedno jaké zvěrstva provádí západ ve Vietnamu a ve válečných konfliktech po celém světě. Jenže západ potřebuje mít nepřítele, aby byl důvod vyrábět co nejvíc zbraní a zabíjet co nejvíce lidí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lidé na východě vás vy rudí pitomci prostě poslali do prdele. A dodnes toho nelitují což se neustále a prokazatelně ukazuje ve volbách. Smiřte se s tím už a raději zalezte. Můžete být rádi že jste za ty vaše prasárny nedostali od lidí pořádně přes rypák.

   Vymazat
  2. Nepřítele si ale pořád maluje Rusko - prakticky denodenně jsou ruští obyvatelé zaplavovaní z televize hrůzou o tom, jak je USA a NATO jede přepadnout. Byl jsem v Rusku minulý týden a nedalo se na to dívat - samé nesmysly a lži o tankových brigádách u hranic Běloruska !
   To všechno ukazuje na to, že občané v Rusku jsou masírovaní účelově, aby akceptovali snižující se životní úroveň. Je to naprosto stejná taktika, jak před rokem 1990.

   Vymazat
  3. 10:27

   Že na tuto propagandu skáčou Rusové se dá pochopit. Ale že na ni skáčou i idioti z ČR, tak nad tím zůstává rozum stát.

   Vymazat
  4. Pro 10:22 a co jsi dělal ty chytrolíne. Vůbec nechápeš o co jde jsi ovce. Tady to není vůbec o tom Amerika proti Rusku, ale o tom zločinné elity proti lidem. Jde o zotročení celého lidstva (je o tom každý druhý film USA, umělci cítí kam jejich svět směřuje) nebo vytvoření globalizace na základě mírové spolupráce států.

   Vymazat
  5. 10.22
   stav se za mnou na pitevně a já ti ukážu jak vypadá rozflákenej rypák,genitále!!!!!

   Vymazat
  6. Pro 10:27 sem si můžeš napsat co chceš, ale jsou to pouze tvoje fantazie. Vsadím se, že ani neumíš rusky, jestli ano tak něco rusky napiš nebo uveď zdroje.

   Jak se braní v Rusku proti západním lžím a podobným prolhaným pomatencům jako je anonym 10:27 je uvedena zde:
   http://www.novarepublika.cz/2016/05/kontra-propaganda-v-ruskem-stylu.html

   Vymazat
  7. Rus není vůl, nakonec povstane. Punťa bude viset! - http://vk.com/sotnya_88

   Vymazat
  8. Rus není vůl a viset budeš ty debile.

   Vymazat
 4. pre 10:39 ry mozes pitvat akurat zabu , ty pitevna.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nauč se česky,čoboláku!!!!

   Vymazat
  2. "Nauč se česky,čoboláku!!!!"
   Jo to je to "slovanské bratrství" v podání prokremelských v praxi :-)))

   Vymazat
  3. Jj. Pro tyhle rudohnědky co tenhle webík asi dvaceti fanatiků dokupy hltaj, je "slovanstvím" jen to co něm žvaní ugrofinskej míšenec Puntin:) Ale polské a ukrajinské či chorvatské slovanské bratry by utopili na lžíci vody, kdyby jim to nařídil a měli takovou velkou lžíci!:)))

   Vymazat
  4. Ubozí ussacký hovada vzešlý z mejdanu jde měl v posteli kámen cihlu.....a jejich mutr měla nemoc šílenejch krav.Tomu říkám genetická výbava!!!!!

   Vymazat
 5. Ano - rozflákejte si rypák, ale hlavně pište. Kdo píše příspěvky, ten pro pisálky článků vydělává. Češi - pište!

  OdpovědětVymazat
 6. Jsi na omylu, v roce 1988 začala na Západě a hlavně v USA velká hospodářská krize a nebýt naivity Gorbačova, který věřil slovům o síle ekonomiky USA a EU, tak by nikdy nesouhlasil s rozpadem SSSR a Varšavské smlouvy. To, co provedl, pomohlo USA a EU se z hospodářské krize dostat a nastartovat permanentní krizi u všech postkomunistických států Evropy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:17-drobný detail, Gorbačov nebyl naivka ale součást celku!

   Vymazat
  2. Krize začala v tvé hloupé palici a to už při narození.

   Vymazat
  3. S lidmi jako anonym 11:38, kteří popírají zřejmá fakta, lidstvo moc nadějí na přežití nemá. Dokonce ani západní media nemohou skrývat krizi 1988.

   Vymazat
 7. Správná a jediná možná reakce Ruska na soustavné provokace NATO a cílené zvyšování napětí.Současní představitelé států NATO a EU jsou naprosto nedůvěryhodní lidé a Rusko musí být ve střehu, aby některé soustředění vojsk a cvičení nepřerostlo třeba ke společné invazi NATO a ukrajinských fašistů na Krym.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jediná správná reakce je kapitulace a rozparcelování Ruska na svobodné země svobodných občanů ...

   Vymazat
  2. Skoč si k čokovopici do Fuckingtownu pro obolos za ty pitomosti co tady bleješ ty bezmozku vzešlý z cloaky maximy!!!!!

   Vymazat
 8. Správné a jediné řešení je si to tady denně vyříkávat na diskuzích. Platforma neutuchající energie, a rozumy všeho druhu -škoda že to není nijak zužitkovatelné. Co by tady bylo strategicky vyzrálých vojevůdců. A kde jste byli v devadesátém, když nám tady pokrytci po majetkovém puči začali kurvit náš vlastní národ, a dotáhli nás až na okraj války? A ještě jsou tak laskaví, že nám o tom denně píšou, a dokonce nám umožňujou se k tomu vyjadřovat? A my se roztékáme vděčností, že se vyjadřovat smíme, a medíme si, že je to ta slibovaná svoboda.

  OdpovědětVymazat
 9. Rusáci se pozabijej navzájem a pak bude klid

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To sis vyčetl v knihovně v Bohnicích ty lejnosrku bez mozku?!!!!

   Vymazat
  2. Klid bude až zabijeme tebe hlupáku 19:27

   Vymazat
 10. Gorbačovovi vládla manželka a kdo to byl si zjistěte. Kdyby byl normální tak se nebude trápit a oddělá se. Znám ruskou duši a kdo to nepochopí, ničemu v Rusku neporozumí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:07-z tohoto pohledu je relevantní, kdo "řídil" Raisu! Škoda, že OSN nemá vlastní BISku, byť též jistě infiltrovanou. Pléduji pro "konkurenční BISky v každém národě(státu) neb konkurence je zdravá a brání demokracii, souhlas trollíci?

   Vymazat