Reklama

.

.

středa 22. června 2016

Express: V nejbližší době budou USA čelit tragédii horší, než Fukušima!

22.6. 2016   První zprávy
Geologové ve Spojených státech předpokládají, že v příštích dnech otřese Amerikou zemětřesení o síle 9,3 stupňů Richterovy škály.
Amerika bude v nejbližších dnech čelit zemětřesení o síle 9,3 na pevnině během deseti otřesů. Taková síla podzemních otřesů může způsobit ničivou tsunami na západním pobřeží Spojených států, domnívají se odborníci, uvedl britský deník Express.

V Kalifornii, podél San Andreaského zlomu v posledních deseti dnech došlo k otřesům mírné síly - v průměru jeden denně. K poslednímu došlo tři míle od údolí Yucca, uvedla americká geologická instituce US Geological Survey. Jednalo se o poměrně slabé otřesy o síle 3,6 stupně a výzkumníci je zaznamenali v hloubce 1,2 km.

Tyto malé otřesy (celkem asi dvě stě), byly cítit od Santa Barbary až po hranici s Mexikem. Všechny podzemní otřesy se odehrály ve stejné oblasti, takže vědci očekávají, že dojde k drtivému pokračování v otřesech s více než devíti stupni.

Jako píše Express, záchranné služby se připravují na boj s nejsilnějším zemětřesením v zóně Cascadia (oblast Země, kde se tektonické desky posouvají pod sebe). Očekává se, že z této katastrofické zóny se živelná pohroma bude pohybovat na sever podél západního pobřeží Ameriky.

Američtí vědci již v únoru tohoto roku znekldněně zvýšili pravděpodobnost katastrofy v San Andreaském zlomu o sto procent: Geologové: San Andreas povede k Armagedonu USA

Nedávné nejsilnější zemětřesení v Borrego Springs, San Diegu se odehrálo minulý pátek. Jeho velikost byla 5,2 stupně a záchranné operace trvaly čtyři dny.

Časté otřesy v rozmezí od tří stupňů Richterovy stupnice zvýšily obavy z blízké budoucnosti amerického kontinentu. Podle vědců, píše Express, kalifornský zlom a oblast Cascadie již dloho ohrožují Ameriku velkou katastrofou.

Vědci z US Geological Survey zveřejnili výsledky své analýzy, postavené na počítačovém modelování. Závěry vědců ukazují, že zlom San Andreas v Kalifornii je schopen vyprodukovat otřes o síle 8,3 stupně. Výsledky výzkumu Američany velmi nervóznil: v roce 1906 bylo San Francisco téměř srovnáno se zemí zemětřesením o síle „jen“ 7,9 stupňů.

Počítačový model vědců umožnil identifikovat oblasti kaskád, které způsobují největší znepokojení. Hlavní riziková oblast se rozkládá na 60 mil podél pobřeží
Tichého oceánu ze severní Kalifornie k ostrovu Vancouver.

Portland, Seattle a Vancouver jsou v dosahu mocné tsunami, která by mohla zničit infrastrukturu a vzít životy milionům lidí. Podle Expressu má US Geological Survey všechny důvody očekávat zemětřesení o síle 9,3, což bude mít za následek drtivou vlnu.

Aby vysvětlili rozsah očekávaných katastrof, vědci uvádějí jako příklad zemětřesení, které postihlo Japonsko v roce 2011. Zabilo tisíce lidí, velký počet měst a budov byly zničeny a zaplaveny, došlo k 11 jaderným selháním (největší nehoda postihla elektrárnu Fukušima).

Jiří Kouda, První zprávy

46 komentářů :

 1. No už aby to bylo, ale ti co tu způsobují války už jsou v bezpečí. Ty kurvy Sorošové, Rotschildové, Morganové, hodit do peklazemětřeseí je málo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohužel to zase odskáčou ti obyčejní a nevinní. A A ony zmíněné Ku...y sou dávno za vodou. A budují si svý nový mocenský paláce. (Viz Ženeva, Saud. Arabie a t.d.).Ona multikultura je jejich hlavní zbraní. A obyčejní amíci i ostatní plebs na celým světě včetně nás jim to pořád žere a zobe z ruky, místo teho aby si je vzal na paškál.....

   Vymazat
  2. aj ja som si povedala, že už aby to tu bolo. Je pravda, že si to odskáču obyčajnú ľudia a nevinní. Ale tí nevinní obyčajní ľudia volia tú vládu, čo ničí celý svet. A keď sa tých obyčajných ľudí pýtali na ulici, či sú za to, aby dali Rusom za Krym príučku atómovkou, tak 9 z 10 povedali, že sú za. Takže keď budú mať doma USA problémy, nebudú sa srať do zvyšku sveta. Bude menšie riziko, že Európa zhorí v atómovom požiari. A košeľa je bližšie ako kabát. Osobne si myslím že aj výbuch Yellowstone, keď bude čoskoro, svet ešte rozdýcha. Aj keď nás to bude stáť obete a strádanie. Ale keď bude USA ešte pár rokov robiť to, čo dosiaľ, tak to už svet nerozdýcha.

   Vymazat
 2. Hezký scénář, hezky se to čte. Teď ještě, jestli to bude pravda a necucá si to někdo z prstu. To by mě opravdu, ale opravdu mrzelo. Konečně by měli starosti sami se sebou a na svém......

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takových "katastrofických" scénářů už bylo. Toto je normální svět a ne "Americký trhák".

   Vymazat
  2. To jsem nepochopil. Lepenka to kvituje se zklamáním nebo s úlevou. Za koho Lepenka kope? Toť otázka.....

   Vymazat
 3. Už aby to bylo!
  A měli konečně jiné starosti ,než lézt,provokovat,
  podjebávat a nakonec mordovat v zemích,
  do kterých jim je a má být velký kulový!
  je to hnus!
  j.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máme tam kamarádku z Čech, bojíme se o ní... Obyčejným lidem nic zlého nepřeju, katastrofa je katastrofa, ať se děje kdekoliv.

   Vymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dovzdělej se ty, psychopate, než tě doděláme. Takového zkurvysyna a zmrda měl fotr umlátit o betonovou podlahu hned, jak vypadl z kundy ! Ty nemáš vzdělání žádné o intelektu ani nemluvě. Jinak by ses nechoval tak namistrovaně. Možná jsi absolvoval nějakou školu, ale zmrd se z tebe stal ještě větší. Víš skoro hovno, ale myslíš si, že jsi ředitel zeměkoule. Skutečně vzdělaný a inteligentní člověk je skromný a nemachruje, jak imbecilní čurák !

   Vymazat
  2. Vymysli si jiné nadávky, hovado. Troubíš to tady furt dokola. Buď originální... jsem já to ale utopista.

   Vymazat
  3. Tak Vás je mi tedy líto. Takovou nenávistí zanešený rozum se jen tak nepotká. Co věta ,to urážky a zloba. Nejde o to, jaký máte názor. Máte na něj právo. Jde o projevy nenávisti ke všem, kteří si myslí něco jiného.Nechápu, proč cítite potřebu číst něco, co Vám evidentně vadí.Porozhlédnětě se , jistě najdete vyhovující stránky. Všem ku prospěchu. Hodně zdaru.

   Vymazat
  4. Platilo pro13:18

   Vymazat
  5. 13:18
   Pepku, ty tu budeš něco vykřikovat o rudohnědých? Ty? Tvůj stbáckej fotr hlídal mukly v Jáchymově a tvůj náckovskej děda v Terezíně. Takže si nejdřív ukliď před svým prahem, ty fašistickobolševické hovado!

   Vymazat
  6. A zase je zde použit otřepaný argument o vzdělání. Protože s tím tak rád operuješ a zřejmě se také rád vzděláváš, poskytnu ti zdarma jednu zásadní informaci. nebo možná několik. Především způsob jakým se zde prezentuješ odpovídá maximálně třem ročníkům pomocné školy absolvovaných s velkou protekcí. Dále pak všeobecně známmý fakt, že žádná škola, žádný titul na inteligenci nepřidá. Příkladem je množství absolventů rozličných VŠ kterým se nedaří zastřít myšlenkovou nedostatečnost.

   Vymazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  9. 19:07 - nečil se to ročílde:) To co Ameriku postihlo je daleko horší než nějaký posraný zemětřas a vinu na tom nesou přesně ti co takový jakým jsi se stal ty pasou! Koukni -http://creativitymovement.net/creator_library/slovakian/obbrw-9.html

   Vymazat
 5. Pokud by se to skutečně stalo,dalo by se to považovat za boží trest za všechno zlo , vraždění a války , které USA
  dosud rozpoutaly.Už aby to bylo .Je nejvyšší čas zničit tuto říši zla do základů.

  OdpovědětVymazat
 6. Pokud vím, tak v oblasti Indického oceánu po tsunami v Thajsku dělají sledování s dost přesnými údaji a za sebe mohu říci, že již delší dobu vzhlížím k supersopce v Yellowstounu, protože asi bude tento živel přínosnější než atomovka. Mohlo by se stát,že bude v určitém místě místo světadílu SA jen průliv. Po sopce má taky asi více lidí naději přežít než po ničivé atomové bombě. Při tom co se děje ve světě a čím se vyhrožuje by asi nešlo jen o jednu takovou zdravici - bylo by to ve stylu císaře pána: mým národům, byla by to ovšem poslední lidská slova.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak ti povím, že výbuch supersopky v Yllowstounu by měl horší následky než několik atomovek. Pravda nikdo by neumíral na nemoc z ozáření, ale vrátila by se doba ledová, protože mrak sopečného popela by byl tak obrovský, že by sluneční záření na zemský povrch vůbec neproniklo. Celá severní polokoule by zamrzla i se všemi lidmi, kteří by nestačili utéct.

   Vymazat
  2. Yellowstone už není supersopka, ale kaldera o rozloze 55x70 km. Ta původní supersopka se právě propadla sama do sebe a utvořila tzv. kalderu. A až ta vybuchne, tak jsme v prdeli všichni. Dobře nám tak

   Vymazat
 7. Energia uzavretej sústavy je vždy nulová. Teraz nie je!

  OdpovědětVymazat
 8. 13.18 ty modročerný pablbe,jestli jsi si nevšiml,tak tyto udaje dala americká geologická společnost.Pokud neumíš číst,tak sem nelez a přestan tady nadávat do rudohnědých idiotů.Hlavně by mě zajímalo,kde jsi získal přírodovědní vzdělání,ty emerický vlezdoprdelko-asi ve zvláštní škole,že.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:26 jsi na omylu. Podle toho jak to napsal, tak to vzdělání asi získal na ZČU v Plzni během jednodenní exkurse.

   Vymazat
 9. Proto chtějí rychle obsadit Rusko,aby se měli kam uchýlit a provozovat lichvu dál.Jiná vhodná velká země se nenachází.

  OdpovědětVymazat
 10. Že zrovna ty tu blbe 13:18 mluvíš o přírodovědném vzdělání, jak je vidět, tebe to minulo velikým obloukem. Přečti si ten článek ještě jednou, ne jen nadpis. Pochybuji, že ty to vůbec pochopíš, ten obsah Jandův milenče.

  OdpovědětVymazat
 11. Velký význam té informaci nekladu, i slunce vyhasne za tři miliardy let a sluníčka jsou v této Bohem prosperující zemi "šestadvacet let".Jozef Viskoč.

  OdpovědětVymazat
 12. Retardi co lezou ze současných VŠ zejména soukromých,jsou na úrovni předlistopadových učňů.Mám na mysli matematiku,fyziku.Všeobecný přehled,pravopis se nedá ani srovnat.Jak řekl Pjakin vzdělání je výsada,ne nárok.26 let trvající debilizace školství nese ovoce v podobě různých Jandů a spol.

  OdpovědětVymazat
 13. Je mi celkem líto těch zhruba 50 milionů američanů co žerou za potravinové lístky,že budou muset shořet v radioaktivním armagedonu i s těmi rozežranými hovady co plundrujou zbytek planety,jen proto aby si mohli vozit prdele do supermarketů v šestilitrových dvanáctiválcích.

  OdpovědětVymazat
 14. Pokud by se to skutečně stalo byla by to ta nejpozitivnější událost a tak potřebná facka těm nabubřelejm Amisráčům. Bohužel facka od matky přírody, která činností lidí a právě těch US nenažranců nejvíce trpí. Kdyby se jim chtěl ještě trošku probudit Yelistoun bylo by to úplně bezva, protože by konečně měli dost starostí o sebe a přestali by prostředky cpát do rozvratů po celé Zeměkouli. No a brečení našich kavárenských blbečků, to by byla slastná píseň. Určitě by z toho obvinili Putlera a jeho umírající Rusko. Jo a na konto pomoci bych jim poslal tak leda hovno. Konečně by byl klid po celé planetě. Byli by v prdeli několikanásobně více než po Katrině a měli by svůj Holywood v praxi Keňan v bílé chatrči by mohl ukázat jak miluje svůj národ a umí jej zachránit. Třeba by s Hitlari předvedli zázrak.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě chlapče nemáš vůbec představu, co by se stalo, kdyby vybuchla kaldera v Yellowstonu. Jistě by to zničilo USA v okruhu minimálně 600 km, dovedeš si představit jak by dopadl ale celý svět? To není jen o těch pitomejch Američanech, ale o nás všech. Minimálně 10 let nukleární zima všude na zeměkouli a další problémy z toho si odvoď sám. Kolik nás přežije? To ani zasranejm chazarům nepomůžou hordy nakradenejch peněz a zlata. S tím si prdel nevytřou.

   Vymazat
 15. Ak by sa to stalo, je mi luto obycajnych ludi. Ti, ktori chcu, aby sa take nieco stalo (zemetrasenie) - z nich hovori strach z vojny, beznadej a bezmocnost. Asoon takto rozumiem tym ich prianiam. Ludia, miesto zelania zla nevinnym je CAS SA ZACAT ORGANIZOVAT A MOBILIZOVAT PROTI TOMUTO SIALENSTVU.

  OdpovědětVymazat
 16. Co známe Američany, ti by tuto katastrofu využili k naplnění svých zájmů, to znamená, že by prohlásili, že za všechno může Rusko, které je příčinou zemětřesení a že mají důkazy o tom, že to způsobili Rusové. Vzpoňte na 11. září a nárazy dopravních letadel do mrakodrapů Dvojčata a pak si vzpomeňte vše co pak následovalo a kdo byl obviněn i když s tim neměl nic společčného a kolik nevinných lidí bylo američany zavražděno, kteří neměli s ničím co se odehrálo 11. září nic společného. Takže myslím, že Američani by to klidně mohli využít k rozpuotání ještě většího válečného konfliktu, který v součané době z jejich iniciativy po celém světě probíhá.

  OdpovědětVymazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsi ubohé, sprosté, nenávistné hovado. Zmršená napodobenina člověka. Nadáváš tady jak prase - jen ty a denně jen ty. Nikdo jiný. Těžko říci, proč sem vytrvale lezeš, když lidi zde nenávidíš, a že je nenávidíš, čiší z tvých sprostých nadávek. Lezeš sem každý den proto, abys napsal sprostý urážky? Už Nostradamus předpověděl pro americký kontinent obrovskou přírodní katastrofu, Kalifornie má úplně zmizet do moře, Hollywood zmizí. Bude to série katastrof, a vychází to právě na tohle období - jsou pětihory - Země prodělává své tvořivé cykly pořád. Prvohory..druhohory... a dál. Jenže blb jako jsi ty nezná ani Nostradama, ani zemské cykly, jsi prmitivní hovado, kdo z něčeho obviní tvoji Ameriku, tak by ses z toho posral. Pro tebe jsou prostě nedotknutelní. Budeme vidět, jestli měl Nostradamus pravdu nebo ne, a nemusí se do všeho cpát politika. Zemětřesení a tsunami mají k politice hodně daleko. A ty jdi do prdele.

   Vymazat
  2. 17:14

   Kdo je tady "ubohé, sprosté a nenávistné hovado" je názorně vidět na vašich vroucných přáních zkázy USA. Takové prasečiny může klepat do počítače jen nefalšovaný pičus a psychopat.

   Proč sem lezu? Abych vám, odporným kreaturám sdělil co si o vás většinová společnost myslí, hovada jedny.

   Ale na rozdíl od vás vám vy kreatury nic zlého nepřeju. Každý jste strůjci vašeho vlastního štěstí a karmické zákony se o vás spolehlivě postarají.

   Vymazat
  3. Ty mluvíš za většinovou společnost? Rád bys, aby tvoje debilní názory a nadávky sdíleli, viď chudáčku, ale ono to nějak nefunguje. Ty většino společnosti :o))) Chytil jsem záchvat smíchu.A vyhrožovat může zase jen chudáček, ty karmo. Ty zdechneš na nenávist, to si tvoje okolí potom oddychne. Ale to už nebudeš vědět, umřeš v bludu, že za tebou stojí většina. Tady si békej jak chceš, člověk se aspoň zasměje poblblýmu fanatikovi s pěnou u tlamy :o)))

   Vymazat
  4. A jsi opravdu blbej jak facka 17.30. Neseru do názorů politiku, napsal jsem o proroctví Nostradamově a kdo má zájem, může si to přečíst. Stejně tak jako to, že teď je období pětihor, a planeta Země prodělává změny - na tom nezmění nic ani hovado, který jen nadává a sprostě uráží. Cos mi chtěl napsat - žes proroctví Nostradama studoval, a že to tak není? Proč mi podsouváš, že přeji Americe to nejhorší? Taky jsi brečel a bulil, když zemětřesení nebo vlna tsunami spláchla tolik lidských životů a hodnot v jiných zemích? Proč jsi pořád tak závislej na tý Americe? Jsi tím úplně posedlej. Nechápu proč jsem já kreatura, když Kalifornie má zmizet z povrchu zemskýho? Kdybych byl kreatura, připoměl bych ti, že právě paradoxně Amerika je společnost, která si vůbec neváží lidského života, viz už jenom ty šílený jejich filmy, ta hnusná pakultura, kde se jen zabíjí, ničí a mučí - i v kreslených filmech pro děti. Je to společnost plná nemocných psychopatů, dokázali sami obětovat pár tisíc lidských životů na "pád dvojčat" aby mohli začít řízeně ničit celý svět. Tohle neodkecáš, i kdybys kecal od rána do večera, a nejspíš už i těmi hnusnými, násilnickými filmy si to američané u nás posrali, protože to povinně musíme denně vidět, už dvacet šest let - to je deset tisíc dnů hnusných amerických sraček v televizi. Tobě holt se to líbí, v zabíjení se rochníš, protože jinak tvý hysterický reakce - když jde o USA - nejdou pochopit. Jsi obyčejnej sprosťák, pologramot, umíš jen urážet a nadávat - jinýho neumíš nic. Jsi zmršená napodobenina člověka, a jdi do prdele. A jestli mi chceš napsat ještě nějaký sprostý nadávky, prosím, posluž si - ubožák jako jsi ty, mně nemůže urazit. Jestli Kalifornie i s Hollywoodem zmizí z povrchu zemského stejně, jako kdysi zmizela Atlantida, uděláš s tím hovno - bez ohledu na politiku, kterou taháš do všeho.

   Vymazat
  5. V těch dvojčatech ten den nebyla přítomna jistá "chráněná" menšina! Podobně se US vrazi řízení již zhruba od skončení občanské války Severu s Jihem oligarchy převážně pocházející z této menšiny dopustili genocidy na mnoha národech. Jen na Filipínách obsazených pod podvodnou záminkou (výbuch parníku v havanském přístavu) bylo v lágrech zahubeno stejné množství Filipínců jako v Osvětimi Židů! Ale halt Židi maj prý větší cenu - jsou to přeci "Bohem vyvolení lidé", kdežto Filipínci jsou "pouzí domorodci", tedy z pohledu těchto nadlidí skoro je něco jako opice. A to se nepočítá, že?

   Vymazat
  6. 17:49 - mluví hlavně za ty svý, 4%-ní, buzikk jeden havlofilní!:))) Jeho hlavně sere sere že tam jim chcípne tisíckrát tolik co v tom Orlandu nedávno! A to by nás normální lidi mělo naopak těšit! I ve slušných státech USA, že jich tam ještě pár zbylo, si jistě z plných hrdel zapějí po smetení duhový Kalifórnie do Pacifiku oslavné "Halelůůůůůůja!".

   Vymazat
 18. http://www.emsc-csem.org/Earthquake/earthquake.php?id=513772

  OdpovědětVymazat
 19. Jen se tak zeptám odborníků o kolik centimetrů by mohlo stoupnout moře.Může se to trefit i do přílivu,nebo odlivu.

  OdpovědětVymazat
 20. Jestli k tomu dojde, bude mi líto obyčejných lidí, ti to hlavně odskáčou.

  OdpovědětVymazat
 21. Nemyslím, že bych to někomu přál. Pokud to bude, tak je to, stejně jako bouřka, lidmi neovlivnitelné.
  A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.

  OdpovědětVymazat
 22. Nevím proč toho sprostého ,negramotného blba administrator dávno nesmazal.

  OdpovědětVymazat