Reklama

.

.

sobota 25. června 2016

Ivan David: Projev na demonstraci ANO MÍRU, NE VÁLCE! 25. 6. 2016, Václavské náměstí25. 6. 2016
Zdravím občany, kteří mají odvahu. Není odvaha přijít na Václavák. Je odvaha nezávisle myslet a jednat. Neustále si klást otázky, jestli věci jsou takové, jak nám kazatelé oficiálních pravd tvrdí.
Ptejte se svých sousedů, svých spolupracovníků, svých příbuzných, jestli chtějí válku.
 

Řeknou vám, že ne. Je to důležité. Ať se naučí říkat "ne". Naučme se jim říkat ne, třebaže se nás nechtějí na nic ptát. Naučme se vynucovat si odpovědi na otázky. Oni se musejí zodpovídat nám, ne naopak.

Referendum o Brexitu nám ukázalo, že oni nejsou všemocní. Pokud by někdo namítal, že to nesouvisí s mírem, pak připomínám jiné britské referendum, a sice britské parlamentní volby v červenci 1945. Nevyhrál ani tak labourista Attlee nad konzervativcem Churchillem. Zvítězila nechuť britského obyvatelstva k třetí světové válce, kterou, jak nedávno potvrdily archivy, Churchill opravdu připravoval.

EU je projekt sjednocování Evropy pod vedením Německa. To je sedmdesát let okupováno Spojenými státy. Máme v Evropě dočasně umístěná vojska USA.

EU, to je také NATO a NATO je příprava na válku.

Představitelé našeho státu říkají: „Jsou to naši spojenci.“ Mají pravdu. Jsou to jejich spojenci. Naše armáda je ve skutečnosti jejich. Nebránila by nás, ostatně je vycvičena pro boj v poušti.

Mají nás rádi. Jak napsal Gabriel Laub: „Kočka nijak nepřehání, když tvrdí, že má rada myši.“

Prý nás chtějí chránit. Ale mafiáni také nabízejí ochranu. Pokud budeme platit.


Nebojme se používat slovo nepřítel. Otevřeně. To jsou ti, kteří nám vědomě škodí.


Už dlouho nebyly evropské národy reprezentovány vlastními nepřáteli tak, jako je tomu dnes.

Oni varují před xenofobií, protože se obávají, že jsme rozpoznali, že nejsou naši, ale cizí.

Naši nepřátelé v čele státu vyjednávají za našimi zády smlouvu TTIP. Proč tajně, když je údajně tak výhodná.


Místo Výborů pro neamerickou činnost, který pronásledoval jinak smýšlející ve Spojených státech padesátých let, vymysleli jakýsi „výbor pro neevropskou činnost“. Jmenuje se „Evropské hodnoty“. Zdá se, že pro ně jsou nejvyššími evropskými hodnotami cenzura a tupost a největším nebezpečím je demokracie.


Oni nás vlečou do otroctví a oni připravují válku.

V generálu Pavlovi vidím talentovaného plukovníka Emanuela Moravce z protektorátní vlády. Podle obou je největší hrozbou Rusko. Jenže Rusko nemá motiv ke zločinu války.


Na rozdíl od Západní Evropy má suroviny a obrovské možnosti rozvoje. Nepotřebuje vlastnit Evropu s jejím stagnujícím hospodářstvím, chce s ní obchodovat.


Oni ale nechtějí nakupovat ruské suroviny, oni je chtějí prodávat.

Připravují ozbrojenou loupež a genocidu.


Polní maršál vévoda z Wellingtonu, který vedl vítěznou bitvu proti Napoleonovi u Waterloo proslul výrokem, že to nejhorší po prohrané bitvě, je bitva vítězná.

V příští válce bychom zcela určitě nebyli na straně vítězů. Příští světová válka by měla jen poražené. Moderní války jsou stále více genocidami.

Genocida je mezinárodně uznávána jako největší zločin. I když ke stíhání dochází prozatím jen v tom případě, že jejími viníky nejsou Američané nebo jejich spojenci.

Ve skutečnosti největší zločin je válka. Válka je zločin, který by měl být trestný už ve stadiu přípravy.

Oni, stejně jako Hitler spoléhají na to, že vítěze nikdo nesoudí. Hitler tehdy nezvítězil, ale jeho duch kráčí světem dál.


Nechceme vyhrát válku, ale když budeme stateční, aktivní a neústupní, můžeme vyhrát mír!

33 komentářů :

 1. Referendum o Brexitu nám ukázalo, že oni nejsou všemocní.
  To se teprve ukáže, až jak se rozhodne v parlamentu. Výsledek není těžké předvídat.

  OdpovědětVymazat
 2. Bravo, Pane David. Vy když něco řeknete, je vidět, že to máte promyšlené, o čemž svědčí rovněž během přednášek Váš smysl pro humor. Pokud se týče toho smyslu pro humor, všiml jsem si, že je tomu tak vždy u lidí, kteří něčemu opravdu rozumí a něco umí a kteří říkají to, co je pravda. Vyznačuje se ním také např. sociolog Keller a také náš president. Dokonce bych riskl tvrzení, že lidí, kteří profesionálně lžou, během svých proslovů nic vtipného neříkají. Jak je možno něco vtipného říci při zdůvodňování, že na Putina je třeba dávat bacha? Pokud se týče pana presidenta, nechápu jeho obdiv pro Churchilla, kterého já řadím do stejné tlupy jako Thatcherovou /která prohlásila, že 15 milionů Rusů do Uralu stačí/ nebo např. Camerona.

  OdpovědětVymazat
 3. Nechceme vyhrát válku,CHCEME VYHRÁT MÍR !!!
  Veliké díky pane lékaři, znalci lidského uvažování, MUDr.Ivo Davide za tento článek. Jste velmi statečný člověk, což je dnes vzácné. Kéž by tento váš projev slyšelo nebo četlo co nejvíce lidí, ať se vzpamatují!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Kolik se vás tam sešlo? 100? Na to že nad tím měli záštitu komouši s 15% preferencemi opravdu ubohá účast.
  Všichni na to vaše choré hýkání o jakési válce z vysoka serou a myslí si o tom svoje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ... a prášky na hlavu ti už 21:27 dali?

   Vymazat
  2. Mluvte laskavě jen za sebe, Vás zřejmě "vzpamatuje" až realita. Před 2.světovou válkou také mnozí "mysleli" a nevěřili těm, kteří na nebezpečí upozorňovali.
   Bohužel, když se "vzpamatovali", bylo už pro mnohé pozdě !

   Vymazat
  3. Prosím, nebavte se s duševně méněcenným individuem. Je to ztráta času a vy sami klesáte na jeho úroveň.

   Vymazat
  4. Soudruzi,

   pokud tu účast 100 lidí a vaše zoufalé pokřikování na Václaváku považujete za váš kolosální úspěch tak vás v tom klidně nechám. Jen tak dál :-D

   Jak jsem už napsal, lidi se vám exotům za vaše představení a hesla smáli. Ale vy vy si klidně namlouvejte jak jsou všichni pitomí, duševně méněcenní, potřebují prášky na hlavu a vás 100 zoufalců jste geniální světlonoši pravdy.
   I v blázinci si někteří myslí, že jsou Napoleoni, Ježíšové,... a všichni v okolí, hlavně ti v bílých pláštích, úplní pitomci :-D

   Vymazat
  5. Nejde o to, že jich nebylo dost podle tvých představ. Jde o to, že tam byli. Na internetu si je poslechne a přečte lidí dost. Ti už nejsou stádo (jako ty, ubohý), ale přemýšlející občané, kteří chtějí nápravu, změnu, spravedlivou společnost! Pavel P.

   Vymazat
  6. Té vaší "spravedlivé společnosti" jsme si proti naší vůli už museli užívat 40 let.

   Ve vaší nenávisti k naší společnosti jste si vymysleli jste si směšnou hovadinu, že NATO chce rozpoutat válku s Ruskem a teď proti té vaší fantasmagorii protestujete. Ani netušíte jací jste tím pro ostatní směšní exoti.

   Vymazat
  7. Nenávistný anonyme 23:38 - my nejsme komunisti, my jsme Nová republika. Už si to konečně zapamatuj a nenadávej.

   Vymazat
  8. Koukám, že lichvář si zase přivstal. Sedl ke komplu, prohlédl kolik neplatičů zase přibylo, sepsal poždavky na exekuci a taky si povinně uprdnul. Za lichvu je třeba bojovat i kdyby z toho měla být válka. Jenže ty blbe lichářský, na čam by jsi pak vydělával.
   Altman

   Vymazat
  9. áHá
   Nová Republika !
   ..toť 121pětset NWOO se mi dneska nějak loudá DO KOPCE !
   áDó psí~(!)
   Tohle je ta VÁLKA
   TRIFIDŮ ! ! !

   Vymazat
  10. 23:38 TEBE by bylo POTŘEBA POSLAT DO 1 LINIE až to ti tvoji kamarádi z NATA vyprovokují

   Vymazat
 5. Text má výborný obsah. Je to vlastně návod, co je třeba dělat. Je vtipný, ale náročný i pro čtenáře a tato forma by asi nebyla pro podání početnému publiku moc dobrá, takže není škoda, že tam nebylo. Důležité je, že to bylo prosloveno veřejně a na to se bude odkazovat, až to aktivisté budou šířit. Mělo by se to dostat k většímu počtu občanů, než kolik by se jich na náměstí vešlo.
  Josef M.

  OdpovědětVymazat
 6. Moc dobrý pane doktore!
  Ještě by možná nebylo od věci připomenout Norimberský proces, kde zločiny proti míru byly jednoznačně odsouzeny.

  OdpovědětVymazat
 7. 100 vlastizradnych komunistickych blbecku vystavenych pohrdani zbytku naroda.
  To jste se zase rudi nackove vyznamenali. :)
  Lide teto zeme valcit za Putina nechteji a hitlerovskymi kolaboranty jako je (z rozhodnuti Strany) Dr. David pohrdaji, jako nikdy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No tak, Pepi, klídek, vezmi si zase ten prášek, ale hlavně, jestli se ty pokládáš za zbytek národa, tak to ten národ musí být na tom s inteligencí zatraceně špatně, což se mi tak ale nejeví, naštěstí.

   Vymazat
  2. Ubohý anonym 6:52 i přes svou značnou duševní retardaci chápe, že doby kariéristických havloidů a jejich politického kýče, jsou nenávratně pryč. Lidi se probudili a přemýšlí. A z toho má ten zoufalec strach. Čas se naplnil, přichází nová doba - tik ťak, tik ťak, tik ťak ...

   Vymazat
  3. Že jich bylo sto, nevím. Do práglu mám daleko. Ale i to je dnes úspěch. Brettschnaidr to má dnes lehké. Nemusí psát na rukáv, má k tomu bis, kamery, spousty lichvářů co to dokonce spočítali.
   Ano, dnes lidé jednak zpohodlněli a také mají strach. Na západě v šedesátých létech byly silné a divoké demonstrace proti "peršingům" a jejich základnám okolo celé východní Evropy. To byli ještě lidé co pamatovali poslední světovou, jako ji pamatuji i já. Dnes už si mnozí, hlavně lichváři a mladí myslí, že se nic nemůže stát. Že jim mobily budou fungovat stále, budou mít ty své hambáče a "ksichtobůk". Jsem rád že jsem starý a ty mladé lituji. Jejich pasivita je zahubí.
   Altman

   Vymazat
  4. 11:10

   Stačí aby vláda rozhodla, že od příštího roku sníží důchody o pouhých 100 Kč a na Václaváku bude nejméně 100.000 lidí.
   Tak je to. A vy si nevymýšlejte hlouposti o strachu.

   Vymazat
  5. demente 6:52 k těm údajným 100 statečným lidem si připočítej 70% národa, co by mlčící, podporující většiny. Nedivím se, že máš pěnu u huby. Tvoje vyhlídky jsou nevalné a budoucnost žádná.

   Vymazat
 8. Výborně sestaveno, jako vše, co dr.David přednáší na veřejnosti. Ten postřeh s Churchilem je pro mě zajímavý a odpovídá to vývoji Evropy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji panu Davidovi. Tak si představuji politika, který by hájil svou vlast a své občany. bohužel jsou hlupáci, kteří pokládají za nutné lísat se do přízně EU a USSA až do trpkého konce.
   Stela

   Vymazat
 9. Projev je v pořádku. Problém je v prosazení se.
  Černochův Úsvit se spojil s Konvičkovým HPI (ale už se zase stačili rozkmotřit), Okamurova SPD se spojila s Velebovou SPO (pouze do senátních voleb), pan Matějka dává s doktorem Sládkem dohromady Velkou dohodu, Národní demokracie se přetahuje o členy s Dělnickou stranou. Všechno je to slabé a existuje to na hranici neexistence.
  Nejsem žádný myslitel, ale došel jsem k závěru, že:
  1) Nezbývá, než se přestat trápit nad nízkými účastmi na demonstracích (viz bod 3). Přestože lidé i když s nějakým názorem souhlasí, tak nepřekonají svou pohodlnost, aby to přišli vyjádřit na tu demonstraci. Ale nebuďme zlí, nejde jen o tu pohodlnost, bude tu asi také přesvědčení, o zbytečnosti těchto akcí. Já to zcela nesdílím, ale takto se mi to jeví. Lidé si můžou přečíst názory těchto skupin na internetu, takže se domnívají, že vědí, co se bude říkat.
  2) Další „kurvítko“ aktivity lidí je, počet těchto uskupení, s nepostřehnutelným, nebo nepodstatným rozdílem v jejich cílech. Takže si řeknou, např.: „Proč bych měl jít na Konvičku a ne na Matějku, nebo Černohorského? Proč bych měl jít na Davida a ne na Okamuru? Nebudu přeci chodit na všechno!“
  To je ten problém – hodně náčelníků, ale málo indiánů.
  3) Lidé však přijdou k volbám. Jak už jsem uvedl, znají z internetu názory těchto skupin a pokud by se náčelníci dokázali spojit do nějakého celku, mohli by podstatně uspět. Do letošních voleb se to jistě nestane, ale může to být cesta pro parlamentní volby v příštím roce. P.K.

  OdpovědětVymazat
 10. Potíž je v tom, že si většina lidí neuvědomuje závažnost aktuální situace. Většina lidí má za to, že tak jak to zde bylo poslední 70 let – tzn. bez války je samozřejmá danost. Promenády cizích vojsk přes naše území vnímají jako když se zde dvě desetiletí promenádovala vojska SSSR...

  Málo kdo si však uvědomuje, že pro jestřáby z USA jsme stejně daleko jako Jugoslávie, Afganistán, Irák, Lybie, sýrie či Ukrajina! A v tom je ten problém.

  Současný klid však se bohužel až příliš nápadně podobá klidu před bouří l.p. 1914!

  Zdraví Vás
  JiB

  OdpovědětVymazat
 11. Pane Davide, gratuluji!
  Velmi precisně a zcela pravdivě formulované.
  Lidi, stojí to za to šířit.
  K A z 12:36h:
  Souhlasím, s drobnými výhradami.
  Co zbylo z Úsvitu, včetně "vůdce" Černocha je "pátá kolona".
  Okamura musí ještě dozrát, stále je příliš naivní a s malým strategickým myšlením.
  (Ale snad mu to déle jak rok trvat nebude a snad ho nedokáží do té doby zlikvidovat, či "znevěrohodnit").
  Problém je v malé informovanosti většiny občanů.
  Pokud to se nezmění, budeme zase muset čekat, až to praskne jinde a dojde to k nám, aby jsme to zase mohli zkazit, protože nám chybí kvalitní jedinci na vedoucí místa.
  Pavel p

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také souhlasím s Vaším hodnocením Černocha, dokonce souhlasím i s hodnocením Okamury, s malým dodatkem; Fidel a Che, byli také mladí a nevyzrálí, když vyrazili na Baptistu. Tím chci říci, že kromě slabších stránek, má zase jiné kvality, potřebné pro politické klání.
   Ještě bych chtěl trochu zapolemizovat o malé informovanosti občanů. Tím se většinou zaklínaly propadlé vládní strany (ODS, TOP09), že jejich program byl dobrý, jenom že se to nepodařilo vysvětlit občanům. Občané dobře věděli, co za prasárny dělají. P.K.

   Vymazat
  2. Opravuji, Batistu

   Vymazat
 12. P.S.: A bohužel je tu ještě jeden zásadní moment, na který upozornil(-a?) JiB.
  Pro amíky jsme opravdu totéž jako Lýbie, či Ukrajina.
  Pavel p

  OdpovědětVymazat
 13. Na panu Ivanu Davidovi oceňuji stručnost a preciznost výběru slov ve vyjadřování. Rétorem davů asi nebude, to introverti nebývají ale ideovým vůdcem rozumu a postrachem Trollů, jak nám výše "dokázali", ano.

  OdpovědětVymazat
 14. Pro letní osvěžení:
  Vážený pane Černíku,
  děkuji za přání.
  Jak dobře víte, vybírám si témata, která mě zajímají. Zbytky od oběda to nejsou.
  S pozdravem
  Alexandr Mitrofanov

  Dne po 27. 6. 2016 9:30 uživatel Mgr Vladislav Černík napsal:

  Dobrý vážený pane redaktore,
  přeji nejen příjemné narozeniny,
  ALE I DALŠÍ DNY A TÝDNY.
  A netrpělivě čekám na váš komentář např. k sobotní (25. 6. letos) demošce na Václaváku
  Vl. Černík
  Jen dodávám:
  Na takových akcích kvalitní chlazenou whisky s ledem nečepujou.

  OdpovědětVymazat
 15. Není nic naléhavé , jen boj o Mír.Základem je vědění , které je všemi prostředky ničeno .Noviny,televize a parta Kavárny od Škutiny je zlo.

  OdpovědětVymazat