Reklama

.

.

neděle 19. června 2016

Jak se pozná ruský špión? Nelže s námi, říká pravdu proti nám

- stan -
20. 6. 2016    Outsidermedia

Naši staří dobří známí z Evropských hodnot financovaných převážně z peněz EU, americké ambasády a naší vlády prezentovali analýzu Masarykovy univerzity, jež měla prozkoumat propagandistické techniky „prokremelských webů“, kterou si u vědců z Masarykovy univerzity zřejmě objednali a zaplatili.


Ve zprávě o tiskové konferenci spojené s prezentací analýzy se praví:


Podle Vejvodové jsou používané propagandistické techniky velmi důkladné. „Jednotlivé weby se téměř vůbec neuchylují k primitivní propagaci ve prospěch Kremlu nebo jeho představitelů. Nevyskytují se ani podvrhy fotek nebo videí, které si lidé s propagandou spojují nejčastěji,“ uvádějí výzkumníci.

Dokládá to například míra zastoupení Ruska ve zmíněných více než dvou a půl tisíci textů. Země je zmiňovaná poměrně často – ve 30 % zpráv – z čehož dvě třetiny (63,6 %) zmínek jsou neutrální. Míra zastoupení Ruska v pozitivním či negativním kontextu je statisticky vzato vyrovnaná.

Nijak zásadně v číslech nevyčnívají ani zmínky o ruském prezidentovi Vladimiru Putinovi: sice je třetím nejzmiňovanějším politikem, ale zmínky o něm byly veskrze neutrální (průměr „školního známkování“ jednotlivých zmínek 2,86, přičemž například čeští politici Bohuslav Sobotka, Miroslav Kalousek a Miloš Zeman se vešli do intervalu od 3,01 do 3,16.

Být zadavatelem a investorem podobného průzkumu, budu se cítit jako šašek. Analýza totiž dospěla k závěru, že propaganda „prokremelských webů“, spočívá v tom, že o Rusku informuje vyváženěji než mainstreamová média, o nichž naopak velmi nelichotivě hovoří jiná zahraniční studie. V této souvislosti je dobré vědět, že na Radě ČT už od dubna t. r. leží 500stránková stížnost na zpravodajství ČT o ukrajinské občanské válce, o níž jsme na OM už také psali. Hlavní výhradou proti ní zatím bylo, že je příliš rozsáhlá a příliš profesionálně zpracovaná. Letmým pohledem do zápisů z jednání Rady ČT lze také zjistit, že počet stížností od naštvané veřejnosti roste a že jsou stále konkrétnější a vyargumentovanější. To se pak vyplatí zafinancovat dokonce i Masarykovu univerzitu, aby udělala „vědecký výzkum“ o „ďábelské manipulaci“, kterou nezávislá média kazí záslužnou práci ČT. Dle mého názoru se tak mimo jiné vytváří informační pole pro shození této a podobných stížností ze stolu.

Můžeme se jen utěšovat, že jsme na tom pořád ještě lépe než v Polsku, kde už je tři měsíce ve vazbě šéf malé politické strany Zmiana prosazující odchod Polska z NATO. Po včerejším vystoupení předsedy Vojenského výboru NATO generála Petra Pavla v ČT to totiž vypadá, že není daleko doba, kdy bude kritika NATO hodnocena českými orgány činnými v trestním řízení jako protistátní čin.36 komentářů :

 1. Kdysi v časopise Reportér (1968) byl kreslený vtip s ruskými diplomaty, kteří do hotelu vstupují v papučích s nasunutými (gumovými) galošemi. Recepční tyto hosty žádal, aby galoše sundali. Think-tank Evropské hodnoty by mohl tento poznávací znak zapracovat do svých doporučení.

  OdpovědětVymazat
 2. Vlastenka


  Přituhuje.

  Stačí si poslechnout toho neomarxistického fanatika Dientsbiera, který se stal věrnou kopií svého fotra z 50.let. O starém Dientsbierovi kolují legendy, jaký to byl ušlechtilý člověk, jenže opak je pravdou.
  Byl to už na gymnáziu nebezpečný a zapálený bolševik, jehož se báli kantoři i studenti.
  Dnes jeho synáček bez uzardění navrhuje, aby byla médiím, která informují "negativně" (ač pravdivě) o imigrantech a dalších menšinách, udělována pokuta až milion a půl korun.
  Společně s Pelikánem tvoří smrtící tandem, který je přímým ohrožením posledních zbytků svobod a demokracie.
  Myslím, že jsem velmi podcenila agresivitu a bezohlednost Babiše, který předčí i Kalouska s jeho kauzou "Lessy z uniformy".

  Pokud se voliči nevzpamatují, dopadneme velmi špatně.
  Volitelné jsou už pouze neparlamentní pol.strany a Okamura.
  Socani, Babiš a lidovci v žádném případě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byt na tvym miste komunistko, tak moc nekvicim. Byli jste to vy, kdo prodal vlast Rusakum a zkousite to dodnes.
   Pekni vlastenci, fujtajxl.

   Vymazat
  2. Vlastenka


   No, já určitě ne.)))))))
   V 68. jsem sotva byla na světě.
   Dientsbier je přece havloid a amerikanofil - tedy váš! soudruh, soudruhu.

   Vymazat
  3. ..a co tedy ty čuráku navrhuješ v téhle situaci začít dělat,nebo chceš pokračovat svými blijanci v podpoře stávajícího triumvirátu,likvidujícího podporou migrací už i národ po tom,co už de fakto zlikvidovali stát,jeho ekonomiku,nezávislost a uvrhli národ do bídy a poddanství ??!!
   Hňupe,jen štěkáš a ještě k tomu na nesprávný strom....

   Vymazat
  4. Vlastenka


   Největší hrozbou je teď přece pro celou Evropu Putin.)))))))))


   Vymazat
  5. Diensbier je občan USA.

   Vymazat
  6. 7:54 aaa pindíček s mlékem na bradě co se akorát ohání komunistama "rusákama" a dál? Nic, jan prázdno, nevzdělanost... Jdi se učit chlapče.

   Vymazat
  7. Ano, je namístě zvážit zákon, který by navrhnul, že placeným politikem nesmí být člověk s jiným jako českým občanstvím. To bychom měli po problémech nejen s Dienstbierem, ale i se Schwarzenberkem a dalšími. TnT

   Vymazat
  8. Nevážený anonyme 7:54,
   Pepku, zameč a vyskoč!

   Vymazat
 3. Staci precist si cely clanek. Prolhany komunista Stan vybral jen to, co se mu hodi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka


   Lžete!
   Celý eurosvaz se profláknul jako nebezpečný totalitní režim, který utahuje šrouby a už ani nepředstírá hru na tzv.demokracii.

   Jakkoliv jsem kritická k letům normalizačním, která pamatuju, nikdy jsme nebyli ve větším ohrožení nežli jsme nyní.
   A ohrožují nás neobolševici, kteří ovládli celý eurosojuz a nyní zem po zemi zatínají tipec svobodě slova. Jejich první oběti (zpravidla kritici nezřízené vítací "kultury") jsou vyhozeny z práce nebo souzeny za oprávněnou kritiku islámu.
   Začíná hon na čarodějnice - "xenofoby, rasisty, nacionalisty, rusofily", ne nepodobný bolševickým čistkám 50.let.

   Vše národní je ostouzeno jako zločinné, místo SSSR se leze do zadku Bruselu a USA.


   Celou Evropu ovládají pomatenci jako je bývalá komsomolka Merkel z východního Německa, alkoholik Juncker nebo nedovzdělaný knihkupec Schulz.

   Otevřením bran dokořán muslimské invazi ohrožují samotnou podstatu naší existence a živoy našich dětí.
   Jenom naprostý idiot nebo podplacený pokrytec si může tenhle odporný režim pochvalovat.
   O prohlubující se ekonomické krizi celého západního světa nemluvě.

   Za etalon "správných" politických názorů jsou vydávány bludy parazitů a prostitutek (doslovných) jako je Janda z "evropských hodnot" nebo Dientsbier, Šábesová a podobní, nikým nevolení, nýmandi.


   Vymazat
  2. Zradila jsi kolaboraci se sovetskymy okupanty vlast, komunistko? Zradila.
   Radeji muslima, nez Jidase tveho druhu.

   Vymazat
  3. Pro 9:23, ty žádnou vlast nemáš muslime, protože nevíš co to je a jako každý muslim jsi zrádce už z podstaty.

   Vymazat
  4. S hlupáky jest komunikace marná to. Neobolševismus musí být přímo v genech. Podívejte se na minulost Diensbiera, Rumla, Pelikána, Teličky, Dlouhého a dalších synáčků kom. prominentů.To jejich otcové dusili národ v 50., po..ali to v 68. a jak je vidět pos..li to i v 89. Vždy v čele něčeho co se po..re.

   Vymazat
  5. Palmer,už se ti vrátila máma s mejdanu? Tak,aby ti nepřibil vypatlanej břatříček !

   Vymazat
  6. Pomalu nastává doba, kdy přihlášení ke komunistům bude bráno jako důkaz důvěryhodnosti. TnT

   Vymazat
  7. To: Anonymní 19. června 2016 8:25 -
   Vlastenka. Na Angelu mi nesahejte. Koukněte sem http://desitka.org/?p=6105, jaká to byla hezká holka.

   Vymazat
  8. 9:23 O jaké zradě tu blábolíš? Vem si údaje z odložených voleb po srpnu 1968 a zjistíš, že těch zrádců bylo 99,96%, včetně rodičů takových matláků, jako jsi ty. Z té hrstky 0,04% nás převážná většina vidí, že stav ve společnosti, dnešní režim a celková situace, je násobně horší a zdevastovanější, než tehdy. Režim je podstatně prolhanější, pokrytečtější hnus, než byl ten předchozí. Ti co se nejvíce stydí za šplhounství a podlézání v režimu minulém, ještě více podlézají a šplhají v tomto dnešním hnusu, vulgárně nadávají na všechno Ruské a přehlížejí zvěrstva západních spojenců. Povahy k poblití.

   Vymazat
 4. 7:56 TROLL - argumenty žádné, jenom lži a pomluvy. Josef Dvořák není členem KS. A článek uvádí téměř holá fakta s devíti zdroji na tak krátký článek, kde pouze dva zdroje jsou alternativní.

  OdpovědětVymazat
 5. Tip pro 8:25 Vlastenku - neodpovídejte na TROLLY přímo, ale založte nový příspěvek s časovým odkazem, protože jsou placeny za to kolik se jim podaří vyprovokovat odpovědí. Jinak je dobré odpovědět trollům a uvést informace na pravou míru, děkuji za Váš čas.

  OdpovědětVymazat
 6. Vlastenka


  Díky za radu.
  Ty šmejdy rozhodně podporovat nemíním.)))

  OdpovědětVymazat
 7. Vlastizrádci se obyčejně střílí za úsvitu. V tvým případě jsem ochodet udělat vyjímku a provést to už dnes večer!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opravdu hodnotný příspěvek a ani nevíme koho by jsi si přál zastřelit :)

   Vymazat
  2. Ale víme, ty Jsisinko...

   Vymazat
 8. Výstižné je i prosté: "Kdo nelže s námi lže proti nám".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:15 - Ano. Je to prosté sprostě typického zkreslení překroucením významu skutečně výstižného sdělení ryze kavárensky čestně.
   Takže správně i přesně: kdo nelže s námi, říká pravdu proti nám. Vy jste ale čísla, vy kavárenští bolševici.

   Vymazat
 9. Opravdu úsměvné, ale i poučné názory. Témata k diskusi jsou cíleně nastavena zpracovatelem brněnskou MU, aby vytvářela podklady pro budoucí vedoucí elitu. Podobnými studiemi o účincích propagandy na občany v minulosti provádělo různými dotazníky a školeními více VŠ a univerzit. Kádrováním si přivydělávaly na provozní náklady. Zadávací práci vypracovala MU podkladově pro nově plánovaný "VUML". Loajální přisluhovače (pomocné berličky) je opět třeba využít k staro-novým cílům. Zkušeným pamětníkům stačí k analýze skutečnost, že v době polistopadové se většina členů a příznivců KSČM přetransformovala do všech politických stran vpravo, vlevo i do tzv. středu, tudíž jsou nedůvěryhodnými. I v době socialismu, kde nepochybně vyrůstal i pan gen. P.P. nás intenzívně masíroval VUML, kdy některé kádrové rezervy se náramně snažily uvést naučené do praxe. Pro mnohé slušné občany se staly likvidačními s cílenou konečnou. Nastupující generace je až příliš ovlivněna chaosem a zmatkem, tudíž jako vzorek není hodnověrná, a ta jež se rodí v současné složité době se stává pouhým chladným kalkulem pro propagandu ve stylu vymývání mozků. Dávno tomu, kdy jsme navzdory překážkám dokázali žít čisté radosti života. Netrpím záští, a proto přeji všem názorovým skupinám jen to dobré. L.

  OdpovědětVymazat
 10. Manipulátoři jsou kurvy nejhrubšího zrna a proto je třeba je věšet na kandelábry.

  OdpovědětVymazat
 11. ...nikdo nechce válku,
  nikdo nechce zbrojit, zeptejte se sousedů.
  Ani Němci ,Rakušané, Poláci nebo Slováci, celá Evropa si přeje zastavit zbrojení a studenou válku !
  Jen skupina psychopatů podobných generálů*

  OdpovědětVymazat
 12. Když VŠ pedagožka Šiklová prohlásila, že bude raději lhát s USA, než říkat pravdu s Ruskem, tak prokázala, že je morálně nemocná.
  Ten, kdo chce válku: vraždění, ničení, je psychopat (Madla, Hitlery, humanitární bombarďák,Šarközi, Bushit, ...).

  OdpovědětVymazat
 13. Doporučoval bych čtenáři si celou analýzu MU přečíst nezaujatě celou.

  OdpovědětVymazat
 14. Podle čeho poznáme ruskou propagandu? Podle toho, že ji neuvidíme.
  Když jsem se před časem zamýšlel nad nesrovnalostmi na světové scéně, zásadně se mi proměnil pohled na dění ve světě. Pochopil jsem, že svět je klamán a je klamán rád. Zpočátku jsem se těžko loučil s idealistickými představami, že v zásadě je vše dobré, a že dobro vítězí, ale logika věcí byla neoblomná. Pochopil jsem, že pouze cynik se nezmýlí, a zmílí-li se, pak nijak osudově.

  Dospěl jsem tedy na základě informací a logiky k názorům, které jsem pokládal za poměrně správné, byť ne definitivní. Ale velmi jsem byl překvapen, když tyto názory byly označeny za proruské, ač Rusko v nich figuravalo spíš jen náhodně a mizivě, protože Rusko se v té době na světové scéně vůbec neangažovalo, a když, tak spíš jako přítel Západu.

  Tak jsem byl vlastně vybídnut, abych se o tu rozpadlou a hladovou zemi zmítanou vnitřní válkou, začal zajímat. Musel jsem se naučit již zapomenutou ruštinu, protože pohled z obou stran je nezbytný, takže jsem s nemalými problémy nakonec dosáhl určité informovanosti.

  Na ruské propagandě bylo pozoruhodné, že ona vlastně žádná nebyla. Proto bylo zapotřebí vynakládat tolik milionů dolarů na její odhalování. Jestliže něco nevidíme, je to zajisté dobře maskováno. Proto je potřeba navýšit další stovky milionů na odhalení toho skrytého, a odpověď, že to není – rovnala by se prohře.

  Nakonec se podařilo vtáhnout Rusko do světového dění a bylo konečně možno říci: HLE, JAK JE NEBEZPEČNÉ, HLE, JAK JE AGRESIVNÍ ! Páslo se po každém projevu, aby mohl být odsouzen, po každém slově, aby mohlo být překrouceno. Když Putin řekl: „Dobrý den“, bylo jasné, že lže, protože ve Washingtonu pršelo, a byla noc. Od té doby je to stále stejnější, ba horší. A aby to neexistující bylo umlčeno, bude vynalezena cenzůra.
  A tento příběh je pravdivý, a vytvořila jej světová supervelmoc USA.
  PB

  OdpovědětVymazat
 15. souhlasu netřeba ukončil by Campbell a měl by pravdu jako ji máte i Vy. Děkuji, lépe to napsatnuž nešlo

  JS

  OdpovědětVymazat
 16. A: PB 22:19 Moudře a s přehledem vystihuje podstatu protiruské propagandy. L.

  OdpovědětVymazat
 17. PB díky za osvětu.Já už myslel,že jsem vůl.

  OdpovědětVymazat