Reklama

.

.

středa 8. června 2016

„Jdi na Východ, mladý muži, a vyrůstej s rychle rostoucími ekonomikami Eurasie“ – zvláště v Rusku a Číně Oba tito giganti se ve vzájemných vztazích k sobě přibližují jako nikdy v historii!

F. William Engdahl
8.6. 2016   Eurasie 24
Na konci občanské války v USA popularizoval novinář Horace Greeley větu: „Jdi na Západ, mladý muži, a obdělávej zem.“ Dnes, o 150 let později, kdy dříve obří ekonomika USA klesá k bezvýznamnosti, outsourcingu, poklesu příjmů, s výhledem na opravdovou nezaměstnanost (a v EU je situace podobná), by ten slogan měl správně znít: „Jdi na Východ, mladý muži, a vyrůstej s rychle rostoucími ekonomikami Eurasie“ – zvláště v Rusku a Číně. Zatímco letectvo a válečné loďstvo NATO chrastí šavličkami v těsném sousedství teritorií Ruska i Číny, oba tito giganti Eurasie se ve vzájemných vztazích k sobě přibližují jako nikdy v historii. A energetické spojenectví je motorem tohoto procesu.


Synergie energie

V květnu 2014 se Čína s Ruskem dohodla na obchodním partnerství v oblasti energetických zdrojů, které by Čínu učinily významně méně zranitelnou – a tedy i méně vydíratelnou s ohledem na dodávky ze zemí ovládaných NATO a blízkovýchodními producenty. A stejně tak Rusko vůči ukrajinskému nebo eurounijnímu vyděračství.

V květnu 2014 prezidenti Vladimir Putin a Si Ťin-pching stvrdili podpisy takzvaný ruský Východní potok, kontrakt v hodnotě 400 miliard USD pro následujících 30 let, jenž umožní dodávky 38 miliard krychlových metrů zemního plynu z Ruska do Číny již od roku 2018.

V listopadu 2014 pak následovala dohoda Západní potok – o plynovodu, který propojí Západosibiřská naleziště zemního plynu s čínskou severozápadní autonomní provincií Xinjiang přes pohoří Altaj.

Vyjádřili též ochotu plánovat třetí a čtvrtou trasu, které by připojili později, s celkovou výslednou kapacitou 100 miliard krychlových metrů ročně. Západní potok má přitom být dokončen do šesti let.

Jakmile budou Východní i Západní potoky v provozu, stane se Rusko dodavatelem 59 % roční spotřeby zemního plynu v Číně, což nahradí dosud největší exportní teritorium Ruska: Evropskou Unii. Dnes Čína spotřebovává 165 miliard krychlových metrů zemního plynu ročně.

Na tomtéž setkání ředitelé ropných korporací obou zemí (Rosněfť a CNPC) podepsali dohodu o nákupu 10 % akcií Vankorněftu (dceřiné společnosti Rosněfť), který těží v rozsáhlých Vankorských ropných polích. Čína obdrží podle této smlouvy objem v hodnotě 7 miliard USD.

A konečně 19. dubna 2016 první náměstek ruského ministerstva energetiky Alexej Teksler sdělil RIA Novosti, že státní čínské ropné společnosti zvažují nákup 19,5% akcií společnosti Rosněfť v soukromé transakci ještě do konce roku 2016. Pravděpodobným kandidátem bude CNPC.

Jamal obdrží čínské peníze

3. května 2016 oznámil generální ředitel projektu exportního terminálu zkapalněného zemního plynu v západosibiřském Jamalu záležitost, která určitě nepotěší sankční válečníky z Washingtonu: ruské konsorcium producentů zemního plynu podepsalo smlouvu o půjčce 9,3 milirad € s čínskou Exim Bankou a čínskou rozvojovou bankou, která zajistí v příštích 15 letech 75 % investic, jež jsou potřeba pro uvedení LNG Jamalu do provozu.

Sankce uvalené Washigtonem na Ruský energetický průmysl zablokovaly možnost získání úvěrů na západních trzích a ohrozily tak celý projekt Jamal. A jak se dočteme na stránkách společnosti: „Jamal není pouze jediným z nejsložitějších projektů zkapalňování zemního plynu, je též jedním z nejvíce konkurenceschopných projektů .... neboť profituje z bohatých zásob zemního plynu nalézajících se na poloostrově Jamal. A složitý je proto, že se nalézá za severním polárním kruhem.“ Jeho partneři jsou ruský Novatek, Čínský CNPC, Francouzský Total (20 %) a významně Fond Hedvábné stezky.

OAO Novatek je největším nezávislým producentem zemního plynu v Rusku, soustřeďující se na západosibiřský Jamalo-něnecký autonomní okruh (YNAO), což je nejvýznamnější region pokrývající 80 % produkce zemního plynu v Rusku a téměř 16 % celosvětové produkce. Nyní Čína přebírá nejtěžší břemeno financování mamutího projektu Jamal.

A též významným faktorem – s ohledem na dedolarizaci Ruska, Číny, Íránu a dalších zemí Eurasie – je skutečnost, že čínské půjčky jsou denominovány v eurech, a nikoli v dolarech.

Je jasné, že na tom mají lví podíl rozzuření neokonzervativci okolo Viktorie Nulandové ve Washingtonu a ministr obrany Ash Carter, jimž se podařilo dotlačit Rusko k nebývalému spojenectví s Čínou.

Ruku v ruce se jim podařil tento obdivuhodný kousek, když uvalili obchodní a finanční sankce na Rusko a současně začali ohrožovat čínské námořní trasy, podpořili terorismus v Sin-ťiangu a vystupňovali doktrínu „Asia Pivot“ (Zahraniční politika Obamova kabinetu zahrnující Austrálii, Brunej, Kambodžu, Východní Timor, Fidži ..., pozn. překl.) a protlačili dohodu TPP (Transpacifické obchodní partnerství, pozn. překl.) záměrně s vyloučením Číny.

Výsledkem je, že jak Rusko, tak Čína mají zájem rozvíjet dlouhodobé ekonomické svazky napříč Eurasií, které nevyhnutelně budou ohniskem příštího světového ekonomického růstu, jakmile čínská Nová Hedvábná Stezka – projekt Jeden pás, Jedna cesta spojí Rusko, Čínu, Írán a rozsáhlé oblasti Eurasie novou sítí vysokorychlostní železnice a přístavů, produktovodů a elektrického vedení.

Rusko se jasně rozhodlo: „Jít na Východ, mladý muži.“

Bylo by záhodno, aby se národy ve zbytku Evropy rozhodly ke stejné cestě na Východ, kde jsou rozsáhlé nové trhy pro jejich stagnující ekonomiky, namísto toho, aby otvíraly nové základny raketové obrany s vyspělým jaderným arzenálem obsluhované vojsky USA skoro na hranicích Ruska.

F. William Engdahl (autor je konzultantem a lektorem strategických rizik, graduovaným politologem univerzity v Princetonu a největším popularizátorem ropné geopolitiky výhradně pro New Eastern Outlook)

Zdroj: journal-neo.org

41 komentářů :

 1. Říkám to místním soudruhům furt. Jděte na východ do vašich rajských krajin snů a vyrůstejte. Ale oni furt nic. Dál sedí na svých tlustých zadnicích.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ty máš namířeno se svojí tlustou zadnicí kam soudruhu? Jen se tady svěř. My nemůžeme jít na východ, bohužel. Protože kdyby na ty naše tlustý politický, zbohatlický a další prasata nikdo nepracoval, chcípaly by hlady, a hned by přitáhli za námi. Vymysleli by jiné špinavosti, intriky a fígle, a zahnojili by i východní ráj svou nenažranou špínou. A to přece nemůžeme dopustit. Můžeme jen lidem žijícím v klidu a slušnosti závidět, když si o nich občas někde přečtem, a to ještě málokde, protože v mediích jednoznačně převládá západní špína. Bohužel. Musíme se naučit žít v tomhle našem ráji, podobném špinavému hampejzu.

   Vymazat
  2. Jdi si sám a třeba do pr....e!!!!

   Vymazat
  3. Tak přece jen jsem tě nasral? No vidíš, a hned je jeden příspěvek navíc. A co je doma, to se počítá. A teď zase můj příspěvek v podstatě o hovně, a zase máme jeden do počtu. Nejlepší jsou ty krátké výštěky, třeba sprosté, ale hlavně krátké - to se ještě dá číst, ale kdybys například ty se svou inteligencí napsal sedm vět, už by se to číst nedalo. Měj se - je čas k obědu. Tak šup šup šup zvednout tlustou zadnici od počítače a jít si naládovat břicho. A k tomu doporučuju dvanáctku Plzeň - ta podporuje trávení. Je nejlepší.

   Vymazat
  4. 11:50

   Já nemám namířeno nikam, pže mě se v naší krásné, svobodné a bohaté zemi líbí.

   Ty si soudruhu o těch lidech žijících v klidu a slušnosti něco přečti a nezapomeň jim závidět

   http://tapolitika.cz/ze-sveta/ruska-mozaika/chudoba-rusu-dosahla-nejkatastrofalnejsi-urovne-od-dob-perestrojky/

   A znovu ti opakuju, že tě tu vůbec nikdo nedrží a na hranicích nečíhá pohraničník se sapíkem. Tvoje žvásty jak prej "musíš" pracovat na "prasata" ti nikdo nežere.

   Vymazat
  5. A ty si myslíš, že ty tvoje žvásty někdo žere? Naivko! Lozíš po internetu a nasíráš se, namísto abys šel ven. To i v těch hospodách mělo to žvanění větší smysl než je žvanění anonymů kamsi do stroje. Chudáci žijící virtuální život - pořád sám a přece není sám - jsou s ním diskutující anonymové, s nimiž se může hádat. To je rajc panečku! Lepší než jít okopávat ředkvičky. Že ty ses ještě nebyl najíst? Že ty nemáš v tom tvým doupěti nic k jídlu - asi ti ještě nepřišel důchod, ale neboj, potom si to vynahradíš. Vidíš - to by se ti v tom vošklivym Rusku stát nemohlo, tam jsou totiž obyčejní lidi tak pohostinní, že se rozdělí i o poslední skývu chleba, a ještě si při tom zpívají. Kdepak tady - co bys chtěl od Čehůna, zkaženýho demokracií? Ten ti ještě i to tvoje žrádlo ukradne, aby sám měl víc. Žrát, vytahovat se, druhým se pošklebovat - to je to pravý pro správnýho kapitalistickýho Čecha.

   Vymazat
  6. 12:10 Jojo, v naší krásné "svobodné" zemi si dáš vepřovou, koupenou v německém supermarketu, zapiješ Plzní od jihoafrického majitele, nebo se alespoň napiješ dobré, české vody, kterou ti prodá francouzká Veolia. Pak sedneš do auta, vyrobeného v Česku ale zaplaceného cizincům a bez ohrožování pohraničníky se sapíkem odjedeš do ciziny utratit prachy a tak podpořit tamní blahobyt. V té naší krásné zemi díky takovým "správně uvědomělým soudruhům", jako jsi ty, zůstanou jen náklady. Zisky, z kterých by se mohla dále rozvíjet, jsou odvedeny ven.

   Vymazat
  7. Taj já mám bejt ten "uvědomělej soudruh" kterej jásá nad africkým pivem, německým vepřovým, a předražený vodě? Jsi normoš blb - a z kterýho mýho příspěvku jsi to načerpal? Napsal jsem, že v Rusku bych byl mezi prvníma, kdyby o to šlo, jen abych se nemusel dívat, co tady uvědomělí soudruzi, kteří tady už šestadvacet let vládnou, kradou a určujou pravidla jízdy, dokázali vytvořit za špinavej hampejz. Hnusí se mi každej krok, hnusí se mi číst ty válečný bláboly, hnusí se mi číst ty příšernosti na diskuzi ( zejména na novinkách - strašný!) Ale co je mi platný, že hranice nehlídá nikdo ze sapíkem? Šmejdi jsou dnes rozlezlí všude, všude tě dostihnou, a kde se jim zachce, zorganizujou a zaplatí povstání, pobijou a upálí si lidí kolik chtějí, a organizace, které to mají kontrolovat, dotáhnout k mezinárodnímu soudu, a dohlídnout na tresty, o tom jenom blbě žvaní, rozlišujou se nesprávný vraždy a správný vraždy - jdi prosím tě do háje - když se o tom až moc přemýšlí, je hnusný v tomhle světě, plným skutečných i účelových magorů vůbec žít.

   Vymazat
  8. 12:10 - hele ta snůška bulvárních jednostranných sraček kam mě ten odkaz tvůj doved, to není o nic lešpí než ty proputinský cancy tady, jen s opačným znamýnkem!:) A co se týká těch tvejch iluzí o jakési svobodné zemi tu, tak tě musím vyvvýst z trapnýho omylu! Rakovinový nádor husitsko-bolševické loupeživé, rusofilské, protievropské, zamindrákované, pomlouvačné a lumpenproletářské KSČ metastázoval do postkomunistických falešných a bezduchých oposmluvních Klauzemanových prognosťáckých a estébáckých partají a partajiček (ODS, ČSSD, KSČM, KDU-ČSL, VV, ANO, SPOZ, ÚSVIT PŘÍMÉ DEMOSRÁCIE, Kastrovaný LEV 21 atd.), které vůči totalitou postiženým, mozku zbaveným voličům nadále uplatňují tradiční "vedoucí úlohu strany" - jen ve zdánlivě pestřejší podobě – podle estébáckého hesla: „Rozděl a panuj !“ Rakovina zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy. Tedy z deště pod okap. Tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie - tak se čecháčkostán a slovenskostán odtrhly od civilizovaného Rakousko-Uherska, aby skončili přesunem do ruských stepí nebo až za Ural a budou rádi, až jim Putler stanoví dostatečné uprchlické kvóty do jimi samoobslužně zbudovaných gulagů v Akci Z.
   Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie. Podobně jako Rusové. Jenom více kradou. Viz Václav Perokrad.
   Nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených rakouských dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil).
   Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Řecká azbucká lůzokracie opět oblažuje svět.
   Zneuznaný, c. a k. Univ. Prof. TGM upletl bič z rakouského dezertérského lejna - avšak zapráskat s ním už nedokázal - ani ve své mnohonárodnostní, uměle vytvořené jepičí pidiříši. Proti literárním padělkům se sice postavil - avšak politický padělek a zmetek vytvořil. Ani děti se mu moc nevydařily. Pravda vyděsí !!!
   Čecháčkové budou spokojeni - až zase všichni budou mít stejné lejno - jen zasloužilí soudruzi (falmer) ho budou mít navoněné z Tuzexu nebo z ruské Berjozky! Asi tak ...

   Vymazat
 2. Vzhledem k debilní, sebevražedné politice EU včele s duševně nemocnou Merkelovou Rusku nic jiného nezbylo,než hledat jiného spojence.

  OdpovědětVymazat
 3. http://www.ibtimes.com/russians-live-edge-recession-spurs-deep-poverty-spike-2363887

  Tady něco pro angličtináře z minulého měsíce o tom jak se žije v tom ruském ráji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. je pravdivost tohoto clanku alespon na urovni propagandy "chemickych zbrani v Iraku ohrozujicich USA"?

   Vymazat
  2. A kde všude jsi v tom ruským ráji byl? Jen prstem po mapě a jedny mediální slinty nahrazuješ jinejma mediálníma slintama, ale pořád jsou to jen slinty, který kdosi kamsi napsal. To je v týhle zemi nejdůležitější. Číst slinty a žvanit k tomu, jako bylo dřív vysedávání po knajpách, ale i to bylo zdravější. Tak hele kámo - až v tom strašným Rusku budeš pár tejdnů, napiš nám tady, kde všude jsi byl, a co jsi tam viděl - a na ty rádoby zpravodajský servery se vyser. Pak si můžeme pokecat o Rusku, a jak se kde žije. Jinak to nemá smysl.

   Vymazat
  3. Jeď se nechat demokraticky zmlátit nebo zastřelit do tvýho vysněnýho FUCKINGTOWNU,brečet po tobě bude leda lejnolahvárna:-)

   Vymazat
  4. Rusko je v prdeli, votom žádný! Nač hned sem tahat angličtinu, rusky se dozvíme nejlíp! - http://vk.com/sotnya_88

   Vymazat
 4. Mili komunisti, ten vas rusky "gigant" ma HDP velikosti Italie a je uz 2 roky v recesi. Ale odejit byste tam mohli, to zase jo......

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty bezmozkovej gigante,nemůžeš věřit všemu co ti chemik Kraďousek cpe do palice....ale jelikož nemáš mozek, leda mozkomora tak nás ty zhovadilosti nepřekvapí

   Vymazat
  2. A kam odejdeš ty, světaznalej občane? "Komunisto" ti nemůžu napsat, protože bych nechtěl urazit komunisty - k nim nikdy nemůže patřit něco takovýho jako jsi ty, z toho nemám strach. Ty víš jaký HDP má Rusko, a že je v recesi a tak -odkud čerpáš? Z medií? Aha - tak to jo. Tomu se dá věřit. A opakuju, kdybychom tam odešli, nic horšího, než je tady, by nás tam nepotkalo, až na to, že paraziti, vyhryzové, a zrádci českého národa by tam přitáhli za námi, a ohromili by nás dokonce brilantní ruštinou. A zas by nalezli kamsi nahoru - ono to dole totiž žít neumí. Ani jejich otcové a dědkové nežili dole - je to verbež, považující se za nadlidi. A zas bychom museli utéci pryč. To je lepší počkat si tady na vhodný okamžik, s s tou verbeží vlastizrádnou a nenažranou zatočit jednou pro vždy - řeky by sice přetekly, ale s povodněma už si umíme poradit.

   Vymazat
  3. Pepo, neztrapňuj se a přelož tady to těm, kteří nemají tu inteligenci jako ty, aby se naučili anglicky, Einsteine.
   http://www.feedingamerica.org/hunger-in-america/impact-of-hunger/hunger-and-poverty/hunger-and-poverty-fact-sheet.html?referrer=https://www.google.cz/

   Vymazat
  4. 12.40 Chtěl bych vidět,kde jsi ty pablbe tyhle žvásty sehnal.

   Vymazat
  5. Pepi iPhone, Oracle, IBM, Einstein, prosím tě, to fakt nezvládám a to číslo nedokážu ani přečíst. Mohl bys mi pomoct a říct, kolikrát je dluh USA vyšší než dluh RF? Dík
   US 19,280,052,080,675 USD
   RF 146,917,446,618 USD

   Vymazat
  6. Dodáno agenturou Kraďousek a opilej kníže!

   Vymazat
  7. 12:40
   Člověk by Tě i politoval, když čtu jak jsi tu všemi tepán a titulován. Jenže Ty sám nás neúnavně přesvědčuješ o tom, že v Tvém případě se nejedná o urážky, ale o osobní charakteristiku.

   Vymazat
  8. 13:52

   Soudruhu,
   mám pro tebe nějaké veselé novinky :-D

   1) KLDR má ještě daleko nižší dluh než Rusko. To jsou ale pašáci a ekonomičtí géniové kdy tam emigruješ?
   2) Státní dluh který uvádíš není zdaleka všechno. je to jen zlomek celkového dluhu. Zapomněl jsi započítat dluhy ruských podniků a domácností. Zkus to, budeš překvapený :-D
   3) Jediný kdo tu zkrachoval za posledních 20 let bylo Rusko
   4) Můžeš si žvatlat co chceš, ale lidé prostě hlasují nohama navzdory tvým rusofilním kydům. V USA jsou desetitisíce Čechů, o zbytku světa nemluvě, a v tvým slavným Rusku desítky :-D

   Snažil jsi se hezky, ale teď se běž spláchnout, debile.

   Vymazat
  9. No -doufám, 14.24 - že jsi na tu sračku, kterou jsi právě vypustil, patřičně pyšnej. Chceš tím naznačit - co? Že je demagogie, která ovládá KLDR nějak horší, než demagogie, která ovládá ostatní vyspělej svět kromě Ruska a Číny? A ty tvý desetitisíce Ćechů nejsou v tý špinavý kapitalistický stoce kvůli vlasteneckýmu cítění, který si tam upevňujou, ale jen a jen tam rejžujou asi zlato - co já vím - nebo asi sbírají slávu, protože americký sračky jsou dnes považovány za slavný. Ale když ta pakáž zestárne -proč to leze sem nazpátek? Řada jich už neumí česky ani žvejkat, ale lezou sem ... jako k hrobům svých předků, domov, kořeny a bla bla tfuj tajbl ... lezou sem, aby s kapitalistickým důchodem v českým, pro cizince levným blbánkově, dobře žili. Tak tam kopni zpátečku, vyser se na ty blbý nadávky "soudruhu" když sám jsi soudruh, jenom si myslíš, že jako zmodralej soudruh, nebo dokonce zbohatlej ( a copak -nějaká ta restituce činžáku? Pan domácí? okrádání lidí atd.?) že jsi něco jinýho? Nějakej nadčlověk? Omyl - jsi taky jen malý hovno ve vysoký trávě, a až se tady bude zametat, vymetou tě taky. Buď zdráv.

   Vymazat
  10. 14:24 - POZOR, POZOR! Tady žvaníš! Naběh jsis! V bodě 1. máš recht, největším hostitelem světa jsou USA. ALE! Rusko je na 2. místě kousíček před Německem! Málo se o tom ví, uznávám - http://zpravy.idnes.cz/uprchlici-na-svete-0nl-/zahranicni.aspx?c=A150607_151501_zahranicni_bse

   Vymazat
  11. Ovšem ani proputinčíci po zveřejnění této informace neskákejte dva metry radostí nad zem! Tady je takový vtip k tomu, kdo neumí rusky tak asi ta: Rok 1904 - kurz 1 US = 2 rubly, emigranti v Rusku: Němci, Francouzi, Dánové a Nizozemci; rok 2015 - kurz USD=70 rublů, emigranti v Rusku: Tádžici, Uzbeci, Ázerbájdžánci a Arméni:) - http://vk.com/sotnya_88?z=photo-34500013_391193392%2Falbum-34500013_00%2Frev

   Vymazat
 5. 14:05
  Nebo Evropskými hodnotami a jejich Kremlin Watch, jeho kámoše Jandy.

  OdpovědětVymazat
 6. 14:24
  Pepi, s tím se běž vycpat, stejně jako s těmi deseti tisíci Čechů v SSA. Nutno ovšem podotknouti, že většina z těch Čechů v tý tvojí svatyni velmi rychle prokoukla co jsou ty SSA zač a kdo jim vládne. Ty jsi ovšem na úrovni toho zbytku, kterýmu to nedošlo. No s tím se asi nedá nic dělat. Jo, pořád jsi nerozbil svojí neobyčejnou inteligencí a rozhledem to, co jsem ti už jednou podstrčil:
  http://www.feedingamerica.org/hunger-in-america/impact-of-hunger/hunger-and-poverty/hunger-and-poverty-fact-sheet.html?referrer=https://www.google.cz/
  To ale bude určitě nějaká komunistická, proruská propaganda. Běž se už vycpat, chudáku, a nepruď tady. Jo, a pozdravuj kámoše Jandu z Evropských hodnot.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:24
   Jo, Pepo, na tebe fakt nikdo nemá. Jen bych si dovolil takovou otázku: Řekni mi, co se stane se subjektem, myslím v demokratickém, kapitalistickém, svobodném světě, který není schopen splatit dluh? Dík.

   Vymazat
  2. K tomu tvýmu odkazu který mi furt cpeš, ty debile: V USA je považován za "chudého" kterýkoli jednotlivec s přijmem nižším než 1.000 dolarů měsíčně, rodina se 2 dětmi s příjmem nižším než 2.000 dolarů. V Rusku je považován za chudého každý s příjmem nižším než pouhých 140 dolarů. Tolik k těm tvým imbecilním blábolům.

   Když není schopen subjekt splatit dluh tak zbankrotuje. Přesně tak jako zbankrotovalo v roce 1998 tvoje milované Rusko. Ještě nějaké otázky?

   Vymazat
  3. Ty seš blahoslaveneh chudej (bez)duchem,ovšem zrozen z šílený krávy!!!!!

   Vymazat
 7. Za týden jedu na KRYM tak jsem zvědav na tu bídu.V USA jsem byl,proto mne nemůžou nějací pepíci přesvědčit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je rozdíl jet někam se zpáteční letenkou a plnou šrajtoflí na 2 týdny se vyvalit na pláž a v tom samém místě žít jako prostý občan. Nepleťte si to.

   Byl jsem v Thajsku, na Kubě,..., a všude se mi líbilo. Ale natrvalo žít bych tam tedy rozhodně nechtěl.

   Vymazat
 8. Přeci nejde jen o to jestli mám co jíst, ale také o to v jakém prostředí žiji. Zcestoval jsem pracovně skoro celou EU a evropskou část SSSR, byl jsem i v Číně. Tam mě vysvětlily jak vidí lidská práva oni, i ten nejubožejší občan z titulu spolumajitele všeho společného majetku státu tj. půdy, surovin, vody má nárok na minimálně misku rýže a klidný bezpečný spánek. T je nezcizitelné právo každého člověka a vláda státu je povinna to zajistit. Již v únoru jsem psal, že kdyby mě bylo do 30 let, odejdu do Číny a naučím se čínsky, kdyby mě bylo méně jak padesát odejdu do Ruska protože jsem maturoval z ruštiny a budu mít nějakou perspektivu. Protože mi je 72 roků musím čekat na vítězství pravdy a lásky.

  OdpovědětVymazat
 9. Přeci nejde jen o to jestli mám co jíst, ale také o to v jakém prostředí žiji. Zcestoval jsem pracovně skoro celou EU a evropskou část SSSR, byl jsem i v Číně. Tam mě vysvětlily jak vidí lidská práva oni, i ten nejubožejší občan z titulu spolumajitele všeho společného majetku státu tj. půdy, surovin, vody má nárok na minimálně misku rýže a klidný bezpečný spánek. T je nezcizitelné právo každého člověka a vláda státu je povinna to zajistit. Již v únoru jsem psal, že kdyby mě bylo do 30 let, odejdu do Číny a naučím se čínsky, kdyby mě bylo méně jak padesát odejdu do Ruska protože jsem maturoval z ruštiny a budu mít nějakou perspektivu. Protože mi je 72 roků musím čekat na vítězství pravdy a lásky.

  OdpovědětVymazat
 10. 17:10
  Pepi, představ si myš a špek. A myš - hup na špek. A to tady předvádíš soustavně, zoufalče. Není ti už z toho trapně dělat ze sebe pořád šaška?
  1. Kolik hamburgerových hostin si koupí ten tvůj bohatý chudý v SSA za těch 1000 dolarů?
  2. Správně díš - "když není schopen subjekt splatit dluh tak zbankrotuje. Přesně tak jako zbankrotovalo v roce 1998 tvoje milované Rusko." To Rusko téměř zbankrotovalo díky tomu, že jej Jeltzman prodal jeho soukmenovcům, kteří ho rozkrádali a plundrovali, což jim ovšem v pravé chvíli překazil Putin. Takže Rusko to už má za sebou a jede dál. Jenže SSA, které nejsou schopny ten astronomický dluh vůbec kdy splatit, totální bankrot teprve čeká. S tím, jak jsi sám potvrdil, souhlasíš, že? Ještě něco, Einsteine?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1) Spočítej si to, debile. Mě to vychází na 8 až 9 BigMaců denně.

   http://www.fastfoodmenuprices.com/mcdonalds-prices/

   S tím už se dá slušně přežít, co říkáš? A v Rusku jich koupíš za těch 140 dolarů kolik? Jeden za den? To jsi se zase sám chytil do pasti, viď, blbečku.

   2) Ne ty debile. Ne že Rusko "téměř zbankrotovalo". Rusko zbankrotovalo úplně. Regulerně, kompletně a oficiálně. Nesplatilo závazky věřitelům. Zapiš si to ty hňupe za uši. A zbankrotovalo proto, že ropa stála celá 90. léta 10-20 dolarů za barel. Kdežto za Putina začala raketově růst až na 140 dolarů. Podobný ekonomicý "génius" jako Putin byl Chavez ve Venezuele. S ropou pod 50 jsou všichni tito géniové v prdeli.
   Čeká nás všechny smrt, debile. Bankrot USA vy, fanatičtí komunističtí pošuci, věštíte každý rok od výstřelu z Aurory.

   Vymazat
  2. 22:41
   Pepi, Einsteine, s tvoji Big Mac analýzou jsi opět skočil na špek. No, ale odpověz mi a nevyhýbej se otázce: Logicky, i podle toho co jsi potvrdil ty sám, jsou USA před bankrotem, že? Ukaž se jako chlap, ne jako maňásek, a odpověz ano nebo ne. Díky, Alberte. PS: Bez emocí, Pepi, please.

   Vymazat
  3. NE, NEjsou!!! Blbe

   Vymazat