Reklama

.

.

pondělí 20. června 2016

Jelena Isinbajevová odmítla vystupovat na OH v Riu pod neutrální vlajkou

Jelena Isinbajevová

20. 6. 2016, Petr Ďoubalík, zdroj


2. 6. 2016 jsem na Nové republice publikoval rozhovor s Jelenou Isinbajevovou, královnou nejvyšších latěk, která se obrátila na soud pro lidská práva, aby mohla startovat na OH v Riu. Teď to vypadá, že lidská práva dostanou na frak.Jako celoživotní sportovec si dovedu moc dobře představit, jaké to pro ni musí být. Před 40 lety jsem kvůli podvodu dvou soupeřů ztratil šanci bojovat o medaili z mistrovství ČSSR. O jejich podvodu jsem se dověděl o několik týdnů později. Mrzí mě to dodnes. Ne ta medaile, ale ten jejich podvod. Byli to oddíloví kolegové, se kterými jsem trénoval...
Jelena Isinbajevová to ve sportu neměla vůbec jednoduché a co se týká dopingu, pak lze těžko hledat někoho, kdo by byl tak důkladně a trvale prověřován, jako ona. Jen považte, že vytvořila 28 světových rekordů (zdroj) a už jen kvůli nim vždy prošla důkladnou kontrolou (navíc - rekordy dělala vždy mimo RF!) Trénovala 5 let v zahraničí (opět dopingové kontroly!), vrátila se, porodila dcerku, dostala se zpět do formy a chtěla kariéru zakončit třetí olympijskou medailí. A teď, kvůli dopingovým podvodům svých kolegů, má o olympiádu přijít?
Jsem zastánce čistého sportu, každý podvodník, každý, kdo dopuje nebo si třeba namontuje do kola motorek, ať jde od válu a závodí si sám. Vylučoval bych ještě tvrději, navždy. Sportuj si, ale mimo slušné lidi. Tedy se nijak nezastávám ruských (ani našich či jiných) sportovců, pokud jim byl doping prokázán, naopak. Jen bych prosil stejný metr pro všechny a kolektivní vinu hodit na smetiště dějin. Ani s vrahem nechodí do basy celá jeho rodina...
K napsání tohoto úvodu mě vyprovokovalo několik hloupých komentářů od zjevných neználků, o to však zarputilejších rusofóbů, pod článkem na Sputniku. Obsah článku přetiskuji:

Ruská skokanka o tyči Jelena Isinbajevová odmítla vystupovat na OH v Riu de Janeiru pod olympijskou vlajkou, prohlásil prezident Všeruské atletické federace Dmitrij Šljachtin.

„Někteří sportovci, například Isinbajevová, prohlásili, že nebudou vystupovat pod neutrální vlajkou. A jsou také sportovci, kteří jsou ochotni pod ní vystupovat", řekl novinářům.
Podle slov Šljachtina jde o osobní rozhodnutí každého sportovce a federace to bude projednávat individuálně.
Rada Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF) ponechala dříve v platnosti diskvalifikaci Všeruské atletické federace za četné případy použití dopingu. To znamená, že atleti z Ruska nebudou mít právo účastnit se mezinárodních soutěží.
Zítra 21. června na zvláštním zasedání Mezinárodního olympijského výboru bude učiněno rozhodnutí, jestli si zaslouží každý sportovec individuální přístup, anebo musí být kolektivní odpovědnost.

45 komentářů :

 1. Nežil jsem v té době,ale slyšel jsem, že i Antickém Římě po dobu HER šli všechny zbraně stranou.Jen vsoučasném barabákově za účasti té nejbarakovější zemně JUESSEJ jde politika nade vše.Díky ty americká opice z Bílé chýše. Navrhují tobě tolik nobelových cen aby tě udusili.

  OdpovědětVymazat
 2. Péto, napsal jsi to hezky a správně... Jen by nás zajímaly ty historické 40 let staré záležitosti...
  Z Florencie V&V

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj V+V do Florencie, nebylo by pěkné teď a tady vytahovat takové "kostlivce ze skříně". Možná jsem o tom ani neměl psát. Jen jsem se chtěl "pochlubit", že vím na vlastní kůži, jak takový sportovní podraz bolí. Cestou domů se zastavte na kafe a vesele zavzpomínáme, Ď. (PS: nevynechte Sienu v Toskánsku, ta mi svého času učarovala)

   Vymazat
 3. Jestliže chtějí vrcholní sportovní představitelé praktikovat kolektivní vinu na Ruské sportovce, tak to je projev nejvyší ubohosti a všichni by měli jít od válu. Když se ale na to tak dívám, tak řiťolezectví bude asi hlavní olympijská disciplína pro vrcholné sportovní přdstavitele. Ti chudáci poslouchají a šlapou jak je jim nařízeno. Hospodářské sankce proti Rusku i když s nimi nesouhlasím, ale budiž, ovšem tahat tuto špinavou politiku do sportu je ubohost.

  OdpovědětVymazat
 4. Jen by mě zajímalo,zda v této nechutné záležitosti byl namočení ministr sportu RF.Je jasné,že tito informace jsou nedostupné a pravda bude někde uprostřed.Mám zato,že RF by se měla očistit nějakou antidopigovou akcí,jenže co se stane,když to nedopadne dobře

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to bychom se určitě dozvěděli, neb antidopinkový dozor nad ruským sportem vykovává britská antidopingová agentura

   Vymazat
  2. 21:04 snad antidopinkový dozor nad ruským sportem vykovává Ruská antidopingová agentura,nebo ne?

   Vymazat
 5. https://www.youtube.com/watch?v=2XGVKE3yrXs

  OdpovědětVymazat
 6. Když se nějaká organizace snaží bojovat proti dopingu a v Rusku si potom pro doping suspendovaní trenéři vesele dál trénují a po telefonu kšeftují s dopingovými drogami, tak co byste asi tak udělali? Když se vám smějou do ksichtu, tak jim budete zametat cestičku do Ria? Leda do ......

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rozdíl mezi Rusy, a dejme tomu Američany je pouze ten, že na Američany zatím nepřišli. Ale dopují naprosto všichni. Když se dívám např, na černé sprintery, opravdu těžko uvěřit, že tu svalovou muskulaturu mají ze zvedání činek a jedení jogurtů.

   Vymazat
  2. Protože má svaly, tak dopuje. Tomu říkám argument.

   Vymazat
  3. Ta americká tzv. světová rekordmanka na 100 a 200 m už dodopovala a Kchárl Lujz včas přestal, aby si zachránil život. A co Kratochvílová?

   Vymazat
 7. Jestli si ty duté palice myslí, že na to konto ruští atleti , potažmo ruská veřejnost , zavrhne Putina, tak jsou ještě hloupější, než jsem si myslel. Pocit křivdy bude dalším poutem, které většinu Rusů ještě víc spojí se svými vůdci. Jako vždycky, zase na to jde západ blbě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pocit křivdy? Jsou usvědčení, můžou si leda tak plakat do peřinky svoje dopingem nasáklé slzičky.

   Vymazat
  2. Podivný pohled na spravedlnost a naprosto ujetý pohled na Rusy, do peřinky pláčete maximálně vy ty svoje ubohý slzičky štěstí.

   Vymazat
  3. Hlavně si nezapomeňte náhradní kontejner s močí, a kdyby vám na něj přišli, tady jsou dva tisíce dolarů, to by mělo stačit. Charašo?

   Vymazat
  4. 21:39, 13:06
   Jasne Pepku. A ted vyskoc a tahni, bolsevickej demente.

   Vymazat
 8. Říká se tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. A to se stalo. Ruská sportovní mafie si myslela, že jí všechno projde, až se ucho utrhlo a mají ban do Ria. Hotovo.

  OdpovědětVymazat
 9. Nejdřív si o vrcholovém sportu přečti. Dnes, s mírnou nadsázkou, se nedopuje snad jenom při šachách. Je to jako s výrobou syntetických drog a legislativou. Když zákonodárci zakážou jeden seznam, výrobci mají už vyrobený jiný. A berou naprosto všichni.

  OdpovědětVymazat
 10. Nikdo ze sportovců není čistý , snad jen ti , kteří svými výkony zůstávají hluboko v poli poražených. Snad tady nechce nikdo rozporovat, ze vrcholový sport je zábavou fetaku, kteří baví opilé masy, aby nemely čas se věnovat důležitým vecem. Cele to vedou politici a samozřejmě farmaceutické firmy. Lidi přece není možné podávat takové výkony , premyslejte , člověk se za 50 let nevyvinul v superbytost. Takže proč to broušení proti Rusům ....

  OdpovědětVymazat
 11. Rusko bylo usvědčeno z úmyslného podvádění v rozsahu, aby to bylo důvodem pro vyřazení z účasti na Olympiádě. Ruská sportovní federace šla do rizika a měla smůlu. Kdyby se to stalo v jiné zemi, byla by také vyloučena. Víc se o tom nemá cenu bavit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dělat sviňárny a pak se tvářit ublíženě... nejstarší trik na světě.

   Vymazat
  2. Žádná jiná země nebyla a nebude vyloučena, protože kolektivní trest není žádná spravedlnost, ale politické svinstvo. Je jen smutné kolik se najde oveček, které dokáží pouze kývat na masmediální propagandu a pouze opakují její lži.

   Vymazat
  3. Není to politické, politiku do toho tahají politikové. Je to sportovní rozhodnutí. Penalizace země, která si z dopingových pravidel chtěla dělat dobrý den.

   Vymazat
  4. 23:23, 1:03
   Jasne Pepku, kdyz tvuj stbackej fotr mucil vezne v Jachymove, tak to taky delal nedelal z politickych duvodu, ze jo.

   Vymazat
  5. Lhát a podvádět a potom zatloukat a fňukat ... to je politika pro ostrovní království, ale ne pro zemi jako Rusko. Mají důvod se stydět hned dvakrát.

   Vymazat
 12. Jediná možná odpověď na fašistické svinstvo spáchané západem, které se halí do údajného boje proti dopingu. Takového pochopení podstaty toho, co se opravdu děje, si lze jen vážit. Bravo.

  OdpovědětVymazat
 13. ARD.tageschau.komentare citatelov:Obvinenia pozostavaju z vypovedi 2 ruskych sportovcov,ktori boli podozrivi z dopingu,a 1 funkcionara ktory musel opustit svoj urad pri dopingovej kontrole,emigroval.Celkom nahodou sa nachadzaju tieto osoby v USA.Vycitky,ze ruskych sportovcov nebolo mozne kontrolovat,nie su opodstatnene.Ruski sportovci sa zucastnovali na vsetkych svetovych sportoviskach,prvi 3,a nahodne vylosovani,boli vzdy kontrolovani,Boli teda testy na doping v laboratoriach v Nemecku,Anglicku,USA.Ked su dökazy,tak vylozit na stöl...Jeden taliansky trener sa vyjadril k dopingu,,v hre je prilis vela penazi,aby sa nieco nechalo na nahodu,,M

  OdpovědětVymazat
 14. Já se naposledy vyjádřím a už se k tomuto tématu více vyjadřovat nebudu. Dopují naprosto všichni. Nebo alespoň ti, co jsou na vrcholu. Byl uplatněn princip kolektivní viny, když byl přistižen a usvědčen např. Lance Armstrong ? Nebo Ben Johnson , Tyson Gay, Asafa Powel? Mezinárodní olympijský výbor se propůjčil k něčemu, co ho ,alespoň v mých očích, snížilo na tu nejnižší úroveň, jaké mohl dosáhnout. K politickému nátlaku. Olympijská myšlenka má lidi spojovat, a ne rozdělovat. A hrát si na spravedlivé? Tak proč nezačali dříve? Třeba když byl přistižen český vzpěrač Orság. To by bylo užitečnější. Češi by nedělali v Riu ostudu a zbylo by možná i více peněz na mládežnický sport.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ... Děti zpravidla ještě nedopují, na rozdíl od našich "hvězd" a přesto, že do českého sportu tečou obrovské peníze, na ty nejmenší z nich zbývá nejméně.

   Vymazat
  2. Hricáku,

   víš o vrcholovém sportu úplné hovno, tlustoprde, a tvoje žvásty mají stejnou hodnotu asi jako tvrzení "všichni kdo maj hodně peněz jsou zloději co si nakradli".
   Prostě typický komouš.

   A na Orsága nesahej troubo. Tomu našli látku která má na vzpírání naprosto nulový vliv a svůj dlouhý trest si odkroutil. Navíc přišel kvůli tomu nálezu o zaměstnání atd. Přesto se nevzdal a dnes je zpět.

   Vymazat
 15. Když se zveřejnil seznam lidí, kteří měli své peníze v Mexických fondech, je tam uveřejněno všechno, kromě občanů USA. Sice v seznamech Putina nenašli, ale Američané hned zdůraznili, že údajně jsou tam lidé, kteří mají blízko k Putinovi a údajně je tam také Čínský prezident. To, že tam nebyl jediný Američan je odpověď na to, kdo to organizoval a kdo za tím vším stojí. Nyní Američani obvinili celé Rusko, sebe pasovali do nejčistotnější podoby, žádný Američan nikdy nedopoval!!! Kromě nynější dopingové akce vůči Rusku mají Američané připravené další akce, které se budou spouštět v určitých termínech, tak aby se tlak vůči Rusku neustále stupňoval a aby připravovaná válka proti Rusku měla své zdůvodnění, ale příčina všeho je čistě pragmatická: USA jako stát je ekonomicky na dně a nemůže si dovolit, aby někdo porušoval zavedené pravidla, které Čína a Rusko se rozhodly nedodržovat a to, že mezi sebou obchodují ve svých národních měnách a ne v dolarech a tím působí USA neskutečné škody, které se silně začínají projevovat na financování všech válek a svinstvech, které po celém světě USA organizuje - bombardování Jugoslavie, Iráku, Libye, Sírie, organizování obrovské uprchlické krize, kde jak včera sdělilo zpravodajství ČT 24 je v pohybu 60 milionů lidí a taky na ČT 24 hned řekli i důvod, kterými jsou války, ale už neřekli, kdo ty války organizuje, kdo tam dodává nejvíce zbraní, ale my víme, že jsou to mírumilovné Spojené státy Americké, které po II. Sv. válce převzali doktrínu fašistického Německa na ovládnutí a porobení celého Světa a nyní realizují a následují tam, kam chtěl svět dovést Hitler. Není to akce jediná a všude se to projevuje a stupňuje. USA jde ekonomicky ke dnu a hraje se o čas. Buď to USA ekonomicky zaniknou, nebo se jim podaří vyvolat válku proti Rusku a Číně, ale zda v této válce vyhrají a za jakou cenu, to je velká neznámá. Představitelé USA říkají, že se atomová válka s Ruskem dá vyhrát, ale neříkají za jakou cenu a spoléhají na to, že území USA to nezasáhne a o Evropu a obyvatelé Evropy jim přeci nejde. Jde jim o zisky jejich zbrojních firem v USA, které v případě války budou růst do bilionů dolarů a o nastolení Světového pořádku, kdy imperium USA, bude vládnout celém Světu. Rusko bude rozděleno a jeho zdroje předány USA a následovat bude ekonomický útok na Čínu, protože Čína sice vyrábí, ale veškeré zdroje budou pod kontrolou USA a jelikož USA nejvíce dluží Číně, Čína dopadne jako židé ve Španělsku, kterým španělský král dlužil obrovské peníze a vyřešil to tak , že vyhnal židy ze Španělska. Prostě Číňani budou vyhnáni z tohoto světa. AŤ žije fašistický stát USA!!!

  OdpovědětVymazat
 16. Svinstvo nade vše! Cílená záležitost, která ukazuje na ubohou, zvrhlou snahu jak je ještě více možné ponižovat Rusko. Politická a vojenská scéna už těm idiotům nestačí..., už i kultura, sport...

  OdpovědětVymazat
 17. Pokud bude proti Rusku uplatněn princip kolektivní viny (jak bývá obvyklé třeba ve spřáteleném Izraeli), pak prostě budu LOH ignorovat. Bojkotovat. Ať si na to čumí jen papaláši!

  OdpovědětVymazat
 18. Nemyslím si, že by Rusko na rozdíl od minulých dob, nějak získávalo hodně medailí, vždyť např. v atletice mají vždy maximálně proti nám o dvě, tři více než my a dost. A podívejte se kolik jich mají v poslední době Američané. Asi jsou to nadlidi nebo spíše mají v důsledku toho, že skupují přes finanční prostředky nejlepší mozky světa, tak propracovaný výzkum v této oblasti, že jsou vždy trochu proti ostatním trochu popředu. Vždyť dnes už bez podpůrných prostředků, ať jsou jakékoliv, už nejde dnes udělat žádný světový rekord. A co je podpůrný prostředek? To, že dýchám víc kyslíku nebo beru nějakou injekci nebo mám za úkol prdět jen v určitou dobu. Podpůrný prostředek je cokoliv, co mě vyčleňuje z normálního života průměrného občana této zeměkoule. Podpůrný prostředek je i to, že kolem mne jako sportovce se chodí po špičkách a jsem udržován při životě tak, že žiji pomalu jako ve skleníku. Takže doping je už to, že sportovec svým životem a životosprávou je vyčleňován a izolován od života ostatních. Zkuste překonat světový rekord naší p. Kratochvílové na 800 m bez tzv. zakázaných prostředků. Nikdo nikdy by to nedokázal bez dovolených nebo nedovolených, vždy to ale budou podpůrné. Takže zápaďáci nebuďte naivní, že ty vaše sportovní hvězdy nedopují, protože svoji naivitou zase a už pokolikáté skočíte jen na lep svému zaoceánskému bratříčkovi, jako v případě imigrantů, Ukrajiny...

  OdpovědětVymazat
 19. Investigativní novináři nahlédli pod pokličku ruského sportu a našli tam trenéry recidivisty volně trénující atlety na olympijskou kvalifikaci, vše otevřeně při vědomí ruských sportovních činovníků, tak co byste udělali? ... Olympijský výbor byl NUCEN Rusko vyloučit. Měli na výběr, buďto ze sebe nechat udělat šašky, anebo rázně zakročit.

  Olympijský výbor rozhodl správně, země, která sabotuje boj proti dopingu nemá na Olympiádě co dělat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sportovní činovníci už ze sebe udělali šašky, když dají na nějaké novináře. Já bych to tak nechal a řekl bych konečně oficiálně před světem: "Lidi nebuďte naivní, dnes jsou nejlepší výkony už na takové úrovni, že prostě nejde udělat světový rekord bez dopingu nebo jinak bez podpůrného prostředku, protože i rekordy, na kterých se podílí západní sportovci už nejdou dosáhnout jinak a vše je jenom propaganda".

   Vymazat
  2. Ty "Nějaké novináře" by bylo možno ignorovat, kdyby ti "nějací novináři" nepřinesli důkazní materiál.

   Vymazat
  3. 12:43
   Jasne Pepku. A ted tu o Cervene Karkulce.

   Vymazat
  4. Lhát a podvádět a potom zatloukat a fňukat ... to je politika pro ostrovní království, ale ne pro zemi jako Rusko. Mají důvod se stydět hned dvakrát.

   Vymazat
 20. https://www.olympic.org/news/declaration-of-the-olympic-summit

  Olympijský výbor rozhodl šalamounsky a hodil to na individuální sportovní asociace, kterým uložil v případě Keňi a Ruska nebrat v potaz výsledky národních dopingových kontrol a zvážit účast jednotlivých atletů na základě jiných než národních testů.

  Jestli ovšem básník nemyslel jiného brouka Hrdobce.

  OdpovědětVymazat
 21. ARD.diskusia bei Maischbecher,,Wie kaput ist der Sport,,Doping-expert,mediciner tvrdi,OH v Rio budu najviac dopovane hry vsetkych cias,su substancie,ktore nie je mozne dokazat,V r.2012 robil jeho ustav sukromne,anonymne vysetrovanie medzi sportovcami.45% sa anonymne priznalo.ze si pripravuju doping.Podla neho vsak cislo je ovela väcsie./Tuto spravu vsak nemohli uverejnit.aleticky sväz zakazal/.Dalsi nazor v diskusii,vrchol moznosti ludskeho tela bol dosiahnuty priblizne v 70tych rokoch.Odvtedy bolo treba pomahat.Tento nazor neviem posudit,avsak verim,dopuju vsetci.Komplet.

  OdpovědětVymazat
 22. 10.58 to sdělil přesně, dopují všichni, akorát na objednávku USA olympijský výbor potrestal sportovce z Ruska. Je tady totiž předpoklad, že občané Ruska budou nenávidět Putina a svrhnou ho. Proto taky se investují dost velké miliardy dolarů na rozpoutání Moskevského Majdanu. Zatím vše neúspěšně. Zatím. Kde na to Američani berou tolik peněz, kterými pak rozvracení jeden stát za druhým. No přeci my jim to platíme. A jak to funguje. No každý kdo si koupí benzín, nebo naftu, nebo odebírá plyn platí Spojeným státům výpalné. Jak je to možné? Možné je to tak, že každý kdo chce nakoupit ropu, plyn, musí si koupit dolary a pak teprve s těmi dolary kupuje plyn a ropu. Američani na tom vydělávají neskutečné miliardy dolarů. No a tady je problém, protože Čína a Rusko řeklo, my dolar nechceme a budeme si obchodovat ve svých národních měnách. Američani rázem přišli o obrovskou sumu výpalného. Když to před časem udělal Kadáfi a Husajn skončili na popravišti. Ale teď se zdá že Amerika narazila. Snaží se to rychle řešit sankcemi vůči Rusku a manévry vůči Číně. Nezdá se že by zatím uspěla. Nezbyde než vyvolat válku proti Rusku a skrytě proti Číně.

  OdpovědětVymazat
 23. Všichni manipulují s emisemi u vozidel. Američani si vybrali VW a rozjeli obrovskou kampaň. Přitom je jasné že s emisemi manipulují všechny firmy vyrábějící auta. Je to podobný tah jako se sportovci Ruska. To samé byly Mexické fondy. Důkazem že to tak je, je skutečnost, že nikdy v těchto kauzách nefigurují Američané. Ti jsou ve všem čistí jako lilie i když dělají ty největší svinstva ve všem.

  OdpovědětVymazat