Reklama

.

.

středa 29. června 2016

Když dvě dělají totéž...

Maria Zacharovová

29. 6. 2016, Petr Ďoubalík


Předem upozorňuji a přiznávám, že nejsem objektivní. I tak může být můj příspěvek pro někoho zajímavý. Máme svobodu, jsme dospělí a zkušení lidé a závěry si děláme sami. Pokud tedy dojdete k závěru, že jsem obdivovatelem mluvčí MZV RF Marii Zacharovové - trefa, máte pravdu, jste bystří pozorovatelé! Jestli se vám bude zdát, že hledím s despektem na její protějšky v USA (Jen Psaki, Marii Harf i ty současné) - opět trefa! Jak na koho hledíte vy - vaše volba. Sledujme jejich práci, je tatáž. A platí krásné české přísloví, že "když dva dělají totéž, není to vždy totéž". Pravidelné tiskovky Marie Zacharovové mě opravdu baví sledovat. Dávám odkaz na jednu z posledních, a protože nezvládnu udělat celý překlad, byť by byl velmi zajímavý, vybral jsem jen kratičkou, ani ne minutovou, výjimečnou pasáž, kterou doporučuji ke shlédnutí. Dokresluje atmosféru těchto pravidelných setkání zástupce státu "agresora" s novináři. Maria dostala odlehčující dotaz od novinářky, týkající se seriálu Hra o trůny. Najdete ji na 47 minutě 44 vteřině.

47:44 Novinářka: ...a druhý dotaz, takový více osobní, včera skončila šestá řada seriálu Hra o trůny, díváte se?
M. Zacharovová: Ne, víte, nedívám se na Hru o trůny, já nemám, po pravdě řečeno, času tolik nemám...  ...nerozčarovala (nezklamala) jsem vás teď? Teď se se mnou nebudete přátelit? Chi... 48:13
A teď kolegové:

Sbohem, zbraně: Ministerstvo zahraničních věcí USA (dále jen MZ) nekomentuje prodej amerických zbraní na černém trhu

The New York Times a Al-Džazíra zveřejnila vyšetřovací zprávu novinářů o tom, že zbraně, které Washington odeslal prostřednictvím Jordánska bojovníkům syrské opozice, se prodává na černém trhu a bylo použito v přestřelce v centru přípravy policie v Jordánsku v listopadu 2015, v jehož výsledku zahynulo 5 osob, z toho 2 Američané. Korespondentka RT Gayane Čičakjan se obrátila pro vysvětlení na Bílý dům a americké MZ, ale vládní představitelé se odmítli vyjádřit.

0:24 RT: ...když jsme se na toto zeptali v Bílém domě, poradili nám zeptat se na MZ.
0:30 Mluvčí Bílého domu: Co se týká tohoto centra, tam se uskutečňuje výcvik jordánských a mezinárodních bezpečnostních sil a podporu mu dává náš úřad zahraničních věcí. S dotazy na centrum se obraťte na MZ.
0:43 RT: Obrátili jsme se na MZ, ale i tam naše otázky o tajných dodávkách zbraní zůstaly bez odpovědi.
0:53 MZ: Nemůžeme komentovat tuto zprávu, nyní se vede vyšetřování.
0:57 RT: V CIA také odmítli vysvětlit tajnou dodávku zbraní, ale tato otázka se týká zahraniční politiky USA, kam se máme v takovém případě (s dotazem) obracet?
1:06 MZ: Opakuji. Nemohu na váš dotaz odpovědět!
1:09 RT: Ale to není jediný varovný příznak, v září 2015 Pentagon přiznal, že bojovníci syrské opozice, které on cvičil, předali nejméně čtvrtinu zásob svých zbraní (teroristické) organizaci Fronta an-Nusrá. Kolik se musí stát podobných případů, aby je USA přestaly vyzbrojovat?
1:24 MZ: Na toto téma nemáme víc o čem mluvit.
1:27 Novinářka: Moje kolegyně zadala důležitou otázku, jak USA může dodávat zbraně komukoli jinému, mimo vládních sil? Vždyť pokaždé, když USA ozbrojí takové opoziční uskupení, zbraně ve výsledku padají do jiných rukou.
1:41 MZ: Já to nemohu komentovat.

1:44 Oficiální představitelé ve Washingtonu nechtějí odpovídat na to, zda se smiřují se skutečností, že kvůli vyzbrojování syrské opozice se dostávají zbraně do rukou extrémistů.


Elizabeth  Trjudo (Trido), ofic. představitelka MZV USA

Gayane Čičakjan, redaktorka RT

Maria Zacharovová, mluvčí MZV RF


11 komentářů :

 1. Nezapomínejte na jednoduchý fakt že práce Marie Zacharové je mnohem jednodušší. Říká totiž pravdu, což je její pracovní náplní. Proto může klidně i tančit novinářům samou radostí. Její americké kolegině to mají o dost horší, ono lhát a přitom popírat že nejen ona ale i celá vláda lže, není žádná sranda. Zvlášť když kandidátky s mozkem lhát odmítnou a na výběr zbudou ty co zbudou a s vědomím že tejně polovina novinářů dobře ví že lžete, to není zrovna dobrý pocit. Ovšem jistě to dobře platí. Moc dlouho se to ale nedá dělat, ani Psaki, královna lhářů by to nevydržela. Proto nutné časté změny. Zacharová to má klidně až do penze, pokud neskončí jako ministrině zahraničních věcí. Moc chytrá to žena.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:53 Už nic, nebudu opakovat to samé.Dobře napsáno.

   Vymazat
  2. 12:53 Děkuji. Měl jsem přesně tuto myšlenku rozepsanou a pak jsem si řekl, že bude ještě lepší, když to napíše někdo z vás. Já tomu pracovně říkám "tráva pod asfaltem". Pravda leze nezadržitelně, i když pomalu, na povrch, tak jako tráva nakonec prorazí škvírkami rozrušeného asfaltu.Ď.

   Vymazat
  3. excelentně vyjádřeno...

   Vymazat
 2. Včera jsem sledoval na ČT 24 jalový rozhovor s ředitelem propagandy v organizaci ČLOVĚK V TÍSNI.
  Tento snaživý ideolog mluvil a mluvil o projektu, který má za úkol krmit školní mládež školením proti ruské propagandě. Zřejmě výživnou lží. Pravdivými informacemi asi těžko. Doufejme, že děti budou chytřejší než on.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vĕdĕl jsem,že Človĕk v plísni jsou gauneři, vždyť za svou ,,humanitární" činnost byli vyhoštĕni z řady zemí, ale až takoví?Je to jen zakryté šíření nenávisti proti Rusku mezi naší mládeží.

   Vymazat
 3. JÚÚSSEEJ - najväčší SPONZOR TERRORIST GROUPS IN THE WORLD . ISIL - DAEŠ, AL - NUSRÁ, AL - KAIDA, TALIBAN, UMÍRNENÁ OPOZICE, UMÍRNENÍ UŘEZÁVAČI HLAV,UNIVERZÁLNÍ ZABIJACI to jest vše made in JÚESEJ, NATO - NORD ATLANTIC TERRORIST ORGANISATION. TÍTO DAREBÁCI from USA i NATO nadelali tolik valek a bordelu ve světe s milionama obétí,zabitých,zmrzačených,uprchlíku že ani vlastne neví komu zbrane prodávaji . Hlavně že šíři tu pravou USSáckou i NATO pseudo demon kracii.K šíření se jim hodí všicni univerzálni zabijaci ve světe. Hlavne že fanatičtí EUROHUJEŘI jim freneticky kvičí a tleskají v jejich zabíjeni,vraždení a v rozvraceni a likvidaci státu.

  OdpovědětVymazat
 4. Prohlasuje zde , ze nejvetsi autorita na zensku krasu a odusevnelou inteligenci jsem zde ja ! nick HONOLULU !

  Proti velkemu a pritazlivemu kouzlu pani Zacharove je nutne postavit nekoho rovnoceneho, coz neni Jean Psaki, nebo Marie Harf.

  Snad je to Jeanino Pirro. Ta ma strasne nebezpecnou vyridilku a je inteligentni a krasna.

  Uz davno bych ji napsal TEZCE ZAMILOVANY dopis , ale ona ma titul z ktereho jsem podelan strachem.

  Ona je JUDGE (soudkyne) ! Americka soudkyne kdyz se nazlobi, tak me da zavrit jen to fikne ! Posle na me opicaky v uniforme a mam po radostech. Proto je lepsi drzet odstup.

  Na me se zlobi kazda krasna pani, ktera me pozna !
  Protoze jim lzu, abych dostal co chci. Chlapy zpivejte se mnou !
  " Kazda pani ma to neco jedine ! Dostal bych to, dostal bych to RAD ! Dostal jsem to, dostal jsem to od jine, vsak on NE, nechce to dat !
  Vim jak na to, nespecha to, chce to cas"....atd. atd.

  Pane Doubaliku vyridte pani Zacharove , ze je snem kazdeho muze !
  honolulu vi urcite, ze zenska krasa je dukazem existence mocnosti nadprirozenych !
  nick honolulu


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. dobře, výstižně vyjádřeno...já bych k nim ještě přidal minimálně Nelu Liskovou...

   Vymazat
 5. Premyslet nad zahranicni politikou Ameriky je v tyto dny nekonstruktivni.
  Donald Trump je na ceste do Bileho domu,
  a ten chce neco uplne jineho nez chteji Neocons.
  honolulu- keen observer.
  (Sledujte Cleveland 18.7. 2016 a sledujete volby v listopadu.)

  OdpovědětVymazat
 6. Tohle je totální blbost a jistě vytržené z kontextu logiky vypovídající hodnoty

  OdpovědětVymazat