Reklama

.

.

neděle 12. června 2016

Konyr Dauys, pohlazení hlasem - tip kulturního referenta


12. 6. 2016, Petr Ďoubalík, Konyr Dauys - pohlazení z Kazachstánu, hudba (acapella), videa


Vážení novorepublikoví přátelé kultury a hudby zvláště! Už 2 týdny se snažím s vámi podělit o jeden z mých posledních objevů: Konyr Dauys, ale nedaří se mi to. Vždy toho chci napsat a ukázat příliš mnoho, až mě to zahltí. A jak se říká: "Kdo chce moc, nemívá nic". Tedy jsem se rozhodl postupovat raději po malých krocích. Někdy příště popíšu dlouhou historii, jak jsem se dopracoval k Nazarbajev intelektuální škole v Taldykorganu (Kazachstán, zaměření na fyziku a matematiku) a jejímu pěveckému souboru Konyr Dauys. Ta cesta, přes pořad Odin v odin, Batyrchana Šukenova, Murata Nasyrova a Sevaru, je také moc zajímavá a krásná. Ale až jindy. Teď spěchám, abych vám přinesl potěšení k dnešní končící neděli.

Tohle si poslední dny poslouchám při snídani a nabíjím se pozitivní energií mladých čistých hlasů. Snad ji tam najdete i vy. Příště přidám další písničky a také informaci o souboru a škole. Doporučuji zapojit kvalitní reproduktory. Příjemný poslech a krásnou letní pohodu přeji, Ď.

Just Give Me A Reason (originál je od zpěvačky Pink):

A třeba ještě poslední, známá, písnička, kterou nazpívali doslova před pár dny: The Lion Sleeps Tonight:Odkud jsou?


A pan učitel: Vasilij Alexandrovič Izosimov: "...snažím se přistupovat s respektem a pracovat s krásným něžným dětským hlasem, tím dokonalým hudebním nástrojem, udělat ho jistějším, navýšit, zvětšit rozsah a zbavit ho chyb..."
Přidat popisek

14 komentářů :

 1. Nevím jaká kouzla s tím dělá v počítači, ale zní to skvěle.

  OdpovědětVymazat
 2. Vážení Rusáci..
  Váš problém vzniká, když je země extrémně závislá na vývozu několika surovin. Je to nemoc rozšířená v Rusku i v jiných rozvojových zemích. Podívejte se, jsou jen čtyři věci, které dokážete vyvážet: ropu, plyn, zbraně a korupci. V minulých letech pocházelo kolem 60–70 procent příjmů Ruska z vývozu ropy a plynu. Peníze, které jste za ně získávali, jste mohli využít na rozvoj ekonomiky, ale vy jste je promrhali na militarizaci, války, rozvracení jiných zemí, korupci jejich politické reprezentace, placení armády trollů v Evropě a samozřejmě na účty, vily, jachty a paláce horních deseti tisíc Rusů. Kde jinde, než na tom prohnilém a nenáviděném Západě.
  Promrhali jste čas i peníze. Jako země jste zůstali bez jakékoli jiné možnosti, než být nadále benzínovou a plynovou pumpou Evropy.
  S přírodními zdroji Ruska jste mohli mít kulturní a společenskou úroveň Kanady nebo Norska. Místo toho jste jakousi Nigérií se sněhem. Nebo, jak řekla Margaret Thatcherová ještě o sovětské koloniální říši, „Horní Volta s atomovými bombami“.
  Dokážete jen ničit a znásilňovat slabší
  Druhá patologie, kterou jste nám předvedli, je rozpad osobnosti. Jak už to u psychotiků bývá, ani vy si svou nemoc neuvědomujete a vaše problémy jsou podle vás důsledkem obecného spiknutí.
  Mohli jste na tom být jako Kanada nebo Norsko, ale jste jako Nigérie? Ha – konspirace! Může za to každý jiný, jen ne vy. Nevadí vám, že své naděje vkládáte do zhoršení situace Západu, ne do zlepšení vaší situace.
  Okupovali a zdevastovali jste část střední Evropy, rozbili jste Afghánistán, na prach obrátili Groznyj, rozvrátili Donbas. Víte, že dovedete zabíjet, ničit, znásilňovat slabší. Víte, že nic jiného dělat nedokážete. A tak uvažujete způsobem: „Když pošla naše koza, ať chcípne i sousedova“.
  Jste přitom slepí a nevidíte, že žijete právě díky sousedovic koze.
  Ráno se nadchnete nadějí na rozvrat Evropy a Západu a odpoledne se ukájíte nadějí, že stejná Evropa od vás bude dále kupovat co nejvíce ropy a plynu. To je myšlenkový pochod hodný puberťáka, ale u dospělých je to vážný problém.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady je zas nablito v álejích.....

   Vymazat
  2. Vážený 19:00, který blb tě školil a který úřad tě zaměstnává? To vole nevíš, že po zrádci Gorbym a ožralovi Jelcinovi zdevastoval Rusko kapitalismus tak, že ztráty byly větší než v důsledku přepadení Ruska Hitlerem? Putina máš v žaludku, viď. Jen aby ti Putin nenatrhnul prdel. Teď někdo spočítal, že máme v průměru jen o nových dva tisíce více než za komunistů. Raději nemluv nahlas, aby ti někdo za pseudodemokracie a pseudo svobody nerozbil ciferník. Běž radit do USA, kde žijí poslední desetiletí na dluh. Nebýt vykradení východní Evropy, tak by byl tvůj kapitalismus v řiti.

   Vymazat
  3. Ty vole, tady frajer složil nejmíň americkejch 50 buziků! Škoda, moh tě přibrat! Tak snad příště - https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/406248-masakr-na-floride-ma-padesat-obeti-strelec-se-hlasil-k-islamskemu-statu.html

   Vymazat
 3. Dlouhý příspěvek nešťastníka v 19:00 snad nepotřebuje komentáře. Je to, milý pane přesně naopak. Pavla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Komentáře jsou zapotřebí, aby ten blbec dostal co proto. Beztak se chlubí svými intelektuálními výkony rodině.

   Vymazat
  2. Navíc lže s tou ropou! Wiki jasně říká že - cituju: "Hlavními těženými surovinami jsou zemní plyn, ropa, hnědé uhlí a nikl. Rusko má největší rezervy zemního plynu na světě, druhé největší zásoby uhlí a osmé největší zásoby ropy. Má také mj. velké zásoby zlata, diamantů a titanu."
   Takže by ho utloukli zlatem, diamantama a niklem a zadusili uhelným prachem, vola!:)

   Vymazat
 4. Bože, to jsou sračky. Tohle může dobrovolně v dospělém věku poslouchat je totální úchyl. Neřkuli, ještě se u toho rozplývat blahem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:27 Jestli mluvíte o textech tak ano, jsou to typické americké sračky. Ovšem zazpívané jsou famózně.

   Vymazat
 5. Velmi pěkné vokály - moc děkuji.
  Volič-Vilč

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, počítám, že brzy uslyšíme remixy. Materiál prvotřídní.

   Vymazat
 6. Pavel Sklenář12. června 2016 22:07

  Velice děkuji pane Ďoubalík. Vaše kulturní příspěvky jsou vždy úžasné a nikdy žádný nevynechám. Nesmírně obohacují stránky NR a ukazují, že konzum a svinstva západního životního stylu ještě nezasáhly celý svět. Díky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážený Pavle (a všichni podobní dobří lidé zde na NR), děkuji za morální podporu. Denně nacházím tolik krásy a možnost se o ni podělit s druhými dává tomu nacházení smysl. Pěkný den a světu mír, Ď

   Vymazat