Reklama

.

.

pátek 3. června 2016

Kreml komentoval Erdoganovo prohlášení, v němž vyjádřil přání zlepšit vztahy s Ruskem

2. 6. 2016    zdroj
Tiskový mluvčí prezidenta RF Dmitrij Peskov komentoval prohlášení hlavy Turecka Recepa Tayyipa Erdogana o tom, že chce zlepšit vztahy s Ruskem, ale neví, jaké kroky od něj Moskva očekává zde.


"Považuji za nutné připomenout opakovaná prohlášení prezidenta naší země … Právě prezident jen několik dní po zabití našeho pilota řekl, že po takových agresivních a zrádcovských akcích ruská strana přirozeně očekává omluvu, vysvětlení důvodu incidentu, náhradu za sestřelené letadlo a také kompenzace rodině zesnulého pilota. Bylo to řečeno bez jakýchkoli narážek, bylo to jasně vysvětleno na různých úrovních v čele s prezidentem ... Je nám upřímně líto, že doposud nebyly učiněny žádné kroky z turecké strany, řekl Peskov.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

25 komentářů :

 1. Přání zlepšit vztahy s jiným státem, samo o sobě, je bezpochyby chvályhodné. A i když uvážíme všechny okolnosti z doby po incidentu, přesto jde o zlepšení turecké zahraniční politiky. (To asi uslyšíme z hlavních médií.)

  Jenže, stále ještě úroveň takového jednání odpovídá hluboce předškolnímu věku. Děda.

  OdpovědětVymazat
 2. Pročpak se v Turecké armádě nenajde jeden člověk kdo by konečně pověsil tohoto fanatika na lampu !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro bezpečnostní složky, které monitorují tento web !
   Výrok pana Lenze 5:26 vyzývá k zabití oficiálně zvoleného českého prezidenta. Konejte, co máte konat v takovém případě. Ke stejnému vyzývám i redakci NR, protože konat musí každý občan, který se něco podobného dozví, v opačném případě se dopouští tresného činu.

   Vymazat
  2. 5:26
   TVÝHO FOTRA I TEBE MĚLI POVĚSIT ZA KOULE A ROZHOUPAT,IMPOTENTNÍ GENITÁLE!!!!!!

   Vymazat
  3. Ano, Lenz vyzývá k vraždě. NR by měla polici oznámit jeho přístupové údaje.
   J.

   Vymazat
  4. Výzva k vraždě tureckého prezidenta je totéž ... a Zeman navíc vyzval k zavraždění Sobotky, takže jde o zjevnou snahu pomstít budoucí premiérovu smrt.

   Vymazat
  5. Provokujícího neze jsme vymazal a v redakci se poradíme, co dál. A ještě poznámku k tomu blábolu 22.49 - ze strany Zemana nešlo v žádném případě k výzvě k zavraždění kohokoli. To jen hoši z lumpenkavárny, co mají v hlavě jenom průvan, nerozumí nebo přredstírají že nerozumí vyřčenému.

   Vymazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  7. Smaž to druhý a třetí, buzerantem kurva! Ať to můžu napsat znovu a bez překlepů, ty dobytku ničemnej!

   Vymazat
  8. O. K. Tak poslouchej ty buzíku zasranej udavačskej, podáš mi ty prase rudý oficiální hlášení, jakým způsobem jsi zajistilo popravu teroristický coury známý coby Monika Ikema, která na tomto prašivým komoušským webu vyzvala k stánímu převratu ve spojenecké zemi a k následnému zavraždění prezidenta spřátelené země! Je ti to už jasný dobytku?

   Vymazat
  9. Tak, a teď poslouchej ty buzíku zasranej udavačskej, podáš mi ty prase rudý oficiální hlášení, jakým způsobem jsi zajistilo popravu teroristický coury známý coby Monika Ikema, která na tomto prašivým komoušským webu vyzvala k stánímu převratu ve spojenecké zemi a k následnému zavraždění prezidenta spřátelené země! Je ti to už jasný dobytku?

   Vymazat
 3. 5:26 A ty jsi jaký Pepek? politický?Co to meleš?Když,tak se nikdo nenašel,kdo by zastavil a oběsil Havla.Co ty na to Pepek,?Nebyl by rozkradený stát a nemuseli jsme cpát prachy amíkům do chřtánu a bylo by nám blaze!

  OdpovědětVymazat
 4. V případě sestřelení ruského letadla nad Syrským územím se jedná o akt mezinárodního válečného zločinu. Lenz 3.června je úchyl - hodně slušně řečeno
  Václav

  OdpovědětVymazat
 5. a takych lenzu je v cr velmi mnoho

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není, jsou jen v ČT, ČRo, ČTK a v několika malých stranách (TOP09, lidovci, ODS, ČSSD, ANO)

   Vymazat
 6. erdogan do pice, cela osmanska banda tamtez

  OdpovědětVymazat
 7. Dovolím si vyslovit svůj názor, proč Erdogan právě v tuto dobu volá po zlepšení vztahů s RF.

  Východiska:
  - Turecko je jedním z iniciátorů, finančníků a logistickou základnou ISIL/Daeš v Sýrii a Iráku. V současnosti je jeho vojenský vliv na události v Sýrii i ekonomický přínos z překupování ropy od ISIL marginalizován a v OSN se začíná přemýšlet o trestání válečných zločinců.
  - Válečný konflikt v gesci Turecka mezi Azerbajdžánem a Arménií o Náhorní Karabach skomírá a bez přímé turecké podpory se opět překlopí do dřívějšího latentního stavu ozbrojeného vyčkávání.
  - Tureckému turistickému průmyslu chybí cca 12M turistů z RF, které nejsou schopni nahradit. Hotelové komplexy zejí prázdnotou a houfně krachují. Spolu se ztrátami za sankce vůči RF to prohlubuje jeho ekonomické problémy.
  - Německý parlament označil turecké čistky proti Arménům v r.1915 za genocidu, čímž zjitřil turecké národnostní povědomí a podpořil vnitřní opozici.
  - Pro příliš mnoho výhrad ze strany jednotlivých států EU je zrušení vízové povinnosti Turků pro cestování do EU nedořešeno, s nejasným termínem aktivace, což opět posílilo nedůvěru v pol. vedení.
  - Turecko řeší obrovské vnitřní problémy s kurdskou emancipací, imigračním tlakem, terorismem, korupcí, lidskými právy, svobodou slova i politickou rovnováhou. Nezanedbatelné jsou samozřejmě i vnější tlaky USA a EU a nemenší, ale velmi sofistikované a utajené, ze strany zákulisních loutkovodičů.
  - Turecko má velmi dobré vztahy s Ázerbajdžánem, Gruzií, Saudskou Arábií, Katarem, SAE, Ukrajinou a snad i Irákem. Naopak velmi vyhrocené s přímými sousedy Sýrií, Arménií, Řeckem, Bulharskem a Izraelem. Vztahy s partnery v NATO jsou korektní, ale poměrně chladné a distingované, stejně tak s RF a dalšími neislámskými zeměmi. Vzhledem ke své velikosti a strategické poloze netrpí izolací, ale je k němu i z důvodů historické paměti, přistupováno s krajní obezřetností až nedůvěrou.
  Obecně platí, že Turecko trpí syndromem lokální velmoci (vytváří vlastní politické koncepce bez ohledu na zájmy partnerů /jako USA globálně/), takže je nepředvídatelné a v rozhodnutích nekonzistentní.

  To a ještě mnnohé další aspekty musí turecké elity ve svém rozhodování zohlednit. Cítí obrovské pnutí směřující k vytvoření samostatné kurdské státnosti na úkor vlastního území a další tlaky vyplývající z výše uvedených skutečností. Tím, že je Turecko špuntem v hrdle islámské invaze do E jsou v tureckých rukách i další kroky k nastolení NWO.

  Proto, aby mohlo realizovat samostatnou a nezávislou politiku jako dosud, hledá „spojence“, kteří by vyvážily výše popsané tlaky a tím zvýšily jeho cenu na mezinárodním politickém kolbišti. Jeho strategická poloha je neoddiskutovatelná. Tím, že se rozešlo s RF a ta ostentativně dává najevo svůj nezájem o něj, tak ztratilo na své důležitosti (nené o něj sváděn boj). Tím se stává snadnou kořistí západu, což nevyhovuje Erdoganovu pojetí turecké důležitosti a výlučnosti.

  Mír s námi!
  Ferro
  - POKRAČOVÁNÍ -

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. - POKRAČOVÁNÍ -

   Celá ta šaráda kolem Tiurecka je zřejmě z větší části řízeným procesem zákulisních loutkovodičů. Jejich cílem je zachovat GB v EU a tak se nyní čaká a lobuje za výsledek Brexitu. Ať Brexit dopadne jakkoli, tak loutkovodiči nemají zájem na jitření protiunijních nálad v Británii pře vlastním referendem. Proto následující islámská invaze, které nutně bude následovat, je záměrně oddalována jejich loutkami Angelou Merkelovou, Husajnem Obamou, Cameronem i Erdoganem až po odhlasování v Brexitu.

   Tím, že Němci přijali arménskou genocidu za historický fakt a bezvýzový styk je v nedohlednu, tak Erdogan nemá žádné zábrany v uvolnění stavidel migrační vlny. Až migranti opět začnou zaplavovat Evropu, tak Merkelová, Obama i Cameron budou jako původci islámské invaze zapomenuti a vina sdělovadly a „analytiky“ hozena opět (stejně jako rozpoutání 1 a 2.SV) na Německo a jeho obyvatele. Jejich parlament přeci pokořil tureckou národní hrdost a to oni (spolu s dalšími státy) nedodrželi dohodu Erdogan-Merkelová o vízech. To bude ofico zdůvodnění nezájmu Turecka na zadržování imigrace a její další rozjezd. To vyhrotí vztahy mezi Tureckem a zbytkem Evropy a nakonec i mezi jednotlivými státy EU. A nájezdy islámských hord budou již nezadržitelnou realitou financovanou jako dosud sorosovými a USA neziskovkami za iniciativní pomoci zmanipulovaných užitečných idiotů (naivních sluníčkářů) a cílené zlovolné politiky elit EU.

   Doufám, že RF nechá Turecko podusit v kotlíku vlastních problémů, aby jej (až změkne) mohla slupnout a být „zachráncem“ Evropy. Tato varianta je platná v případě, že vedení RF není závislé na zákulisních loutkovodičích a prosazuje vlastní ruské zájmy. (Zdá se, že jde o současný stav.)
   Naopak v případě, že i vedení RF je řízeno ze zákulisí, tak RF nebude nikterak zasahovat a nechá Evropu muslimy slupnout. Islamizací Evropy je budována cestu ke III.SV mezi Islámem a Židovstvem, která je nutnou podmínkou pro vítězství NWO.

   Mír s námi!
   Ferro

   Vymazat
  2. Jednoduše řečeno, Evropa mu nešla dostatečně na ruku, tak se snaží lísat k opačnému... Na zlost a na truc těm druhým.

   Vymazat
  3. Ať ho Rusové ženou svinskym krokem do bažin,tam patří ten barevnej ksindl!

   Vymazat
  4. Ve skutečnosti je to lež! Největšími cíly uprchlíků na světě jsou dvě mimoevropské země - 1. USA ... pak dlooouho nic ... a pak Rusko násleováno terpve na třetím místě Německem. - http://zpravy.idnes.cz/uprchlici-na-svete-0nl-/zahranicni.aspx?c=A150607_151501_zahranicni_bse

   Vymazat
 8. Že lže a zradí hned jak se to bude hodit, o tom nelze pochybovat, takhle jsou naprogramovaní, žádná podlost jim není dost podlá. Otázka zní, co tím sleduje, urovnání vztahů s Ruskem, to ani omylem.

  OdpovědětVymazat
 9. Erdogan má dost nízké IQ, ale už mu došlo, že se dostal do izolace. Nikdo o něho nemá dostatečný zájem. Takže se pokouší při své nízké inteligenci s tím něco dělat. No ale na drouhou stranu je strašně ješitný (nikoliv hrdý), takže zase "Turecko" jako vždycky podává ruku pod stolem a ne při pohledu z očí do očí. Je to stále to samé muslimské podrazáctví - v případě potřeby Alláh dovoluje lhát,když to je ve prosměch Islámu. Erdogan nabízí urovnání vztahů s Ruskem, ale přece před svým národem, kterému dělá vůdce, nemůže těm nevěřícím psům jít vstříc, to by si udělal strašnou ostudu. Proto říká "škoda pokazit vztahy mezi dvěma zeměmi pro jeden omyl jednoho pilota". Ani tu nemůže přiznat na rovinu pravdu a řekne to dvojatě, aby to mohlo i vyznít, jako že vinu na sestřelení má ruský pilot a ne turecký. Hajzlík jeden manévrovací, ještě že je tab blbý a nedovede ty zákulisní intriky dělat lépe.

  OdpovědětVymazat