Reklama

.

.

neděle 5. června 2016

Kritérium pro hodnocení politiky a politiků

S. Lopatnikov
Překlad Janika, převzato odtud.

Moje kritérium pro hodnocení politiky a politiků je velmi jednoduché a sestává ze dvou bodů:

1. Vykořisťování člověka člověkem je nepřijatelné.

2. Vše, co pomáhá spojovat lidi, s výjimkou spojování vykořisťujících a vykořisťovaných – je dobré.

3. Vše, co přispívá k rozdělování lidí – je zlé.


Odtud pramení můj negativní postoj vůči kapitalismu, náboženství, nacionalismu atd.

24 komentářů :

 1. Jak by to bylo krásné,
  kdyby věci byly tak jednoduché.
  Bohužel nejsou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zde zas cenzůruje to vlastenci k nesnadný smrti odsouzený rudý a vobřezaný Dvořákovic hovado, který při střetu s Pravdou maže jak židácká coura při setkání s Ben Gurionem a bolševická s Uljanovem! :))) Stejně mu, vopičákoj komoušskýmu, už brzo vomeju ten jeho škaredej židáckej xicht kyselinou nad hajzlem a spláchnu, aby přestal strašit malý děti:)))

   Vymazat
  2. Dá se takový neznámý zhovadilec nějak blokovat? I když je to nějaký psychicky nabouraný jedinec, nemusel by svými zvratky obtěžovat ostatní.

   Vymazat
  3. Jak vidíte vážený 9.46 - tak nedá. Tímhle páchnoucím ejakulátem zasviňuje tenhle duševní mrzák všechny diskuze, pokud se podíváte, a dělá to schválně, protože je to zde beztrestné - jinde by za to už byl trestán, nebo byl zavřen v blázinci. Ovšem že ho redakce maže, ale on to samé píše i pod staré diskuze, kam se už nikdo nevrací. Sprosté urážky pana Dvořáka by mu nemohly projít, kdyby pan Dvořák konal. Každý počítač lze zaměřit - společnost Seznam.cz to provádí běžně. Zaměřili by, odkud to duševně choré hovado vypouští ty zvratky, a během hodiny by mazal od počítače do svěrací kazajky. Představte si, že by tady někdo vyhrožoval nastražením bomby, nebo že někde postřílí lidi -a nic? Toto už je stejné. Redakce nemá odpovídající pravidla, proto toho tenhle schizofrenik zneužívá.

   Vymazat
  4. To Vláďa z Brna 6. června 2016 7:30

   Souhlas i s Vaším rozvíjejícím komentářem z 12:35. Hned po přečtení jsem zavětřil, zda autor nepatří mezi vyvolené etnikum. A ono JO. Proto zřejmě ten očividný rozpor i v počtu tezí. Inzerovány 2 a reálně předloženy 3.

   Autor evidentně podporuje sionistickou agendu NWO s cílem nastolení světového otrokářského systému neoliberálního, všeobjímnajícího socialismu pod kuratelou vyvoleného etnika, kde na něj bude depopulizované lidstvo robotovat.
   Uź jen rozpor mezi prvou a druhou tezí (hodnocen optikou teze třetí) je do očí bijící. Podle autora je společenské vlastnictví výrobních prostředků a všobjímající přerozdělování ideálem. Nějak si to pamatuji a vím, že v tomto systému se vytrácel normální (nevynucovaný) tlak na kvalitu, produktivitu, inovace.... Prostě chyběl ROZPOR, JAKO ZÁKLADNÍ HYBNÁ SÍLA rozvoje a pokroku. Je to pozvolná cesta do záhuby směrem "zpátky na stromy".

   "3. Vše, co přispívá k rozdělování lidí – je zlé." (přílepek někoho agilního v redakci, protože to jinde na netu není). Přesto krátce rozeberu: Lidi spolehlivě stmeluje pocit intenzivního ohrožení života a vágně též společné zájmy, cíle a názory. Naopak spolehlivě rozděliuje rozdílný názor na "důležitá" témata jako politika, historie, fanděné a klubová příslušnost... Nekonfliktní jsou lidé, kteří své názory neventilují, za svým názorem nestojí, nebo jej nemají. Říká se jim mlčící většina. Naopak konfliktní jsou pravidekně ti, kteří mají názory vyhraněné, mysl jasnou, v názorech jsou pevní a konzistentní.
   Dle 3. teze je pro obecné blaho a dobro nutno zakázat jednoznačně konfliktní témata jako sport, národ, dějiny, hranice, vlastnictví, rodičovskou výchovu, různé jazyky, barvy .... Tedy miliardy věcí, na něž mohou a mají různí lidé naprosto protichůdné názory, ze kterých plynou rozdíly, rozpory a mohou vyústit až v konflikt. Jak vidíte, tohle je agenda dobrotrusů, sluníčkářů, Callergiho a všech dalších, kteří vědomě či z blbosti autora podporují v prosazení agendy záhuby lidstva. Oni se stydí za svou jedinečnost, příslušnost k národu, etniku, rase a touží po svěrací kazajce šedivé uniformity pod vedením pomazaného.

   Prostě autor S. Lopatnikov není můj šálek čaje. Jeho teze jsou líbivé a jednoduché, ale o to nebezpečnější při zavedení do praxe. Takových lidí se bojme a přemýšlejme proč a koho chtějí ovlivnit a čí káru kam tlačí. A v tomto kontextu i proč je na NR tento text zveřejněn!!

   Mír s námi!
   Ferro

   Vymazat
  5. Add Anonymní dnes 13:56
   K tomu rozporu, v originále S. Lopatnikov píše: "bod 2. Vše, co pomáhá lidi sjednocovat, s výjimkou sjednocování vykořisťovatelů a vykořisťovaných, je dobré. Vše, co přispívá k rozdělování lidí – je podstatou zla". Takže to, co překladatel rozdělil na 2. a 3. bod, byl v originále jenom jediný 2. bod. Takže toto nebyl autorův záměr a byl to opravdu počin překladatele, nebyl to ani přílepek.

   To čemu vy (Anonymní 13:56) říkáte sionistická agenda, bych já tak nepojmenoval, přestože ty nejmocnější rodiny jsou asi opravdu převážně sionistické. Ale i když tento Vámi používaný pojem není přesný, sám ještě žádný přesnější nemám. Takže Váš pojem chápu jako dočasně asi docela vhodný.

   Nemám jinak bohužel moc času se vyjadřovat ke všemu, ale zamlouvá se mi hodně věcí, co jste napsal. Zejména musím podtrhnout svůj souhlas s Vaším závěrem. Autor S. Lopatnikov není nejspíš ani můj šálek čaje, především protože, jak píšete: "jeho teze jsou líbivé a jednoduché, ale o to nebezpečnější při zavedení do praxe. Takových lidí se bojme a přemýšlejme proč a koho chtějí ovlivnit a čí káru kam tlačí. ... Mír s námi!"
   Zdravím Vás

   Vymazat
 2. Věci jsou jednoduché, jen je potřeba odmítnout ten složitý výklad lidí, kterým to složité vykládání slouží.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, genialita je právě v jednoduchosti, protože cokoliv zašmodrchat může každý trouba. Ale není to snadné, jde o to vystihnout podstatu a nepotřebného se zbavit. Je zde mnoho chytráků, kteří zjednodušení vidí ve zničení všeho.
   V článku pan S.Lopatikov uhodil hřebík na hlavičku se svými třemi postuláty, lze je v praxi dobře uplatnit (vyzkoušel si to na několika příkladech - zkuste - příklady neuvádím, už jsem snídal, takže si nemohu dát jako přídavek trolla).

   Vymazat
  2. Některé jevy jsou složité už ze své podstaty, takže i když se nějak podaří je zjednodušit až na tuto podstatu, pořád to bude složité. Typicky právě společenské jevy.

   V takových případech většinou zjednodušení neznamená přesnější nebo úplnější pochopení jevu, ale jenom snadnější pochopení jevu.

   Až si začne většina lidí myslet, že společenské jevy se dají zjednodušit pod úroveň složitosti jejich podstaty, tak:
   1) buď to každý zjednoduší jinak a revolucionáři se mezi sebou poperou, a pak jedni nastolí totalitu;
   2) nebo ti mocnější rovnou postaví na piedestál tu svoji zjednodušující pravdu a nastolí totalitu rovnou.

   Každý, kdo chce vnucovat ostatním tu svoji zjednodušující pravdu, je ha*zl!

   Vymazat
  3. Podstata je podle mně jednoduchá, ale výsledný obraz se může jevit složitě.

   Jako příklad použiji keř. Matematicky je to dost jednoduché, v různých místech se do různých směrů větvičky neustálé rozdvojují až je z toho nepřehledná obtížně uchopitelná struktura.

   Stejně tak se společnosti. Podstata je hotová, koncept dobra a zla, který prostřednictvím pohádek předáván již od dětství. Dobro zvítězí atd, vytváří se základní vztah - rodina, který je založen na lásce. Jenže, právě tohle je nabouráváno, komplikovanými a složitými vztahy, kdy každý polapen klamem (já) vnáší do všeho chaos. Už se nedívám na moderní filmy, podle režisérů je nemožné být dobrý, přitom právě to vede k radosti a naplněnému životu.

   Ovšem ta správná jednoduchost není snadná a zkratky laciného zjednodušování vedou, v tom souhlasím s Vláďou, do pekla.

   Vymazat
  4. Podstatu společnosti jste redukoval na koncept dobra a zla, podstatu rodiny na lásku. Tyhle redukce jsou lákavé a někdy i žádoucí, ale hlavně si musíme neustále uvědomovat, že to je velké zjednodušení. Není to podstata daného komplexního jevu, ale redukce /zjednodušení/ jevu.
   Pokud to neděláme, vždy se vydáme na scestí. Opravdu "vždy".

   Vymazat
  5. Nevyjádřil jsem se dostatečně přesně a tudíž nebylo, pochopeno kam tím mířím.

   Začnu citátem:
   "Pravda je jako neviditelná, čím méně oblečení má, tím je její obraz přesnější"

   Bůh neudělal svět složitým a neuchopitelným, o to se snaží ďábel. Bůh stvořil něco jiného a sice "tajemství" a radost z odhalování tohoto tajemství.

   To co považujete za redukci jsou ve skutečnosti "klíče" k odemčení tohoto tajemství. Sami o sobě tyto klíče nestačí a je potřeba ještě dodat dvě složky, a to úsilí a inteligenci.

   KONCEPT DOBRA A ZLA - je klíč k vytvoření skutečně lidské společnosti a odemyká dveře z říše zvířat do lidské společnosti. Je ovšem potřeba mnoho úsilí a inteligence uplatnit ho v životě.

   LÁSKA je klíč k vytvoření fungujícího vztahu, a odemyká dveře ze života podřízeného instinktům ke svobodě důstojného života v rodině. Vyžaduje mnoho úsilí a inteligence najít takový vztah.

   Vymazat
  6. To Anonymní 6. června 2016 21:01 a Vláďa z Brna

   Dovolte, abych s vámi poklábosil, byť vyjádřím kontroverzní názor a nesouhlas s tezí dobra a zla.
   Věřím v inteligentí koncept stvoření - tedy v něco čemu se obecně říká Bůh. "Inteligence" nezná emočně zabarvené pojmy jako dobro - zlo, krása - hnus, čest - podraz, dobrý - špatný atd. To jsou lidské emočně obecné kategorie, jejichž validita stojí, padá a přechází v reciprocitu se změnou zájmové skupiny. To co je pro mne a mé soudruhy čisté zlo je pro mé protivníky naprosté dobro. Bojovník za svobodu (hrdinný partyzán) je současně úskočný terorista a to co já miluji a obdivuji oni nenávidí a pohrdají jím. A tak je to správné! Je to dáno systémem duality vesmíru. Dokud jsou tyto síly v relativní rovnováze, tak je svět v pořádku, protože nirvána (naprostá harmonie) je právě onen stav celkové rovnováhy. Převáží-li síla jedné kategorie, tak se svět tím směrem začne ubírat a tento pohyb je provázen chaosem a válkami.

   Uvedu ještě postřeh k ateismu. Zdá se, že od nejstarších dob přes současné "primitivní" národy lze vystopovat latentní víru ve vyšší jsoucno - Boha, či božstva. Tzv. ateismus je až výplodem moderní doby a vědecký ateismus je úzce spjat s osobnostmi komunistických teoretiků Marxe, Engelse a Lenina. Jak už je asi v obecném povědomí, tak komunistická teorie, socialistická praxe včetně socialistických revolucí jsou vytvořeny, organizovány a řízeny bezvěrci s cílem všeobecného zapuzení víry v Boha a vytvoření ateistické společnosti. Asi není překvapením, že socialismus, komunismus a nyní NWO (všeobjímnající globální socialismus pod vládou vyvolených) jsou agendy uvedené v život, financované a řízené příslušníky vyvoleného etnika přímo, nebo přes nastrčené figury a tajné společnosti.

   Toto etnikum má za cíl zničit stávající světové uspořádání a národy vehnat do NWO. Jedním z nutných kroků pro snadné ovládání je zbavit jedince i společnost ukotvujících vazeb na rodinu, národ, náboženství, jazyk, kultůru a tradice - tzv. vykořenění. Nebudu to zde dlouze rozepisovat, protože to je téma na nejednu tlustou knihu a metodologie je velmi dobře rozepsána v "Protokolech sionskjých mudrců". Jen vás odkáži na vaši vlastní zkušenost a pozorování současného dění doma i ve světě ve vztahu k výše napsanému.
   Možná vás i zarazí, jak vyvolené etnikum úpěnlivě trvá a dodržuje právě to, co gójimům (nevěřící na úrovni dobytka/prasat) tak cílevědomě odpírá a odebírá.

   Mír s vámi!
   Ferro

   Vymazat
  7. Pro Ferro. Chápu pojem dobra a zla jinak, emoce tam nemají místo. Je to čistá matematika, čili jednoznačné a nezpochybnitelné. Nemůže se o jedné a té samé skutečnosti někdo říci, že je to dobro a někdo jiný, že ne. Ateismus zahrnuji také do náboženství, protože je založen na víře (víru považuji za nástroj ďáblův, protože brání poznání boha), jeho víra je založena na nesmyslu, když nemohu boha dokázat, tak neexistuje. Technologie pokročili a dnes již lze boha dokázat (ve smyslu všechny procesy jsou řízeny zákony a tudíž náhoda neexistuje). Takže to co je správné a tudíž dobré je dohledatelné, ale nemusí se to nutně hned podařit, proto je potřeba kritická mysl schopná neustálého přehodnocování. Rozkvětu potenciálu tvořivé kritické síly jednotlivců brání právě uvedené etnikum šířením různých doktrín a ideologií, které dělají z lidí stroje neschopné samostatného úsudku k rozlišení dobra a zla.

   Dobro a zlo jsou jako číslice abstraktní pojmy a jsou dobře zavedené a většina bytostí má pomocí kultury vypěstován alespoň nějaký cit pro jejich rozlišení.

   DOBRO - vede k zachování života v následnosti generací
   ZLO - vede k ukončení života a zničení všech jeho forem

   V konkretních případech není snadné rozlišit DOBRO a ZLO, protože například parazit, pokud se nepřemnoží slouží k udržení života, protože ho udržuje ve stavu pohotovosti (zjistilo se, že přílišná dokonale sterilní čistota vede k oslabení imunitního systému). Rozlišit dobro a zlo není jednoduché, jsou nějaké opěrné body, ale práce a tudíž důstojnosti je pro každého, který přijme tento koncept, dost. Bez konceptu dobra a zla je člověk v lidské společnosti stejně ztraceny jako když nebude umět do pěti počítat.

   Vymazat
 3. Zde zas cenzůruje to vlastenci k nesnadný smrti odsouzený rudý a vobřezaný Dvořákovic hovado, který při střetu s Pravdou maže jak židácká coura při setkání s Ben Gurionem a bolševická s Uljanovem! :))) Stejně mu, vopičákoj komoušskýmu, už brzo vomeju ten jeho škaredej židáckej xicht kyselinou nad hajzlem a spláchnu, aby přestal strašit malý děti:)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Troll - typ GRAMOFON (asi potrefený ž.d)

   Vymazat
  2. Jen počkej ty sprostý hovado 8.03 co zasviňuješ diskuze svým páchnoucím ejakulátem, a děláš to schválně, protože si myslíš, že tady jsi beztrestnej.Ale to se pleteš, už jsem se postaral, aby tě našli, a oni už ti to omastí po zásluze.Mám řadu možností v tom směru, a nepatřím k lidem, který přehlíží takovou sprostou chamraď, protože se jich to netýká. To, co tady provozuješ ve svý ubohosti, se týká všech diskutujících. Brzy už tady smrdět nebudeš - budeš brečet a litovat. Jestli tě jako dítě někdo týral, a podobný žvásty už ti nepomůžou. Měl jsi přestat včas.

   Vymazat
 4. Takže vlastně ze tří bodů!
  Ano, jsou to stejně tak jasná jako správná kriteria.
  I přes jejich prizma lze při volbách vybírat.
  Jenže kterou?? ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. p.h. Změna pro lidi!

   Vymazat
  2. Jenže i volby jsou institutem, který lidi rozděluje a důvodem je existence politických stran, neboli církví případně lóží či gangů, vyberte si co chcete. Vždyť se vlastně nevolí.Musíte se rozhodnout pro nastrčené kandidáty, které předem zvolil někdo jiný.
   Jinak řeším stejné dilema jako vy. Koho a proč? Přeju hezký den, VAL.

   Vymazat
  3. Koho volit? Strany se dělí na natistické (podporující naše členství v teroristické organizaci NATO) a protinatistické. Slušný člověk vybírá z těch protinatistických. Z nich má ovšem jen jedna reálnou šancí být v parlamentu - KSČM. Takže, ať se ti to líbí nebo nelíbí, nezbývá ti než volit komunisty. Cokoli jiného znamená podporu psychopatů z USA.

   Vymazat
 5. Jojo. Jak by bylo krásné, kdyby to bylo takhle jednoduché. Ve skutečnosti jediné, co spojuje lidi je náboženství. No a v praxi často náboženství spojuje lidi proti jiným lidem. Proto byla společnost dříve tak nedokonalá. Zatím včechny nahrážky náboženství, včetně podobných mouder, která čteme v příspěvku, lidi víc rozdělovaly než spojovaly. Takže dneska vidíme, že jediné, co některé lidi spojuje je touha oloupit a vykořistit druhé.
  J. Hruška

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trochu zavádějící. Náboženství, které není náboženstvím, je ve skutečnosti ideologií (náboženstvím se maskuje). No a ideologie, složí k ovládnutí lidí a nadělání z nich ovcí, část ovcí se ovšem stane vlky na hlídání stáda a z pohledu těchto vlků, pak tyto ideologie pomáhají získat kořist a štvát lidi proti sobě.

   Existuje hezká a výstižná bajka. Byl kouzelník a měl tisíc ovcí a každý den si jednu upekl a ty se nerozutekli, protože každé namluvil, že je výjimečná, že jí nikdy nesní, protože je jiná vyvolená zvláštní. (Takhle uvařili židy 2.sv.válce - národ vyvolený, nevyvolený je to jedno, hodí se nám to (kouzelníku - zákulisnímu vedení) do krámu, tak si je uvaříme.

   Co spojuje lidi?
   No přeci společné dobro. To druhé zlo (kořist) spojuje zvířata (zločince). Nicméně bohužel i ty ovce, které když by měli kvalitnější informace a podporovali by dobro, jsou pomocí ideologií zapojeny do zla.

   Z toho plyne, že potřeba se oprostit od ideologií a naučit každého jedince získávat a vyhodnocovat informace a stát se náboženským bez prostředníků (církve, mohou být přetransformovány na školy jak se ze zvířete stát náboženským člověkem, tak aby mohl jedinec v dospělosti jednat samostatně neomezován doktrínami, sloužícími vždy skrytým politickým cílům satanistických skupin).

   Vymazat
 6. jednoduché, pěkné, a použitelné pro sluníčkovou agendu nasunování islamistů. Jinak upozorňuji, celý web Ostrov Janiky je sluníčkový a banuje se tam jako o život

  OdpovědětVymazat