Reklama

.

.

středa 22. června 2016

Mírové hnutí posílí válečná propaganda


Ivan David (rozhovor)
22. 6. 2016
Každý režim udržují privilegovaní slouhové závislí na trvání zajetého pořádku, který garantuje jejich postavení.
Že ČR posílá »protichemické jednotky«, »polní nemocnice« a »rekonstrukční týmy«, to nás nezbavuje podílu viny na vraždění a boření prováděné také jménem České republiky.
ČR je členskou zemí jiného NATO, než do kterého vstupovala.
Dokud je Rusko schopno sebeobrany, není jeho bohatství dostupné jinak než za peníze. Konkurenti ho však nechtějí kupovat, ale prodávat. Rusko nemůže útokem na jiné země nic získat.


V sobotu 25. června budete jedním z řečníků na mírové demonstraci nazvané Ano míru! Ne válce!, která se koná v Praze na Václavském náměstí. Už přemýšlíte, co chcete lidem, kteří na tuto akci přijdou, říci?
V hrubých rysech ano. Musím být stručný, budu mluvit v krátkých větách. Do takového projevu se vejdou tři až čtyři myšlenky. Pokud je vyberu správně, dozvědí se o nich nejen přímí účastníci akce. Šíření videozáznamů je snadné a internet v této zemi je a zůstane dostupný.

Totiž i pouhými veřejnými úvahami svých představitelů o potřebě cenzury ztrácí tento režim tvář. S tváří ztratí i zbytek podpory. Cenzura je projev strachu mocných, kteří si šíření pravdy nemohou dovolit. Každý režim udržují privilegovaní slouhové závislí na trvání zajetého pořádku, který garantuje jejich postavení. Proto se režim sám změnit nedovede. Jak to asi dopadne?

Jak to dopadne s tímto režimem? Já doufám, že se jednou historicky zcela znemožní. Pokrok zkrátka nezastavíš… A nebojíte se o mír v Evropě a ve světě?

Mír ve světě a ani v Evropě nevládne. Absence světové války není mír ve světě. Statistiky ukazují, že válečných konfliktů ve světě přibývá. Přibývá i konfliktů, které zatím nejsou válečné.

Ptát se, zdali vám vyhovuje členství ČR v NATO, je asi zbytečné. Přesto – kdysi jste v barvách ČSSD působil ve vládě. A sociální demokraté, zřejmě minimálně vrcholoví představitelé, nehodlají na členství ČR v NATO nic měnit. Jaká je názorová situace uvnitř soc. dem., co se týče členství naší země v NATO? 

Byl jsem členem vlády v době, kdy jsme »byli vstoupeni« do NATO. Bylo nám to oznámeno, přihlášku poslala některá z předchozích vlád. Před tím nám prorežimní novináři stále opakovali, že jsme neudělali dost pro to, abychom si jako Česká republika zasloužili tu čest býti členy NATO. A najednou to šlo. V krátké době byla bombardována Jugoslávie a »osvobozeno« Kosovo, aby tam USA mohly postavit obrovskou vojenskou základnu. Od těch dob státy sdružené v NATO vojensky napadly a zdevastovaly několik dalších zemí, jak každý ví.

Je namístě otázka, zda si zasloužíme tu hanbu, která pro Českou republiku z podílu na takových akcích vyplývá. I když nejsme osobně spoluviníky, měli bychom se od těchto zločinů distancovat. Že ČR posílá »protichemické jednotky«, »polní nemocnice« a »rekonstrukční týmy«, to nás nezbavuje podílu viny na vraždění a boření prováděné také jménem ČR.

Miloš Zeman byl v polovině devadesátých let proti členství v NATO. Většina tehdejších funkcionářů byla pro. Toto stanovisko se proto projevilo v programu strany. Je potřeba si uvědomit, že ČR je členskou zemí jiného NATO, než do kterého vstupovala. Totéž platí i o Evropské unii. I já jsem vstupoval v roce 1993 do jiné ČSSD, než ze které jsem letos vystoupil. I dnes najdete mezi členy ČSSD široké spektrum názorů. Vedení žádné strany si příliš velkou názorovou různost nemůže dovolit.

Jaká je alternativa namísto členství v NATO? Taková je totiž logická otázka každého, který je ochoten dumat nad tím, že NATO je agresivním paktem, nikoli obranným, a že tedy není radno v něm býti. 

NATO je i obraným paktem. Brání příležitost zejména USA terorizovat jiné země. Brání se před mírovým rozvojem některých zemí, které jsou bohaté a vlivné. Brání jejich nezávislosti na Spojených státech amerických. Aktivní obrana je také agresivní jednání, i když reaguje na napadení nebo provokaci. »Preventivní obrana« může být opodstatněná. Jestliže zemi, která údajně představuje hrozbu, chybí motiv, pak je tvrzení o »preventivní obraně« pokrytectvím, lží, která má zakrýt záměr loupit a vraždit.

Alternativou členství je nečlenství. Že to nejde? Proč? Protože »oni« by to nepřipustili? Politická reprezentace se bojí o své postavení. Je možné, že by CIA zorganizovala »Majdan«? Ano, je to víc než pravděpodobné.

A co říkáte protiřečením představitelů NATO Stoltenberga, Vershbowa, generála Pavla? Pan Pavel opakovaně tvrdí, že aktivity NATO nejsou namířeny proti Rusku, přitom NATO vzniklo v roce 1949 právě proti tehdejšímu Sovětskému svazu. A generál Pavel jasně řekl, zrovna minulý týden, že Rusko je reálná hrozba…

Generál Pavel je křivý jako turecká šavle. Nevěřím v hypotetickou možnost, že je hloupý a uvěřil propagandě, kterou šíří. Přikláním se k hypotéze, že lže. Rusko je reálnou hrozbou, ale až od okamžiku, kdy by bylo samo napadeno. Rusko je možným terčem útoku, protože jde o velmi bohatou zemi, a to zejména surovinami. Na tom se od napoleonských válek nic nezměnilo. Dokud je Rusko schopno sebeobrany, není jeho bohatství dostupné jinak než za peníze. Konkurenti ho však nechtějí kupovat, ale prodávat. Rusko nemůže útokem na jiné země nic získat.

Obsazení strategicky významného Krymu, staletí náležejícího k Rusku, bylo aktem obrany, navíc se souhlasem naprosté většiny obyvatel. Ano, Sovětský svaz určoval politiku v zemích, které po druhé světové válce ovládl. USA činily a činí totéž v západní Evropě. Co je »dočasný pobyt sovětských vojsk« proti sedmdesátileté americké okupaci poraženého a vazalského Německa? I ta bude dočasná stejně jako základny USA po celé Evropě, včetně těch nově budovaných u ruských hranic.

Znáte situaci v jiných evropských zemích? Jaké jsou v nich nálady občanů ve vztahu k NATO? Je opravdu Pobaltí tak »napružené« proti Rusku, jak nám to český mediální mainstream sděluje?

Například podle loňského průzkumu amerického think tanku Pew více než polovina Němců, Italů a Francouzů odmítá použití vojenských sil a podporu NATO v »hypotetickém« konfliktu s Ruskem. Ze zemí, v nichž proběhl průzkum, byla většina dotázaných pro podporu NATO v konfliktu s Ruskem jen v USA, Kanadě, Spojeném království a Polsku. V posledních deseti letech klesl podíl občanů v západní Evropě s kladným postojem k Rusku. To je výsledek výzkumu účinnosti propagandy, protože dostatek objektivních informací o Rusku občané nemají nikde, ani v Rusku.

Původní obyvatelstvo pobaltských zemí ve své většině chová k Rusku nenávist. Obecně se ovšem neví, že vyvražďování Židů nezačali v době druhé světové války Němci, ale Lotyši. O čem vypovídá nenávist?

Jak hodnotíte silnou rusofobii, která se rozjela v posledních měsících u nás a v Evropě vůbec, a v posledních týdnech a dnech, jak se mi zdá, vyloženě graduje ve vysokých otáčkách?

Fobie je duševní porucha a je definována jako »neodůvodněný strach ze specifického předmětu«. Jakou osobní zkušenost s Rusy asi mají rusofobové? Propaganda není neúčinná. Její používání znamená, že na mínění obyvatelstva záleží. Tato vlna propagandy je přípravou na válku proti Rusku.

Ovšem to je děsivé, je-li tomu tak… Ačkoli čeští občané vidí mezi největšími hrozbami současnosti především IS či terorismus, přesto se stále mediálně podsouvá Rusko – mimochodem v průzkumu STEM tento důvod zaujímá až sedmé místo hrozeb. Možná to ukazuje, že směřování činitelů NATO se míjí s názory občanů, což by bylo nadějné. Jak to vidíte vy?

Podporu větší části veřejnosti nelze získat pro jakýkoliv cíl. Protektorátní režim v křeči hrůzy z porážky hitlerovského Německa nechal nalepit v tramvajích plakátky s obrázkem Hradčan a červeným pařátem nad nimi a s nápisem »Zachvátí-li tě, zahyneš!«. Lidé tam prý připisovali: »My se nebojíme, my tam nebydlíme.«

Současní držitelé moci nám zatím neukazují obrázky těžce mentálně retardovaných obyvatel Ruska s otázkou »Je to tvůj bratr?«, jak to dělal protektorátní režim v posledním tažení. Většina našich občanů má v tomto režimu jiné starosti a jiné obavy.

Co říkáte činnosti onoho analytického centra, které vzniká na Ministerstvu vnitra ČR na odhalování proruské propagandy… Nepřeháníme? Nebojíte se vy osobně něco říci, aby vás někdo neonálepkoval?
Proti veřejnému nálepkování jsem stále ještě imunní, i když jsem byl členem vlády v minulém století. O vymýcení »nesprávných názorů« zatím usiluje jen skupina zoufalců v »Neovlivní« a v »Evropské hodnoty«. Je smutné, že Radiožurnál prezentuje jejich výplody jako práci Masarykovy univerzity. Takové ponížení si pracovníci brněnské univerzity nezaslouží bez ohledu na jejich profláknutého děkana.

Současný režim se chce nadále prezentovat jako demokratický, a jak to míní skloubit s cenzurou, to nevím. Myslím, že to nezvládne. Objektivně však provádí proruskou propagandu svojí americkou protiruskou propagandou. Lidé nemají rádi, když se jim něco vnucuje. Propaganda tak může uspět u úsudkově závislých sociálně izolovaných jedinců mdlého ducha. A to se jí daří.

Vidíte u nás silné mírové hnutí? Jsou organizace jako Ne základnám, Vojáci proti válce… ale co dále? Zdá se mi, že Světová rada míru bývala více aktivní.

Mírové hnutí určitě posílí válečná propaganda. Jen aby nebylo pozdě…

Jsou schopny evropské mírové síly uskutečnit větší protest proti NATO kolem summitu tohoto paktu ve Varšavě 8. až 9. července?

Těžko to bude protest, o kterém bychom se z médií hlavního proudu něco dozvěděli. Co by se asi muselo stát?

Rozhovor pro Haló noviny vedla Monika Hoření

33 komentářů :

 1. Výborný článek, který vypichuje podstatu toho, jaké má USA zájmy v Rusku a celkovou současnou situaci.Mám poznámku, zejména na propagátora USA a NATO, na generála Pavla v rudém baretu.Když je útočné NATO obranné, ať si spočítá státy, které rozvrátili, oběti, které NATO zavraždilo, včetně dětí a žen-viz. krvavá Madla.To, co NATO a USA v Evropě provádí, je regulérní příprava na vstup vojsk NATO na území RF.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USA V KONCÍCH - ŠOKUJÍCÍ FAKTA
   USA jsou největší říše zla, zločinecký váleční štváč a mezinárodní terorista v dějinách lidstva. USA vláda je nejzločinnější institucí, která kdy na Zemi byla.
   Zavřete dveře! Zima a mráz přicházejí z Bílé chatrče ve Washingtonu! USA po zásluze končí na smetišti dějin a ve věčném zapomnění. Ani vzteklý pes po nich neštěkne!
   • 200 let terorismu USA:
   www.napalete.sk/sokujuce-fakty-o-usa-naozaj-su-pre-nas-vzorom
   www.olser.cz/9947/200-let
   • agresia USA:
   www.panobcan.sk/agresia-usa-zlociny-a-vyvrazdovanie-narodov-zoznam-z-ktoreho-vam-moze-byt-aj-spatne
   dalajláma:
   www.instory.cz/2105-sokujici-odhaleni-na-vyplatnici-cia-byl-dlouha-leta-clovek-u-ktereho-byste-to-nikdy-necekali.html
   • IS popravuje - řeže hlavy (video):
   http://videos.videopress.com/2bvZPwin/syrian-soldiers-beheaded_hd.mp4
   • Merkelová - dcera Hitlera:
   www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7177-konspiracni-teorie-se-siri-internetem-nemecka-kanclerka-angela-merkelova-je-udajne-dcera-hitlera
   • seriál o 11. září:
   www.casopis-sifra.cz/clanky/serial-11-zari
   • stop imigraci (video):
   www.facebook.com/stopimigraci/videos/916121041810668
   • státní dluh USA je 65 biliónů dolarů:
   http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/ohromujici-statni-dluh-usa-je-65-bilionu-dolaru-a-ne-18-bilionu
   - V USA je bez práce 41% populace v aktívním věku.
   - 40% Amíků má ušetřeno maximálně 500 dolarů (12.300 Kč).
   - 28% Amíků nemá žádné úspory.
   - V celých USA je skoro 10 milionů domácností, které nevlastní ani jeden účet v bance.
   - 22,5% Amíků je negramotných.
   - Bezdomovectví rodin vzrostlo o 23%.
   - Počet Amíků žijících v chudobě během 4 let vzrostl o 6 milionů.
   - Střední příjem domácností už 4 roky za sebou klesá - snížil se o výše $4000 (98.480 Kč).
   - 62% Amíků ze střední třídy uvádí, že snížili výdaje na domácnost.
   - 85% příslušníků střední třídy tvrdí, že je těžší udržet si standard, než tomu bylo před 10 lety.
   - V USA žije čas od času 77% občanů od výplaty k výplatě.
   - Jeden ze 4 amíckých pracujících nosí domů výplatu, která odpovídá kritériím pro chudobu nebo je ještě nižší.
   - V současnosti lze za „dobrou práci“ označit méně než 25% všech prac. míst v USA a toto číslo klesá.
   - 20,2 milionů Amíků vynakládá více než 1/2 svého příjmu na bydlení. To znamená 46% nárůst od r. 2001.
   - Mnoha Amíkům během 12 let se zvýšil účet za vodu 3x.
   - Cena elektřiny v USA roste 5 let rychleji než celková míra inflace.
   - V r. 1999 mělo 64,1% Amíků zdrav. pojištění placené zaměstnavatelem. To se teď vztahuje jen na 55,1%.
   - Pojistné na zdrav. pojištění rostlo v letech 2011-2012 rychleji než celková míra inflace.
   - Podle výzkumu plánuje 10% amíckých zaměstnavatelů ukončit financování zdrav. pojištění svých zaměstnanců.
   - Celková částka všech hypoték v USA je 5x vyšší než před 20 lety.
   - Celková částka všech spotřebitelských úvěrů vzrostla od r. 1971 o 1700%.
   - Celková hodnota všech studentských půjček v USA přesáhla hranici 1 bilionu dolarů (24,62 bilionů Kč).
   - Přibližně třetina všech Amíků neplatí včas své účty.
   - Více než 100 milionů Amíků využívá minimálně jeden sociální program provozovaný federální vládou.
   - 25 milionů dospělých Amíků bydlí doma u rodičů.
   - Během recese přišlo amícké hospodářství o více než 220.000 malých podniků.
   - V r. 2010 byl počet nově vzniklých prac. míst v nových podnicích ve srovnání s r. 2000 méně než poloviční.
   - Přibližně 57% dětí v USA žije v domácnostech, které jsou považovány za „nízkopříjmové“ nebo „chudobné“.
   - V USA žije kolem 100 milionů občanů, kteří jsou považováni za „chudé“ nebo „blížící se chudobě“.
   - 70 milionů Amíků je závislých na potravinových průkazkách.

   Vymazat
 2. ČR je členskou zemí jiného NATO, než do kterého vstupovala. - Tahle berlička je prohnilá pane doktore. Při veškeré úctě k Vám. Chce to jen poctivěji připomenout si zákoutí myšlenek a souvislosti. Jinak nic proti obsahu článku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravím 14:12, také si myslím, že jiné NATO nikdy nebylo. Dobře si tu dobu našeho vstupu do NATO pamatuji, občané chtěli referendum, což jim nebylo umožněno, možná proto, že lidé naší země jsou mírumilovní a mohli by hlasovat proti.

   Vymazat
  2. NATO je vražedné komando řízené zájmy USSA.V roce 1999 ihned po vstupu ČR do této teroristické organizace, začalo tzv. humanitární bombardování Jugoslávie.Na to obrovské množství stíhaček a bombardérů na obloze, nelze zapomenout, jaká dálnice na západě čech, vražedných strojů, které startovaly z Německa a západních zemí, byla.

   Vymazat
  3. Berličku nepotřebuji pánové anonymové 14.12 a 15.23. Bylo to 30 let po Vietnamu, před Jugoslávií, Irákem, Afganistánem, Libyí a Sýrií. A taky před Putinem, který zvrátil cestu k dobití a dobytí Ruska bez boje. To, co píšete je ahistorická deklarace, podobně jako že KSČ byla vždy stejná, Katolická církev byla vždy stejná... Možná i vy jste celý život stejní - při vší ústě k Vám. Ne, já se nemám za co omlouvat, píšu a podepisuju se. Nic ve zlém.

   Vymazat
  4. Zdravím pane Davide, za sebe mohu napsat, že si Vás velice vážím a rozhodně jsem žádnou omluvu od Vás nečekala a ani nechtěla. Není třeba se rozčilovat nad jiným názorem. Můj názor je, že NATO bylo a je stále stejné. Nic ve zlém.

   Vymazat
  5. 15:47 Občas nějakou tu berličku pro vysvětlení alespoň některých mých omylů potřebuji sám. Tudíž se omlouvám za vadný přístup ve smyslu pořekadla "podle sebe soudím tebe". Rozhodně jsem mými slovy nemínil ani vzdáleně vyjádřit, že byste se měl za cokoli omlouvat. Nemáte -budiž. Žel sám o sobě si tohle psát netroufám. Těch věcí, za které bych se chtěl omluvit je, už jen co se mého táty týká, celá řada. Už nemám tu možnost, tak někdy alespoň v duchu. Mojí berličkou v této souvislosti je, že na rozdíl od táty jsem nezažil "výhody", ani pokrytectví demokratického kapitalismu a jeho zkušenostem tudíž nevěřil tolik, jak si to zasloužilo. My, absolventi VŠJŽ, krmení hustě výkladem o spolku NATO, dnes již víme, že tehdejší tendenční výklad nebyl od věci.Tedy, že NATO, jakožto první vojenský blok kdy v reakci na jeho vznik vznikla i Varšavská smlouva, bylo a je stále to samé. Což dokazuje agresivní rozpínavostí po rozpuštění Varšavské smlouvy. Nic ve zlém - ale nemusíme mít na všechno stejný názor. Zdravím, Luděk Prokop.

   Vymazat
  6. Zda bylo či nebylo NATO pořád stejné lze zodpovědět za pomoci pojmu zvaného metamerie.
   Tj. zde sledovat úhel pohledu ("nasvícení").
   Po r. 89 se sice skloňovala i možnost zrušení NATo, ale krom pár naivních politiků to nikdo nebral vážně, ostatně zrušení NATO nechtěly ani evropské neutrální státy jako Švýcarsko či Švédsko.
   Vstupem nových členů z řad býv. Varšavské smlouvy byla jistá šance NATO ovlivnit zevnitř. Třeba ho podřídit nějak tzv. Helsinské konferenci.
   Humanitární bombardování (tehdy ještě) Jugoslavie tuto možnost prakticky anulovalo.
   Postupem času tzv. rada Rusko - NATo přestala (z viny NATO) fungovat.
   Ani Tziprasovo Řecko nenastolilo požadavek jakéhosi vystoupení či redefinice.
   A posledním hřebíčkem byl trapný(!!) souhlas VŠECH ČLENŮ NATO se sestřelením ruského letadla Tureckem.
   Eskalace pokračuje cvičením NATO v pobaltských republikách (o Ukrajině ani nemluvě), na tzv. ruské čáře,v i v r.1968 se US jednotky NATo v záp. Německu trochu stáhly.
   Toto současné NATO zahájilo přípravu k 3. světové válce, což pod prezidentstvím H. Clintonové (podle názoru amerických intelektuálních kruhů) může ještě gradovat.
   Požadavek zrušení NATO je tedy víc, než na místě!

   Vymazat
  7. A co ČSSD pane Černíku, šlape, šlape?

   Vymazat
 3. 14:12 Nějak mi uniká,co tím chtěl básník říci...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak si to přečtěte prosím ještě jednou.Je to psáno česky.

   Vymazat
  2. 14:41 Básník chtěl zřejmě říci, že NATO nikdy nebylo obranným paktem, a to ani v době, kdy jsme do něj byli vstoupeni. Možná nebylo ještě tak viditelně agresivní, nebo jsme si to díky tehdejšímu nadšení z "otevírání se světu" jen nedokázali přiznat.

   Vymazat
  3. Viz 16:07. Nemám co dodat - přesné.

   Vymazat
 4. spolu s úderným komandem z ČT1 ČT24 a tv Nova vyhrajeme válku nad Ruskem a ostatním vesmírem.Jozef Poskoč.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Akorát, že při tom přijdeme všichni o to nejcennější -o život.

   Vymazat
  2. Akorát, že při tom přijdeme všichni o to nejcennější -o život.

   Vymazat
 5. Uchvati-li Te zahynes, taky jich par tisic zahynulo ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:35 Vás je tady škoda. Měl byste jít pracovat na ÚSTR. Tam se přes veškeré usílí, při započítání i všech popravených vrahů, dostali jen na necelé tři stovky.

   Vymazat
 6. Historie válek a jejich příčin se nemění, ale jenom opakuje v různých alternativních podobách. To co se děje dnes, je velice podobné situaci Evropy v roce 1939 až 1941. Hitler taky sjednocoval Evropu, tak jako NATO bosazuje celou Evropu, aby pak zaútočilo na Rusko. A příčina všeho toho je, že kapitalismus může existovat jenom tehdy, když bude expandovat. Nyní narazil na zeď. Rusko a Čína začali USA oslabovat tím, že odmítají obchody v dolarech což pro USA, jestli tento trend nezvrátí, znamená konec.

  OdpovědětVymazat
 7. Takže, kdo jen trochu může, ať přijde v sobotu v 11.55 na Václavák, na demonstraci "ANO míru-NE válce!" MUDr. Ivan David bude jedním z řečníků.https://www.facebook.com/events/1734957466762640/

  OdpovědětVymazat
 8. Jadernov válkov za svetoví mír,heslo slobodného demokratického sveta,"za smrt i život položím".Jozef Viskoč.

  OdpovědětVymazat
 9. To jsem zvědavý jestli se vás, rudohnědých zoufalců, rusofilních fanatiků, ruských agentů,... na té demonstraci proti vámi vymyšlenému virtuálnímu bludu, sejde víc než 100.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Len pekne pridite aj vy.ked vam budu okolo zadku frcat rakety,uz bude neskoro.Vöbec nevadi,ze nebudete rudohnedy,mozte byt aj fialovo,zeleno modry.

   Vymazat
  2. Jen do nich, Pepi! Ti rudohnědí zoufalci už jsou tak vygumovaní tou kremelskou propagandou, že věří všem těm ruským lžím, jako např. tomu, že Severoatlantické obranné souručenství (NATO) prý napadlo Jugoslávii bez mandátu RB OSN!

   Vymazat
  3. 19:57 Tak jest, dokonce ani nechápou, že napadením Jugoslávie a Afghanistánu brání NATO naší svobodu a demokracii. Neuvěřitelné. Někteří pomatenci si dokonce myslí, že když už bránit, tak by mělo především zamezit volnému vstupu imigrantů a ne bojovat na druhém konci zeměkoule proti teroristům, které si USA samy vypěstovaly.

   Vymazat
  4. NATO žádný mandát OSN nepotřebuje. Je to útočný imperiální pakt, který vše řeší silou. Až jednou náš Velký Bratr, který nás do těch agresí úspěšně vtahuje, až jednou narazí, bude i v Česku zle. Alke trollíci to zase svedou na Putlera, nebo si vymyslí něco jiného, jen ne a ne se podívat pravdě přímo do očí.

   Vymazat
  5. A taky nechápou jak důležité je humanitárně bombardovat, masakrovat, zabíjet a mrzačit malé děti.

   Vymazat
 10. www.willy wimmer.2016.über NATO.krieg.usa.rusland.eu.ukraine.Willy Wimmer je nemecky politik,/velky Kritik Merkelovej/ktory sa podielal v kabinete Helmuta Kohla na vytvarani politiky,ktora aj nas ovplyvnuje.Aj podla jeho slov Nato bolo vytvorene ako obranny pakt.Sam viedol vojenske cvicenie,v ramci ktoreho mali nemecki vojaci nacvicovat atomovy utok na Draznany,zotretie Drazdan z povrchu zeme.Vtedy navrhol Kohlovi prerusit cvicenie.podla jeho nazoru,americani skusali,ako hlboko sa nechaju Nemci ponizit.takymto cvicenim.Kancelar prerusil cvicenie.Vsetky parlamenty odsuhlasili NATO ako ochranny pakt,teraz je Nato vylucne agresivny utocny utvar,ktory splna geopoliticke ciele ameriky . Vrchny velitel je vzdy american.ten ma vrchneho velitela Obamu.To znamena,o tom,kam pojdu nasi vojaci branit nase zaujmy,nerozhoduje nejaky pan Pavel,ale americky prezident.Preto stoja americke tanky 150 km od Leningradu.Zaujimavy je jeho nazor na pobaltske staty,ktore sa snazia vytvarat blok z NATO,vlastne to oddelenie Ruska a Europy by zabespecovali tieto staty a Poliaci snivaju o tom,ze budu rozhodovat,aka bude politika medzi Ruskom a Europou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. www.willy wimmers.brandrede gegen die us-air base ramstein.10.6.2016

   Vymazat
 11. NATO je křoví, resp. mimikry USA, resp. Pentagonu, v tomto smyslu je stále stejné .... samo o sobě se však stále vyvíjí, resp. mutuje (je velice virulentní), v tomto smyslu je jiné, než když jsme do něj byli vstoupeni. Ostatně i my jsme již jiní...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, jsme jiní: jsme úslužnou součástí agresivního uskupení a s ním půjdeme i do atomového hrobu. Díky Veškrno, díky vy ostatní, fakt díky i voličům za jejich sebezničující debilitu.

   Vymazat
  2. Ty "díky" nedávají smysl a v daném případě jsou ironie a sarkasmy slabý čajíček.

   Vymazat