Reklama

.

.

neděle 19. června 2016

My obnovení plnohodnotných rusko-amerických vztahů vítáme. Vy ne?

19. 6. 2016, Petr Ďoubalík - Odpověď V. Putina žurnalistovi CNN ohledně kandidáta na amerického prezidenta D. Trumpa.


Zajímavá chvilka se odehrála na PMEF (Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru) ještě krátce před tím, než V. Putin označil USA za jediný superstát na planetě, kterážto věc se hodně rozebírá, zatímco tato předchozí diplomatická jemnůstka - legrácka by mohla uniknout pozornosti. 


Šlo o to, že V. Putin šikovným seřazením myšlenek a následnou otázkou dostal žurnalistu CNN Fareeda Zakariu do situace, kdy bylo prakticky nemožné jakkoli rozumně odpovědět. Jako zaměstnanec obří televizní korporace mohl v ten okamžik jen těžko nadšeně souhlasit s V. Putinem,  a nesouhlasit - to by vyznělo hodně hloupě.
Prezident RF V. Putin se na plenárním zasedání PMEF obrátil na novináře CNN s dotazem, proč nepřesně cituje jeho slova o vztahu k D. Trumpovi. "Proč všechno překrucujete?"
překlad viz níže


Fareed Zakaria (CNN)
Putin k Fareedu Zakariovi (o něm více viz níže): Vy jste velmi známý člověk v naší zemi, vy osobně, a nejen jako vedoucí pořadu jedné z nejsilnějších televizních korporací, ale i jako intelektuál... Proč všechno překrucujete? Nad vámi vítězí žurnalista a ne analytik. Jen se podívejte, co jsem já řekl: řekl jsem, že Trump je světlý (jasný, zářivý, výrazný, pronikavý..., více viz níže) člověk. A co - není? Světlý... Žádné jiné charakteristiky jsem mu nedával, ale na co především obracím pozornost, co určitě vítám a nevidím v tom nic špatného, naopak - pan Trump oznámil, že je připraven k obnovení plnohodnotných rusko - amerických vztahů. Co je tady špatného? My to vítáme. A vy ne? (smích a potlesk, F. Zakaria skrývá rozpaky za pověstný americký úsměv, kazachstánský prezident N. Nazarbajev na něho hledí s mírným despektem, italský premiér Matteo Renzi se výborně baví, Putin si skromně užívá kouzlo okamžiku).

V. Putin, vpravo italský premiér M. Renzi
 Putin pokračuje: Ale my se nikdy nevměšujeme do vnitropolitických procesů jiných zemí, tím méně v USA. Ale budeme pracovat s jakýmkoli prezidentem, pro kterého bude hlasovat americký lid, i když nemyslím, říká se, oni všechny učí, jak se má žít, a demokracii učí, a vy, co myslíte, je tam demokratická volba prezidenta, co? (potlesk). To je pravda, podívejte se, tam 2x v historii USA vybrali za prezidenta člověka, za kterého (hlasovali), většinou hlasů volitelů a za těmito voliteli stálo menší množství voličů, to je demokracie, nebo? (potlesk)

F. Zakaria, N. Nazarbajev, V. Putin, M. Renzi
To znamená, když někdy o tom diskutujeme s kolegy, my nikoho v ničem neobviňujeme, my diskutujeme, nám říkají: nepleťte se nám do toho, to je naše věc, my jsme na to tak zvyklí. A tak se chce říct: a vy se nám do toho také nepleťte, proč k nám lezete, řešte nejdřív sebe. Ale opakuji, skutečně, to není naše věc, i když podle mě tam také vyhánějí, prokurátoři, z volebních obvodů mezinárodní pozorovatele, v průběhu volební kampaně, američtí prokurátoři, vyhrožují, že je do basy posadí. No ale to jsou jejich problémy, oni si tak zvykli, jim se to líbí, Amerika je veliký stát, dnes jistě jediný superstát, my to bereme, my chceme a jsme připraveni spolupracovat s USA, a i kdyby tam nebyly ty volby, ty samozřejmě budou, bude prezident, ten má velké pravomoci, tam jdou složité vnitropolitické a ekonomické procesy v USA, svět potřebuje silný stát, jako jsou USA, i my ho potřebujeme, ale nepotřebujeme, aby se nám nepřetržitě vměšoval do našich věcí, ukazoval, jak máme žít, překážel Evropě v budování vztahů s námi...

překlad z mluveného slova pro Novou republiku: Ďouba

Ještě drobnost: osobně si myslím, že F. Zakaria dostal do ucha od překladatelky několik verzí pro slovo "jarkij čelověk" (яркий человек). Tak totiž označil V. Putin D. Trumpa. Ruské slovo "jarkij" je překladatelský oříšek, alespoň pro mne amatéra. Pokud se jedná o slunce, pak je "zářivé", "ostré", "jasné", barvy a tóny mohou být "živé", "jasné", "syté", přeneseně může "jarkij" znamenat "pronikavý" talent, "výrazný" zájem nebo "značný" úspěch, ale i "výstižný" příklad. Ale "jarkij" člověk (jarkij Trump)? Překladač vyhazuje "světlý", ale takovou charakteristiku lidí i v češtině používáme málo, na rozdíl od ruštiny, kde slyšíme často přímo "světlý" (светлый) ve spojení s člověkem, duší apod. Může to být vysvětlením, proč žurnalista CNN slova V. Putina trochu překroutil tím, že přidal něco navíc. To na jeho omluvu, nicméně zůstává, že V. Putin tuto nepřesnost dovedně využil a zabodoval.

Zakaria Fareed, zdroj wikipedia
Fareed Rafiq Zakaria (1964, Bombaj, Indie) je americký spisovatel a žurnalista indického původu. Vystudoval universitu v Yale. Poté přestoupil na Harvard, kde mu byl udělen doktorát z mezinárodních vztahů. Dlouhou dobu působil v magazínu Newsweek, v srpnu 2010 ohlásil přechod ke konkurenčnímu časopisu Time. Na stanici CNN uvádí talk show Fareed Zakaria GPS, v níž se zabývá převážně mezinárodní politikou.
Je autorem slavné politologické knihy Budoucnost svobody (The Future of Freedom - někdy se uvádí i jako The Future of Liberty), kterou do češtiny přeložil Jaroslav Veis. Jeho zatím poslední knihou je Postamerický svět (Post-American World), která v Česku vyšla v roce 2010.
více viz wikipedia (odkaz výše)

Zde je celé zasedání na PMEF, ze kterého byla vybrána krátká pasáž pro tento příspěvek. Videozáznam trvá 2 hodiny.


56 komentářů :

 1. Pro kohokoli, kdo chce žít v míru bez vlivu uplatňovaného kroucením rukou zemí, které nechtějí dělat to, co USA chtějí a potřebují aby dělaly, bez vlivu uplatňovaného humanitárním bombardováním, není obtížné oblíbit si skvělého a vtipného státníka Putina.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná se budete dívat na Putina trochu jinak, když Vám vpadne s neoznačenými vojáky do země a bude dělat, že je jeho..

   Vymazat
  2. Soudím, že se Putin podle vás,anonyme, zařizovat zcela jistě nebude.

   Vymazat
  3. 15:37 - To jako má být míněn vpád na Kryn, kde videa zachycují spontánní vítání obyvateli Krymu po jednoznačném referendu? Nebo i zde vystavená videa zaznamenávající radostné oslavy se skandováním občanů - Rossia a Putin?
   Tak to bych se asi na to díval jinak a určitě ne jako mainstreamem zabedněný tupec.

   Vymazat
  4. Možná A15:37 mínil fakt, že nenechali bez odporu ukrajinským fašounům vyvražďovat obyvatele ruské národnosti, když na majdanu si mohli beztrestně zastřílet do demonstrantů a v Oděse, beztrestně a prostě upálit lidi v domě odborů a v Dněpropetrovsku, je prostě zabít a pohřbít u silnice. To je podle jistého typu lidí, tak správně počestné.

   Vymazat
  5. Slet novinkářů - začíná tady být diskuzní fórum zrovna tak trapné, jako na serveru novinky - ale zase na druhou stranu i ty přiblblé diskuze pomnáhají společnosti Seznam.cz vydělat prachy na reklamách. Ona ta nemocná smečka trapných psychopatů, kteří denně cítí potřebu psát tyhle blbé žvásty, je alespoň k něčemu užitečná - i na psychopatech lze vydělat a tak to má být. A pokud jde o pana Putina, ten vůbec neví, že v ČR u počítače dřepí denně banda blbců ( většinou důchodci) a skřehotá ty nesmysly.

   Vymazat
  6. 18:24 - bezva trefa do vaší vlastní branky :-) Proč jste se sem vy "blbče" "slétl" a skřehotáte" tu taky?
   Jinak pan prezident Putin je mírotvvůrce s vysokou inteligencí a baví mě, jak dokáže omlátit o hlavu hovádkům jejich křivácké útoky.

   Vymazat
  7. Je vidět, co jsi za trotla 19.52. Určitě neskřehotám, když jsem jen poukázal na novinková hovádka - novinky už nic, na čem se dá tvůrče vyblbnout, nepíšou, a tak jsem občas zvědavej, kam leze nemocná smečka z jejich diskuzního fóra. Kdyby teď neměli NR - měli by absťák, a nemohli by žít, jsou závisláci na nadávání, urážkách, a blbém žvanění. Já pana Putina ctím také, a proto nechápu, co bych tady k tomu žvatlal. On to určitě nečte. Jsi potrefenej trouba, když ti stojí za to trefit se i do mně - no - novinkář. Co jinýho? Jiný lidi tady nejsou, i když dříve byli, ale jak sem začala lézt smečka z novinek, která je poznat všude, vzdali to, protože s nimi diskutovat nemá smysl.Úplně zdejší diskuzní fórum zprznili. Měj se mládenče.

   Vymazat
  8. Mládenečku, jsi nemocný úplně stejně, jako "ta smečka", jak ráčíš nazývat diskutující. Nejsi jediný na světě, kdo má právo něco napsat na tento web a je dobře, že nemáš tu moc tomu zabránit, i kdyby tvoje skladba vět sestávala pouze z urážejících slov. Jsi pouze k politování, když si myslíš, že tvoje "ctěná" slova mají vyšší hodnotu, než komentáře, které kritizuješ. Věř, že je to naopak. Taky se měj a dospěj.

   Vymazat
  9. Pre 15:37 Rusi, Ukrajinci a Bielorusi sú tri vetvy jedného národa. V budúcnosti, ak chcú niečo vo svete znamenať, musia sa zjednotiť. Samozrejme západu ich rozdelenie vyhovuje.

   Vymazat
  10. 15:37, 18:24
   Jasně Pepku, opět jsi dokázal, že máš v kebuli úplně nasráno, ale co čekat od synáčka dementního stbáka, že?

   Vymazat
  11. Prosím tě strejdo, co bych ti zakazoval? Dědoušové si potřebujou hrát, dříve hráli doma člověče nezlob se, nebo v hospodě mariáš, teď tohle plemeno takzvaných mužů úplně zblblo. Z hospod se nadělaly cukrárny, chlapi nakupují v obchoďákách jídlo, vaří, a jsou z nich hysterky, vzrušuje je bulvár, drby a žvásty - vždycky to byla dominanta ženských, psát, kvákat, - dnes jsou chlapi zženštilí, a vyrovnávají tyhle svý komplexy válčením - alespoň hubou. Proč bys neměl psát strejdo, ty budeš psát a já občas napíšu, že novinkáři píšou denně stovky sraček na diskuze, a i ty sračky nosejí jiným lidem peníze.

   Vymazat
 2. On si asi Zakaria,že se Putin z něho podělá a ono to dopadlo jinak.Ona jasné a spravedlivé vyjádření Putina,dělá velký problém,novinářským hyenám to nějak překroutit.

  OdpovědětVymazat
 3. Nedĕlejme si iluze. Dvĕ imperialistické velmoci si neublíží! V sankčním roce 14 kdy USA nařídílo EU embargo proti Rusku za sestřeleni malajsijkého letadla, vzrostl obchod mezi obĕma kapitalistickými velmocemi nĕkolikanásobnĕ oproti roku loňskému. Lehce dohledatelné. Proto jsem přísvĕdčen, že tyto dva státy si přímo neublíží. Možná to od.ere Evropa nebo Pobaltí ale k přímé konfrontaci mezi Ruskem a USA nikdy nedojde! Proč si nechat rozbořit Kreml nebo Bílou chaloupku...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento Váš pohled už je konečně malým posunem k realitě. Je nutné chápat, že nyní je Rusko imperialistická velmoc. Přestože má hodně slabin.

   Na druhou stranu k Vašemu názoru tvrdím taky, že imperialistům šlo vždy o kšeft, většinou ať to stojí co to stojí, míněno životů. Zatímco ten ruský imperialismus, díky obtížným přírodním podmínkám a tomu odpovídající tradiční kultuře, se jeví být snad o něco lidštější. A příznivější i pro přežití ostatních národů.

   Rozhodně se nedá říct, když by z toho SS imperialisti mohli mít nějaký prospěch, že by se zdráhali jej získat za jakoukoliv cenu, doslova jakoukoliv. V tomto se mýlíte fatálně.

   Vymazat
  2. Myslím, že v tomto ,,globálním" prípadĕ nelze získat nĕjaký prospĕch za jakoukoliv(!) cenu. Ta cena by byla tak strašnĕ vysoká, že by z toho byl prospĕch naprosto minimální, ba i možná nulový.

   Vymazat
 4. Йе то смутне же тен журналиста невие руски. Я би сом неходил до СЩА без зналости англичтини.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To Anonymní 19. června 2016 13:34
   Jako fór dobrý, jinak spíš smutné. Je chválihodné, že umíte používat azbuku, přesto si dovolím radu: S takovouto úrovní znalosti a používání RJ tam raději nejezděte.
   Ne že byste se nedomluvil (mimoverbílní komunikace představuje cca 80% konmunikačního toku), ale budete pro srandu.

   Mír s Vámi!
   Ferro

   Vymazat
  2. Феррко я пишем Цирилкоу по словенски. Моя руштина йе целком слушна. Св. Цирил а Метод витворили писмо пре нас словонов, аби графеми зоповедали звуком.

   Vymazat
  3. Nepředstírej. Nauč se rusky, chuj!

   Vymazat
  4. Маш целком слушну словну засобу! Зрадца!

   Vymazat
  5. Super, louskal jsem to a velice jsem se pobavil nad všemi příspěvky. Docela to musí být těžké, psát po slovensky azbukou.

   Vymazat
  6. То ма теши! :)

   Vymazat
  7. Líbí se mi, když se trolové už ani nesnaží skrývat, že jsou trolové, je to takové... milé... :-D.

   Vymazat
  8. Anonymní19. června 2016 13:3
   Moje babicka blila moc felika sokolofna,kdety
   tak dloucho blil,kdyš ja na tebe tak dloucho
   ščekala
   Václav

   Vymazat
  9. Tu je kára, ten to ryje /rystuPYJE/.
   Hoďte na něj síť ! ! !
   MM

   Vymazat
 5. Mimo obsah, poslechněte si Nikitu Michalkova, jak se rozvrací Rusko zevnitř
  https://www.youtube.com/watch?v=G6AqtvsgJjw
  U nás se to podařilo z roku na rok.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro 13:41 - Nikitu Michalkova poslouchám pravidelně.( spíš pravidelně- nepravidelně - pokud se mi poštěstí zachytit jeho pořad v TV Rossija) a musím říct, že je to vždy zážitek. Je to opravdu člověk s velký Č !!!!!!

   Vymazat
  2. 14:16, mohl byste jmenovat někoho v Česku, kdo by hovořil jako Michalkov o potřebě hrdosti na naší zem a na všechno, čeho jsme dříve dosáhli? Po úpadku trvajícím 25 let se dočkáme jen nadávek. Všichni nenávistníci dostali za komunistů vzdělání a měli pohodlnou práci, kde se mohli rozvíjet.

   Vymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To Vláďa z Brna 19. června 2016 13:50

   Zdravím kolego.
   Domnívám se, že pojem "imperialistická" velmoc je zde nadužíván. O Rusku jako imperialistické velmoci bylo možno hovořit pčed rozpadem SSSR. To bylo jednoznačně imperium, které se poslézo rozpadlo, aby následně utvořilo volný celek SNS. Jestli chcete hovořit o impériu, tak jeho znaky pozvolna nabývá naše slavná EU. Ještě pár let - až sjednotí zahraniční politilku a evropskou zákonnost, vytvoří jednotnou a všude akceptovanou policii a armádu a máme tu impérium jako z učebnice.
   RF znaky impéria ztratilo zánikem SSSR a od té doby žádné kroky k imperiální realitě, ani politice nebyly učiněny.

   Ještě upřesním info od Anonymní 19. června 2016 12:42. Vývoz USA do RF vzrostl o 12%, opačným směrem zůstal v podstatě na předchozí úrovni.
   Souhlasím s Vaším názorem, že jen blázen a šílenec by mohl věřit v úspěch jedné strany v případě ostrého konfliktu. Ale svět je plný šílenců a Hitleri Clinton jeví jejich znaky. Tak snad abychom se modlili za Trumpovu výhru v presidentských volbách.

   Mír s Vámi!
   Ferro

   Vymazat
  2. To je spíš polemika jak velká musí být moc aby byla velmocí.
   Dnešní Ruská federace jistě je menší než Sovětský Svaz, ale její vliv na světové dění už zase je poměrně velký, i když zatím hlavně díky schopnostem svého prezidenta. A některé státy kolem Ruska nadále spoléhají především na spolupráci s ním a do jisté míry sázejí na jeho vůdčí roli. Pokud Rusko a ostatní státy, které nechtějí být koloniemi SS, dokáži dál rozšiřovat vzájemnou spolupráci, bude velmocenská role Ruska a Číny sílit, SS slábnout. EU samozřejmě nikdy velmocí nebyla a nikdy už nebude. Leda že by se odtrhla od svého kolonialistického páníčka a zcela přepracovala své struktury, což si asi nikdo dnes neumí představit, bohužel.
   Uvidíme v budoucnu...

   Vymazat
 7. Byl bych rad, kdyby autor prispevku 12:42 mel pravdu.
  Zde je vsak nejmenovana skupina lidi, kteri zhorsuji vztah s Ruskem soustavne - demonizovanim, teto pro kazdeho Americana nezname zeme.

  Je to stejna skupina lidi, kteri soustavne lopatuji na Donalda Trumpa atrocitni lzivou propagandu.

  On (Trump) totiz nekolikrat rekl, ze si s Ruskem preje domluvu a obchod. To znamena zlepseni vztahu a mir ! (Rekl, ze se s presidentem Putinem domluvi !)

  Jak toto dopadne pro Trumpa, kdyz
  GOP (vedeni republikanske strany), chce nominovat jineho kandidata na presidenta nez Trumpa, i kdyz to byl prave Trump, ktereho volili milliony Americanu ve vsech statech.

  Volil jsem ho take, (S RADOSTI), na zaklade vseho, o co se snazi a usiluje.

  V pripade, ze nominovan nebude, tak to bude konec Republicanu a nebo konec Demokracie.
  V pripade, ze americky lid nema zadny hlas, tak proc ty volby vubec existuji ? Ja proste NEVIM !

  Take nevim, jak na to - nominaci nejake loutky z GOP budou reagovat milliony Americanu, kteri Trumpa volili. (Policie mu fandi ! Armada mu fandi !)
  Ale je zde vlivna skupina lidi, kteri se ho boji jako cert krize. Jsou to NEOCONS !

  On totiz NEPATRI k nim ! Nejen nabozensky, ale i rasove a celou svoji ideologii/filozofii. On je Protestant a jeho geny jsou silne evropske.

  nick honolulu hlasa - At zije Donald Trump !


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To honolulu 19. června 2016 14:10

   Pane, dost mě Vaše přéspěvky baví a pravidelně poveselí. A sem, tam uvedete velmi zajímavé informace o nichž jsem nikdy ani neslyšel. Bohužel jsou tak zkratkovité, že nejsem schopen je ověřit. Bylo by možné je nějak ozdrojovat?

   Zrovna tento Váš příspěvek s info o změně republikánského vítěze primárek Trumpa za jiného presidentského kandidáta mi dělá vrásky. Bohužel USA reálie znám jen z doslechu a četby, takže bych potřeboval nějaké vysvětlení (možná jsem pouze já neinformovaný, tak alespoň pro mne). Zdejší sdělovadla, ani alternativní, na toto téma nic neuvádí. Já jsem dosud žil v domnění, že vítěz primárek je automaticky (možná ze zákona) nominantem strany za kterou kandidoval. Zvláště když si kampaň a volební štáb hradí více méně bez nároků na partajní pokladnu. Jak to tedy je?
   A pak by mne ještě zajímalo, zda by Trump mohl, na základě výsledků primárek, tak nějak nominovat sám sebe bez ohledu na nominaci jiného kandidáta republikánské strany.

   Předem děkuji a mír s Vámi!
   Ferro

   Vymazat
 8. Honolulu,děkuji za kvalitní příspěvky.
  Takže,buď přežije Trump,nebo republikáni.když zvítězí Trump,tak ho stejně někdo zastřelí.Tak mě napadá,že se to může v USA,šeredně semlít.

  OdpovědětVymazat
 9. O vsem se rozhodne v Clevelandu ve state OHIO.
  T.j. mesto na zbazneni, ktere uzira samo sebe.

  Mesto je rozdelene rekou na dve casti a kazda z teto casti je psychologicky jina a nepratelska k druhe casti.

  Vychodni cast mesta ma silnou zidovskou a cernou komunitu, zatim co zapadni cast mesta je vice tradicni - americka.
  Vychodni cast bude proti Trumpovi.

  Zapadni cast mesta bude urcite na strane Trumpa.
  Oni se tam zase budou vzajeme fackovat na ulicich, coz me vzdy rozveseli.

  Pouze pro zajimavost. (Pracoval jsem v tom meste nejakou dobu, kdyz jsem byl mladsi a prestoze jsem tam mel i uspech, tak jsem k tomu mestu nikdy neprilnul. Kdysi to bylo nejbohatsi mesto v Unii. Dnes je druhe nejhorsi od spodu a obcane toho mesta to tezce nesou. Oni jsou tam porad nasrani a flustrovani, ale v lete je tam opravdu pekne !

  To mesto ma neco, co jina americka mesta nemaji.

  Napr. EMERALD NECKLACE, (nahrdelnik), coz je 40 mil dlouhy park, ktery objima centralni cast mesta. Je tam reka na lodickovani. Daji se tam pujcit zlomysleni kone, pro sebevrazedne lidi. Jezdi se tam na kolech. V lete je tam opravdu pekne !

  V tom meste se take narodil Rock and Roll a za mojich mladych casu tam byly neobycejne pekne a romanticke tanecni zabavy, pri fantasticke hudbe.

  Nekteri vybrani lide, z ceske emigrace (1948) jezdili z Clevelandu na pravidelne porady za presidentem R. Reaganem do Washingtonu. On je vzdy pozval na konci dne na veceri.
  TGM chtel v Clevelandu ustanovit vznik CSR, ale nakonec to udelal v Pittsburgu - Pennsylvania. (18.5.1918.)

  O tom meste se da napsat kniha. Rockefeller v tom meste zacinal svoji karieru, stejne jako nekolik dalsich vehlasnych osobnosti, ktere ovlivnili Ameriku i vas.

  A jednou tam prijela velmi hezka blondynka a moc pekne zpivala. Jel jsem se na ni podivat 60 mils . Jmenovala se pani EVA PILAROVA..(Panove, to byla moc krasna kocka za mlada !)
  nick honolulu
  P.S. Zde mate neco, co se narodilo v Clevelandu a melo se k svetu jeste v 80-tych letech.
  TOP BEST ROCK and ROLL Classic (50s) video and Dance moves. - na youtube.
  Nagooglujte krizovatku - E 9th St. a Prospect Ave. E. a 200 metru od krizovatky smerem na zapad se narodil Rock and Roll. (Tam byvala tancirna.)
  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme za informace, většinou jsou velice zajímavé. S tím Trumpem uvidíme, ale jak jsem byl na začátku přesvědčen, že vyhraje, teď, jak se to všude tak divně mele, už jsem na velkých pochybách. Ale palce mu držím, i když je to teatrální Amík a zbohatlík a s těmi ženami taky moc prozíravosti nepředvedl, ale je to osobnost a zdá se mi, že je to férový chlap.

   Vymazat
 10. Moc pěkné komentáře, jen co je pravda. Skoro by člověk zapomněl, jaký článek a o čem byl nahoře. Jednoznačně Putin toho indickýho Amíka vyškolil a to způsobem, že až místy vypadal jako pablb. Ono lhát je vždycky nevděčné a dost těžké. V každém případě to byl jasný mat pro Amíka. Stejné to bývá, když mluví Lavrov a nebo Zacharovová. Asi skutečně školský systém v USA vychovává naduté, namyšlené tupce, kteří jsou přesvědčeni o své vyjímečnosti a nadřazenosti. Ve výsledku jsou ale většinou za hlupáky a s tím díru do světa neudělaj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby to byl až takový pablb jak naznačujete, asi by se s ním Putin snad ani nezahazoval.
   Problémem západních propagandistů i těch nejnadanějších je spíš to, že západní mainstream je tak uboze jednostranný, že vůbec nepodporuje schopnost důstojně diskutovat a počítat s důstojným argumentačně dobře vybaveným a schopným názorovým protivníkem. Tím spíš, že tito jejich názoroví protivníci většinou nejsou nuceni se zaplétat do nějakých lží a jednoduše si vystačí s pravdou.

   A když se tedy někdo v takovém myšlenkově chudém prostředí západního mainstreamu pohybuje dlouhodobě, tak když se potom dostane mimo toto komfortní lůno, tak najednou jen tupě zírá... a nic... :-D.

   Vymazat
  2. Vláďa z Brna19. června 2016 18:00
   Putin je inteligentní člověk a asertivně
   odpověděl.
   Krásné na tom je, že bez urážek z něho udělal
   amerického tupce.
   Václav

   Vymazat
  3. Naší mladí študáci jsou taky takoví nadutci. Pracuji s brigádníkem, který poprvé pracuje, ale přesto neustále poroučí a školí druhé. Na muže si nedovolí, tak o to usilovněji buzeruje starší ženy. To, že mají ony praxi více než desetiletou, je mu šuma fuk...Studium mu nejde, protože má neschopné učitele.
   Amerika má zvláštní volební systém, rozhodují tam volitelé a nikoliv voliči. Způsob volby volitelů neznám, ale s demokracií to nemá nic společeného. A spousta lidí říká, že v USA je iluze svobody a demokracie, vládne tam tvrdě vláda korporací a kupodivu ve státní správě je hodně židovských uprchlíků z Evropy,přitom mnoho jich tam přišlo hlavně před 2.WW.

   Vymazat
 11. Tak jsem se začetl - diskuzní fórum má jednoho společného jmenovatele pod všemi články ... blaf blaf blaf blaf blaf....stále stejní lidé, a stále dokola.Úplně bezcenné žvásty - jak se na tomhle může někdo odreagovávat, nechápu.Leda snad tak, že nikdo blafy těch druhých nečte, napíše si ty svoje, a najede psát svoje blafy na další článek. Asi ani ty články se nečtou. Je to prostě blafárna. Ale vydělává to peníze, je to jakýsi nový druh průmyslu, ten normální už nemáme,ale je tady nově průmysl mediální a turistický, tak ještě tohle - jak to jen nazvat? Názorový průmysl?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Blafu, blafeš, blafeme - takhle to myslíš???

   Vymazat
  2. A co je tvůj problém?

   Vymazat
  3. Jo takhle to myslím - a slepice dělá ko ko ko ko dák... a kohout dělá ky ky ry kýk..... a jak dělá osel - í-á í-á? To už jsem zapomněl. A problém já nemám žádnej strejdo 19.36. Jak to všechno stíháte? Díváte se chvílema na televizní zprávy a chvílema čtete na novinkách a tady a chvílema píšete? Ty brďo - úderná jednotka u počítačů v akci. Jo a na novinkách je dnes mimo tý uhořelý holky v autě ještě o šedesátiletým pánovi, co sjel s kolem z hráze rybníka a zabil se o schody - a diskuze? Obvyklý hnus. Větší hnus jsem na diskuzích nezaznamenal. Konstatuji, že někteří moji spoluobčané ( bohužel právě a většinou ti starší, kteří by měli mít rozum a úctu k životu) jsou odporní vypatlanci, perverzní smečka magorů, píší svoje odporné sračky i k takovým případům, a uráží i ty mrtvé, a pošklebujou se jim. Kéž by se někdo poškleboval taky těmhle diskutérům, až budou s hadičkama v nose a v zadku někde chcípat. Tomu by nikdo nevěřil, kdybych někde vyprávěl, co jsou češi u počítačů za ksindl. Nechápu to. Co sere tyhle lidi? Všichni patří pod zámek - neumím se srovnat s tím, že tyhle napodobeniny lidí běhají po svobodě, a třeba je denně potkávám. Novinkový bulvár je sám o sobě hnus, hned pod článkem o uhořelý holce na serveru Super.cz vystrkujou nějaký krávy nahatý prdele - fuj tajbl - a ještě jednou fuj - co tohle je za svět! Co se s lidma jen stalo? Tak přesně to je můj problém - že může být někdo, komu se to snad i líbí. Objasnil jsem to srozumitelně?

   Vymazat
  4. To Anonymní19. června 2016 18:30 + 19:51

   Jeden by něřekl, jak je jednoduché ze sebe udělat blba. Nahoře krásně popisujete, jaké "blaf blaf blaf blaf blaf" přispěvky sem dáváme a následně přitvrdíte konstatováním, jak se ukájíte na Novinkách a Super.cz. Jestli Vy nejste nějakej jinej a nemáte nutkavý pocit projíždět weby a sem tam se nějak zviditelnit.

   Možná že tohle je ten Váš problém o kterém se stydíte hovořit! Nebojte se a klidně to sem napište. Určitě Vám někdo dobře poradí jak s tím naložit, nebo jak si zvyknout. Mohu Vás ubezpečit, že jsou daleko vážnější poruchy a deviace. S tou Vaší se dá pořád něco dělat. Ale začal bych dříve, než Vás to pohltí a z lehké poruchy se stane těžká závislost. Pak je vše obtížnější, mnohem delší a náročnější. Tak zvažte co s tím!

   Mír s Vámi!
   Ferro

   Vymazat
  5. Ty holt jsi blbec - "Ferro" ( nebo éro?) typickej novinkář. Urážet, nadávat, mlít stařecký sračky. Taky občas žvatláš pod jinou přezdívkou na novinkách a pošklebuješ se mrtvým? Kde jsem napsal že se někde "ukájím" ty prase jedno starý sprostý? Když se občas podívám, jestli třeba někdo už ty prasečiny náhodou nezakázal, a zjišťuju že ne, že smečky psychopatů by si tyhle sračky snad i vyřvaly, to znamená, že se ukájím? Znáš jiná slova, starej chlíváku? To víš, já tyhle blitky namísto šoustání ještě nepotřebuju, ale novinkoví strejdové jo. Zpočátku tady byly diskuze intelektuálně zdatný a čtivý - co sem nalezla novinková břečka, stojí to za hovno, ale tobě už to nepřijde. Ty už těžkej závislák jsi, ty víš o čem píšeš. A víš co? Jdi do prdele!

   Vymazat
  6. Jo, rochní se v tom všem tak, že jej to samotného hněte. Aby v tom nebyl chudáček sám, tak to háže na druhé. Snad mu to trošku vypomůže.

   Vymazat
  7. Ferro, máte pravdu. On pokračuje v 21:56, tomu už není pomoci :-)))

   Vymazat
  8. To Anonymní 19. června 2016 21:56

   Vážený pane, Váš problém jste Vy sám. Moc se v sobě rochníte, moc často se díváte do svého vnitřního zrcadla a nejste spokojen s tím co vidíte.
   Naučte se mít se rád. Dost se uleví nejen Vám, ale i Vašemu okolí.

   Přeji Vám větší klid a mír s Vámi!
   Ferro

   Vymazat
  9. Kde jsem napsal že se někde "ukájím" ty prase jedno starý sprostý?
   -------------------------------
   Jak víte, že je starý? :-D

   Vymazat
  10. Myslíte Ferda? Jednoduchý. Protože mladí lidé takhle sprosté roury nejsou. To jsou jen ti staří, kteří dřepí 24 hodiny denně u počítače, a píšou kraviny. Jsou to jednoznačně důchodci, nebo socky na dávkách. Mně že není pomoci? Jak jsi na to přišel dědo? Tobě už není pomoci, od sraček na diskuzích tě osvobodí už jen smrt. Neumím si představit chlapa, kterej přijde domů zchvácenej z fáby, jak dřepne k počítači a píše ty zvratky. Samí chlapi, tu a tam nějaká žena - ale je to slet starých chlapů - neříkám, že jsou všichni hloupí,ale podle toho jak je nasere, když se jim napíše, že není normální dřepět denně u bedny a psát stále stejný bláboly, za tím moc intelektu není - protože je to totiž pravda. Můj kámoš nevěděl o existenci NR na internetu, a když jsem mu ukázal ty diskuze, řekl, že něco tak příšerného se hned tak nevidí. A že je to fakt stáří na pováženou - přestává si vážit důchodců, je to smečka vzteklounů a hlupáků, a když se to vezme kolem a kolem, tak právě tyto smečky lidí tady vyzvonily tenhle hampejz. Tak teď by měly držet huby.

   Vymazat
 12. "jarkij čelovek" = výrazný člověk, v tom kontextu v jakém to použil P.
  Je Trump výrazný? Bezesporu :)

  OdpovědětVymazat
 13. Fareeda vytočilo, že on "jarkij" zjevne není, má v pozadí toho svého úsmevu jen jakési pozadí :))) jeho úsmev mi neprijde jako neco normální

  OdpovědětVymazat
 14. To 15:37.

  Fakta, která vám média obvykle neřeknou

  1) Ruská námořní přítomnost na Krymu se datuje až do roku 1783, kdy bylo založeno přístavní město Sevastopol ruským knížetem Grigorijem Potěmkinem. Krym byl součástí Ruska až do roku 1954, kdy jej Nikita Chruščov přenechal Ukrajině.

  2) V roce 1997 Rusko a Ukrajina podepsaly dohodu, která určuje osud vojenských základen a lodí na Krymu. Dohoda vyvolala rozsáhlé zběhnutí důstojníků na stranu Ruska a byla ratifikována ruským a ukrajinským parlamentem v roce 1999. Rusko získalo 81,7% lodí flotily po zaplacení 526,5 milionů amerických dolarů ukrajinské vládě.

  3) Dohoda o povolení přítomnosti ruské černomořské flotily na Krymu platila až do roku 2017. Byla ale rozšířena o dalších 25 let až do roku 2042.

  4) Moskva každoročně odepisuje 97,75 milionů dolarů dluhu Kyjeva za právo používat ukrajinskou vodu a ukrajinské rádiové frekvence a aby kompenzovalo vliv černomořské flotily v oblasti životního prostředí.

  5) Ruské námořnictvo má povoleno mít na Krymu:
  – 25 000 vojáků
  – 24 dělostřeleckých systémů s ráží menší než 100 mm
  – 132 obrněných vozidel
  – 22 vojenských letadel

  6) V Sevastopolu je umístěno pět ruských námořních jednotek zcela v souladu se smlouvou:

  – 30. divize lodí tvořená 11. protiponorkovou lodní brigádou, která obsahuje strážní vlajkovou loď Moskva, plavidla Kerch, Ochakovo, Smetlivy, Ladny, a Pytlivy, a 197. brigáda výsadkových lodí skládajících se ze sedmi velkých obojživelných plavidel.

  – 41. raketová brigáda lodí, která obsahuje 166. divizi pro rychlý útok skládající se ze vznášedel Bora a Samum, dále malé raketové lodě Mirazh a Shtil, a 295. divize raketových lodí.

  – 247. ponorková divize skládající se ze dvou ponorek – B-871 Alrosa a B-380 Svatý kněz Georgij.

  – 68. brigáda lodí pobřežní obrany tvořená 400. protiponorkových praporem se čtyřmi plavidly a 418. protiminovou lodní divizí, která se také skládá ze čtyř lodí.

  – 422. samostatná hydrografická divize lodí, která se skládá z plavidel Cheleken, Stvor, Donuzlav a pozorovacího plavidla GS-402.

  7) Rusko má na Krymu také dvě letecké základny, které se nacházejí ve městech Kachaa a Gvardejskij.

  8) Ruské pobřežní síly na Ukrajině se skládají z 1096. samostatné protiletadlového raketového pluku v Sevastopolu a z 810. námořní brigády, která má kolem 2000 příslušníků námořní pěchoty.

  Úřady ukrajinské Autonomní republiky Krym – kde je více než polovina obyvatel ruská – požádala o pomoc Moskvu poté, co samozvaná vláda v Kyjevě zrušila používání jiného než ukrajinského jazyka jako úředního jazyka.

  OdpovědětVymazat
 15. Největší sranda je sledovat v ruské televizní propagandě, jak se musí měnit pomalu slovník kvůli eventuálnímu sblížení se s USA a nebo i Ukrajinou: Ukrajina už delší dobu není fašistická a pozor, USA už nejsou největší vrah na světě - ale jenom takový menší vrah.
  Je to tak viditelné, že až je to směšné. Mrkněte někdy na zprávy na prvním kanále ruské televize - dá se na interentu najít.

  OdpovědětVymazat