Reklama

.

.

středa 15. června 2016

Na včerejší Chandru I Brouka Pytlíka reagují jiní

Vladimír Hricák
15.6.2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Vlkův úvod:

Články z Kosy přebírají, pokud mají zájem i jiné weby. Například Nová republika. Tamní editor pan Dvořák dnes ráno pustil na jejich sklo první díl seriálu Moje chandra. A hned tam přišla reakce. Kterou jsem se rozhodl přetisknout. Pro její závažnost a naprostou neinformovanost veřejnosti!!! Ačkoli, pokud je to pravda a já věřím, že ano, jde o obrovský skandál!!! Dle mého mínění. Ale úsudek si vytvořte sami.


Slovo přebírá nedobrovolný a neplánovaný autorský nováček na Kose - Vladimír Hricák. Kterému se cítím povinen omluvit hned dvakrát:

1 - že jsem si nevyžádal jeho souhlas k otištění

2 - že jeho příspěvek v archivu Kosy nebude v rubrice hosté, nýbrž v Prknu Brouka Pytlíka. Z tohoto titulu, že nebude od věci mít všechny informace na tohle téma pěkně pohromadě. Protože předpokládám, že se k tomu obrovskému informačnímu fundusu sem tam vrátíme

vladimír hricák 15. června 2016 6:48

Uvedu jeden příklad z vlastního života. Jsme šestnáct let pěstouny. Do systému náhradní rodinné péče (NRP) jsme vstupovali plni ideálů s mnoha a mnoha ujištěními státních úředníků, jak nám oni, ale i celý systém NRP bude pomáhat. Od roku 2013 platí novela zákona č. 359, o sociálně právní ochraně dětí, která se bytostně dotkla i pěstounské péče. Zde se je nutno pozastavit. Pěstounské péče jsou v současnosti tři druhy. Dlouhodobá pěstounské péče, která se rozděluje na

- příbuzenskou

- nepříbuzenskou

- pěstounskou péči na přechodnou dobu (PPPD).

V médiích byla v určitou dobu prezentována celá řada případů selhání pěstounů. Vyjma jediného případu se všechny ostatní bez vyjímky týkaly příbuzeneckých pěstounů. Proč? Protože nepříbuzenečtí pěstouni procházejí poměrně složitým systémem výběru a prověřování. Příbuzenečtí pěstouni se jimi stávají v okamžiku svého souhlasu, bez složitého zkoumání jejich způsobilosti. Pěstouni si stěžovali na nedostatečné financování. Pěstounské dávky se skládají totiž z odměny pěstouna a příspěvku na potřeby svěřeného dítěte. Od roku 2006 až do roku 2013 nebyly valorizovány, přesto, že inflace v uvedeném období dosáhla 15%.

A tady se konečně dostávám k jádru problému. Zmíněná novela sebou přinesla povinnost všech pěstounů podepsat Dohodu o výkonu pěstounské péče s Doprovodnou organizací.

Těmi se většinou staly nově vzniklé neziskové organizace, pobírající na každou pěstounskou rodinu roční příspěvek 48 tisíc.


Ze zákona jim vyplývají pouze dvě povinnosti. Pěstouny celoživotně vzdělávat v rozsahu 24 vyučovacích hodin ročně a každý druhý měsíc kontrolovat, se zdůvodněním výše uvedeného selhání pěstounů a každý druhý měsíc kontrolovat. A tak se rozjel skvělý byznys pro určitou skupinu lidí. Peníze, které měly původně dostat pěstouni na dodatečnou valorizaci, skončily v kapsách těchto organizací. A jde o maličkost. Při současném počtu se jedná o cca 3/4 miliardy ročně, s progresí růstu až na dvojnásobek. Často tam funguje reciproční „já na bráchu, brácha na mě“. Rektoři provádějící školení pobírají za půldenní školení honoráře v desítkách tisíc Kč, jsou často kamarády, či dokonce příbuzní šéfů těchto organizací, tak že peníze zůstávají v úzkém „rodinném“ kruhu. Tak že pěstouni dále dofinancovávají potřeby svěřených dětí ze své odměny pěstouna, resp. platu pracujícího partnera, zatímco daňový poplatník financuje bezstarostný život další skupině pijavic. Vím, můžete namítnout, děti do ústavů a pěstounskou péči zrušit. Jenomže ústav nikdy tyto odložené děti nenaučí to, co zvládají jejich vrstevníci v biologických rodinách. Sebeobsluhu, hygienické návyky a hospodaření s penězi. A v neposlední řadě vyjde pěstounská péče na cca 1/3 toho, co stojí daňové poplatníky péče ústavní.

20 komentářů :

 1. Jediné, stále opakuji, nevolit už žádnou ze "zavedených" politických stran.
  Totální výměnu politiků, trpělivě hledat mezi novými.
  (S ohledem na vývoj islamizace Evropy a naše chabé reakce na toto, považuji za zavedenou i ANO.) Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. DĚDO TO CHCETE VOLIT ANO,TEDY KOZLA ZAHRADNÍKEM?

   Bude to chtít nové hnutí.Bohužel zdejši intelektuálové si hrají na ignoranty a nevhtějí už hotově OSV navrhované HzNR,HVzV a KSDH.NEMAJÍ O NĚCO TAKOVÉHO ZÁJEM A JAK SE ZDÁ NA TAKOVOU VÝZVU k dialogu o inicializaci o zřizení těchto hnutí a dialogu o jejich poslání přistoupit nechtějí.

   Vymazat
  2. Prominte DĚDO špatně jsem si to přečetl a ted vidím,že to ANO správně zatracujete.Ovšem pokud si myslíte,že nás vytrhne ta OKAMŮRA,tak vás upozornuji na její vadný Program a to,že se veze na vlně odporu proti ideologii ISLAMU ,které žádným náboženstvím není,je velmi slabé.Možná stači na to dostat se do Parlamentu s pěti procenty a tam dělat Šmejdům šaška.

   Vymazat
  3. 17:38 Ano, máte pravdu, vidím to podobně.
   Je to nouze, velmi vysoká, a stav kritický.
   A proto je na řadě stanovit si priority, a řešit PŘEDEVŠÍM nebezpečí největší.
   A to vidím v neřešené islamizaci.
   K čmu nám budou cyklostezky, snižující se státní dluh atd. atd., když nám budou rozvracet systém, znásilňovat ženy a děti, i nás samé, později přímo vyhánět a likvidovat.
   Na toto, podle mého soudu zdaleka největší nebezpečí, na první kroky v obraně, může být dobrý i ten Okamura, nenajde-li se někdo lepší.

   A o tom si myslím že bychom měli diskutovat. Zavedené politické strany (známe je už desetiletí!) nejdůležitější problémy neřeší, dávají záruku kolapsu.
   Děda.

   Vymazat
  4. PROTO NAŠI AKTIVISTÉ Z OSV NAVRHUJÍ RADIKÁLNÍ ŘEŠENÍ.

   STAROU POLITIKU nahradit NOVOU POLITIKOU a to NOVOU SILOU.V návrhu už je připrven PLÁN A.B.C,kterým by to šlo.Bohužel jsou naši aktivisté z OSV překvapeni,že zdejši intelektuáloví nejeví ani nejmenši zájem zajistit tak řikajíc ZMĚNU v hlavách voličů.Důkazem je,že se tady ani NIKDY neozvali na námi předložené návrhy. Vytvářejí dojem,že jsou tzv.ignoranti a budou dookola opakovat ře NIC nejde a vinni jsou občané svOji lhostejnosti.

   KDOVÍ,ZDA TOMU NENÍ PRÁVE NAOPAK A MLČICI VĚTŠINA PROSAZUJE SVÝM ZPŮSOBEM,ŽE VIDÍ NEDOSTATEK VIZÍ,KTERÉ NEUMÍ NAŠI INTELEKTUÁLOVÉ VYTVOŘIT A TY KTERÉ UŽ JSOU PODPOROVAT TAKY NEUMÍ..

   Vymazat
 2. Neziskové organizace jako oficiální příživnici na státních financích pro spřátelené a nebo skrytě dotující osoby pol.činost stran.orgánů.

  OdpovědětVymazat
 3. Neziskové organizace jako oficiální příživnici na státních financích pro spřátelené a nebo skrytě dotující osoby pol.činost stran.orgánů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neziskové organizace jsou potřebné, nezle vše řešit skrze zisk, ale zneužité. Například ze 48.000 tisíc, které připadnou na neziskovku přerozdělit a 24.000 věnovat pěstounům.

   Neziskovce na provoz bude těch 24.000 bohatě stačit (5.hodin lektora za 5000Kč, když bude školit 10.pěstounů najednou a 5000Kč na pět návštěv ročně a tedy zbude ji stále 14000 na ostatní režii). Tady by pomohla konkurence, která paradoxně v kapitalismu vůbec není, za tyhle peníze by se našlo dost dobrých lidí, kteří by to poctivě a kvalitně dělali, ale to by je někdo musel pustit do hry.

   Osobně bych to i nechal a přidal stejnou částku pěstounům těch 48000Kč, děti potřebují péči, převezmou to jednou nás. Jenže současné elity jsou z pekla a i když je společnost bohatá a peněz a všeho je dost zůstanou peníze na kontech bohatých, kde jenom nepoužité leží zbytečně ladem a brzdí rozvoj společnosti, protože si pomýlena elita myslí, že to něco znamená :)

   Kdo zemře bohatý, zemře zneuctěn, je to blb, který nepochopil výzvy a možnosti života :).

   Vymazat
  2. Takhle to nefunguje. Kdysi jsme se snažili založit odborové sdružení pěstounů, aby vznikl nějaký partner pro vyjednávání s MPSV. Narazili jsme hned na samém počátku. Pěstoun NENÍ zaměstnanec. A odborovou organizaci můžou založit pouze zaměstnanci. S nástupem novely se mu sice odměna změnila na plat, ovšem pouze pro daňové zákony. Plat mu sice byl s účinností zmiňované normy mírně navýšen, ale následně zdaněn. Tak že výsledek byl nula od nuly. Další problém byla názorová roztříštěnost navíc živená lidmi, u kterých bych si vsadil, že mají vazby na některou z budoucích neziskovek. A protože platí, že kapr si vlastní rybník nevypustí, začali tito lidé nabourávat jakoukoliv seriozní diskusi. A posledním z velkých problémů byla, jak bych to řekl, duševní nouze. Víte, spousta pěstounů jsou lidmi se srdcem na dlani. Oni by si utrhli i poslední kousek chleba, aby ho dali potřebným.

   Vymazat
  3. ...Ale vyslovit názor podepřený věcným a logickým argumentem, to je pro tyto lidi problém.

   Vymazat
 4. Tato země je jeden jediný veliký hampejz! Téměř každý jedná a smí jednat jak prodejná kurva - to a to, za tolik a tolik. Pasáci ( spousta neziskovek, agentur a šmejdů) mají vždycky víc než kurvy, protože je okrádají, ale kurvy s tím tak jako tak souhlasí. Dříve se občané dělili na členy partaje a bezpartijní. Členové partaje a jejich rodiny měli ve všem nějaké výhody - kde existovaly výhody, měli je členové partaje a jejich rodiny. Dnes se společnost dělí na slušné, obyčejné a bezvýznamné lidi, a prodejné kurvy, lhostejno, v jaké jsou partaji nebo bezpartijní. Poznávací znamení - kurva. Všechny výhody, které existují, požívají kurvy a jejich rodiny, přičemž kurvy jsou velice vynalézavé. Dříve této společnosti diktovala ideologie, dnes jí diktují peníze - to jde ruku v ruce se vznikem kurev. Kurev se už nikdy nezbavíme, jedině velice krvavým převratem. Ten nastane, až budou kurvy skoro ze všech lidí, bude překurveno, ale nebude dost peněz, aby měly všechny kurvy stejně, a taky nesnesou, aby měly všechny stejně. Pak se do sebe pustí. Boj, ryk, krev a utrpení - pro peníze. Dokud tady nikdo majetek mít nesměl ( členové partaje už vůbec ne - jen svoje výhody ) byl tady život v normě. Dnes je totálně vyšinutý.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To co popisujete je skutečně realita.
   Podstata toho podle mého názoru nespočívá v politice, ale v genetice. Totiž (a nemám teď po ruce odkazy na výzkumy), přibližně pětina až čtvrtina lidí má sklon k násilí, nebo k tolerování násilí. Je to dáno genetikou. Ale současně silně ovlivnitelné (plus i minus) výchovou.

   A politika, společenský systém, svádí s tímto reálným stavem trvale boj. V Evropě po nějakou dobu při snaze o demokracii.
   Jakmile se na vedoucích místech zkoncentruje určitý nadkritický podíl těch jak píšete ..., je zle. A to je dnešní stav, a ten se týká většiny zemí Evropy.

   Jediné, trochu ještě snad dostupné řešení, přesněji pokus o obranu, přibrzdění kolapsu, vidím v možnosti už nevolit zavedené strany a politiky. Hledat nové strany, nové lidi. Děda.

   Vymazat
  2. Při české nátuře to není možné. Jakmile se začnou nové straně zvedat preference, okamžitě začne nabalovat, jako sněhová koule, prospěcháře, kariéristy a zloděje. Vzpomeňte na VV a podívejte se na ANO. Babiš si koupil část svých voličů koblihami a další nadějí. Koblihy se snědly a naděje se nenaplnily. A stejně to dopadne, ať přijde, kdo přijde.

   Vymazat
  3. 21:10 Myslím že věc není tak černobílá. Máte pravdu jen zčásti.
   Jiná pravda ještě je, že když je kolektiv s nadkritickým podílem pletichářů dlouho pohromadě, zvrhne se v mafii.
   Řešením je včasná obměna lidí, nesmějí se "tak moc znát".
   Obměna řízená volbami v naší politice stále krutě chybí. Děda.

   Vymazat
  4. Pro 17:47. Souhlas, ale pozor na zákulisní vedení, které se snaží vymlouvat na genetiku. Genetika nám poskytuje základní vybavení pro přežití v přírodě, ale přibývá další vrstva výchovy a nejvyšší vrstva samostatného myšlení.
   Hlavní příčinou násilí je nedostatek inteligence řešit problémy efektivněji a nedostatek schopnosti domluvit se. No existují nemocní lidé nebo genetické odchylky (psychopati - již detekovatelné scanováním mozku) u bytostí, pro které je násilí droga.
   Ke kontrole instinktů se vyvinulo v lidské společnosti "svědomí" (psychopati jak se zjistilo scanováním mozku ho nemají a tudíž jsou to dinosauři - jsou evolučně zaostalí, nicméně ho lze i zabít a výbavu si zničit).
   Zákulisní vedení se snaží zničit samostatné myšlení a tlačí na naše instinkty, aby si z nás mohlo udělat otroky, neskočte jim na tu hru. Je bohem daná svobodná vůle a můžete se rozhodnout jestli se stanete zvířetem nebo lidskou bytostí.

   Vymazat
 5. Vážení.
  Někdo to řídí a schvaluje,takže je nutno se ptát Sobotky.Takhle se dojí stát a podporují sionisté.

  OdpovědětVymazat
 6. No bude mi slíláno různými nicky, ale rus ví, proč chce mít průhlrdné neziskovky. Je jasné, že se stačí podívat na "ředitele" těch ziskuchtivých neziskovek a jajich případně bydliště. No a dále pokud možno na příbuzenské vztahy. Hmmm složité já vím. A právě o tom to je. Za těmi ptáčka není žádný cíl, kromě peněz do kapsy vlastního kabátu.
  Vigi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, tak, Rus ví proč, hodno obdivu.
   My máme ve vedení ty ptáčky. Děda.

   Vymazat
 7. Jednoduše řečeno:
  Svět plný "lidských" sraček...

  OdpovědětVymazat
 8. Čím větší sračka, tím víc má plnou hubu morálky. Republiky se zmocnilo pár rodin. Cinkali sme, tak nám za to vycinkali a už máme, co sme nechtěli.

  OdpovědětVymazat