Reklama

.

.

neděle 12. června 2016

Nácvik na třetí světovou válku...Je to operace „Anakonda 16“

Justin Raimondo
12.6. 2016   Zvědavec
Jak píšu tyto řádky, americké jednotky budují mosty přes polskou řeku Visla a provádí noční vrtulníkový útok, aby zajistily východní část země před ruským útokem.
Začala třetí světová válka? No, ne až tak docela, ale ne proto, že by se o to někdo nepokoušel.
Je to operace „Anakonda 16“. 31,000 vojáků, 14 tisíc z toho amerických, provádí válečné hry s cílem zajistit spojencům vítězství ve třetí světové válce. Cvičení se účastní „100 letadel, 12 lodí a 3,000 vozidel“ a předchází chystanému summitu NATO, na kterém má být dle očekávání schváleno rozmístění dalších jednotek – většinou amerických – ve východní Evropě.

NATO tvrdí, že vše je striktně „obranné povahy“, má to odvrátit ruskou „agresi“ – ale kdo je skutečným agresorem?

Jsou to západní mocnosti, kdo, od pádu SSSR, se tlačily neúnavně na východ, rozšiřovaly „obrannou“ alianci NATO, aby do ní byly začleněny tak neužitečné nicky jako Albánie a Černá Hora, a dokonce poskytly statut „přidružené země“ vzdálené Gruzii. Jejich politikou bylo zlikvidovat nárazníkovou zónu mezi NATO a Ruskem, absorbovat dříve neutrální Ukrajinu do západní sféry pomocí puče a zahájit propagandistickou válku, útočící na ruského prezidenta Vladimira Putina jako na druhého Stalina.

Ruskou reakcí bylo zvrácení rozhodnutí Nikity Chruščova z r. 1954 předat Krym Ukrajině,obejít smlouvu omezující počet jednotek v Evropě, zahájit vojenské posilování na hranicích a zmodernizovat jaderný arzenál, souběžně s podobnými snahami USA.

S kolapsem mezinárodního komunismu potřeba NATO zanikla a přesto – stejně jako všechny vládní programy – NATO nejen, že přetrvalo, ale rozšířilo se. Jako doplněk myšlenky „Velké Evropy“ a vytvoření Evropské unie technokrati NATO rozšířili původní „obrannou“ vizi, která byla údajným důvodem existence aliance, a spustili ambiciózní program, jehož součástí bylo i vytvoření permanentní vojenské architektury, která nevyhnutelně pohltila nemovitosti na východě. Polsko, Rumunsko, Bulharsko, Československo, pobaltské státy – ty všechny se nakonec připojily k NATO, čemuž Moskva se zděšením přihlížela. Když začala „válka proti terorismu“, stalo se NATO nástrojem vojenských operací Západu na Středním východě, vytrčilo svá chapadla do bývalých sovětských republik střední Asie a nacpalo se do regionu Kavkazu.

Od zadržování z dob studené války přešly USA/NATO ke změnám režimu: podstatou je obklíčení Ruska vojensky, zatímco se používá „měkká síla“ k podkopání pro-ruských režimů na periferii Ruska a nakonec se má dosáhnout změny režimu v samotném Rusku. Ukrajinská operace byla příkladem přístupu v rámci „měkké síly“: za použití Západem financovaných skupin „občanské společnosti“ uspěli u vypuzení demokraticky zvolené vlády a dosazení loutkové vlády Washingtonu. Za uvalení sankcí a pokračujícího obkličování Ruska je cílem presovat ruského medvěda, než to konečně vzdá a zhroutí se. Což je důvod „Anakondy“ – stahování obrovského hada drtícího oběť k smrti, kterou pak požere – je to vskutku příhodný název.

Jak je u měničů režimů ve Washingtonu obvyklé, provádí svůj úkol s malým či naprosto žádným chápáním své zamýšlené oběti. V Iráku a Afghánistánu si mysleli, že mohou zničit režim a pak vytvořit středovýchodní verzi Kansasu. Nefungovalo to – ale naše politická třída není schopna se poučit ze zkušeností.

V případě Ruska věří, že ruský kolaps bude znamenat, že k moci se dostane figurka podobná Borisu Jelcinovi, který byl příliš opilý, aby po většinu doby vzdoroval pronikání západní mocnosti a stavěl se proti marginalizaci své země za nějakých větších protestů. Nicméně vzpomínky na Jelcinovu éru si Rusové oškliví, neboť viděli, jak je jejich země plundrována oligarchy a jejich životní úroveň se propadla do skutečné propasti, zatímco Rusko bylo sekýrováno na mezinárodní scéně jako študentík při přijímání do bratrstva.

Technokraté NATO chtějí, aby byla v Rusku u moci „pro-západní“ figurka, ale nechápou, žePutin je v současném politickém prostředí pro-západním jak jen lze. Jeho hlavním protivníkem ve volbách, které ho vynesly k moci, byla silně proti-západní Komunistická strana, kterou hravě porazil, kdy ještě více proti-západní ruští nacionalisté skončili třetí.

Původně se Putin snažil začlenit Rusko do „Velké Evropy“ a navrhl dohodu s NATO, zajišťující, že Evropa bude „společným prostorem“. Přesto se jeho iniciativy vytvořit Evropu pro všechny setkaly s nesmiřitelným nepřátelstvím západních mocností, které odmítly myšlenku, že by s Ruskem mělo být jednáno jako s rovným a trvaly na nadřazenosti NATO a EU. To vytvořilo současnou rovnováhu, kdy jsou bývalé země Varšavské smlouvy nuceny vybrat si mezi Bruselem a Moskvou.

Pokud Západ uspěje u zkolabování ruské ekonomiky a sesazení Putina, trosky nezdědí figurka typu Jelcina. Po Putinovi, v tomto kontextu, přijde něco mnohem horšího. A v takovém případě jsou vyhlídky na velkou válku na obzoru.

Pokud se do Bílého domu dostane Hillary Clinton, můžete si být jisti, že napětí s Ruskem dosáhne bodu varu. Přirovnala Putina k Hitlerovi – což je vždy signálem, že se chystáme spustit další křižácké tažení – a její neokonzervativní stoupenci jsou lační po obnovení studené války. Velkým nebezpečím je, že studená válka se snadno může stát horkou – a to přináší strašáka, ve kterém jsme žili půl století – velmi reálnou možnost jaderné války.

Přirovnávání Putina ke Stalinovi, či Hitlerovi, je absurdní: Rusko ušlo od dní gulagu, kdy bylo zabito a uvězněno 60 milionů lidí, dlouhou cestu. Pokud chceme zatlačit Rusko zpět do temnot, pak je naše současné politika tou nejlepší cestou: chceme-li však mír, pak je nejvyšší čas rozpustit NATO – které je překonané a drahé – vzdát se našich snů na změnu režimu v Rusku a začít spolupracovat s Moskvou na řešení našich společných problémů.

33 komentářů :

 1. Co má takovou cenu, že byste za to zabili?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. Ça dépend!
   Např. v subsaharské Africe je důvodem k zabití to, že s sebou nesete konzervu.
   S jídlem.
   V Orlandu byla důvodem k zabití nenávist jednoho džihádisty ke gayům ...

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  4. Spíš bych se zeptal: Co má takovou cenu, že bych proto byl ochoten zemřít? Já u sebe odpověď znám.....a kvůli tomu i a proto žiju! Jak to máte Vy?

   Vymazat
  5. A co tak sa spytat, ci mozem niekomu nieco vziat, co nie som schopny nahradit?

   Vymazat
 2. S názorem autora Justina Raimonda na nesmyslnou (a zločinnou!) eskalaci příprav k válce s Ruskem se dá celkem souhlasit.
  Ovšem až na samotný závěr, do kterého včlenil 60 mil zabitých či uvězněných v sovět. káznicích. To už je přímo absurdní číslo, které ukazuje na to, jak je letitá západní propaganda (a) vtíravá a (b) lživá.
  Škoda ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10 milionů nebo 100 milionů není to jedno? V každém případě byl Stalin odporný masový vrah na úrovni Hitlera.

   Vymazat
  2. Dle odhadu historiků (nikoliv propagandistů) prošlo v celé historii gulagů, tedy včetně období před i po Stalinovi, asi 15 až 18 miliónů vězňů, z toho cca desetina zemřela. V době velkého teroru zemřelo dle realistických odhadů max. 400 000 lidí, zdaleka ne všichni vinou Stalina. O hladomoru v letech 1932 a 1934 v důsledku "zlaté blokády", kterým chtěl západ Sovětský svaz vyhladovět, společně s extrémním suchem, snad nemá ani smysl hovořit. Možná, že reálně měl na svědomí cca milión lidí , v drtivé většině zločinců, jako byli např. kulaci. Propagandistické bláboly však mají jiná čísla.

   Vymazat
  3. Měl bys začít hledat info jinak se z toho zblázníš....

   Vymazat
  4. 22:21

   Jasně ty zmetku. Náckové relativizují vraždění Hitlera, Holocaust atd, komomouši zase relativizují vraždění Stalina, jeho gulagy atd.
   Všichni jste jedna sebranka.

   Za ty "většinou zločince, např kulaky" by ti měl někdo rozkopnout tvůj smradlavý ksicht.

   Vymazat
  5. myšleno pro 21:51
   souhlas s 22:21 solženicin byl šmejd

   Vymazat
  6. Pozor! Ti pánové se emancipovali od Žida, jak píše pan Komrska, sám bývalý politický vězeň komunistů z 50. let ve své knize Jak se penězoměnci zmocnili vlády nad světem. Takže není CO "relativizovat". Bránili se tlaku zrdů, které stvořily tzv. kapitalismus a vládu prohnilých zvanou zpupnými blbci demokracie", a tato hniloba zahubila skorem půl miliardy lidí a dvakrát tolik přivedla do otroctví jen během pouhých posledních 250 let! takže bacha na ty blbý úmyslně židáctvem šířený kecy o "zlých" Hitlerech a Stalinech! Až po Rothschildech, Rockfellerech, Duontech, DeBeersech a jejich politických poskočích - Palmerstonech, Disraelích, Cremieuxech, Leopoldch Druhých, Hooverech, Churchillech, Čakajšcích a Trumanech s Johnsony, Lysinmany, Diemy, Trujilly, PapaDocy, Marcosy, Reza Pahalvími, Machady, Batisty či Somozy!

   Vymazat
  7. Oprava: zmrdů kteří ... DuPontech ...

   Vymazat
  8. Kulaci byli nepochybní zločinci a zabili se sami! Je kec že byla neúroda! Naopak! Rok 1932 byl dobrý Ale všivá kulacká svoloč z nenávisti k nové moci zabíjela zvířata, svině mizerný! Pak samozřejmě ty hovada nemohli nic zvorat, museli zapřahat svý pankharty a stejak to bylo na hovno - většina obilí shnila na polích. Hovada si myslely: to jsme s vládou vydrbali, co? V Moskě bude hlad, pana Stalina pověsí! A vono hovno! Přišly orgány zákona - OGPU a šlo vše jak normálně - co se mělo odevzdat se zabavilo, coste si upekli si sežerte! Takže pan Stalin vyhladověl kulaky!:) Bohužel je pravda, že velká část toho obilí šla ven na export, ale méně než jiné roky. Pan Stalin částečně prolomil "zlatou blokádu" a měst se tak hlad větší měrou nedotknul. Léta 1934 - 36 bývají pokládán za klidná a blahobytná. Až v roce 1937 spustili trockisti teror, aby zabránili přijetí Nové ústavy, resp. alternativním volbám, které by je připravily o "pozice". Tito "Židé na pozicích" se vymlátili mezi sebou. Pan Stalin je nechal, zasáhl až v roce 1938, kdy veškerou zbylou přeživší verbež rozmáz mocným úderem naráz! Proto taky jeden západní spisovatel o pár let pozdějc, když začala Velká vlastenecká válka, řekl - "Ano, nemají tam pátou kolonu, pan Stalin ji rozdrtil".

   Vymazat
  9. 21:35 + 22:21 Skutečnost, ne odhady, je ještě nižší. Po otevření archivů KGB za vlády Jelcina zjistila speciální komise historiků, že za celé období od roku 1918 do roku 1990 bylo za zločiny proti státu a podobné politické přečiny odsouzeno 3 854 000 lidí, Z TOHO bylo 828 tisíc odsouzeno k trestu smrti.
   Profesionální historici tato doložitelná fakta znají a akceptují, demagogové je (jak jinak) ignorují a stále opakují nehorázné výmysly, založené na bajkách Solženicina, který si jimi kupoval přízeň svých chlebodárců.

   Vymazat
  10. Na stránke http://www.totalita.cz/ je zoznam 241 popravených komunistami v 50-tych rokoch. Vo väzení ich skončilo ďaleko viac, na Sk 71000 (podľa UPN). Ďalej boli zastrelení pri nelegálnom prekročení hraníc, umučení pri výsluchu a pri práci v baniach. Max. 10000 z ČSR za obdobie cca 1950 - 1956. Tieto čísla stačili na plné uchopenie moci v 15 mil Československu. Stalin bol pri moci 33 rokov, ZSSR malo vtedy cca 170mil obyvateľov. Predtým si milióny životov vyžiadala občianska vojna a 1. sv. vojna. 2. sv 22-27 mil. mŕtvych, ďalej množstvo ranených, zmrzačených. Nechápem, že niekto môže veriť číslam od 5 mil vyššie, čo sa týka mŕtvych v gulagoch za obdobie 33 rokov Stalina. Takto pustiť žilou národu sa proste nedá. Kapitalistická propaganda robí z ľudí blbcov.

   Vymazat
  11. Se dlouho po válce omílalo že Osvětim má 4 miliony obětí, pak s tím šli na 3,5, pak na 2,5, pak na 1,5 a teď říkaj "něco přes milion". V reálu to tedy je srovnatelný s oběťmi amerických koncentráků po okupaci Filipín - http://nadhlad.com/content/koncentracni-tabory-ve-sluzbach-demokracie

   Vymazat
  12. A není to nic "spikleneckýho", stejný cifry připouští i Wikipedie! Navzdory tomu se jejich oběti neuctívaj a nemluví se o genocidě. Halt cena života Filipínce a "Semity" to je srovnatelný asi jako cena krávy a králika:) - https://cs.wikipedia.org/wiki/Koncentra%C4%8Dn%C3%AD_t%C3%A1bor

   Vymazat
 3. Článek je brilantní analýzou situace, tesat do kamene!
  Díky za to
  Zdraví
  JiB

  OdpovědětVymazat
 4. USA se tlačí do východní Evropy,začina medialni i vojenska masáž obyvatelstva o ohrožení z vychodu. Proste v poslední době USA i NATO svou vojensko agresi v Iraku, Afghanistane, Lybii, podporou terrorist skupin v Syrii vyprodukovalo miliony obétí,miliony zmrzačenych,miliony uprchlíku. USA i NATO chce do konfrontace s Ruskem zatáhnout i státy vychodní Evropy. Kdo je tedy agresor . Agresor jsou USA i vojnbychtivé NATO.Pozor na vlastizradce ve vlastích státech které podporujou agresívni štvavou politiku USA i NATO. Z dejín víme jak se s militantními zrádci po valkach zatočí. Ale to bude pozde ,ale se proste s nimi pořadne zatočí.

  OdpovědětVymazat
 5. Ta abychom si, rudohnědí idioti, to "hrůzné" cvičení uvedli do správného rámce a porovnali je s těmi ruskými:

  http://zpravy.idnes.cz/srovnani-cviceni-nato-a-ruska-d2i-/zpr_nato.aspx?c=A150319_151706_zpr_nato_inc

  http://www.armadninoviny.cz/centrum-2015-nejvetsi-vojenske-cviceni-ruske-armady.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Synku,sruluj si ty svý rady ohledně těch cvičení do ruličky,namaž nějakým voňavým lubrikantem,ať tě to moc nebolí a strč do tý svý ami-řiťomilní prdele....dneska byl váš velkej den,vás buzerantů,jsem jen zvědav,jak rychle bude připomínanej při každé možné i nemožné příležitosti stejně jako holokaust....

   Vymazat
  2. Když tvý nosatý pasáci zkoušeli finty na Sašu Prvního, kterýho si mysleli že voděj na drátkách poté co zamordovali Páju Prvního, tak se tento jinak mírumilový panovník tak nasral, že nechal pochodovat Tuleriema 150 tisíc vojáků s trénem! Největší vojenská přehlídka všech dob, do té doby a možná dodnes nepřekonaná! A pak zmlkli. To je tak když všiváci furt něco šijete ... aneb jak se do lesa volá, že?

   Vymazat
  3. 23:03

   Tak hlavně to s tou oslavou 50 mrtvých "buzerantů" nepřežeň, ty rudohnědá vypatlaná píčo.

   Vymazat
  4. 21:58 Alespoň vidíš, jak jsou ty manévry NATO srandovní. A až budou amíci cvičit jen doma, tak jako Rusové, možná je lidé také začnou mít rádi.

   Vymazat
  5. Rudohnědý bukvic jsi jedině ty inteligente 23:03, můžeš vítat ty své ochránce z pindostánu, možná ti nějaký negr dá. 21:58, co nám tu sereš odkaz na iDěs, jsi kompletní?

   Vymazat
 6. Co je to za generály, když nevidí, že nepřítel se na Evropu valí z jihu.

  OdpovědětVymazat
 7. Když USA rozmístnili v 1962 rakety v Turecku namíŕene na Rusko ,Rusove rozmístnili recipročne rakety namířene na USA. Začala Karibská krize. Skončila tak že rusove i američani stahli sve rakety. V nynejší době opět USA i NATO okličuji v tesné blízkosti hranic Rusko. Tým USA i NATO vyvolavají v součastnosti desítky Karibskych kríz,doplatí na to jedine Evropa. Jako odvetu by mohli Rusove opět rozmístnit na Kube raketovoe zakladny proti USA. Proč ne ,to co delaji USSáci i NATO mohou recipročne udelat i Rusove. Tak kdo je agresor a vojnový štváč. Jednoznačne USA i NATO a ich domaci přisluhovači v tych statech kd e jsou zakladny NATO,USA.

  OdpovědětVymazat
 8. ať si Usáci stáhnou ty svoje zkurvený vojáčky a jdou prudit někam,kde je na ně někdo zvědavej...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O tohleto jde, máte recht!!!

   Vymazat
 9. Jestliže se NATO bojí Ruska, ať jednotlivé státy Evropy si vyzbrojí svoje armády, mladým mužům plná branná povinnost (jako ji má Izrael) jedině prospěje a stanou se z nich chlapi. A pak nepotřebujeme žádné základny USA v Evropském prostoru a my budeme moci konečně jednat racionálně s Ruskem o míru.

  OdpovědětVymazat
 10. Vřele doporučuji. Návodou jsem si pustil ČT 24, dávají tam tiskovou konferenci na téma výsledky Anylýzy proruských serverů. Přednáší expert z "výzkumník" Masarykovy university. Doporučuji shlédnout! Vyjadřují se "výzkumníci". Poslechněte si ty 3,14čoviny a žádný výsledek. Hlavně, že tam byl zase Janda!

  OdpovědětVymazat