Reklama

.

.

úterý 21. června 2016

NATO říká, že nyní má důvod pro útok na Rusko

Eric Zuesse 21.6.2016 Zvědavec

V úterý, 14. června, NATO oznámilo, že pokud se členská země NATO stane obětí kybernetického útoku ze strany osob ze země mimo NATO, jako Ruska a Číny, pak článek 5 NATO o „kolektivní obraně“ vyžaduje, aby se každá členská země NATO připojila k oné členské zemi, pokud ta se rozhodne v odvetu napadnout útočící zemi. 
Předběžné opatření pro tento postup bylo zajištěno před dvěma lety poté, co Krym opustil Ukrajinu a opětovně se připojil k Rusku, jehož byl součástí do doby, než byl nedobrovolně převeden Ukrajině sovětským diktátorem (kukuruznikem – p.p.) Nikitou Chruščovem. Toto rozhodnutí NATO bylo učiněno v předjímání toho, že Ukrajina se konečně stane členem NATO, což se stále nestalo. Nicméně až nyní NATO prohlašuje, že kybernetická válka bude zahrnuta do skutečné „války“ podle ustanovení NATO o „kolektivní obraně“.

NATO nyní tvrdí, že protože ruští hackeři okopírovali emaily z domácího počítače Hillary Clinton, kdy tato akce někoho v Rusku využila toho, že si převedla svoji komunikaci z ministerstva zahraničí domů na nezajištěný domácí počítač, a takovéto špehování Rusů u záležitostí amerického ministerstva zahraničí, které v něm byly uloženy, by mohlo představovat útok proti Spojeným státům americkým, a pokud americký prezident to za takové prohlásí, může to být ruská invaze do USA, aktivátor klauzule o vzájemné obraně, a tak bude od členských států požadováno připojit se k americké vládě a jít do války proti Rusku, pokud se tak americká vláda rozhodne.

NATO vytvořilo v r. 2013 (před převzetím Ukrajiny) informační propagandistické video, tvrdící, že „kybernetické útoky“ lidmi z Ruska nebo Číny, které mohou narušit americkou národní bezpečnost, mohou vyvolat invazi NATO, pokud americký prezident rozhodne, že tento kybernetický útok byl nepřátelským aktem ruské nebo čínské vlády. V tomto videu britský expert na národní bezpečnost poznamenává, že by to bylo „čistě politické rozhodnutí“ amerického prezidenta, které může učinit pouze americký prezident, který jako jediný k tomu má zákonnou pravomoc. NATO, vytvořením tohoto videa, dalo najevo, že jakýkoliv vůdce členského státu NATO, který může tvrdit, že jeho země byla „napadena“ Ruskem, má moc zahájit válku NATO proti Rusku. V tomto případě by to byl americký prezident Barack Obama. Nicméně toto video také uvedlo, že NATO by automaticky takové obvinění učiněné hlavou státu, označující kybernetický útok za invazi, neakceptovalo, ale země obviněná z tohoto zločinu by se k němu musela přihlásit, nebo by muselo být dokázáno, že jej provedla. Za nové politiky NATO, oznámené 14. června, která kybernetický útok klasifikuje automaticky jako „válku“, stejně jako jakýkoliv jiný konvenční útok, však takovéto doznání nebo usvědčení cílové země již potřeba není. Avšak v uveřejněných zprávách to bylo ponecháno vágním.

V kontextu oznámení NATO z 14. června, že kybernetická válka má stejný statut jako fyzická válka, by Obama mohl prohlásit, že USA byly napadeny Ruskem, když emaily bývalé ministryně zahraničí byly zkopírovány někým v Rusku. (V tom případě se USA permanentně dopouští agresivní války proti celému světu, protože veškerý americký software je prošpikován šmírovacími breberkami NSA, a tudíž podle této logiky má celý svět právo provést proti USA odvetný úder všemi prostředky – p.p.).

Nyní je to mezi Ruskem a Spojenými státy horkou záležitostí, takže, například, stejného dne, 14. června, uveřejnila Reuters zprávu s titulkem „Moskva popírá ruské zapletení do průniku do amerického DNC“ (“Moscow denies Russian involvement in U.S. DNC hacking”) a uvedla, že „Rusko v úterý popřelo zapletení do průniku do databáze Národního demokratického výboru, kde podle amerických zdrojů získalo přístup ke všem opozičním výzkumům o republikánském prezidentském kandidátovi Donaldu Trumpovi“.

Dříve byla špionáž pokládána za součást válčení, a poté, co se dostala na veřejnost odhalení, že USA odposlouchávají telefonické konverzace německé kancléřky Angely Merkel, se špionáž stala prostě uznávanou součástí běžné diplomacie (aspoň pro Spojené státy); ale nyní, za nové politiky NATO, by mohla být považována za ekvivalent fyzického napadení nepřátelskou zemí.

Na nadcházejícím setkání NATO, 8.-9. července, které se odehraje v kontextu největších vojenských cvičení NATO u hranic a na hranicích Ruska, pod názvem „Atlantické odhodlání“ (Atlantic Resolve), mohou být probírány perspektivní plány NATO na napadení Ruska, aby se dospělo ke konsensuálnímu plánu pro celou alianci. Nicméně i kdyby se tak stalo, nebude to zveřejněno, protože válečné plány se nezveřejňují nikdy.

Původ tohoto střetu mezi USA a Ruskem je ve slibu, který Západ dal v r. 1990 sovětskému vůdci Michailu Gorbačovovi, že se nebude rozšiřovat na hranice Ruska, a následném porušování těchto opakovaně dávaných slibů Západem. Gorbačov rozpustil Sovětský svaz a jeho Varšavskou smlouvu, na základě těchto podvodných ujišťování západních vůdců. Tudíž nyní je Rusko obklíčeno nepřáteli, včetně zemí bývalé Varšavské smlouvy, a dokonce i některých bývalých regionů samotného Sovětského svazu, jako Ukrajina a pobaltské republiky, na jejichž území jsou nyní jednotky NATO. NATO interpretuje ruské akceptování přání Krymčanů opustit Ukrajinu a opětovně se, po ukrajinském puči z r. 2014, připojit k Rusku jako demonstraci záměru Ruska napadnout země NATO, které byly dříve součástí Sovětského svazu a Varšavské smlouvy, jako Polsko, Estonsko, Lotyšsko a Litva; a to je údajný důvod americké operace Atlantické odhodlání, znamenající prudký nárůst počtu amerických jednotek a zbraní v těchto zemích, které hraničí s Ruskem.


NATO Says It Might Now Have Grounds to Attack Russia vyšel 15. června 2016 na thesaker.is. Překlad v ceně 362 Kč Zvědavec.

32 komentářů :

 1. Popravdě NATO zatím není na válku připraveno. Na útok proti Rusku by musely být na hranici nebo blízko ní minimálně statisíce vojáků, což se zatím neděje. Nicméně kroky USA směřují k válce. Osobně mám obavu, že výhra Hillary Clinton v prezidentských volbách USA může znamenat konečný přelom. Tahle paní, která v životě nedržela střelnou zbraň, nemá vůbec představu, jak mohou její činy skončit. Jako mnoho Američanů je přesvědčena o americké vyjímečnosti, ale to byl Htler o německé přesvědčen také...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ako môžeš toho netvora nazvať "tahle paní" ?

   Vymazat
 2. Takže pro útok na jakoukoli zemi stačí jeden puberťáckej hacker :(

  OdpovědětVymazat
 3. Když fašistické Německo potřebovalo zaútočit 1. září 1939 na Polsko vymyslelo a provedlo pro tento účel fingovaný útok polských záškodníků na německou rozhlasovou stanici. Dnes se zdá, že USA potřebují ještě snadnější důvod zahájení třetí světové války. Tzv. kybernetický útok se k tomu hodí znamenitě. Je vidět, že Američané se vyznají. To, že byl napaden některá stát z Aliance NATO můžou prohlásit kdykoliv se jim to bude hodit, nikdo to nikdy nezjistí, zda je to pravda, stačí že to řeknou Američani. USA připravuji válku proti Rusku, protože Rusko nechce Americe vyplácet výpalné, nechce odevzdat přírodní zdroje Americe, nechce odevzdávat peníze z obchodu s plynem a ropou a jinými komoditami. Za tuto neposlušnost musí Rusko zaplatit, tak jak zaplatily státy Irák, Jugoslávie, Libye a řada dalších jako Korea, Vietnam, Panama. Američani jsou v časové tísni, jejich ekonomická situace se zhoršuje a nemají už čas se dohadovat, zda Rusko uposlechne, nebo ne a proto Američani půjdou i na alternativu atomové války, protože věří, že jí vyhrají a území Ameriky to nepostihne. Američani jsou chytré hlavy myslící jenom na své zisky podložené vražděním milionů lidí po celém světě s proslovy o demokracii a lidských právech, které při tomto vraždění pronášejí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Výstižněji to nejde napsat!Scénář, kdy RF se nechce podvolit příkazům hegemona a majitele planety se trestá přesně podle lybijského, iráckého, syrského scénáře.Oni si snad naivně myslí, že to začne humanitárním bombardováním ruského území, poté najedou pozemní síly pod záštitou "Svoboda pro Kaťušu" nebo Steel Rose s Abramsy a pěchotou s Bredly, Rusové budou utíkat na východ a hromadně se vzdávat nebo budou klást minimální odpor.Až hravě a lehce vjedou vojska NATO do Moskvy, spolu s českými Pandury, odchytí Putina a poté se zhoupne na provazu jako Saddám nebo ho dav zlynčuje jako Muammara v Lybii, tak to je jen režírovaný mokrý sen, americká pohádka z Holywoodu.

   Vymazat
  2. Buď si Evropa nechá od usa vnutit TTIP nebo útok na Rusko, jinak to nevidím.

   Vymazat
  3. NATO je North Atlantic Terrorist Organization. NATO napadlo bez mandátu RB OSN Jugoslávii, dnes toto "Severatlantické obranné souručenství" - jak jej prezentovala kdysi Svobodná Evropa, je útočný pakt.

   Vymazat
 4. Ať se NATO vysere na ostatní státy a nestrká ten ksindlovskej rypák kam nemá a kde je NIKDO NECHCE!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 5. To, že se USA nedokážou bránit "útokům" cizích hackerů, svědčí spíš o jejich malé předjímavosti a nápaditosti při budování "zábran" než-li o válce.
  Ostatně, napadání cizích počitačových a databázových systémů není válkou, je spíše špionáží. Protože válka je obecně definována jako ... stav organizovaného násilí(!!) mezi skupinami lidí.
  Napadení databáze US ministerstva zahr. věcí lze sotva klasifikovat jako násilí.
  Chápu, že to v USA někoho hodně zneklidňuje, když mu zvenku kdosi může koukat pod pokličku, ale pořádek si budou muset udělat doma sami.
  Je úsměvné a hloupé, že se kvůli své neschopnosti uchylují k vyhrožování, silových metodám a vyvolávání války (nyní již opravdové!), a že do toho ještě zatahují své vazaly, které jinak po celá léta špehují o sto šest (od průmyslu, přes obyč lidi, až po prezidenty)...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je logické a každému jasné, ale kdo to nebude chtít chápat, tak to prostě nepochopí, když bude dána možnost obcházet mezinárodní právo.

   Vymazat
 6. USSA jsou lačné po konfliktu, ekonomika, dollar chřadne a upadá ke krachu, zadlužení jde do bilionů, zbrojní sklady přeplněné, rozpumpování ekonomiky pomocí obrovské války mimo své území, která zdevastuje své poslušné ovečky, které řídí nutné.Anglossasové zbaňkovali situaci tak, že Slovan je připraven zabíjet Slovany.Hitlery vyhraje volby téměř jistě, rok 2017 je rozhodující.Dokud nepadnou USSA na kolena, nebude ve světě bezpečno, bez válek útočné NATO, rozvracování států, vměšovánání se do suverénních zemí a chaos, bohužel, tak to je.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro 10:30: Mate naprostou pravdu. Ja jsem vsak presvedcen (tedy lepe - ja doufam, a pisu to porad) ze Rusove dali tem uSSackym perverzakum dostatecne zaruky, ze jestli k necemu - CEMUKOLIV - dojde, tak to uSSa schytaji. Dospeli jsme nanestesti do situace ve ktere mame jedinou ochranu pred uSSaky - a to jsou jiz popsane Ruske zaruky fyzicke likvidace uSSackeho recidivistu v pripade ze zacne. Problem s tezkejma kriminalnikama (jako jsou uSSa) je ten, ze se o zlocin pokusi i tak.... to je problem nas vsech.

   Vymazat
 7. 21.6.1941 v ranních hodinách, napadlo Německo SSSR.
  Přesně před 75 lety. To nikomu nestojí tohle významné a poučné datum za zmínku?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak tedy nevím, ale nebylo to 22.6.1941?
   Jakože až "zítra"?

   Vymazat
 8. Nedaří se a nedaří, přestože provokace vůči Rusku jsou očividně stupňovány a stupňovány. Bez reakcí a protestů občanů. Testování nálad obyvatel a jejich odhodlání k atomové válce za svobodu nevychází tak, jak by bylo žádoucí. Nicméně vychází alespoň tak, že na nějaké smýšlení lidí, lze se vykašlat. Tak či onak, účast ČR v zločinném spolku NATO, je pro nás všechny tragická.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Toto je to nejděsivější ze všeho.
   Naše vlastní politická reprezentace nás do toho absolutně největšího zločinu všech dob zatahuje.
   A my ji v tom v klidu a pokoji (v průměru) necháváme pokračovat.
   A stále dokola a dokola ji volíme.

   Tohleto Z NÁS dokáže udělat pár dekád bez válek a v relativním blahobytu. Pár dekád, kdy vymře většina pamětníků poslední války.
   Alespoň poraďme všem koho známe, aby se vyhýbali lživým médiím.
   Děda.

   Vymazat
  2. Protest "ANO míru-NE válce!" Václavák 25.6. v 11.55. https://www.facebook.com/events/1734957466762640/

   Vymazat
 9. Toto je už fakt choré!!!
  Chcelo by to cez držku a poriadne žihľavou po holej riti. A čo nato hovoria jednoduchí amíci?

  OdpovědětVymazat
 10. Doufam ze KAZDA hlavice namirena na SS tam doleti bez uhony a zpusobi co nejvetsi skody!Je to krute,ale patrne neexistuje jine "humanitarnejsi" reseni problemu SSA v jejich pusobeni ve svete!
  Aby uz byl jednou provzdy ve zbytku sveta klid a mir pro ty co preziji...
  Ve zbytku sveta prezivsi pocet SSA zmrdu pozabijeji "narodnostni mensiny" prislusne k danemu regionu.A to doufam,-tim nejbrutalnejsim zpusobem pro varovani dalsich generaci lidstva!

  OdpovědětVymazat
 11. Proto je potřeba, aby státy NATO zvýšily své rozpočty na zbrojení. Je potřeba pořádně zbrojit a v rámci mobilizace vyzbrojit nás, záložáky. My už víme, na koho ty zbraně namíříme. Moc radosti z nás naši politici a generálové mít nebudou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele, já jsem přísahal věrnost pracujícímu lidu vedenému KSČ. Musel jsem povinně přísahat, když jsem byl mladý a dá se říct, že neměl rozum.
   A kdybych měl jít válčit jako záložák na východní frontu, to bych musel skládat novou přísahu?

   Vymazat
  2. Pablo, ono je myšleno plnění původní přísahy, nikoli skládání nějaké nové s opačným znaménkem, které automaticky vyrobí křivopřísežníky.

   Vymazat
 12. ...oni uz ted nemaji!!!Kdyz se stavela Babylonska vez tak to dopadlo spatne.Ani ta soucasna nema zaklady a ti zmrdi nahore si to uvedomuji,jen to nikdo nechce priznat.
  Tak az se sesype, bude treba vzit lopaty a odklidit ten bordel. A vsechno co se v tech sutinach bude hejbat bude treba "umrtvit" lopatami :-)))

  OdpovědětVymazat
 13. Československá lidová armáda nikdy nepřekročila hranice Československého státu a věnovala se ve svém výcviku výhradně obranným cvičením. Byla to ale, dle dnešních politiků, totalitní armáda. Nynější demokratická armáda je součástí okupačních vojsk v Afganistánu a zločineckému státu USA všemožně leze někam do jeho zadní části. Za hrdinské činy a boj za demokracii jsou prezentovány hrdinské činy současných vojáků v Afganistánu, kde noha našeho vojáka nemá co dělat. Afganistán nám nevypověděl válku, Afganistán nás nijak neohrožoval ani nevyvíjel žádnou činnost proti naší republice. Afganistán je obětí zločinecké politiky USA a my USA v té zločinnosti pomáháme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 14:51 Trochu se vám to plete. Na pozvání demokraticky zvolené vlády a na obranu obyvatelstva proti teroristické Al-Kájdě, vycvičené a vyzbrojené USA, byla v Afghanistánu vojska SSSR.
   Současná vláda vznikla až po invazi USA. Od roku 2001 tam zahynulo přes 220 000 lidí. Pro ilustraci, jak funguje tamní "demokracie" s naší podporou, si dovolím citovat z Wiki:
   "Jedním z velkých nezvládnutých problémů invaze je prudký růst produkce opia po roce 2001. Afghánistán produkuje většinu opia ve světě. V roce 2007 jeho produkce byla rekordní, činila 8200 tun, od té doby však pěstování máku pokleslo a v roce 2009 se očekávalo jen 6900 tun. Za vlády Tálibánu v roce 2001 to bylo pouhých 185 tun. (zdroj ČTK, BBC)."

   Vymazat
  3. 14.51 Vy budete zřejmě student, nebo absolvent vojenské akademie.

   Vymazat
 14. NATO je bez najmenšej pochybnosti agresívno - utočne zoskupenie,vid v sučastnost Blizky vychod,Severna afrika,Jugoslavia, Ukrajina. Pre svoje propagandisticke ciele potrebuje rozoštvat slovanske narody a spomedzi nich regrutovat velitelske kádre pre svoje utočné agresia,vid general Petr Pavel. Keby vypukla vojna na akej strane by sta bojovali. V Deutchland Bundeswer, USA ARMY alebo na tej druhej strane barikády? Nedajte sa spracovat pliživou vojnovou propagandou domacich pro NATO ,USSA propagatorov a mass media presstitutov.Považovat ich za vojnychtivý odpad a nadelit im to čo si zaslužia.

  OdpovědětVymazat
 15. Mam napad podobny tem co ma ta idiotska NATO. Rusko napadne usaky,ponevadz MC-Donald prodaval hamburgery....!!!!! To je utok na Rusko a hruby !!!!!

  OdpovědětVymazat
 16. Ok, jestli chtějí napadnout Rusko, zakládám partyzánské záškodnické hnutí...

  OdpovědětVymazat
 17. Tak hackerský útok je důvodem pro rozpoutání války? Tak to by mě zajímalo, jak by třeba chtěli válčit v Číně?

  OdpovědětVymazat
 18. TADY JE VIDĚT KAM NÁS ZATÁHL HAVEL SE SVOJÍ PRAVDOU A LÁSKOU
  JSME V PR..LI A POLITICI V AMERICE A EU ZEŠÍLELI,
  NIKDO Z OBYČEJNÝCH LIDÍ NECHCE VÁLKU, AŤ JE TO KDEKOLI NA SVĚTĚ, PROTOŽE TO ODCHYTAJÍ ZASE JEN "OBYČEJNÍ LIDÉ"......

  OdpovědětVymazat