Reklama

pondělí 6. června 2016

Nazarbajev byl zachráněn před osudem Janukovyče


6. 6. 2016   zdroj a zdroj a zdroj
Vyšetřovací výbor Kazachstánu oznámil, že byl vypátrán organizátor shromáždění proti změnám zákoníku o půdě. Je jím podnikatel Tochtar Tulešov. Podle vyšetřování připravoval státní převrat.


V květnu Kazachstánem otřásla vlna masových protestů proti pozemkové reformě. Ukazuje se, že všechny tyto demonstrace byly organizovány a zaplaceny Tochtarem Tulešovem už v prosinci loňského roku, uvádí Interfax. Podnikatel byl zatčen v lednu 2016 na základě obvinění z držení drog a financování zločineckého gangu.

Přesto byl mechanismus protestních hnutí uveden do pohybu. "Termíny byly samostatně zkorigovány přímo organizátory akce, z nichž někteří již byli zadrženi. Vyšetřovací orgány provádějí šetření o financování a podněcování protestních akcí i v jiných oblastech Kazachstánu," uvedl mluvčí výboru pro národní bezpečnost země Ruslan Karasev.

Generální prokuratura také komentovala pokus o násilnou změnu režimu. "Jejich (protestujících) konečným cílem nebyly pokojné demonstrace a změna zákoníku o půdě, ale destabilizace společensko-politické situace, podněcování etnické nenávisti a převzetí moci," bylo konstatováno v rezortu. Události velmi připomínají scénář ukrajinského Euromajdanu v roce 2013.

Nyní probíhá v Kazachstánu protiteroristická operace. Uvádí se, že teroristé provedli několik útoků na obchody se zbraněmi a na vojenskou jednotku ve městě Aktobe. Lidé neopouštějí své domovy.

Počet obětí teroristického útoku v Aktobe 5. června je 17 osob: tři místní obyvatelé, tři příslušníci bezpečnostních složek a 11 extremistů. 6. června to oznámila agentura Total.kz s odkazem na ředitele odboru státního jazyka a informací ministerstva vnitra Almase Sadubajeva.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová
 

41 komentářů :

 1. Kdepa mloci udělali chybu?

  OdpovědětSmazat
 2. Důvod k protestům byl banální až nesmyslný, takže bylo všem jasné, že za tím někdo musí stát. Stačilo ho jen najít.

  OdpovědětSmazat
 3. "Zapomněli" jste vy idioti napsat co je to ta "pozemková reforma.
  Má se jednat o privatizaci zemědělské půdy.
  Co teď s tím soudruzi? Jak se privatizace slučuje s vašimi komoušskými bludy?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Komunisto 22:04 víš prd. Nejhorší na minulém režimu bylo poslouchat ty kecy při bezduchých projevech, už jsem myslel, že jsme se toho zbavilo, ale vidět, že někteří komunisti jako 22:04 s tím nepřestali.

   Smazat
  2. Nelži ty ubohé prase. Šlo o pronájem pozemků zahraničním subjektům na max. 25 let.

   Smazat
  3. 22:11

   Tady to máš ty vymaštěný čuráku. Vy ani netušíte co tu blábolíte za kokotiny.

   http://www.bbc.com/news/world-asia-36163103

   Smazat
  4. 22:21 Až se naučíte anglicky tak vám dojde, že 22:11 říká jen to to, co je ve vašem odkazu. Mimochodem nechápu, proč tak protestujete proti tržnímu opatření Kazachtánské vlády (pronájem půdy zahraničním podnikatelům, nikoliv její prodej). Označovat 1 až 2 tisíce protestujících (dle BBC) za "masové demonstrace" je poněkud přehnané. U nás jsou mnohem větší demonstrace označovány ČT za "hloučky nespokojenců".

   Smazat
  5. По версии спецслужб, господин Тулешов финансировал акции протеста против увеличения сроков аренды земли иностранцами, которые прошли во многих городах страны

   :D debile

   Smazat
  6. 22:43

   Tak to ty angličtináři přelož. To jsem tedy zvědav:
   "This law also enables land to be sold or leased at auctions.
   The law fuels one of the protesters' biggest fears - that Chinese investors will come and buy out their land."

   Já ty nechápavý hlupáku neprotestuji proti opatření vlády. Já jen nechápavě kroutím hlavou nad vaší blbostí nad tím jak si kálíte do vlastních hub.
   Tamní lidi protestují (mimo jiné) proti výprodeji půdy do ciziny, což je přesně to proti čemu často protestujete také VY SAMI a vy pitomci je označujete za agenty CIA organizující Majdan. To je neuvěřitelná koncentrace vaší tuposti.

   Smazat
  7. Jsi mentálně retardovaný? V ruskem originále není o prodeji ani slovo. Jo píšou to na BBC, jí osobně věřím původnímu zdroji, protože je mnohem větší pravděpodobnost, že by si lži všimli ti co o tom píší v zemi, které se to týká. Mimochodem o tom mluvil i jejich prezident a výslovně uvedl, že o žádný prodej nejde. Takže sem to viděl černé na bílem a v TV no a ty si to četl na BBC. Takže si věř čemu chceš a se svou vírou můžeš třeba i do kostela.

   Smazat
  8. 0:07 Je třeba nejen číst jednotlivé věty, ale také chápat celý text. Kde se ve vašem citátu mluví o aukčním prodeji a pronájmu cizincům? Netýká se toto ustanovení pouze tuzemců? Cizinců se týká jen ustanovení o pronájmu na 25 let. Pronájem na 10 let už existuje, ale pro rozumné investice je to krátká doba, proto to prodlužují. Spojovat vyjádření o aukčním prodeji půdy s cizinci je manipulativní spekulace. Důkazem je vyjádření vlády (ve vašem odkazu), které to říká jasně: "The government says that the new changes in the law will let foreigners rent, not own, land." Pro jistotu vám to přeložím:
   "Vláda říká, že nové změny v zákoně umožní cizincům půdu pronajímat, nikoliv vlastnit".
   Podle vás "Tamní lidé protestují proti výprodeji půdy do ciziny". Pak ovšem protestují proti něčemu, co není pravda, zákon nic takového neumožňuje. Kdo a proč jim tu lež nakukal? Vyberte si sám, jestli to byl mafioso Tochtar Tulechov nebo jen stejně nechápaví hlupáci a popletové, jako jste vy.

   Smazat
  9. Mafiozo Tulechov je jen panák na jedno použití. Za destabilizaci je jako obvykle ambasáda humanitárních bombardérů a šiřitelů demokracie na láskyplných střelách z ochuzeného uranu a a pomahačů na 15% úrok.
   Koloděj

   Smazat
  10. Komunistickej blud byla ta prostitutka,která tě zplodila s fotrem bez mozku jako byl věčně zlitej zrzavej kretén Havlena!!!!!!

   Smazat
  11. Toto tu je Kremlem financovanej hoaxovej web pár postkomoušekejch vlastizrádnejch Ivanů - poskočů! Nebo poskočů Ivanů?:)))

   Smazat
  12. Někteří čtenáři si tak rádi nadávají, že člověk ani neví, jestli jim argumenty chybí, nebo se prostě potřebují odreagovat, protože se jim ten náš pa-kapitalizmus nelíbí. Ono se tím nic nevyřeší.

   V Kazachstánu žije asi 6 lidí na kilometr čtvereční, takže jim tam je smutno, a jdou se potěšit na náměstí. Ropa zrovna moc nevynáší, tak jsou všelijaké důvody k nespokojenosti. Nejlepší je, když lidi svolá nějaký zbohatlík, který všechny okradl, a teď se tváří, že chce spravedlivý svět.
   Je jedno, proti čemu se protestuje, hlavně, že přijde hodně lidí; každý klidně může protestovat proti něčemu jinému. A na barevnou nebo sametovou revoluci je zaděláno.
   Nazarbajev se nelek, tak si budou pánové muset počkat na volby.
   PB

   Smazat
 4. Chtěl bych vidět co by dělali místní komunističtí idioti kdyby koruna ztratila minulý rok 50% hodnoty jako v Kazachstánu. Zesrali byste se vzteky a všichni byste vyřvávali po náměstích a hrozili šibenicema, idioti jedni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:07 My idioti bychom řvali, ale ty ynteligenet by jsi byl spokojený, pokud by se tak stalo díky ODS a TOP09 v zájmu USA, že?

   Smazat
  2. 22:23

   Pokud byste řvali tak byste podle vaší idiotské logiky byli agenti placení CIA usilující o Majdan.

   Smazat
  3. 22:29 A co vy? Byl byste zticha nebo protestoval? Pokud protestoval, tak podle vašich slov by jste se "zesral vzteky" a šel s "místními komunistickými idioty vyřvávat po náměstích a hrozil šibenicema, idiot jeden".
   Logiku si vůbec neberte do úst, ta vyžaduje racionální myšlení a to vám pánbu nenadělil. Bohatě vás obdařil jen hulvátsvím a na rozum už nezbylo.

   Smazat
  4. Idiot 22:07 si vůbec neuvědomuje, že Česká národní banka dělá potichu plýživě to samé. Devalvuje, devalvuje a devalvuje, ubírá nám na hodnotě platů, úspor atd. Hlavně že ten primitiv nadává a nadává... Když je někdo blb, není mu pomoci.

   Smazat
  5. 0:06

   Inflace v ČR je poslední roky blízká NULE!!! V Kazachstánu byla minulý rok 50%. To je "trochu" rozdíl.
   Přestaň si vymýšlet blbosti ty prolhaný pičusi.

   Smazat
  6. Stale se zde nachazi mnozstvi radoby antikomunistu kteri ani nevi co je komunismus a proto pisi to co pisi.
   Karel MARX - Zid zakladatel myslenky komunismu a nacismu . Vrejne prohlasoval ze musi byt slovane ,skoti a baskove vyhlazeni v hlokaustu.Samotna myslenka komunismu je trosku jina,Lide si mysli ze rozdelovani a rovnost plati pro vsechny stejne.Opak je pravdou .Zide vedeli ze chudi budou chtit majetky bohatych no a Komunismus to umoznil.Zidi pak prisli k hotovemu protoze to jsou oni kdo tisknou falesne penize ,kontroluji vlady a monarchy.Tim chci rict ze vsechen majetek nakonec spadne do rukou zidu kteri ho budou ovladat a je uplne jedno jakou novou ideologii nebo fintu vymysli. Maji proti sobe silneho soupere -nacistickou germanskou rimsko katolickou cirkev tak hold se musej snazit. Takze rovnost jen mezi zidy.Nas nepovazuji za lidi ale za rasovy odpad.A kapitalismus? 0,5% rodin ,klanu v populaci vlastni zemi no neni to feudalismus? a co britska banka ktera urcuje kurz koruny ,snizuje nam mzdy ,export? Zrucni Lide museji jezdit ven a jsou u nas nahrazeni levnou pracovni silou a tim vlastne degeneruje nase kultura is system ,zivotni styl. Clanek je vystizny ,stejne jak Havel zidovska devka Rockeffelera pripravil privatizaci a odsun zemedelstvi,prumyslu na zapad stejne tak to je a bylo vsude jinde ,kolonie,kolonialismus,multikulti nacismus a genocida ..........

   Smazat
  7. Velmi dobře a reálně jste to napsal.

   Smazat
  8. Ten komunistický blb 22:07, 0:11 jen dokazuje svou inteligenci a ukazuje co si Chovanec vybírá do diskuzí za jednobuněčný odpad. Nejlépe agresivní a homo lepmply, viz tento hňup.

   Smazat
 5. V Kazachstánu zdá se aplikují radu Zaorálkova náměstka, že "nespokojence je třeba postřílet a zahrabat někde u cesty a je pokoj". Jen na rozdíl od Ukrajiny toto pravidlo použili správně proti původcům, nikoliv proti těm, kdo jsou oběťmi převratu.

  OdpovědětSmazat
 6. Každá IP adress z které přijde nadávka do komunistů by měla být automaticky označena nickem Němcová, Kalousek nebo rovnou idiot.

  OdpovědětSmazat
 7. Vážení „vy idioti“, „Komunisto“, „ubohé prase“, „ty vymaštěný čuráku“, „debile“, „místní komunističtí idioti“, „ty ynteligenet“…, nechápete, že jde pouze o zástupný problém? Že cílem bylo, jakýmkoliv způsobem destabilizovat dalšího spojence Ruska?
  Stojí Vám ty detaily kazachstánské půdní reformy, za tyto emoce? :-) P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosimtě, smiř se s tím, že lidé dokonce i v proruských "rájích" jsou nespokojení a protestují. Sami od sebe, nikdo je nemusí organizovat. Jen pokud jim dá autoritářský režim jen trochu prostoru a hned je všechny nepozavírá ještě předtím.

   Zřejmě netušíš, že Kazachstán je ropná ekonomika která minulý rok s padajícími cenami zažila těžkou ránu podobně jako Rusko. Protesty a nespokojenost lidí jsou proto naprosto pochopitelné.

   Ale když vy nedáte dopustit na proruské diktátory, ti jsou pro vás prostě svatí.

   Smazat
  2. bohužel jsem se dosud nevyrovnal s faktem, že někteří jedinci vůbec nereagují na předložené argumenty. Výrazem "ubohé prase" jsem si ulevil a dotyčnému je to stejně jedno. No a vy ostatní máte alespoň čas přemýšlet nad tím jak je svět zkažený. Jinak emoce jsou fajn a nadávka zlepšuje duševní zdraví. Teda alespoň moje :D

   Smazat
  3. Anonymní7. června 2016 0:18
   „Zřejmě netušíš, že Kazachstán je ropná ekonomika která minulý rok s padajícími cenami zažila těžkou ránu podobně jako Rusko. Protesty a nespokojenost lidí jsou proto naprosto pochopitelné.“
   Ropných ekonomik je po světě více, všude se lidé takto nebouří. Ty bouře musí někdo vyvolat a používá k tomu jakoukoliv vhodnou záminku. V tomto případě to byl Zákon o půdě, na Ukrajině to byla nespokojenost občanů s oligarchou, prezidentem Janukovičem.
   Ty bouře mají společný jmenovatel, jsou zaměřeny na státy, které ekonomicky spolupracují a mají dobré vztahy s Ruskem. To je pravá příčina těchto nepokojů. Oslabit a rozvrátit spojenecké svazky Ruska, před jeho přímým napadením. Na tomto úkolu se pracuje dlouhodobě, dneska už to snad vidí každý. Nepochybuji, že to dojde i Vám. Jiná věc je, zda budete mít odvahu to přiznat. P.K.

   Smazat
  4. Tento web - marně hýkající spolek rudejch moulů bez budoucnosti:)))

   Smazat
  5. Pro 11:45: Tak jdi hledat budoucnost do modrých dálek a nepruď tady, moulo!!!!
   V.J.Horák

   Smazat
 8. 0:18 Mě by jenom zajímalo proč na Ukrajině demonstrovali za EU, slibovali jim vstup, víza a já nevím co všechno a v konečném součtu dostali jenom válku a o zbytku si můžou nechat zdát. A zase nechápu proč v Kazachstánu demonstrujou lidi proti prodeji země, když žádnou zemi neprodávají a ještě v oblastech kde ani žádní zemědělci nejsou? Nějaká pochopitelná teorie by nebyla?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:25 Nikoliv teorie, ale pravda je ta, že iniciátorům těchto akcí o tamní lidi vůbec nejde. Ti jsou jen nástrojem, stádem, ovládaným podle zásady "sliby se slibují, blázni se radují".

   Smazat
  2. Je potřeba všude dělat protesty a majdany do té doby,dokud nepřijde místodržící typu Jewrej Shapiro z JůEsEj a nezačne to vše konečně řídit tím "jediným správným směrem" a dokud není spokojen a všichni pitomci si to nemůžou vynachválit a při každé to veřejně nevelebí....,a to už se dělá dobrých 200 let,jak píše pán z 1:02.
   Takže ta naše "Sametová revoluce" taky nebyla nic jiného,než "Velká listopadová homosexuálně-sionistická revoluce",jejíž opravdový smysl a význam pochopil málokdo i když k tomu měl už víc,než 25 let....

   Smazat
 9. Je to válka sekty dědičných degenerátů hnaných talmudem a kabalou proti zbytku světa.Putin do toho hodil vidle neboť slovanské Rusko jehož jádrem je pravoslaví,by bylo vyvražděno jako první.Rusko se učí z minulosti kdy židé po roce 1917 zrealizovali v Rusku křesťanský holocaust který vrcholil desítkami milionů mrtvých Rusů a tisíci zbořených pravoslavných monastýrů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Něco k dokreslení:

   http://www.aktualnikonflikty.eu/viewtopic.php?id=197&p=2

   Smazat
 10. 8:25
  Jelikož vím, kde leží Kazachstán, tak nemusím ten článek ani číst celý, abych ihned věděl, kdo je za tím a proč. V tom videu to jen potvrzují.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano,je to furt dokola...a nedaj pokoj,dokud se to celý neposere....

   Smazat
 11. Horší je, že se jim to podařilo v Brazílii.
  Doufejme, že lidi tam včas prohlédnou.
  Pavel p

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.