Reklama

.

.

úterý 28. června 2016

Ne základnám na demonstraci Ano míru! Ne válce!Ne základnám 
28. 6. 2016  E-republika

Žádnému politikovi, zákonodárci, premiérovi, ministrovi vlády ani náčelníkovi Generálního štábu České republiky nedali občané České republiky mandát, aby nás zatahoval do eskalace napětí, hrozby silou, spolupráci na válečných konfliktech, uplatňování mocenské politiky Spojených států amerických nebo jiných států.
Vážení přátelé,

v krátkém vystoupení vystihnout šílenost dnešní doby je skoro nemožné, přesto se o to pokusím. V čem je dnešní doba šílená?

V mezinárodním pohledu by měla platit určitá pravidla. Tragikomické je, že je možné udržet platnost pravidel například ve fotbale, hokeji, ale mezinárodní smlouvy jsou porušovány bez jakéhokoliv postihu a buďme konkrétní: a citujme britský deník The Guardian:

Zdá se, že Organizace spojených národů se chová jako klub bohatých a mocných, kteří ukazují prstem na rebelské skupiny a obskurní vojenské skupiny, ale přitom kryjí přestupky, které páchají jeho členské státy. Výsledek - Zbraně za miliardy pro vrahy 510 dětí

Jsme vůbec ještě schopni vnímat tu hrůzu … 510 mrtvých dětí? Koho z Vás zde přítomných bere za srdce skutečnost, že na základě neexistujících zbraní hromadného ničení byl přepaden suverénní stát, zabito a povražděno na milión Iráčanů. Česká televize místo slov zabitých, povražděných používá výraz – zahynulých.

I na to jsme si zvykli, rezignovali na soucit, na lidské hodnoty. V tom je ta šílenost dnešní doby.

Mrtví, miliony mrtvých nás nepřivádí k zoufalství, nepláčeme, nevoláme po spravedlnosti. Zabíjení, vraždy, násilí, vyhrožování, zastrašování se stalo normou, samozřejmostí. Jsme systematicky, obludnou mediokracií připravováni - a co víc, jsme již připraveni na další, větší válečný konflikt v Evropě.

Je třeba si uvědomit, že za každým válečným utrpením, za zabíjením a vraždami stojí člověk, politik, velitel ozbrojené složky. Připomeňme statečnost a odvahu doktora Marka Obrtela, který vrátil vyznamenání, a občanům České republiky a panu Stropnickému (a zcela vědomě vynechávám označení ministr obrany,) sdělil, že NATO je zločinecká organizace.

Nebudeme posuzovat kroky jednotlivých států, výroky jejich hlav, popřípadě jejich geopolitické, strategické, vlivové a mocenské cíle. Někdo by to mohl doplnit slovy, že ani nemůžeme s odvoláním na některý článek OSN nebo Rady bezpečnosti Organizace spojených národů, či malost, co do velikosti, nebo ještě horší, bezvýznamnost našeho státu. To je základní omyl.

Možnosti, které máme k ovlivnění průběhu dalších let jsou následující: Žádnému politikovi, zákonodárci, premiérovi a ministrovi vlády, náčelníkovi Generálního štábu České republiky nedali občané České republiky mandát, a dovolím si opakovat mandát, aby nás zatahoval do eskalace napětí, hrozby silou, spolupráci na válečných konfliktech, uplatňování mocenské politiky Spojených států amerických nebo jiných států. Pětadvacet let se systémově rozmisťují americké základny, často vydávané za základny NATO, ve státech sousedících s hranicí Ruské federace.

Odůvodnění rozšiřování NATO hraničí s idiocií, neboť zní: proti agresivní politice Ruské federace. Zbrojní analytik Martin Koller upozornil, že konvenční síly aliance čtyřikrát převyšují vojenské síly Ruské federace. Kdo koho tedy ohrožuje?

Co bychom mohli, spíš měli ovlivnit, na co máme sílu


Požadovat, aby vrcholní představitelé České republiky, prezident, premiér, ministr zahraničních věcí, ministr obrany - odmítli cíle Evropského velení ozbrojených sil USA v Evropě a jeho tvrzení: „Rusko provokuje naše spojence a partnery v různých regionech, je to globální problém, který vyžaduje globální reakci". A aby odmítli posilovaní strategických zájmů USA v Evropě, to je skutečný a ne smyšlený globální problém.

Protestujeme!

Vláda nemá k jednání na summitu ve Varšavě mandát Poslanecké sněmovny České republiky, je to o nás bez nás!

Požadovat, aby vrcholní představitelé České republiky nepodpořili záměr vybudování dvou nových regionálních velitelství na Slovensku a v Maďarsku. Legitimnost těchto požadavků podpořit hlasováním v Poslanecké sněmovně České republiky, a to na mimořádné schůzi sněmovny!

Zahájit mírovou cestu okamžitým zmražením zbrojních výdajů.

Zahájení rozhovorů mezi státy Evropy: Belgie, Bulharska, České republiky, Dánska, Estonska, Finska, Francie, Chorvatska, Irska, Itálie, Kypru, Litvy, Lotyšska, Lucemburska, Maďarska, Malty, Německa, Nizozemska, Polska, Portugalska, Rakouska, Rumunska, Ruské federace, Řecka, Slovenska, Slovinska, Spojeného království, Španělska a Švédska k vytvoření společné bezpečnostní struktury Evropy.

Zákonodárce podporující eskalaci násilí, nenávist a nesmyslná nedoložená tvrzení - NEVOLIT!! 

 

Tento projev přednesla na demonstraci za mír a proti válce paní Eva Novotná - mluvčí iniciativy Ne Základnám.


Související články:
Demonstrace v Praze
ANO míru-NE válce!
V klubu Pražské kavárny
Nikolaj Starikov v Praze
Svět ruskýma očima 174
Veřejnoprávní ČT: Aktivní a vědomý nástroj mocenské propagandy
Intelektuální narcisové a simulákra
Debatní klub o strategickém plánování v obcích - Vlastimil Pažourek / Jan Kroupa
Náš redaktor Stanislav Blaha kandiduje do Rady ČT
Michal Kesudis k žalobě na Semelovou

14 komentářů :

 1. Armádu ČR bych úplně zrušil, stejně ji máme k ničemu. Když jí bylo potřeba, tak nebojovala. V současné době je to jen další poskok a loutka vlády a především vojenských činitelů USA a na to si ji za tak obrovské peníze co AČR stojí vydržovat nemůsíme. Jednoduší by bylo dát řádný výcvik každému muži a dát mu zbraň do držení a úschovy domů, tak jak je to ve Švýcarsku. Bylo by to nesrovnatelně levnější a v případě potřeby by měl každý doma zbraň k obraně. V našem případě držet armádu je přepych.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A dopadne to jako v Jugoslávii, že!!!

   Vymazat
  2. Ne,tady nebude žádná Jugoslávie,tady bude Somálsko!!!!
   O to už nějakou dobu jde jak amíkům,tak jejich podpindosníkům v EU....

   Vymazat
  3. a dej pokoj se Somálskem, ty tragéde...

   Vymazat
 2. Nenechte si nic líbit !
  Násilí proti tyranovy není považováno za násilí !*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale ty jsi byl asi ve škole násilím. Když neznáš pravopis aspoň v hrubém podání, radši se tu neznemožňuj

   Vymazat
  2. Ty jsi tam byl sice dobrovolně, ale znova si to po sobě přečti. Máš tam chybu také.

   Vymazat
  3. Anonymní28. června 2016 9:39
   Ale nemá tam hrubku. Vypadnutí čárky, nebo písmenek, často způsobí pomalý počítač. P.K.

   Vymazat
 3. Tak si pamatujte.Nevolit žádné zbohatlíky.miliardáře.Ti s námi akorát budou vytírat zemi.-LM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy si myslíte, že socani a flanďáci hájí zájmy obyčejných lidí? Je to jedna velká pakáž, která vstoupila do politiky po 89. a teď se tam drží zuby, nehty. Podívejte se na Sobotku a další. Vždyť je ještě v parlamentu museli zpočátku kojit a přebalovat.

   Vymazat
 4. Přes 10 milionů mrtvých v I. Sv. válce, přes 70 milionů mrtvých v II. Sv. válce. Od té doby v nespočtu dalších imperiálních válek, do dnešní doby, jako války ve Koreji, Vietnamu, Jugoslávii, Afganistánu, Iráku, Libyi, bylo zabito dalších miliónů mrtvých. Vše se zdůvodněním nutnosti lidských práv, boje proti komunismu, v méně humanitárního bombardování. Hitler, Bush, Klinton, Olbrietová, Obama, Hillary, jsou všechno lidé, kteří by měli stát před mezinárodním tribunále za válečné zločiny. Nyní tito lidé a jim podobní připravují III. Sv. válku s odůvodněním, že Rusko je ohrožuje. Je to to samé, jako vrah by se hájil u soudu, že jeho oběť ho ohrožovala svojí existenci. Všichni to vidí a sledují, otázka zda bude někdy síla, která odsoudí tyto válečné zločince s Nobelovou cenu za mír. Jedno je ale jisté, že kapitalismus bez válek a zabíjení nevinných lidí, pod jakýmikoliv záminkami nemůže existovat. Když možná na Světě jednou bude dosaženo stavu bez válek, nebude již existovat na Světě ani kapitalismus.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jak je možné, že víme, co to je za xindl a je nám to platné, jak brzda u rakve....
   jak je možné, že jediná zem, která by nám mohla pomoci je považována za agresora a brána svobody, spojené státy nám lžou, překrucují, zotročují, zabíjejí a my je vítáme, jako naše bratry, osvoboditele, naše kamarády.Je mi z toho nablití, myslím, že by se mělo něco stát, jináč nás ty prasata dostanou do pěknýho maléru.

   Vymazat
 5. "Podle mně si nemůže u.ss.army u nás pronajímat území kdyz jsme de facto majetkem a osobním vlastnictvím amerických korporací a USA, musíme se smířit s tím že jsme se suverenity vzdali tým jako jsme vstoupili do Euro Atlantickích struktur a Bushovy doktríny o novém světovém řádu.Falmer.

  OdpovědětVymazat
 6. Skoda ze na tu demonstraci prislo jen par komunistickych blbecku. Mohla byt jeste vetsi sranda.

  OdpovědětVymazat