Reklama

.

.

středa 15. června 2016

Nový ledoborec byl spuštěn na vodu. Vojákům pomůže v Arktidě (video)

15.6. 2016   Eurasia24
 napsal/přeložil Geo
Ruské námořnictvo dostane po dlouhých letech zcela nový supermoderní ledoborec. Desátého června byl v Petrohradě slavnostně spuštěn na vodu a jeho zařazení do služby bude významným krokem k zabezpečení ruských zájmů v Arktidě.

Severní flotila ruských námořních sil se už brzy dočká nového diesel-elektrického ledoborce projektu 21180 Ilja Muromec. Výrobu nového speciálního plavidla má na starosti podnik Admiraltějskije verfi, jehož vývojové centrum společně s odborníky z konstrukční kanceláře Vympel vypracovalo i projekt nového unikátního plavidla.

Stavba ledoborce začala v říjnu 2014, kompletně dokončen a připraven k předání vojenskému námořnictvu má být do konce příštího roku.

Ilja Muromec se stane po několika desetiletích prvním plavidlem podobné třídy, stavěným pro ruské vojenské námořnictvo (VMF). Ledoborec bude součástí Severní flotily a bude využíván pro zabezpečení činnosti arktické skupiny VMF. Námořnictvo plánuje pořízení čtyř plavidel tohoto projektu.
Geo, Eurasia24.cz

24 komentářů :

 1. Co to jsou ty ruské zájmy v Arktidě? Arktida je neutrální území,na které má logicky právo jakýkoliv stát včetně například Česka. Nějaké "pokračování pevninského šelfu" je nesmysl,ze který by se mělo trestat. Nezvratnou skutečností je síla třeba Ruska a USA a tedy objektivní situace bezmoci států malých a slabých. Takže: Nemělo by se uznat nic takového jako údajné právo třeba zrovna toho Ruska na část Arktidy. Myslím,že každý právník by vysvětlil,že vnucené dohody jsou neplatné. Kdyby bylo Rusko moudré,což ale naprosto není, utíkalo by na Sibiř,zavřelo by se do podzemních měst a doufalo by,že ho ostatní nechají alespoň přežít, .. protože my si pamatujeme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím - "vnucené dohody jsou neplatné". Tedy žádné kvóty, žádný diktát makrely, eu, ... - vše je neplatné - hurá!

   Vymazat
  2. 21:52. Ten svět je už nějakej divnej.

   Vymazat
  3. 21:57 Ten svět je už nějakej divnej,žejó.No,ona byla taky před 77 léty takovà sláva k zabezpečení zájmů a to když byl 14.2.1939 na vodu spuštěn Bismarck.Propaganda hold muší být
   i když z toho nic dobrého nebude,jako tenkrát.

   Vymazat
  4. Neplette si Arktidu a Antarktidu.

   Vymazat
 2. Co delaji Rusaci v Arktide? Bida zacina hned za poslednim predmestim Moskvy. A ted ve druhem roce recese kdyz neni ani na duchody a roste jen alkoholismus, by se mely penize utracet nekde jinde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:03. Rusko je malý stát,potřebuje další a další území.

   Vymazat
  2. https://www.youtube.com/watch?v=gUL4C4dgvqE

   Vymazat
  3. Arktický šelf Rusku podle mezinárodních dohod patří. Tak co je za problém? Že si to Rusové ošetřejí armádou a loďstvem, to je přece jasné. Tak sakra, kde je problém?

   Vymazat
  4. 23:05. Problém je v tom,že je to čistý nesmysl,čistá nespravedlnost a čistá a flagrantní krádež všemu lidstvu.

   Vymazat
  5. 22.03Ty jsi v tom Rusku byl,že tady dřistáš ty ptákoviny nebo jsi už tak zblblý z té protiruské propagandy.

   Vymazat
  6. Pitomec vzešlej z alkáče Lahváče Veškrny tady zas mele ty svoje vožralý pindy ze školení od Šapita?!!!!!Jdi se léčit,mamrde!!!!!

   Vymazat
  7. 7:18 čeče,ve vlastni zájmu o zdraví,vyhoďte si to hovno z hlavy.Možná pak začnete myslet jako normá!ni člověk.

   Vymazat
  8. Ty prvoku bez mozku,sedíš celej den na zadku,línej jako nacucaná veš a blbej jako dlabaný necky....prostě celej tatínek Herr.Poserplína a mamička Havlena Lahváč I.

   Vymazat
 3. Plnou parou vpřed!! A přeji Rusku ať jim ledoborec dobře slouží :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:08. Dobře těžko,to by se Rusko muselo změnit.

   Vymazat
  2. Kamaráde 22:12, já ti nerozumím. Zkus to znovu. Květa

   Vymazat
  3. 23:02. Jde o to,k čemu ho Rusko chce použít.

   Vymazat
 4. Však přijde doba, kdy v Arktidě budou České námořní plavbě a Českému vojenskému námořnictvu prorážet vodní cestu naše ledoborce. To budete teprve koukat, Rusáci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jste "šťastný" člověk, který zřejmě ještě věří, že Klausův chráněnec Kožený vrátí a začne podnikat v tom, co tak lacino zprivatizoval a zničil.
   Vše je možné, není sám. Před časem se podobnými "experty na všechno" likvidovaly jesle, školky, základní školy, dětská hříště, atd.atd., aby jejich "následníci" je s velkou slávou znovu stavěli. Podobně to bude dříve nebo později s továrnami, železnicemi, vodními cestami, zemědělskými družstvy, atd.....
   Zřejmě bylo, dle těchto "expertů na vše", nezbytné vše zničit, aby to mohlo být "s velkou slávou" jejich následníky znovu "objeveno".
   Ať to stojí, co to stojí, "hloupí" občané to přece zaplatí .... L.S.

   Vymazat
 5. Rusové jsou evidentně inteligentní. Všichni filmují mobilem klasicky na šířku, ani jeden na výšku, jak bývá zvykem na "západě" :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Ještě kolik má ten ledoborec děl,raket,torped a pod.Zase na NR propaganda ruské techniky to asi platí ruská ambasáda

  OdpovědětVymazat