Reklama

.

.

pondělí 27. června 2016

O solárním tunelu, dvou atentátech i odsouzení Aleny Vitáskové na 8,5 roku do vězení!

27.5. 2016 Alena Vitásková
Rozhovor Aleny Vitáskové pro MFDnes
Je předsedkyní Energetického regulačního úřadu, který má významný vliv na ceny elektřiny. ALENA VITÁSKOVÁ (59) mluví o okrádání státu solárními barony a naznačuje, že za některými „slunečními“ elektrárnami, od nichž se rozhodl stát vykupovat elektřinu za mnohem vyšší ceny, mohou být významní čeští politici. Také tvrdí, že na její odstranění z čela úřadu byl solárními barony založen mnohasetmilionový finanční fond. Dvakrát se jí už kdosi snažil zabít a dlouhé měsíce pak žila s policejní ochrankou. Nyní je ovšem sama nepravomocně odsouzená na 8,5 roku za chybné schválení licencí na solární parky.
 Jak se žije s výhledem na osm a půl roku kriminálu?
Podívejte se, ty tlaky na moje odvolání jsou tu od chvíle, kdy jsem v roce 2011 nastoupila. Mohla jsem se na to celé už dávno vykašlat s tím, že to opravdu nemám zapotřebí. Uráželo mě ale, že si nějaká svoloč dovoluje řídit stát zákulisními praktikami. Rozhodla jsem se, že neodstoupím.

To jsou hodně silná slova…

Kdybych udělala jenom zlomek něčeho špatného nebo nezákonného, tak bych odešla už dávno. Tohle je ale osobní. Nějaká zájmová skupina se mě snaží všemožnými prostředky zlikvidovat. Proto budu bojovat do posledního dechu. O ERÚ předtím nikdo vlastně nic nevěděl, politici a významní hráči na trhu hladili úřad po hlavě a lidi ani netušili, že nastavuje tak důležitou věc, jakou jsou výkupní ceny elektřiny z obnovitelných zdrojů. Po mém nástupu jsem začala hlasitě upozorňovat, že tyto ceny jsou kalkulovány velmi špatně a stát tím přichází o miliardy. Pravděpodobně se tím vycházelo vstříc něčím zájmům. Třeba dnes se silová elektřina na burze nakupuje zhruba za 90 haléřů, zatímco výkupní cena z fotovoltaických parků z té doby je mezi patnácti a šestnácti korunami.

Na tyto věci jste upozorňovala bezpečnostní radu vlády už za premiérování Petra Nečase. Stalo se něco?
Vláda a její bezpečnostní rada se tím zabývala. Byly silné pochybnosti, kam mizí miliardy ročně. Část majitelů fotovaoltaických parků byla totiž ukryta v neprůhledných firmách na Kypru a v dalších daňových rájích. Navíc jsem začala poukazovat na to, že tahle situace bude mít dopad na české hospodářství a státní rozpočet dalších dvacet let. A nejde jen o domácnosti, kterým to zdražuje cenu elektřiny. Záhy si totiž začali stěžovat někteří velcí výrobci, že nejsou schopni unést platbu na obnovitelné zdroje. Že se jejich výrobky stávají neprodejnými.


Dlouhodobě se spekuluje, že do solárního byznysu jsou coby tajní vlastníci zapojeni někteří přední politici. Víte o tom něco?

Nejsem policie, abych odkrývala vlastníky. Ale indicie existují. Pravda je, že se neudělaly žádné kroky, aby se výrazně upravila tato podpora. Z toho je jasně vidět, že existuje politický zájem, aby zůstalo vše při starém. Když připravíte takovýto tunel do státního rozpočtu, jakým podpora solárních elektráren je, tak čekáte, že se tím budou politici chtít zabývat. Pokud ne, tak jsou takové otázky podle mě zcela legitimní. V takové chvíli musíte i vy spekulovat: že by tam někdo z nich nějakou tu „elektrárničku“ přece jenom měl? Třeba ve Slavkově? Bůh ví. Přímé důkazy nemám. Nejsem vyšetřovatel.

Působíte zarputile. Jak se vám vůbec žilo s policejní ochrankou? Prý vás kvůli obavám z fyzické likvidace v roce 2013 hlídalo až deset bodyguardů najednou.

Ochranku jsem měla zhruba rok, 24 hodin denně. První tři měsíce to byla zostřená ochrana, což znamenalo, že mě na každém kroku doprovázeli i samopalníci.

To s vámi byli i doma?

Zůstávali před domem. Nejprve ale vždy všechno pořádně zkontrolovali. Nejnáročnější ale bylo, když jsem se dozvěděla, že tu ochranu mám. Bylo to v noci a odjížděla jsem z Prahy domů do Ostravy. Na dálnici mě informovali, že mám okamžitě zastavit a počkat. Já tomu ale nevěřila a obávala jsem se, že to může být akce někoho jiného, tak jsem odmítla. Ujížděla jsem domů, kam za mnou policisté přišli. Ráno mě už nepustili z domu a čekalo se, až dorazí ochranka z Prahy. Začátky byly složité, protože si musíte zvyknout na určitý režim, který by chráněná osoba měla dodržovat.

Nikdy jste o tom nechtěla mluvit, ale prý vás někdo vytlačoval autem na dálnici D1 a podruhé měl být úmyslně poškozený výtah v domě, kde bydlíte. Je to pravda?

To vytlačování na dálnici, to byl kamion. A událost s výtahem dokonce vyšetřovalo oddělení vražd. Nakonec to ale skončilo pod stolem. Pracovník výtahářské firmy, který to vyhodnotil jako sabotáž, byl později propuštěn z práce.

Média spekulovala, že obavy o váš život byly přehnané a že jste je sama zveličovala.


Já jsem ochranku osobně nežádala. Dostala jsem ji, protože policie tu situaci vyhodnotila jako nebezpečnou. A asi bych jí neměla déle než rok, kdyby o nic nešlo. Jak jsem se později dozvěděla, tak byl na moji hlavu založen speciální fond. Tedy na dehonestaci úřadu a moje odstranění z jeho čela. Mělo se to prý domlouvat mezi zástupci velkých solárních parků s tím, že za každou megawathodinu výkonu měli do toho fondu složit 300 tisíc korun.

Dočetl jsem se, že mělo jít celkově o 300 milionů korun. Nejsou to ale jen nějaké pavlačové povídačky?

Ptala jsem se generálního ředitele ČEZ Daniela Beneše, který měl být podle mých informací také osloven. Beneš mi potvrdil, že za ním byli, ale že je poslal někam… Klidně se ho na to zeptejte. Mně to potvrdil v létě 2013.

Jakože solární barony štvete natolik, že kvůli vám vybírají stamiliony?

Někdo tu vytvořil mantinely a prostředí pro tuhle šílenou podporu, která je prostě obří tunel do veřejných financí. Samozřejmě že existovala část investorů, která věděla, že se něco takového pravděpodobně bude dít. ERÚ pod mým vedením řadě z nich šlape zásadně na paty

Váš úřad odebíral řadu licencí parkům, které nesplnily podmínky o včasném připojení. A pak jste najednou sama odsouzena na 8,5 roku za to, že jste intervenovala ve prospěch dvou fotovoltaických elektráren…

To je právě ten paradox. Paráda… Podařil se jim husarský kousek. Já přitom nic speciálního pro nikoho neudělala. Ani pro rodinu miliardáře Zdeňka Zemka, jehož dvou elektráren se moje stíhání týká. V jiných případech se stejným vlastníkem náš úřad dokonce podal oznámení na policii.

 Takže – jak to podle vaší verze bylo?

Dlouho předtím, než jsem na ERÚ přišla, byly vydávány licence za vyšší garantovanou výkupní cenu elektřiny z fotovoltaických elektráren. Ty musely být schváleny a připojeny do konce roku 2010. Po mém nástupu jsme asi sto dvacet elektráren, včetně deseti Zemkových, prověřovali a dali podnět policii a nejvyššímu státnímu zástupci k dalšímu prověření.

 Právě u těch dvou zmiňovaných elektráren rodiny miliardáře Zemka na Chomutovsku mělo dojít k neoprávněnému schválení licencí večer na silvestra 2010, aby se ještě „stihly“ vyšší ceny za výkup elektřiny, garantované na dalších dvacet let. U solárních elektráren, kterélicenci získaly až od 1. ledna 2011, se totiž výkupní ceny snižovaly... Za tento podvod byly nyní odsouzeni konkrétní lidé. Jestli to chápu správně, tak vy máte jít do kriminálu za to, že jste pak nezahájila řízení o odebrání licence.

Ono je to poměrně složité. V případě těch elektráren jde o dvě roviny. Jedna je trestní. Druhá je správní řízení o licenci. Mně osobně je vyčítáno, že když naši úředníci pak věc prověřovali a nezahájili v těch dvou případech obnovu řízení o vydání licence, tak jsem já osobně jako odvolací instance nezměnila jejich rozhodnutí. Ale vezměte si tu situaci. K obnově řízení musíte mít podklady. V té době ještě neexistoval právoplatný trestní rozsudek v té věci. Vy si prostě nemůžete ukázat prstem do seznamu a říct si, tady obnovu řízení zahájím a tady ne. Potřebujete mít něco v ruce. Prohráli bychom soudy za miliardy.

Takže v kostce. Dostala jste zatím osm a půl roku za to, že jste nezměnila rozhodnutí vašich úředníků, kteří nezahájili obnovu řízení u těchto dvou elektráren?

Přesně tak. Kdybychom vzali nějaký úplatek, protislužbu, nebo cokoli jiného. V tom bych s nikým neměla slitování. Ale tohle... Celou dobu je velká snaha se mě zbavit. Obávám se, že někteří politici mohou vlastnit, nebo jsou utajenými akcionáři některých fotovoltaických elektráren, nebo jsou alespoň do tohoto supervýhodného byznysu zapojeni. Jinak si nedokážu představit, že by ta snaha byla tak velká.

 Politikům nemůžete přijít na jméno. Jeden z nich, prezident Miloš Zeman, se vás ale po tom rozsudku zastal...

Na svém výjezdu letos v březnu na Karlovarsko řekl, že se definitivně k případu vyjádří až po pravomocném rozsudku. Nicméně poznamenal, že jsem dostala trest jako za vraždu a že je to důsledek mého boje proti solární mafii.

Když mluvíme o Karlovarsku, odtamtud pochází Jana Nagyová – bývalá šéfka kabinetu Petra Nečase, který vás do křesla ERÚ dosadil. Prý jste byly kamarádky, ale nakonec jste se rozhádaly.

Ona byla ve vysoké funkci u pana premiéra Nečase. Poznali jsme se až v té době. Což jí asi poznali všichni, nebo se alespoň snažili ji poznat. Někteří zištně, jiní normálně, což byl můj případ. Předtím jsem ji opravdu neznala. Že bychom se pohádaly, o tom nevím. Ale pravda je, že se mnou v nějaké době přestala komunikovat. Důvod jsem nikdy neodhalila. Jestli se ode mě očekávalo něco jiného, než jsem pak ve vedení ERÚ dělala, fakt nevím. Nepátrala jsem po tom.

Před časem jste za potenciálně stejný problém a tunel do státního rozpočtu označila podporu biometanových stanic na výrobu elektřiny. Dotace nakonec neprošly.

Tam jsem podporu zastavila. Nedostanou ani halíř! Tedy pokud budu ve vedení ERÚ. Abychom si rozuměli – bioplyn je záslužná věc pro regionální rozvoj, pro zemědělce, pro energetiku. Bioplyn je jako fotovoltaika na střechách rodinných domů. Tedy prospěšná. Biomethan je ale něco jako fotovoltaika na polích. Výroba ve velkém a čerpání subvencovaných miliard.

Nedávno jste zastavila rozhodnutí vašeho úřadu o nových tarifech za elektřinu, podle kterého měly platit mnohem více především domácnosti s nízkou spotřebou. Proč jste otočili?

Je nesmysl, aby se velikost jističe nějak zásadně podílela na stanovení tarifu, jistič je především bezpečnostní prvek. Tu změnu tarifů připravoval široký expertní tým, kde byli zástupci různých rezortů, a nikoli pouze lidé z ERÚ. Byla jsem proti a nyní jsme se rozhodli dát změny k připomínkování lidem na našich stránkách.

Josef Hympl

Alena Vitásková (59)

Od roku 1974 pracovala v různých pozicích v Severomoravské plynárenské, kde se pak na přelomu tisíciletí stala generální ředitelkou a místopředsedkyní představenstva. Vláda Miloše Zemana ji jmenovala do vedoucích funkcí společnosti Transgas a později Transgas RWE. Na starosti měla privatizaci energetického gigantu.

V letech 2003 až 2007 byla předsedkyní představenstva Pražské plynárenské. Několik let byla i prezidentkou Klubu plynárenských podnikatelů. V roce 2002 obdržela titul Manažerka roku.

Do čela Energetického regulačního úřadu byla jmenována kabinetem Petra Nečase v srpnu 2011, tedy až po skončení solárního boomu s obřími fotovoltaickými elektrárnami čerpajícími miliardy na dotacích. Ve funkci má podle smlouvy skončit v létě 2017.

Kvůli své nečinnosti v případu neoprávněného udělení licencí dvěma solárním elektrárnám na Chomutovsku byla nedávno nepravomocně odsouzena na 8,5 roku do vězení. Až do konečného verdiktu soudu zůstává nadále ve funkci. Je rozvedená, má jednoho syna a dvě vnoučata.

Několik let Vitásková tvrdě vystupuje proti dotovaným obřím solárním parkům. Paradoxně ji nyní soud (zatím nepravomocně) poslal na 8,5 roku do vězení, protože v případě dvou elektráren sama neobnovila řízení o udělení licence.

Vitásková naznačuje, že v některých solárních elektrárnách mohou mít skryté podíly přední politici.

Alena Vitásková říká, že bude bojovat do posledního dechu. Prý ji uráží, že si „kdejaká svoloč dovoluje řídit stát zákulisními praktikami“.
29 komentářů :

 1. Solární tunel na 20 let v rozsahu 900 miliard kč je možný jen v ČR, nikde jinde se to v takovém rozsahu nestalo.
  V žádném oboru Vám nikdo negarantuje vysoce nadstandardní zisk na 20 let, notabene pro anonymní vlastníky.

  OdpovědětVymazat
 2. Alena Vitásková je Miladou Horákovou současnosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co to pletete? Nevolá po svržení atomové bomby na Česko.

   Vymazat
  2. Zažil jsem ji, když šéfovala v Transgas a později Transgas RWE. ( Zeman je jí vděčný za to, že dostal od RWE mnohem víc peněz, než mu poradili jeho straničtí kolegové, kteří hodnotu potrubí a podzemních zásobníků odhadli o 60 % nižší, než požadovala Vitásková ) a přitom RWE si dodnes mne ruce jaký výtečný a neobvyklé levný kšeft s monopolním rozvodem plynu získala.

   Nebyla zdaleka tak svatá, jak o sobě tvrdí.
   Konec konců intenzivně spolupracovala i se solárníky a také na nových podvodných tarifech.
   Pokud dnes tvrdí opak, tak jednoznačně lže !

   Vymazat
 3. Paní Vitásková je statečná žena a je třeba jí podpořit v boji proti zlodějnám

  OdpovědětVymazat
 4. Skutečná tvář demokracie v praxi.

  OdpovědětVymazat
 5. Tam kde selhava pravo a zakon musi nastoupit spravedlnost! Nepodplatitelna,nekompromisni a nezastavitelna.

  OdpovědětVymazat
 6. Konec solárních baronů a politiků přichází,zastavit
  ho nelze.

  OdpovědětVymazat
 7. Všimněte si, že je z Ostravy, kde se rodí poctivci. Pravda, najdou se i takoví jako Bakala a Krejčíř.

  Sobotka pochází od Slavkova. Že by i on byl solární baron?

  Tahanice s Vitáskovou svědčí o tom, že v Česku je možné všechno. Nikdo si nemůže být jist ani justicí. V kolika dalších případech je umožněno podvodníkům stát, tj. nás všechny, zcela zřejmě okrádat. Vitásková měla projevit statečnost v době sametového převratu a nedovolit gaunerům začít krást, co lid nahospodařil.

  OdpovědětVymazat
 8. Halo, halo, zde je zakladna generala Pancha Vila v Sierre de Ocidental Mexico. honolulu speaking !

  Zatoulany plukovniku SLACHTO ! Jste zadan, aby jste se okamzite dostavil k reseni tohoto pripadu, nebot smrdi korupci az do Ameriky.

  Plukovniku ! Prece by jste neresil degradujici prkotiny, jako je Necasova vlada, kdyz zde mate moznost dosahnou vavrinu slavy vyssi nez je vrchol Popocatepetlu.. !

  Jelikoz Vam fandim a mam rad pani Vitaskovu, tak jsem pro Vas nasel pomucku k vasi praci.

  Jmenuje se THE HISTORY OF TORTURE (from primitive snake pits, medieval thumbscrews, and iron maidens to modern brainwashig.) Napsal to mexicky bandita (pardon - nas kamarad ve zbrani.) Daniel P. Mannnix.

  Tato prirucka usnadni z kazdeho mafiana udelat soprano v prazske opere.
  nick honolulu - praporecnik (zatim bez praporu.)

  OdpovědětVymazat
 9. Že tu vládne mafie, na to jsem si zvykl, že se tu bude mafie zbavovat nepohodlných osob zavíráním do vězení, na to si nezvyknu nikdy. Když slyším tyhle story, tak bych šel demolovat.

  OdpovědětVymazat
 10. Halo, halo, zde je zakladna generala Pancha Vila v Sierre de Ocidental Mexico. honolulu speaking !

  Zatoulany plukovniku SLACHTO ! Jste zadan, aby jste se okamzite dostavil k reseni tohoto pripadu, nebot smrdi korupci az do Ameriky.

  Plukovniku ! Prece by jste neresil degradujici prkotiny, jako je Necasova vlada, kdyz zde mate moznost dosahnou vavrinu slavy vyssi nez je vrchol Popocatepetlu.. !

  Jelikoz Vam fandim a mam rad pani Vitaskovu, tak jsem pro Vas nasel pomucku k vasi praci.

  Jmenuje se THE HISTORY OF TORTURE (from primitive snake pits, medieval thumbscrews, and iron maidens to modern brainwashig.) Napsal to mexicky bandita (pardon - nas kamarad ve zbrani.) Daniel P. Mannnix.

  Tato prirucka usnadni z kazdeho mafiana udelat soprano v prazske opere.
  nick honolulu - praporecnik (zatim bez praporu.)

  OdpovědětVymazat
 11. Pánové, co takhle přejít na jiný engine a diskuze udělat čtyřřádkové s možností rozkliknutí pro více?

  OdpovědětVymazat
 12. (0:27) mylite se pane ! Pan premier neni solarni baron ze Slavkova u Karlovych varu, ale po rozpadu EU ma zajisteno vedouci postaveni v Holicstvi a Kadernictvi ve Slavkove u Brna.
  Az se mi podari zjistit, kde to je, tak mu prinesu Whisky z Tennessee, ktera se jmenuje -Krocan po slave- !
  honolulu - praporecnik regimentu osvicenych.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem zubatou pleš tom Slavkově u Brna potkal, když jsem tam byl jednou po cestě na obědu a chtělo se mě zvracet. Je to narážka samozřejmě na něho a těch panelů u cestu kolenm toho Slavkova taky je.

   Vymazat
  2. to: ) Honolulu !
   ...znásilnils krůtu ?

   Či jak tomu mám rozumět v 1:33 PM ?

   Vymazat
 13. Pani Vitaskova utecte jim ! Na svete je mnoho mist, kde se budete citit lepe naz doma.. Napr. Toronto je polo evropske a polo americke mesto. Po zabydleni nezavadite ani vzpominkou o Ostravu.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pani Vitaskova nepotrebuje nikam utikat! Tady je jeji zeme,narodila se tady,vyrostla,prezila prvni lasku. Tady odpocivaji jeji predkove a tady prvne v zivote uvidela oblohu.
   Tahle zeme patri lidem,narodu a stoji za to bojovat o ni a vycistit ji od zmrdu kteri ji dostali tam kde je ted!
   Nemilosrdne a bez slitovani.-Jina cesta neni.

   Vymazat
 14. My zde mame elektrickou bouri (Florida) a comp. skace a blika. Omlouvam se za prispevek poslan 2x, nevim co se deje.
  Pani Vitaskova t.j. take idealni zeme pro vas.
  Nagooglujte - Florida IMAGES.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu ! ! !
   NIBIRU se mi vymklo kontrole
   mě zas nešly psát čísla...

   @ani malpa !
   Tedy...0.45ACP ; )

   ......esta33@gmail

   Vymazat
 15. Garantovat dlouhodobě výkupní cenu a při tom nezapracovat nejistý budoucí vývoj výrobní ceny solárních článků atd., ... a v tak rozsáhlých projektech ....???
  To nedokáže ani drobný venkovský účetní. To dokáží jenom hovada zasluhující okamžitý trest smrti bez soudu.
  Co vůbec pořád dělá vláda???
  Co vůbec pořád dělají policie a státní zástupci???
  Měli by to oni doplatit, ne občané.
  A pak teprve popravovat.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
 16. ...to je ale každý moudrý,
  Šlachta se mafie nebojí, tak ho braňte a nemusíte se bát že na tuhle svoloč budete sami*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. na tuhle bandu grazlu pan plukovnik nestaci!!!Ale neco mi rika,ze nekolik tech zmrdu skonci podobne jako ti v Kunovicich.Tam patrne taky selhal zakon a nastoupila spravedlnost )))

   Vymazat
 17. Pakliže se někdo paktuje s tak nedůvěryhodnou a zprofanovanou osobou jakou je Renáta Vesecká a dokonce v její prospěch ignoruje zákon, pak ani ta druhá osoba (Vitásková) nezasluhuje nejmenší důvěru!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No pokud jí nějaká hovada usilují o život, je to vlastně důkaz, že paní válčí na správné straně. A že si nezasluhuje tvou důvěru, tak z toho určitě nebude spát :o)

   Vymazat
 18. Ani nahodou bych nechtel byt v kuzi soudce kterej ji posle do vezeni...

  OdpovědětVymazat
 19. Vazeny pane plukovniku SLACHTO !
  Na zaklade dlouholeteho clenstvi v NEW AGE, snadno rozeznam UFOuny z konstelace Orion z hvezdy Sirius.
  To je on, 9:42 ! !
  On misto shromazdovani bezneho streliva, jako jsou prdlave FAZOLKY z Mexica, tak shromazduje strelivo na tlustokozni zivocichy, 0.45 ACP (Automatic Colt Pistol). To je presne
  1.14 cm. To znamena , ze videl nekde v ceskem lese nosorozce, slona a nebo hloupeho politika.

  (Pssst ! UFOune podivej se na nejkrasnejsi zbran Ameriky. Je to Smith Wesson 686 - 0.357 magnum - rikaji odbornici.
  Jakoukoliv razi v imperialni systemu, musis nasobit INCEM, coz je 2.54 mm a vyjde ti raze evropska.
  Zde je priklad ! 0.357 magnum = 0.91 cm)

  Pane 17:11 !
  Na Vasi pouti zivotem , zastavte a pricichnete k "ruzim", ci jinym pozitkum napriklad k Wisky ze statu Tennessee a Kentucky.
  STARY KROCAN (Old Turkey) je svetoznamy, lahodny a oblibeny napoj, delici se na nekolik druhu.
  Preimier Sobotka ho bude potrebovat jako medicinu, na utiseni bolesti po padu EU.

  V tu dobu pani Vitaskova uz bude oslavovat svoje viteztvi ve Vidni v kavarne Landmann a bude pit Cappuccino.
  (Me se casto zjevuje budoucnost, coz je normalni po tropickych horeckach na Zambezi - rikal pan doktor.)

  Panove vite, ze PICUS ve starem Recku = Nostradamus ve Francii, to jsou obe slavna jmena !
  Pan ucitel - nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 20. Wrong spelling ! Pise se WHISKY. Pardon panove.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 21. Pani Vitaskova !
  Vy nemuzete nekomu darovat svoje leta zivota ve vezeni, pro jeho politicke ambice.
  Po veku 60-let zivot kazdeho cloveka dosahne stability a vyrovnanosti bez zatezi emoci.
  To je vek, ktery rozumi NEJLEPE vsemu peknemu, co tato planeta nabizi. To je krasny idealni vek na prochazky po ulicich Waikiki na Oahu, na navstevy knihkupectvi v New Yorku a kavaren v Torontu.
  Napiste dopis panu presidentu Zemanovi, at zrusi vas
  trest . Na tom pripade je neco smrduteho. Nevim vsak co.
  Soudnictvi nefunguje ! Podivejte se na pripad pani Kohoutove na adrese Ruska 91, Praha 10 !
  honolulu

  OdpovědětVymazat