Reklama

.

.

úterý 7. června 2016

Obama zabouchl dveře Putinovi před nosem

The Saker
7.6. 2016   Zvědavec
Říká, že pokud Putin nechce zlikvidovat ruské síly odvetného úderu, bude muset být prvním, kdo zmáčkne jaderný knoflík
Činy mluví hlasitěji, než pouhá slova, a americký prezident Barack Obama nyní jednal, a ne mluvil. Odmítl diskutovat s ruským prezidentem Vladimirem Putinem o největší obavě Ruska týkající se současných změn v americké jaderné strategii – obzvláště o ohromující změně, která děsí Putina.

V neděli, 5. června, Reuters uveřejnila titulek „Russia says U.S. refuses talks on missile defence system“ a uvedla, že „Spojené státy odmítly ruské nabídky na probrání protiraketového programu Washingtonu, jak uvedl náměstek ruského ministra obrany Anatolij Antonov v neděli, a označil tuto iniciativu za „velmi nebezpečnou““.

Rusko se obává, že pokud systém „protiraketové obrany“, který nyní Spojené státy instalují na ruských hranicích a v jejich blízkosti, funguje, pak budou Spojené státy schopny zahájit překvapivý jaderný útok na Rusko, a tento systém, který byl vyvíjen desítky let a nazývá se „Aegis Ashore Missile Defense System“, zničí rakety, které Rusko odpálí v rámci odvety, a Rusům pak nezbudou žádné prostředky odvety, vyjma jaderného zamoření celé severní polokoule a globální jaderné zimy, což by byl důsledek amerického útoku na Rusko, o kterém někteří stratégové na Západě říkají, že je pro USA zvládnutelným problémem a že likvidace Ruska by to za tyto náklady stála.

Tato teorie o vyhratelné jaderné válce (kterou, jak se zdá, USA nahrazují předešlou teorii zvanou M. A. D. (vzájemné zničení)), byla poprvé vážněji předložena v r. 2006 v prestižním americkém časopisu Foreign Affairs, pod titulkem „Nástup jaderné nadvlády“ (“The Rise of Nuclear Primacy”), a obhajovala drzejší americkou strategickou politiku vůči Rusku, založenou na údajné americké technologické nadřazenosti u zbraňových systémů a možném omezeném časovém okně, které lze využít, než se Rusko vzpamatuje a příležitost zmizí.

Paul Craig Roberts byl první na Západě, kdo psal o ruských obavách, že Barack Obama by mohl být stoupencem této teorie. Jeden z Robetsových prvních článků vyšel 17. června 2014, s titulkem „Washingtonu buší do válečných bubnů“ (“Washington Is Beating The War Drums”), kde poznamenal, že „americká válečná doktrína byla změněna. Americké jaderné zbraně již nejsou určeny jen k odvetným účelům, ale jejich role byla povýšena na prostředky preventivního jaderného úderu“.

Ruský prezident Vladimir Putin se mnohokrát pokusil nadnést tuto záležitost prezidentu Obamovi, naposledy prostřednictvím veřejného vyjádření svých obav z 27. května. Veřejné prohlášení Antonova z 5. června je evidentně pokračováním Putinovy snahy, kdy Antonov oznámil, že Obama nyní výslovně odmítá diskutovat o Putinových obavách ohledně této záležitosti.

Fakt, že tato snaha ruské vlády probíhá prostřednictvím veřejných médií, místo soukromých rozhovorů (stejně jak tomu bylo během kubánské raketové krize v r. 1962, kdy tomu bylo naopak a americký prezident se obával instalace sovětských raket 90 mil od amerických hranic), naznačuje, že pan Obama, na rozdíl od prezidenta J. F. Kennedyho v r. 1962, odmítá komunikovat s Ruskem a USA jsou nyní potenciálně v pozici agresora.

Rusko činí přípravy, pro případ, že bude muset (kvůli raketovému systému Aegis) zaútočit první. Nicméně někteří lidé znalí problematiky říkají, že Rusko nikdy nezaútočí první. Možná, že americký prezident Obama postupuje na základě podobného předpokladu, a to je důvod, proč odmítá diskutovat o této záležitosti se svým ruským protějškem. Avšak pokud si pan Obama přeje vyhnout se jaderné konfrontaci, pak odmítání již samotné diskuse vysílá signál o opaku – tedy že připravuje jaderný útok na Rusko – prostě proto, že tuto záležitost odmítá probírat. V takovém případě je jeho odmítání samo o sobě odpovědí na Putinovu otázku, přibouchnutím dveří Putinovi před nosem. Je to behaviorální odpověď, místo pouhé verbální.

Geostratég John Helmer 30. května probíral otázku toho, kdy pro Putina pravděpodobně nastane „okamžik spouště“, kdy bude muset rozhodnout, jestli již neexistuje rozumná alternativa a je nutné zahájit – a pak to bude muset učinit on – třetí světovou válku.

31 komentářů :

 1. Obama o ničem nerozhoduje,to není prezident s velkým P.Jak to,že ten kufřík na ovládání jaderných zbraní,měl Kerry ve svých rukou,když jednal v Moskvě.Můj názor,USA už nemůžou couvnout,jsou v problémech až po uši.Jen mám obavu,aby nevyhrál volby Trump,tak něco USA vyhrotí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud vyhraje Trump, je možné, že situaci vyhrotí. Pokud vyhraje Clintonová, je to jisté.

   Vymazat
 2. Dokonalá plán jak zlikvidovat nejenom Rusko, ale i celou EU, USA zůstávají za vodou, stejně jak při I. či II.SV ...

  EU leze USA do chomoutu zcela dobrovolně ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...ne do chomoutu, do oprátky!

   Vymazat
 3. V USA se začínají objevovat hlasy, že atomovou válku lze vyhrát. Jediná šance je zvolení Trumpa. Clinton je ještě horší magor, než Obama. Trump skýtá alespoň naději, že dojde ke změně politiky. Někteří "vědci" v USA tvrdí, že jim systém protiraketové obrany umožní udržet jadernou válku na evropském kontinentě. S globálními následky, jakými je radioaktivní zamoření, nebo atomová zima, si lze technicky poradit. Zajímalo by mne, z kterého ostře hlídaného ústavu duševně nemocných tito mudrcové utekli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Odveta by do USA nelítala přes Evropu, ale Beringovů úžinu, asi nikdy neviděli Globus.

   Vymazat
  2. Né že by neviděli globus ale jsou přesvědčeni že země je placatá. Vždyt většina amiků věří že zemi stvořil bůh.

   Vymazat
  3. Blbost Američanů dokazujete tím, že většina jich věří, že Zemi stvořil Bůh? Prosím Vás, a je někde někým nějak dokázáno, že Bůh Zemi nestvořil? Podle mého názoru, myslet si, že Země vznikla jen tak sama o sobě je stejné, jako myslet si, že auto, v kterém jezdíte každý den do práce, vzniklo jaksi nějak samo od sebe. Jako dospělý člověk byste už mohl vědět, že nic samo o sobě nevznikne, vždycky to musí někdo vymyslet a vyrobit. Jedině idioti imigranti si myslí, že peníze, které berou od bělochů, jsou peníze od Alláha a vznikly jen tak.

   Vymazat
 4. Raketová základna na Kubě to jistí, a taky by si měli s vypomoci s Čínou. Sice nepochybuji o tom že pro ruské střely nebude problém USA zasáhnout, ale psychologický nátlak že tam rakety můžou být coby dup, by se hodil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenomže ruské kukačky si na své území po zkušenostech s Krymem nikdo nepustí. Ani Kuba a Čína už vůbec ne. Rusáci moc kamarádů ve světě prostě nemají. Čímpak to asi bude?

   Vymazat
  2. 17:47 Rusko je absolutně nezajímavý partner - nemá žádné spojence a podle mne si za to můžou sami.
   Svět se vyděsil po událostech na Krymu a na Ukrajině a dává to Rusku patřičně sežrat. Putin to už dávno všechno prohrál, namísto vzestuopu, tak akorát uvrhl svoje obyvatelstvo opět do nekončící bídy.

   Vymazat
  3. ... A pak ses pochcanej probudil...

   Vymazat
  4. No Kuba se staví skeptický i vůči USA, jako když Raul Castro nedovolil Obamovi aby mu zvedl vítězné ruku nad hlavu, když ne Kuba proč ne třeba Venezuela? USA už vůbec nemá přátelé a spojence, jen vazali, Henry Kissiniger řekl USA nemá přátelé jen zájmy.

   Vymazat
  5. Mládenci len si nafandite ,Ruské jadrové ponorky brázdia vody Atlantiku z jednej strany a brehy Tichého oceánu z druhej strany .Pohybujú sa v blízkosti Amerických brehov a sú nevypatreľne o výzbroji ani nehovorím.

   Vymazat
 5. Je naprosto směšné sledovat tu přehlídku ratlíků, kteří hodnotí údajnou zaostalost Ruska. Skutečností však je, že ušáci by v případě jakéhokoli konfliktu dostali opět pořádně na zadek. Vietnamská armáda jim jasně ukázala jak to vypadá a agresor ušák zdrhal seč mu síly stačili. Stejné by to bylo i s Ruskem. Prostředky radiotechnického boje, které Rusko vlastní a reálně využívá jsou o několik generací před tím co mají ušáci. Koneckonců nedavno se s hanbou a strachem vrátila pýcha ušáků u Černého moře. Utekli jako uličníci, když jim jen na zkoušku Rusové vypli všechny lodní systémy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aby nedopadli jako ve Vietnamu, potřebují aby za ně bojovali jiní, nejlépe jejich EU konkurence.

   Vymazat
 6. Zase už je zabouchl? O něco níž je taky zabouchl - stejnej článek. Potentáti asi pořád jenom bouchají dveřma. Možná netuší, že se o tom bude v ČR psát na internet, a lidi k tomu budou diskutovat jako diví. Možná že by tolik nebouchali dveřma, kdyby to věděli.

  OdpovědětVymazat
 7. jiřičku,kdo tě tak dobře informuje.Chlape,ty asi hodně chlastáš a nebo jseš lajdák na hlavu,protože máš vyplí všechny lodní systémy.

  OdpovědětVymazat
 8. Anoným 7.6. 18.39 si jednička.Tak flagratne pár slovami tých rusofobov si dal dole.Dlho som sa od srdca tak nezasmial.Máš moje velké plussss.

  OdpovědětVymazat
 9. Počuli ste o tom,že Barack má isť na zákrok?Údajne mu majú vyoperovať nejakého turka na Er...... a iné potvory von z prdele.

  OdpovědětVymazat
 10. RUSKO MÁ PRÁVO PRVNÍHO A ZNIČUJÍCÍHO ÚDERU NA ÚZEMÍ USA PO TOM VŠEM CO TI AMERIČTÍ PARCHANTI UŽ VE SVĚTĚ NAPÁCHALI NEMAJÍ PRÁVO SDÍLET ŽIVOT NA ZEMI S OSTATNÍMI NÁRODY !!!!!

  OdpovědětVymazat
 11. Pokud Trump president, což se nestane, tak by pak dal toho ZMETKA Barryho ako Obamu za mříže, uvedl by na světlo že jeho rodný list byl podvod a to že ukradl pár rodných čísel (security numbers..) by byl začátek čistky těch co Barryho dostali do B.D. - pak by šel po Bushově mafii a jeho narkotické bandy ....
  To by znamenalo tav ZEMĚTŘESENÍ v USA KRUZÍCH ....

  ????,
  Bohužel se to nestane protože HITLLARY bude do B.D. docpaná i násilím aby mohla krýt záda nacistům jejich řad je výsostnou členkou ....

  Válka by byla na 100% to znamená oddálit válku znamená těď jenom poslat dolar tam kam patří - do haj-zlu

  OdpovědětVymazat
 12. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 13. Nejhorší ze všeho je, že vše je úplně jinak, než si myslí většina hloupých novinářů a naivních politiků. Americká protiraketová obrana ( PRO ) má ve skutečnosti velmi omezené ( až téměř nulové ) možnosti ničit ruské mezikontinentální rakety odpálené na USA. To ví Putin, to ví Obama, to ví i generálové NATO, včetně našeho hlupáka Pavla.Americký systém PRO, instalovaný v Evropě, vůbec neohrozí rakety startující na Sibiři a letící přes severní pól na USA. Ani systém na lodích je neohrozí. Do Severního ledového oceánu je nepustí ruské loďstvo a ponorky a především led. Problém je v tom, že Putin ví, že se jedná o druhou Karibskou krizi, protože místo raket PRO budou v silech v Polsku a Rumunsku rakety středního doletu namířené na Moskvu a evropská ruská centra. A Rusům se reakční čas na zachycení nenadálého útoku zkracuje z třiceti minut na 10 minut. Proto ta hysterie ze strany Západu o "nutnosti" zadržet Rusko. Je to stejné jako za Hitlera. Rusové nejsou hloupí jako naši pitomci nahoře. Pokud k tomu dojde , za tři minuty po odpálení jaderných raket na Moskvu z Polska a Rumunska budou odpáleny rakety na nás a USA. A budeme to mít za sebou. Protože ty rakety na nás nikdo nezastaví.protože v Polsku a Rumunsku žádné antirakety nebudou. NATO jen zkouší nachytat Rusy v nedbalkách jako Hitler ( který byl stejně ve službách amerických válečných štváčů chtějících si s ním rozdělit bohatství Sibiře - proto druhou frontu otevřeli až tehdy, když viděli, že se jim Stalin zastaví až v Lisabonu ) a doufají, že se jim podaří plán Barbarossa II, který podepsaný Merkelovou ukázal Putin Merkelové na summitu v Austrálii loni a kvůli kterému předčasně odjel ze summitu. Nadutí Američané doufají, že tentokrát jim to vyjde, i když sami počítají se dvěma sty miliony mrtvých Američanů. Mají pro ně po celém území USA přichystány miliony plastových rakví a zbavení se 200 milionů přebytečných Američanů je v plánu NWO. Ti nahoře počítají s tím, že v krytech to nějak přečkají a potom je bude čekat vybydlená planeta, kterou si budou po novém parcelovat. Je jen na nás, jestli to necháme dopustit, i když zatím, pokud máme v NATO takové pitomce, jako je Pavel a ve vládách Evropy sedí současní kreténi, malou šanci něco ovlivnit. Máme zde ale Karibskou krizi II jako vyšitou. Americké pohádky o naší ochraně jsou jen zastírací manévr. Bohužel, když na různých serverech čtu názory čtenářů, tak je mi smutno z toho, mezi jakými hlupáky žijeme, kteří jen dokola melou žvásty o nutnosti " zničit Rusa ". Bohužel těchto debilů je mezi námi stále strašně moc.

  OdpovědětVymazat
 14. souhlasim . Zidaci by nejradsi zabily 3 mouchy jednou ranou .USSA padne ,Anglie ,Nemecko ,Polsko,Rumunsko. Rusko je na stesti velka zeme ale lidi ma nejmene.Bohuzel dokud budou zit zidaci ,vladnout ussa ,uk,francii a vubec celemu zapadu a nemci vladnout vatikanu spolecne s nimi tak jsou bili a ubec vsechny nemixovane rasy v nebezpeci. Porad to same dokola genocida ,genocida ,genocida. A cina? tech je jako much a maji takovou infrastrukturu ze by ussa musela na ne vyslat nejemne 800 raket.
  Po valce by lide utikali ..kam ? do afriky?jizni ameriky? majetek a zeme by byla nepouzitelna a my by jsme se stali cizaky - imigranty v africe a to by byl nas konec.. treti zeme bez infrastruktury by pohrbily dalsi miliony lidi kvuli humanitarni krizi a obcanske valce. A ti co by prezili byly roztristeni v cizich statech a uz by se jen cekalo na vudce NWO... vzhuru do zahuby....

  OdpovědětVymazat
 15. Stále se straší jadernou válkou,jen aby lidi vystresovali a aby byli stále v napětí,Ale žádná jaderná válka nebude.O jejich hlavice se již kdosi postaral,vyřadil je.Ani jedna strana s tím nic neudělá.Jinak-- Pepan--dobře napsaný...LM

  OdpovědětVymazat
 16. Pepane neni co dodat, rekls to naprosto vystizne a jasne. Jeste by to chtelo propasovat do mainstreamu a tem kokotum nejen v Praze ale cele EU pod jejich zkurveny zahnuty NOSY!

  OdpovědětVymazat
 17. Tak jsem si přečetl celou diskusi 1)u téhož článku uvedeného o pár pater níže a diskusi 2) u tohoto článku. Z diskusních příspěvků vidím, že NIKDO si nedal tu práci, aby si přečetl odkazy v článku od The Sakera. Je to zajímavé čtení pod těmi odkazy. Já vím, je jich hodně, ale každopádně vám doporučuji přečíst článek pod odkazem u posledního odstavce. Opravdu doporučuji - cituji:

  Geostratég John Helmer 30. května probíral otázku toho, kdy pro Putina pravděpodobně nastane „okamžik spouště“, kdy bude muset rozhodnout, jestli již neexistuje rozumná alternativa a je nutné zahájit – a pak to bude muset učinit on – třetí světovou válku - konec citátu. URL pod tím odkazem je: http://johnhelmer.net/?p=15751. Kdo ho chce přečíst v českém překladu Googlem najde ho na http://desitka.org/?page_id=6919

  Já jsem publikoval ten článek na webu desítka.org, ale věnoval jsem tomu trochu více času a každý článek pod jednotlivými odkazy jsem přeložil za pomoci strýčka Google a uložil jako stránku. Takže kdo má zájem, může si ten článek opět přečíst na http://desitka.org/?p=6896 a u každého odkazu najde URL pro český překlad.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc Nobody za upozornění.
   Jde o nejdůležitější informace této doby nejméně na severní polokouli.
   Kdo bude zabit, měl by vědět kdo a proč to učinil. Jenže po činu už se to nedoví. Teď ještě může.
   (Konec druhé světové jsem viděl, nyní takto vidím začátek třetí.)
   ---
   Kdo by to byl kdy řekl, že Homo sapiens je tak hloupý živočich. Zřejmě nejvíc ze všech na světě. Zvolí si zástupce pro správu věcí veřejných tak, že tito ho zničí. Děda.

   Vymazat
 18. Ty brďo - tolik smysluplnejch názorů zase - jsem poučen. Ještě že máme ty občany, kteří pociťují denně nutkání číst stále to samé a psát stále to samé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uč se, to v MfD nenajdeš. Budeš chytřejší a možná schopen přidat něco do diskuze. Prozatím je to slabota.

   Vymazat