Reklama

úterý 7. června 2016

Obama zabouchl dveře Putinovi před nosem. Říká, že pokud Putin nechce zlikvidovat ruské síly odvetného úderu, bude muset být prvním, kdo zmáčkne jaderný knoflík

The Saker
7.6.2016 Zvědavec

Činy mluví hlasitěji, než pouhá slova, a americký prezident Barack Obama nyní jednal, a ne mluvil. Odmítl diskutovat s ruským prezidentem Vladimirem Putinem o největší obavě Ruska týkající se současných změn v americké jaderné strategii – obzvláště o ohromující změně, která děsí Putina.


V neděli, 5. června, Reuters uveřejnila titulek „Russia says U.S. refuses talks on missile defence system“ a uvedla, že „Spojené státy odmítly ruské nabídky na probrání protiraketového programu Washingtonu, jak uvedl náměstek ruského ministra obrany Anatolij Antonov v neděli, a označil tuto iniciativu za „velmi nebezpečnou““.

Rusko se obává, že pokud systém „protiraketové obrany“, který nyní Spojené státy instalují na ruských hranicích a v jejich blízkosti, funguje, pak budou Spojené státy schopny zahájit překvapivý jaderný útok na Rusko, a tento systém, který byl vyvíjen desítky let a nazývá se „Aegis Ashore Missile Defense System“, zničí rakety, které Rusko odpálí v rámci odvety, a Rusům pak nezbudou žádné prostředky odvety, vyjma jaderného zamoření celé severní polokoule a globální jaderné zimy, což by byl důsledek amerického útoku na Rusko, o kterém někteří stratégové na Západě říkají, že je pro USA zvládnutelným problémem a že likvidace Ruska by to za tyto náklady stála.

Tato teorie o vyhratelné jaderné válce (kterou, jak se zdá, USA nahrazují předešlou teorii zvanou M. A. D. (vzájemné zničení)), byla poprvé vážněji předložena v r. 2006 v prestižním americkém časopisu Foreign Affairs, pod titulkem „Nástup jaderné nadvlády“ (“The Rise of Nuclear Primacy”), a obhajovala drzejší americkou strategickou politiku vůči Rusku, založenou na údajné americké technologické nadřazenosti u zbraňových systémů a možném omezeném časovém okně, které lze využít, než se Rusko vzpamatuje a příležitost zmizí.

Paul Craig Roberts byl první na Západě, kdo psal o ruských obavách, že Barack Obama by mohl být stoupencem této teorie. Jeden z Robetsových prvních článků vyšel 17. června 2014, s titulkem „Washingtonu buší do válečných bubnů“ (“Washington Is Beating The War Drums”), kde poznamenal, že „americká válečná doktrína byla změněna. Americké jaderné zbraně již nejsou určeny jen k odvetným účelům, ale jejich role byla povýšena na prostředky preventivního jaderného úderu“.

Ruský prezident Vladimir Putin se mnohokrát pokusil nadnést tuto záležitost prezidentu Obamovi, naposledy prostřednictvím veřejného vyjádření svých obav z 27. května. Veřejné prohlášení Antonova z 5. června je evidentně pokračováním Putinovy snahy, kdy Antonov oznámil, že Obama nyní výslovně odmítá diskutovat o Putinových obavách ohledně této záležitosti.

Fakt, že tato snaha ruské vlády probíhá prostřednictvím veřejných médií, místo soukromých rozhovorů (stejně jak tomu bylo během kubánské raketové krize v r. 1962, kdy tomu bylo naopak a americký prezident se obával instalace sovětských raket 90 mil od amerických hranic), naznačuje, že pan Obama, na rozdíl od prezidenta J. F. Kennedyho v r. 1962, odmítá komunikovat s Ruskem a USA jsou nyní potenciálně v pozici agresora.

Rusko činí přípravy, pro případ, že bude muset (kvůli raketovému systému Aegis) zaútočit první. Nicméně někteří lidé znalí problematiky říkají, že Rusko nikdy nezaútočí první. Možná, že americký prezident Obama postupuje na základě podobného předpokladu, a to je důvod, proč odmítá diskutovat o této záležitosti se svým ruským protějškem. Avšak pokud si pan Obama přeje vyhnout se jaderné konfrontaci, pak odmítání již samotné diskuse vysílá signál o opaku – tedy že připravuje jaderný útok na Rusko – prostě proto, že tuto záležitost odmítá probírat. V takovém případě je jeho odmítání samo o sobě odpovědí na Putinovu otázku, přibouchnutím dveří Putinovi před nosem. Je to behaviorální odpověď, místo pouhé verbální.

Geostratég John Helmer 30. května probíral otázku toho, kdy pro Putina pravděpodobně nastane „okamžik spouště“, kdy bude muset rozhodnout, jestli již neexistuje rozumná alternativa a je nutné zahájit – a pak to bude muset učinit on – třetí světovou válku.


Obama Slams Door in Putin’s Face: Says if Putin doesn’t want Russia’s retaliatory forces eliminated, he’ll need to be the one to press the nuclear button first vyšel 6. června 2016 na thesaker.is. Překlad v ceně 291 Kč Zvědavec.

36 komentářů :

 1. Putin má zastaralé rakety, viděl jsem to ve filmu za raného úsvitu a ve filmu superpilot a kdo s vás neviděl film rudé hemžení, Jozef Viskoč.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Inu - nemusí. Postačí mít zavčas pár globálních raket s atomem na oběžné dráze. A pak není potřeba ani aktivovat Kubu. A do USA je to jen skok a jakýmkoli sestřelením si spustí radioaktivní spad na vlastní území. Prostě ať zaútočí kdokoli, vždy to postihne všechny na zemekouli. ...

   Smazat
 2. oprava podpisu-Jozef Poskoč.

  OdpovědětSmazat
 3. Ať se ten negramotnej negr vrátí zpátky na palmu,špína méněcenná!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Naivita Gorbačová, který uvěřil Američanům, že se nebudou rozšiřovat směrem na východ a nebudou tam umísťovat jaderný arzenál a nechají Rusko v klidu byla nebetyčná blbost. Jak někdo mohl uvěřit Američanům, kteří vyvraždili původní obyvatelstvo Ameriky, kteří dodnes vyvražďují celé národy jenom s odůvodněním, že je to v zájmu USA. Spojené státy jsou založené na podvodu, podlosti, vychytralosti, zrádcovství, podlízavosti, sprostosti. Toto všechno může existovat jenom za předpokladu, že to expanduje. Jinými slovy, nesmí se to zastavit. Jakmile by se to zastavilo, okamžitě to padá k Zemi, jako letadlo, které ztratí tah motorů. Na to, aby se to nezastavilo, vynakládají a musí vynakládat Spojené státy astronomické sumy prostředků, které již nelze v samotných Spojených státech generovat a proto existuje ekonomická páka, kterou je dolar, která zajišťuje, že všechny ty svinstva, které Spojené státy po světě musí provádět, vlastně financujeme my všichni. No a v tom je největší zranitelnost Spojených států. Odříznout je od zdroje. To lze jediným způsobem. Nepoužívat dolar. Letadlo jménem Spojené státy ztrácí rychlost a jeho čumák se pomalu naklání dolů, protože kdyby to nedělal, tak by následoval okamžitý pád k matičce Zemi. Zákonitost fyziky nám také říká, že se sklopením čumáku se bude vlivem gravitace zvyšovat jeho přiblížení k zemi a tam bude vše ve hvězdách. Buď se roztříští, nebo se mu podaří nouzově přistát, ale na vzlétnutí už síly a prostředky mít nebude. Jestli si někdo myslí, že tím to skončí, je na velkém omylu. Opět vznikne něco jako Spojené státy, tak jak vzniklo fašistické Německo, před tím Velká Británie se svými zvěrstvy v Indii a Číně, Římská říše, Egyptská říše, Makedonská říše, Mongolská říše. A všechny měly jedno společné. Musely růst. Jakmile se růst zastavil, následoval pád do hlubin času. Lidstvo za celou dobu nebylo schopné vytvořit stabilní systém, který by zaručoval blahobyt pro všechny a spravedlivé rozdělení vytvořených statků. Až se to lidstvu podaří, může se vydat na cestu vesmírem, protože bude na takové úrovni, že nebude ve vesmíru nikde škodit!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 100% souhlas ....

   V 2014 po americkém Majdanu v Kyjevě, po té co tím američané zablokovali finanční reset .... jsem byli velmi blízko jaderné válce .... potvrzeno dvěma zdroji

   Od té doby nacisti manévrovali a manévrovali ..... dokonce i ti co se prohlašovali za humanisty dělali vše pro to aby se nacistické USA znovuzrodilo ..... tím se zařadili mezi nacisty ...

   Nyní je jenom jedna možnost po té co Hitllary Clinton získala lístek do B.D. (Trump nebude mít šanci....vše bude zmanipulované..)

   A tím krokem je udělat to co mělo být uděláno před Maidamem ... Jít do zlata a zlomit USA což je nyní hnací silou nacismu...

   USA nejsou s to splnit Basilej 111 ... co se týká finančního řádu ... ale toto by muselo být ko-ordinováno většinou zemí nebo-li Evropou, VB-Švýcarsko a Německo ve vedení, o tom pochybuji....

   Smazat
  2. To ale právě evropané začali osidlovat Ameriku vyvražďovat její obyvatele prodávat je do otroctví a poté je umístily do rezervací

   Smazat
  3. Tím, co teď řeknu, si nejsem zcela jist.
   Mám za to, že poměrně stabilní říši vytvořila Čína již v minulosti, a že neexpandovala. Přišla však průmyslová revoluce, barbarské státy Čínu technicky předběhly, a zničily. Obávám se, že stejnou chybu už Čína podruhé neudělá.

   Rusko, ač je stále označováno za permenentního agresora, vedlo ve svých dějinách většinou války obranné. Například Evropu nikdy neohrožovalo, udolávalo vždy agresivní státy - tak to vidím já.

   Říše musejí růst, stejně jako firmy. Chyba je v lidech. Lidé nedospěli na úroveň odpovídající jejich silovým možnostem.

   Původně asijská bojová umění obsahují morální kodex, který jim brání chovat se agresivně. Barbaři naopak vybavují svoji agresivitu bojovými a silovými dovednostmi.

   Lidstvo je pak samo pro sebe největším ohrožením, a jakýkoliv technický pokrok je snad jenom k horšímu.
   Barbary rozumím zejména nás, Západ.
   PB

   Smazat
 5. To si len čierny myslí, že dobehol Rusa, nikdy ich nedobehnú

  OdpovědětSmazat
 6. Na každou zbraň se vyvinula na světě protizbraň. Američani jsou zaměření na Evropskou část Ruska, tak jako to dělal Hitler. Jenže rozloha Ruska je obrovská a rakety lítají přes severní pól, přes Kamčatku, startují z atomových ponorek. Jenom výbuch jediné atomové bomby nad USA by vyřadil na celém území USA veškerou elektroniku a tuto atomovou superbombu odzkoušelo Rusko ještě za dob SSSR. Jsou tady i další varianty obrany. Čím víc bude Amerika šlapat na plyn atomových hrozeb, může Rusko zvolit alternativu vyzbrojení atomovými zbraněmi další státy sousedy Ruska s tím, že budou mít tyto zbraně pod kontrolou, tak jako USA, které v Evropě má rakety v SRN plně pod kontrolou USA. Historie se opakuje, kdy Američani jako první umístili atomové rakety v šedesátých letech v Turecku a namířili je na SSSR a až pak něco podobného provedlo tehdejší SSSR umístěním raket na Kubě. Američani se toho tak lekli, že Kenedy se tajně domluvil přes svého bratra a sovietského velvyslance, že USA stáhnou rakety z Turecka, jenom, aby Rusové neumisťovali rakety na Kubě. Je zajímavé, že mediálně vše vyznělo jako prohra SSSR a výhra Kenedyho. Je vidět, že co se týče propagandy, tam nad anglosaskými národy nikdo nemá, obelžou každého. Zatím! Ale hlavním motorem který pohání Ameriku do atomové války s Ruskem je zisk zbrojařského průmyslu v USA a jeho zisky. Celý ten ekonomický systém USA je založen na vraždění lidí s velkými velkohubými kecy o demokracii, lidských právech, humanitě s nožem v zádech. Kdo tomu uvěří, zapláče. Gorbačov uvěřil a Rusko má velký problém a bude ho muset řešit. Pokud budou existovat Spojené státy Americké budou na světě války a vraždění s nebezpečím té nejhroznější atomové války.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas ale USA jsou jenom nástrojem .... USA je korporace a její CEO - tzv president USA je de fakto GENERÁLNÍM MANAŽEREM nebo-li Chief Executive Officer ...
   Jako korporace je vlastněna většinovými podílníky .... a to přes FED ..... dnes zaregistrovaná korporace THE UNITED STATES co se vydávyá za USA ... je zbankrotovaná, insolventní .... jejich konec je nezvratný, poslední jejich šancí je globální válka ..... a pak dalši drancování. Alespoň si to představují, že to takto bude ....

   Smazat
  2. S O U H L A S Í M s Vlastimilem 7.7.9:47
   Václav

   Smazat
  3. 9:20 - četl jsem před pár lety, že za kubánské krize nechal Kenedy vzlétnout jaderné bombardéry, a čekal, kdy Chruščov vykecá tajnou doložku ke smlouvě, podle níž měly být demontovány USA základny v Turecku. Chruščov to však nevykecal, Kenedy vypadal jako vítěz, a válka se nekonala.

   Zamindrákovaný Obama může udělat osudovou chybu.
   Prezident, byť šéf firmy, kterou zcela neovládá, má určité pole svobody ovlivnit její osud, a tím i osud světa.
   PB

   Smazat
 7. Rusko nebude čekat na USA -- Rusko a Čína ví že spolu musí sundat USA a jejich základny v Evropě - prostě je vymazat...

  Rusko má superioritu a s Čínou je srovnají - nebudou čekat až Hitllary bude sedět v B.D.

  Buď bude rychlý finanční reforma a DOLAR bude totálně sundaný dolů a to rychle ... nebo bude válka ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vymaštěný Vlastík s igelitkou na hlavě zase čichal čikuli :-D

   Smazat
  2. A vygumovanej Chujmer a jeho pindy z kadibudky!!!!

   Smazat
  3. Rusko a Čína?Prosím vás,možná kdyby Čina převzala doktrinu Putina a Rusko jim přicmrndávalo,ale to nehrozí.Číně na rozdil od Ruska ekonomika "šlape" a pak,jsou realisté,jak Amíci.

   Smazat
  4. Ussáci jsou realisti????Kurňa a od kdy????

   Smazat
  5. 11:45 - ti Tvoji Amíci, neboli hnUSÁci, jsou realisté pouze co se týká hnUSÁren.

   Smazat
  6. jo rusko + čína proti USA + zapadní evropě + jižní koreji + japonsku je to vypadá pro rusko fakt nadějně

   Smazat
 8. Tenhle článek je bez hodnoty, nemá smysl na něj reagovat.) Varachamichara

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak proč to děláte?) Arachimacharav

   Smazat
 9. Nejhezčí je na tom obrázku ta lebka, Fascinující. Žádný článek nemá hodnotu, všechno je jen psaní. Ale je to rychlejší než psát romány, a taky - určitě to vyjde, není třeba podplácet vydavatele. Reagovat nemá vůbec smysl, ale je to náhrada za luštění křížovek. Kdo nemá co na práci a nudí se, luští křížovky, ale i při tom je třeba myslet - u psaní diskuzí se myslet nemusí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Reagovat nemá vůbec smysl", ale vám to prostě nedá, což?
   Asi proto, že "u psaní diskuzí se myslet nemusí" )))

   Smazat
  2. No, pravda vašnosto. Nedá mi to. Když už mám dnes volno z práce, a přišel jsem od zubaře, musím se nějak rozveselit. Stačí se podívat na všechny tyhle zbytečný aktivity, který naše důchodce a bílé občany na podporách tak berou. A pak taky že se nemusí myslet, stačí blábolit. Jsem přesvědčen, že všem těm diskuzním závislákům kdyby nabídli měsíční dvoutisícový pravidelný odškodnění do konce života, za to, že se zruší všechny tyhle mediální pitomosti, bez nichž se náš svět déle než čtyřicet let v pohodě obešel, za to se udělalo více smysluplných věcí, že by důchodci uspořádali manifestaci a protestní pochody a petice. Odmítnou odškodnění, a ještě přidají třetinu svých důchodů - jen když jim zachovají články, a hlavně možnost si k tomu poblafat.

   Smazat
  3. ??? Největší blafálek kritizuje, že existují články, pod kterými lidé diskutují a nedá mu to, a nedá...že by zákrok zubaře?... :o)))

   Smazat
  4. 11:33 "u psaní diskuzí se myslet nemusí", soudí - nejspíš podle sebe - pisatel. Takovému intelektuálnímu nádeníkovi se ani nedivím, ono totiž myslet "bolí".

   Smazat
  5. jsi blbec - co jinýho je možný napsat debilovi? Ty články se píšou kvůli diskuzím, diskuze vydělávají za reklamu, peníze se točí - je to jenom byznys. A někteří potrefenci píšou blbosti i pod články o utopencích, a podobně. I kdyby byl článek jak šlo hovno na vandr a zabloudilo, bude pod tím nejméně osmdesát diskuzních příspěvků. Typické je to u serveru Novinky - tam se slejzá nejblbější diskuzní smečka. Holt jsou dárcovské SMS ze kterých se má pak někdo dobře, tady jsou diskuze ,ze kterých se mají někteří zatraceně dobře. Kdo by jinak koukal na ty blbý reklamy kde jsou zmačkaný ruce a starý ksichty? A tady musí. A oni za to platěj. Tak jen piš strejdo, všichni už jsou celí žhaví na tvůj názor.

   Smazat
 10. Nebude to až tak horké. Když byla Čína schopna ze země odtřelit satelit umístěný v kosmu, tak je na 100% jisté, že Rus to dokýže také!
  Je to jenom velké bububu na Rusa. Z toho bych si hlavu nedělal.

  OdpovědětSmazat
 11. Bude záležet na tom komu prvnímu rupnú nervy a otevře Atomoví kufřík a stiskne červené tlačítko.A největší gol je pozdní varování, když jedna strana řekne druhé že odpálila rakety protože si myslela že oni odpálili své, raději nyní jako kikdy.Jozef Poskoč.

  OdpovědětSmazat
 12. Jde jenom o výpalné, které USA - mafie, požaduje od Světa, aby na Svět USA - mafie mohlo dohlížet. Ruska a Čína se tomu nechce poddat a jako v NY a jinde v USA musí nastoupit USA - mafie a začít jednat. V praxi to vypadá tak, že dotyčnému, který se nechce podvolit zlomí malíček a pak se čeká, jestli zaplatí. Nezaplatí následuje zlomená ruka až do likvidace jedince v sudu s kyselinou a jeho umístění v některé z přehrad. Všechno známý scénář. Sankce, vyhrožování, přisouvání atomových raket k hranicím Ruska. Jinými slovy v překladu to znamená: Budeš Putine platit výpalné a když ne skončíš jako Sadám, Kadáfi a jiní. Problem je v tom, že Rusko není Irák ani Libye. Tady USA mafián může dostat pěkně přes držku. USA žije jako všichni mafiosofové z výpalného a když výpalné není je zle pro mafii. Zatím platí výpalné jiní, jako například my. Ale mafiso, nemůže dopustit výjimky, vždyť by se mu to celé rozpadlo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nepřipustí výjimky a dostane přes držku, jako každej starej MAFIOSO, který už neudrží prd. USA má velké problémy doma, kde se jim ekonomika rozpadá. A teď ještě to, že Čína a Rusko a ještě několik dalších si obchoduji s ropnými deriváty a plynem ve svých národních měnách a ignorují zelený papírek s názvem Dolar. Je tady možnost donutit Evropu k obchodní smlouvě a začít ždímat státy Evropské unie. To by šlo, ale co Rusko a Čína, Ty dva státy leží mafisovi USA v žaludku. Rusko za Jelcina měli už jako kolonii a teď tohle. A začne se to rozšiřovat k Rusku a Číně se přidají další a mafioso nebude mít už ani na Kubánské doutníky.

   Smazat
  2. To jsou ale hovadiny - všechny ty diskuze o ničem. No, hlavně že se zabavíte. Asi nemáte zahradu a nic jinýho na práci, do práce nechodíte, tak holt tím čvaňháním vyřešte válku, migraci, bídu - všechno.

   Smazat
  3. Vadí ti to moc? Dobře ti tak.
   PB

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.