Reklama

.

.

neděle 5. června 2016

„Oni“ už zase sepisují seznamy nepřátel a chystají cenzuru

Jaroslav Bašta
5. 6. 2016   První zprávy
Fízlokracie, tento ošklivý termín mi vytanul na mysli, když jsem četl o uniklých nahrávkách z porady vedení TV Prima s redaktory.
Vypadá to, že metody používané jak uvnitř organizovaného zločinu, tak v boji proti němu, se nejprve rozšířily do politiky zásluhou jedné již zapomenuté politické strany a dnes se staly oblíbeným nástrojem sluníčkářských „nestátních neziskových“ organizací. Svědčí o tom samotné názvy těchto rašících výhonků nové totality – Kremlin watch, Hlídacípes.org., Neovlivní, Evropské hodnoty.

Nálepkování, udávání, práce pro cizí zpravodajské služby, ostouzení politiků s odlišnými názory (včetně prezidentů, kdysi Beneše, dnes Zemana) však patří k tradici české žurnalistiky už od Druhé republiky a Protektorátu. O padesátých a sedmdesátých letech nemluvě. Dokonce bych řekl, že současní hlídači čistoty naší politické scény používají velmi podobný slovník. Je trochu podivným historickým jevem, že žurnalisté vyznávající zdánlivě tak rozdílné ideologie – fašismus, nacismus, stalinismus měli stejné metody a výrazivo jako dnešní bojovníci proti islamofobii a ruské propagandě.

Možná je to dáno tím, že podobné věci vždy páchali lidé zvláštního ražení, kteří se cítili být nadřazeni těm ostatním a předurčeni k odhalování ďábelských úkladů. Je to nepříjemnou součástí evropských dějin už od vzniku inkvizice, a to jak na západě, tak východě Evropy. Zvláštní pro tento druh fanatiků je jejich připodobňování sebe sama ke psům. Řád dominikánů pověřený inkviziční činností se v překladu nazývá Psi Páně, jejich ruská analogie Opričníci za Ivana Hrozného měli ve znaku psí hlavu a koště. Proto mě nepřekvapuje název Hlídací pes, jen si myslím, že pro autentičnost by si jako ikonu měli zvolit ještě tu březovou metlu.

Zbořil: Budeme trestáni káznicí za poslech jiných názorů?

Snaha všech výše zmíněných bojovníků proti nevhodným a nesprávným myšlenkám byla vždy stejná – vyvolat ve společnosti strach a z něho vyplývající uniformitu názorů. A nikdy si nezatěžovali svědomí tím, že by své fízlovské metody považovali za nemravné a opovrženíhodné. Účel přece světí prostředky a oni stejně jako jejich dávní předchůdci bojují proti ďáblovi a jeho říši. V jejich pojetí má satan podobu ruského prezidenta a peklo se jmenuje Ruská federace. Na ně si zatím netroufají, proto se snaží najít jeho stoupence v Čechách. Potichu smolí nové Kladivo na čarodějnice, sepisují seznamy nepřátel a chystají cenzuru. Pokoušejí se tak zastrašovat každého, kdo by si myslel něco jiného než oni.

Svým bojem za přijímání migrantů, marginalizací bezpečnostních rizik z toho vyplývajících a bezvýhradnou podporou kvót jdou proti většinovénu názoru společnosti a musejí počítat s tím, že v budoucnu ponesou následky. Myslím si, že politické síly, které vyhrají příští volby budou mít ve svém programu zákaz financování nestátních neziskových organizací z českého státního rozpočtu a přijetí analogie amerického a ruského zákona o zahraničních agentech – tedy povinné zveřejnění zdrojů financování z ciziny.

Jedno staré české přísloví říká: „Čím kdo zachází, tím také schází.“ Takže by se tomu v budoucnu naši nemilí fízlokrati neměli divit.

20 komentářů :

 1. Takhle chystali kolaboranti seznamy nepřátel před rokem 1938.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trestné činy proti Říši byly vznikem Protektorátu
   amnestovány.Bohužel, seznamy svých potenciálních nepřátel si Říše našla v neporušené státní administrativě,kterou převzala .

   Vymazat
  2. Zde zas cenzůruje to vlastenci k nesnadný smrti odsouzený rudý a vobřezaný Dvořákovic hovado, který při střetu s Pravdou maže jak židácká coura při setkání s Ben Gurionem a bolševická s Uljanovem! :))) Stejně mu, vopičákoj komoušskýmu, už brzo vomeju ten jeho škaredej židáckej xicht kyselinou nad hajzlem a spláchnu, aby přestal strašit malý děti:)))

   Vymazat
  3. Zde zas cenzůruje to vlastenci k nesnadný smrti odsouzený rudý a vobřezaný Dvořákovic hovado, který při střetu s Pravdou maže jak židácká coura při setkání s Ben Gurionem a bolševická s Uljanovem! :))) Stejně mu, vopičákoj komoušskýmu, už brzo vomeju ten jeho škaredej židáckej xicht kyselinou nad hajzlem a spláchnu, aby přestal strašit malý děti:)))

   Vymazat
  4. Ještě tě nedodali do blázince, pořád se musíme dívat na ten tvůj ubohej ejakulát ty diskuzní čůráku? Ty duševní mrzáku -poleptej kyselinou svůj hnusný ksicht!

   Vymazat
 2. Padesátá léta nepamatuji, ale myslím, že takto nějak začínala. Kdo nepřijme za své blbství které nám naši politici a TV předvádí, bude potrestán.

  OdpovědětVymazat
 3. Vas osobni nazor na jakoukoliv vec, je chranen prvnim clankem americke Constituce.

  Jsem plne presvedcen o tom, ze pani Bobosikova je daleko inteligentnejsi a zajimavejsi, nez knize Schwarzenberg.
  Dale jsem si jisty tim, ze odvracena strana mesice je plna nepratelskych UFOunu a nekteri jsou infiltrovani v prazske kavarne.
  Vsichni fizlove mi mohou polibit pr..l !
  Nikomu se nemusim omlouvat za svuj nazor.
  Jo a invaze barbaru do Evropy je zamerne naplanovana na exterminaci Evropanu v budoucnosti.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Článek I: Moc zákonodárná

   Článek I, sestávající celkem z 10 oddílů

   Ustanovení dvou komor Kongresu

   Oddíl 1 článku I uvádí, že veškerá zákonodárná moc náleží Kongresu, který se skládá ze Senátu a Sněmovny reprezentantů.

   Oddíl 2 popisuje Sněmovnu reprezentantů a způsob jejího obsazování.

   Oddíl 3 popisuje Senát a způsob jeho obsazování.

   Oddíl 4 stanoví, že podrobnosti týkající se voleb do obou komor Kongresu mají být určeny zákony jednotlivých států, ovšem Kongres může tato ustanovení (s výjimkou určení míst volby senátorů) kdykoliv změnit. [1] [23]

   Oddíl 5 článku I se zabývá pravidly zasedání obou komor Kongresu. P

   Oddíl 6 se zabývá právy členů Kongresu.

   Oddíl 7 určuje způsob schvalování zákonů.

   Oddíl 8 článku I vyjmenovává pravomoci, které náleží výlučně Kongresu.

   Oddíl 9 uvádí seznam konkrétních omezení moci Kongresu.

   Oddíl 10 omezuje práva států vůči Kongresu.
   ....


   Ale stejne ustava je car papiru... Plati jen pro nekoho...

   Vymazat
 4. To je totální tragédie, když taková žumpa jako TV Prima je pokládána za něco super ve srovnání s ČT.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Gró Vašeho sdělení je, že výkon našich veřejnoprávních médií je katastrofální (ještě horší než ČT je ČRo), máte samozřejmě recht. Udělali z nich svůj klíčový nástroj propagandy a manpulace.

   Ale Primu bych určitě nenazval žumpou, je to velmi stanadardní bulvární televize. Jen naiva by po ní mohl chtít něco víc, než primitivní podbízivost, jejich jediným kritériem je sledovanost, a to i na pozadí právě té aktuální kauzy.

   Vymazat
 5. Zde zas cenzůruje to vlastenci k nesnadný smrti odsouzený rudý a vobřezaný Dvořákovic hovado, který při střetu s Pravdou maže jak židácká coura při setkání s Ben Gurionem a bolševická s Uljanovem! :))) Stejně mu zmrdoj vomeju ten jeho škaredej židáckej xicht vopičákoj komoušskýmnu kyselinou nad hajzlem a spláchnu, aby přestal strašit malý děti:)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. CTRL C, CTRL V enter, CTRL C, CTRL V enter, CTRL C, CTRL V enter, CTRL C, CTRL V enter, CTRL C, CTRL V enter, když Vás to uspokojuje trotle.
   Sims.

   Vymazat
 6. Zde zas cenzůruje to vlastenci k nesnadný smrti odsouzený rudý a vobřezaný Dvořákovic hovado, který při střetu s Pravdou maže jak židácká coura při setkání s Ben Gurionem a bolševická s Uljanovem! :))) Stejně mu, vopičákoj komoušskýmu, už brzo vomeju ten jeho škaredej židáckej xicht kyselinou nad hajzlem a spláchnu, aby přestal strašit malý děti:)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přidej magore, ztrácíš na tempu, přidej, přidej ...!

   Vymazat
  2. Domnívám se, že toto je trestné. Takže buď máte možnost se vymluvit na duševní chorobu nebo to znamená pobyt za mřížemi.

   Vymazat
  3. Určitě je to trestné a to ubohý prase to moc dobře ví. Ale taky ví, že mu žádný trest za ty prasečiny nehrozí, protože redakce nekoná - už dávno měla konat, hned jak se tady ty prasečiny objevily. Už hraničí se vším normálním. A teď se zamysleme - všechno zlé je vždycky pro něco dobré. Kdyby byla cenzura internetu a podobně, nikdo slušný by obavy mít nemusel, ale takovýhle nemocný prasata u počítače by pochytali a zavřeli do blázince. Jsou to nebezpeční lidi, plní patologické nenávisti, potencionální vrazi nevinných obětí - co může takový duševní mrzák udělat - najet autem do skupiny lidí? Střílet v obchoďáku? Pobodat malé děti? Otrávit vodní zdroje? Musí se přece něco proti těmto stvůrám udělat, protože v nebezpečí jsme všichni -my, naši rodiče, naše děti, naši vnuci, apod.

   Vymazat
 7. Budu rád až NR zakážou a redaktory zavřou

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já osobně se na to také těším. Nebudu nucen číst výpotky takových veleduchů, jako jste vy.

   Vymazat
 8. Seznamy jsou už dávno napsané a pomalu se pracuje na likvidaci občanů, kteří současné vládní špičce a jejich přicmrndávačům nejdou na ruku.

  http://pravyprostor.cz/dalsi-zakerna-rana-svobode-slova-v-cr-milos-zbranek-potrestan-za-svoje-satiricke-clanky-o-migrantech/

  OdpovědětVymazat
 9. Ideologická nenávist není vůbec ničím novým. Z ní se vždycky zákonitě zrodili strážci ideové čistoty. Prapůvod vidím už v institucionalizovaných, především státních náboženstvích s jejich církvemi.

  OdpovědětVymazat