Reklama

.

.

sobota 4. června 2016

Pan prezident se nám rozjel


Jiří Paroubek
4.6.2016  Vaše věc
 

Na setkání s občany v Jihočeském kraji M. Zeman opět perlil. Jeho názory na církevní restituce jsou jistě zcela správné, ale možná, že by je měl tu a tam při přátelských setkáních, které s ním má, sdělovat také svému sousedovi na Hradčanech, D. Dukovi, arcibiskupu pražskému.

Apetit katolické církve a jejích řádů je neuvěřitelný a, jak správně připomenul M. Zeman, už v roce 1991 se (M. Zeman neřekl jeho jméno, takže ho doplníme my) zvěčnělý kardinál Tomášek vyjádřil takto: „ Toto je poslední nárok, který církve vznášejí.“ To pronesl v okamžiku, kdy Federální shromáždění schválilo převedení desítek budov a pozemků z majetku státu zpět do majetku katolické církve a jejích řádů. Ta konečná se ale evidentně nekonala a D. Dukovi by měl někdo slova kardinála Tomáška připomenout… A možná by to měl být právě prezident Zeman.

Druhý výrok pana prezidenta už tak podařený nebyl. Pan prezident by podle svých slov nejraději zrušil šumavský národní park, s tím že mladí lidé prý odcházejí z Šumavy jinam.

Existence Národního parku Šumava by však přece mohla dát, pokud by tomu stát pomohl, velmi slušnou existenci stovkám lidí v nejrůznějších věkových skupinách a v nejrůznější kvalifikační struktuře.

Zrušení národního parku by pochopitelně znamenalo rozprodej pozemků, komercializaci nádherné přírody na Šumavě a její praktické zničení. Představme si to tak, že by se zde nově objevily desítky objektů postavených nejrůznějšími zbohatlíky, podobné těm, které na Šumavě vybudoval bývalý uhlobaron Bakala.

Je otázkou, co Šumavě právě Bakala přinesl. Respektive co jí přineslo to, že zde vybudoval sídlo o půdorysu třicet na čtyřicet metrů (a na výšku sedm metrů), kam bývalý uhlobaron s rodinou přijíždí jednou za pár týdnů, možná z Prahy možná od Ženevského jezera, kde má další sídlo.

Nevím jak kdo, ale já bych dal přednost tomu, aby se právě na české Šumavě podařilo vytvořit jedinečnou přírodní rezervaci, ojedinělou na evropském území, mezi Pyrenejemi a Uralem. Pohled M. Zemana na šumavský park je pohledem člověka 19. století. Je to smutné.

33 komentářů :

 1. Stačí se podívat, za kterého premiéra měla ČR největší dluhové schodky. V čem má JP u mne největší plus je to, že ve volebních kampaních za jeho vlády měla ČSSD zhruba 300 000 000Kč volební náklady a spolehlivě sosanům likvidoval kasu. Má NR za potřebí, aby se tady JP prezentoval a navážel se do Miloše Zemana?! S přátelským pozdravem "dej dvěstě, nebo dostaneš pěstí" přeji dobrou noc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdybys hodnotil obsah a ne osobu, bylo by to v pořádku. Jinak nevím, proč to vůbec komentuješ!

   Vymazat
  2. Největší paseku naďál Zeman zatnutím sekery 300 melounů Židovi Altnerovi! Tomu se říká "malá domů" aneb "potom se šáb(es)nem"!:) Přitom prej nevíc práce na tom případu už udělal kdosi před Altnerem a on už jen dotahoval maličkosti a za to mu slíbil Milošek podíl na ziscích! Kdo to kdy slyšel? Nakonec to byla megalumpárna, vždy´t stačilo koupit v antikvariátu jakýkoliv dějiny dělnického hnutí a nechat to Kočárníkoj přečíst a bylo by hned jasno komu patří Lidovej dům! Stálo by to maximálně pár pětek!

   Vymazat
  3. pro 17:27
   No jasně, vždyť přece pravda a spravedlnost vždycky vítézí ....a Kočárník dobrosrdečný dobrák, viď?:-)

   Vymazat
  4. Samozřejmě že k přečtení dané stati měla být přizvána i tehdy ještě jistě žijící paní učitelka, která nezbedu měla ve škole na dějepis a pan školník! Ten proto, aby na pokyn paní učitelky poté co nezbeda Ivánek (tentokát nikoliv jmenovec david) přečte danou stať mu vlepením pořádnýho záhlavce za jeho pitomou hlavu pomohl tuto informaci lépe vstřebat, když mu prostý výklad pedagožky ve škole k tomu nepostačil. A vyšlo by to i s pivem a spartičkami vod cesty pro páně školního správce a kytičku s bonboniérou pro paní učitelku maximálně na dalších 7 pětek! A ne jako dnes - 320 milionů! kdo to kdy viděl?

   Vymazat
  5. Anonymní4. června 2016 17:27

   Nemáš pravdu. Největší sekeru zatnul Klaus a jeho vlády když vykradly 400 milionů Kč z důchodového systému a pak se všichni diví, že není na důchody pro lidi, kteří si na něj celý život poctivě spořili z daní.

   Vymazat
  6. Tentokrát má p. Paroubek pravdu.

   Vymazat
 2. no voni by se mohli oba dva chitit pod krkem a mačkat a mačkat a mačkat

  OdpovědětVymazat
 3. Celistvost území České vlasti by měla zaručovat ústava.
  Svévolné rozdávání a podpora organizace s dokazatelnou fašistickou minulostí je
  potupa všech bojovníků za pravdu.

  Prokleté papežské cizí pokrytecké církve
  budují moderní feudalismus.
  Stejně jako indiány zničil alkohol,
  již od dob bitvy na Bílé Hoře, ničí České rody peníze a moc.
  Jako stádo necháváme se hnát do válečného výběhu oploceného lží.
  Naši odvěký nepřátelé mají dostatek peněz pro které se budeme mordovat mezi sebou.
  Vítej ve spirále dějin kde již nelze kritizovat
  okolní špatnosti,
  za vše si můžeme sami svoji nečinností*

  OdpovědětVymazat
 4. Ale jo, dá se s tím souhlasit. Na Šumavu si brousí zuby spousta politiků, kteří zde skoupili pozemky a chtějí stavět hotely, apartmány a další zbytečnosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jsou tací politici i bývalí,kteří za hubičku koupili a postavili.I v přírodních rezervacích.Tím teď nemyslím Bakalu.

   Vymazat
  2. Podívejte se okolo Modravy, Filipovy Huti, Kvildy a dalších obcí. Tam všude se již staví a mnoho pozemků je již rozprodáno.

   Vymazat
 5. Řeči a kritika, ale vždyť Jste u vžeho toho rozkrádání, církevních restitucí,OKD, zahraniční politiky byli. Byli Jste se před volbami proti restitucím a nyní jim sami nabízíte.Zvorálek byl proti radaru v Brdech a nyní zřejmě nebudou v Jíncích vadit desítky tisíc USAků a NATO.Raději bez trestu již zmizte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A to je pravda s tepmi vojáky agresory?Prosím,dejte info!Toto je závažná informace,o které občané nevědí.Díky

   Vymazat
 6. "Shapiro je náš skuteční rezident a ne major Zeman"Jozef Poskoč.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nene Schapiro je náš koloniální dozorce,bez jeho svolení Sobotka neudělá ani krok.

   Vymazat
 7. Pane Paroubek.
  Máte na tom všem,také kus viny,tak se snažte.
  Jen mě napadá,čím se víc oddalovali restituce,tím si více nárokovali majetku.Mohl by jste uvést něco o těch nárocích,když kardinál Tomášek,byl spokojen i z málem.Spíš se čekalo,až dojde k té nejvhodnější konstelaci poslanců,kteří to schválí.

  OdpovědětVymazat
 8. Druhé kolo círk.restitucí bylo plánováno v Římě židozednářskou sektou která ovládá Vatikán a skrze další židozednářskou sektu v ČR která nosí název česká biskup.konference,realizováno.

  OdpovědětVymazat
 9. Ve Vatikánu jsou všichni svatí tak nemůžou tam být zednáři co jsou nepřáteli katolické církve, či jak to je?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U všech svatých, rohatý tam je! Lež do šatu pravdy odívá a vypouští mezi ovce, aby zasel do stáda zmatek a pak je za stále vzácnější zlaťák stáhl branou pekelnou do otrocké dřiny...

   Vymazat
  2. Rovněž Wikipedie to zmiňuje - cituju: "PhDr Josef Žemlička, renomovaný uznávaný český historik, píše ve své knize "Čechy v době knížecí": obchod s otroky v Evropě provozovali po celý raný a z části vrcholný středověk většinou židé. V té době Praha patřila k hlavním evropským překladištím otroků. Od západních i východních Slovanů mířily otrocké transporty na trhy většinou v orientu. Židovští obchodníci také dopravovali kolem 12. stol. na uherské trhy jak cizí zajatce, tak i část zotročeného domácího lidu." - https://cs.wikipedia.org/wiki/Otrok%C3%A1%C5%99stv%C3%AD#Otroctv.C3.AD_na_.C4.8Desk.C3.A9m_.C3.BAzem.C3.AD

   Vymazat
  3. Víc informací, jak jsou ve Vatikánu svatí?
   http://www.ragauian.cz/vznik-islamu-a-tajne-dejiny-krestanstvi-aneb-jak-katolicka-cirkev-zabila-krista-znicila-krestanstvi-a-stvorila-islam/


   http://www.obohu.cz/ostatni/tajne-dejiny-jezuitu

   Vymazat
 10. Ale no tak, Jirko Paroubku. Národní park Šumava jaksi existuje už dávno. Jen ho ho několik správců, i za tvé vlády, dokázalo došafářovat tam, kde je. Z existující, nikoliv vytvořené přírodní rezervace (ačkoliv i to je sporné), se stala ze anačné části holina a pustina. Skončilo to vyschnutím pramene Vltavy. To co zbývá, lze udržet, a to co je zničeno, postupně obnovit, jen racionální, citlivou a odbornou činností člověka. Ovšem nikoliv těch "odborníků", kteří tu devastaci způsobili. Nikdo nevolá po bezbřehém stavebním šílenství. Snahou je najít opravdovou rovnováhu mezi zájmem zachovat přírodu, a zájmem místních obyvatel důstojně existovat. A o tom je řeč, nejen prezidenta. Názor ekoteroristů , že si můžeme dovolit počkat padesát let, jestli si příroda dokáže pomoci sama, a nic nedělat, je stupidní. Co člověk zkazil, musí napravit. Tečka. J.B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono to s těmi schearzenbergskými smrčinami ani jinak dopadnout nemohlo, vy ekologisto. Mimochodem, na těch holinách je dnes pěkně zahustěný náletový smíšený a odolný porost... Když každý měří přírodní čas podle ročního účetního období, tak to dobře dopadnout nemůže.

   Vymazat
  2. No právě, o těch smrčinách jsou (byly) ty pochybnosti. A taky o údajném tajném dosazování "náletového" porostu tzv. ekologickými aktivisty a "odborníky", z důvodu obhajoby svých pitomých teorií.
   Ne , není nutno se hádat. Jde o rozum, o dohodu. Souhlasím, že v ochraně přírodních lokalit nesmí hrát první roli kalkulačka účetního. Na druhou stranu stejně, možná i hůř, škodí fanatická zaťatost tzv. ochránců přírody, kteří chrání "původní a zachovalé" biotopy (kterými ve skutečnosti ani nejsou) až do úplného zničení.Má osobní zlušenost mi říká, že tzv, ochránci přírody jsou zhusta ti největší škůdci. J.B.

   Vymazat
  3. Nevyjadřujte se k něčemu, čemu nerozumíte. Škůdci tu byli odjakživa a mají v přírodě svůj smysl. Holiny vznikají pouze tam, kde zasahuje člověk a místo přirozeného odolného porostu z náletů vysazuje všude nesmyslně smrky jen proto, aby si někteří idioti v CHKO mohli nastavět dřevěné chaty.

   Vymazat
 11. pozuje jak Bakala, ještě doutník mu chybí. je to všechno jedna sebranka, někteří šikovnější jiní méně viď Paroubku...

  OdpovědětVymazat
 12. Jiří Paroubek by se měl živit rukama. Prezident Dukovi mnohokrát svým přímým způsobem církevní restituce vytmavil, jenže jakoby házel hrách na stěnu. To až se jihočeské ovečky hezky po jihočesku nakrknou a vzpomenou na jednookého hejtmana s palcátem, to teprve bude Duka koukat...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ..už aby to bylo,já už mám cep připravený....

   Vymazat
 13. Měl ještě napsat, aby se k tomu Miloš Zeman postavil přímo a chlapsky, jak to má ve zvyku a já bych se vyzvracel do klávesnice. Jestli sponzoruje NR, tak ho nechejte vyslintat, my to nějak přežijeme. Proč se neopře do Kalouska? Zašlápnul by ho jak hmyz!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale jdi ty brebto.
   Kalousek nikdy Paroubkovi v diskusi nestíhal.

   Vymazat
 14. "" „Lidi budou mít problém se nažrat…“

  „Při loučení se paní Margueritte Rohanová - Kottulinsky na pana kancléře Karla Schwarzenberga obrátila velmi naléhavým a osobním apelem: Abyste při vší té práci nezapomínal na restituce,“ vzpomíná Jiří Polanský a upozorňuje, že majetek Rohanů byl v roce 1945 zabaven na základě Benešových dekretů pro jejich kolaboraci s nacisty.

  Schwarzenbergova odpověď podle něho byla šokující: „Margueritto, buďte trpělivá. Přišla doba, ve kterou jsme vůbec nedoufali. Uteče pár let, lidi tady budou mít problém se nažrat, a pak jim bude jedno, co se komu vrátí,“ měl tehdy reagovat kníže.

  Po této události se už prý Polanský přestal k Rohan – Kottulinsky chovat s přehnaným respektem. „Přestal jsem se na ni dívat jako na člověka, který na Sychrově prožil nejkrásnější roky svého života, ale jako na člověka chladného a vypočítavého. Moje letitá vstřícnost a ochota skončila,“ uvádí. ""
  Více na:
  http://www.parlamentnilisty.cz/politika/vlada/Toto-se-nemelo-dostat-ven-Svedectvi-odkryva-sokujici-slova-Schwarzenberga-260756
  Děda

  OdpovědětVymazat