Reklama

středa 15. června 2016

P.C. Roberts: Jak se věci mají?


15. 6. 2016     PaulCraigRoberts
V předvečer 2. světové války vězely USA hluboko v hospodářské recesi a čelily válce na dvou frontách: s Japonskem a Německem. Jakkoli byl tato vyhlídka bezútěšná, byla pohodou ve srovnání s vyhlídkou, kterou čelí USA dnes. Je ve Washingtonu či v prostitujících se západních médiích, či v EU, či v NATO aspoň jeidný člověk, který dokáže pochopit důsledky našich neustávajících vojenských a propagačních provokací proti Rusku? Existuje v jakékoli zodpovědné pozici západního světa někdo, kdo má dost rozumu na to, aby si tuto otázku aspoň položil? Protože co bude, když nám Rusové uvěří? Když se nám skutečně podaří přesvědčit je o tom, že se je chystáme napadnout? A stejnou otázku můžeme vztáhnout i vůči Číně.

Bezstarostnost blázna z Bílého domu i mediálních presstitutek už dávno překročila hranici nebezpečí a změnila se v nezodpovědný hazard. Co asi krouží v hlavách Rusů, když vidí, že demokratická strana zamýšlí zvolit Hillary Clintonovou prezidentkou Spojených států? Osobu natolik šílenou, že označila prezidenta Ruska za nového Hitlera, a prostřednictvím neokonzervativní stvůry Victorie Nulandové zorganizovala svržení demokraticky zvolené ukrajinské vlády a nahradila ji vládou amerických loutek? A to vše v zemi, která s výjimkou posledních dvaceti let byla po dlouhá staletí provincií Ruska?

Vsadil bych se, že jen tahle věc dokázala přesvědčit i tu nejnaivnější prozápadní část ruské vlády, že USA co nejvážněji uvažují o rozpoutání války s Ruskem.

Od okamžiku, kdy se Rusko postavilo Obamovi v Sýrii, čelí Rusové nejen zvýšené nepřátelské propagandě, ale i vojenským provokacím na svých hranicích. Tyto provokace se Washington i jeho vazalové v NATO pokoušejí ospravedlňovat jako odpověď na „ruskou agresi“. Čili agresi, která postrádá podklad – kromě falešných obvinění, podle nichž se Rusko chystá napadnout baltské země, Polsko a Rumunsko, a znovu tak vytvořit sovětské impérium, jehož východoevropská část (s přídavkem dřívějších ruských provincií Gruzie a Ukrajiny), se mezitím stala částí impéria amerického.

Rusové velmi dobře vědí, že propaganda o „ruské agresi“ je lež. Ale současně si uvědomují i toto: jaký jiný důvod by tato lež mohla mít, než připravit západní státy na válku s Ruskem?

Žádné jiné vysvětlení této lži totiž neexistuje. Dokonce i tak tupé hlavy, jako jsou Obama, Merkelová, Hollande a Cameron by mohly pochopit, jak nebezpečné je přesvědčit velkou vojenskou mocnost o tom, že se ji chystáte napadnout. A to nebezpečí je dnes dokonce dvojnásobné, protože se týká i Číny.

Západ zkrátka nedokázal vyprodukovat politické vedení, schopné zachovat na zemi život.

Až do nastolení kriminálních režimů Clintona, Bushe ml. a Obamy pracovali všichni američtí prezidenti na snížení napětí se Sověty. Kennedy se společně s Chruščovem snažili najít mírové řešení poté, co Sověti zjistili existenci amerických raket v Turecku, a Američané zas sovětských raket na Kubě. Nixon vyjednal smlouvy SALT (smlouva o omezení strategických zbraní), i smlouvu o protibalistických raketách. Prezident Carter vyjednal smlouvu Salt II, kterou americký senát sice nikdy neratifikoval, ale USA se jí řídily. Prezident Reagan domluvil s Gorbačovem ukončení Studené války. Prezident Bush st. výměnou za Gorbačovův souhlas se sjednocením Německa slíbil, že NATO se nepohne dál na východ ani o jeden centimetr.

Všechny tyto výdobytky odhodily na smetiště dějin režimy prezidentia Clintona, Bushe ml. a Obamy, které lze přirovnat už jen jedině k režimu nacistického Německa.

Dnes se život na planetě Zemi ocitá v mnohem větším nebezpečí, než byl v nejtemnějších dnech Studené války. A jakkoli představuje oteplování Země globální hrozbu, je tato hrozba miniaturní ve srovnání s hrozbou nukleární zimy. A jestliže ďábel, zhmotnělý ve Washingtonu a v jeho vazalech, rozpoutá nukleární válku, stanou se jedinými dědici země švábi.

Vybral a přeložil Lubomír Man

20 komentářů :

 1. Tuto pravdivou úvahu by si měli uvědomit všichni voliči, kteří svůj život svěřili do rukou dnešní válečnické vlády (socani, ANO, KDU), kteří jako jeden muž stojí na straně agresorů z USA a fašistické chunty Ukrajiny !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Právě proto (a nejen proto) jsou všichni včetně ODS nevolitelní, už by si to měli občané konečně uvědomit.

   Smazat
 2. Já ještě věřím na zázrak, a to ten, že volby vyhraje Trump a nenechá se ale pak zastřelit nebe zemřít při nehodě. Pak nastane opětovná normalizace vztahů s Ruskem. Jsem zvědav na všechny ty štváče a americké rektonauty, na jejich kyselé ksichty (a možná někdy i zmodralé ksichty).

  OdpovědětSmazat
 3. Ano, i mezi lidem je příliš málo viditelného odporu k válce. K válce vážně ohrožující život na zemi. Nikoli jen náš ale i našich dětí a vnoučat. Vždyť i zde, na tomto webu se vyskytují tupci podporující nenávist k Rusku a s tím i evidentní související chtivost války.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty jsi si nevšiml že 90% článků na těchto sračkostránkách vzbuzuje a podporuje nenávist k USA, k západu, demokracii?

   Tahle hovna co tu publikujete se skoro vůbec neliší od různých džihádistických stránek islamistických fanatiků!

   Zamysli se nad tím laskavě.

   Smazat
  2. Pro tebe trolle 14:17, abys ses nemíchal mezi dospěláky, ale zůstal u toho smradlavého hnědého, kterým hýříš ve svém slovníku:
   https://www.youtube.com/watch?v=pmCbyk7LxWY

   Smazat
  3. 14:17
   Blbec s myšlenkou????Tohle spojení nejde dohromady!A jakou mají debilokraci v ussa ví každej!

   Smazat
  4. Pro hloupého nevychovance 14:17: nejde o nenávist k USA, ale k jejich zfašizované administrativě (vláda, tajné služby, armáda), která chce pro americkou plutokracii ovládnout celý svět a neštítí se žádných metod. Pavel P.

   P.S.: už jen váš slovník je na pováženou a dost se divím, že se s vámi vůbec vybavuji. Jste jasný kandidát na smazání editorem.

   Smazat
  5. Trole 14:17, proč se stále lezeš, když ti ti ty články tak vadí. Nemáš babu a tak tu onanuješ ty tvé zvratky? Jsi si za svým ksindlem Jandou, ten tě evropsky obohatí. A pozdravuj šéfa Chovance.

   Smazat
 4. Globální oteplování je vskutku banalita ve srovnání s klimatickými změnami po jaderné válce. Nejhorší je, že ji v podstatě nelze zabránit a ti co ji zahájí ji možná i ve svých podzemních chrámech přežijí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechcel by som parrit k prezijucim v "podzemnych chramoch". Neviem si predstavit, ze tam preziju spolu dlhsie ako rok. Nemaju psychicku vybavu na zitie v bunkroch.

   Smazat
 5. 14:17 Ukázka vybraného slovníčku potrefené husy? Bravo! Že by jsi se sám zamyslel nad tím, proč pouhé uvedení faktů může budit nenávist, to tě jistě ani nenapadne. Pro názornost:
  Od konce WW2 Američané ve „jménu demokracie“, bez vyhlášení války a proti všem usnesením OSN, bombardovali, mučili, popravovali a vyvražďovali místní obyvatelstvo 22 zemí: Severní i Jižní Koreu, Guatemalu, Indonésii, Kubu, Kongo, Peru, Laos, Vietnam, Kambodžu, Grenadu, Libyi, El Salvádor, Nikaraguu, Panamu, Irák, Somálsko, Bosnu, Súdán, Syrii, Jugoslávii a Afghánistán, naposledy Jemen, nemluvě o bombardování s použitím dronů.
  Žádná z napadených zemí se nedočkala Amerikou proklamované svobody a demokracie, natož důsledného dodržování lidských práv a svobod. Ale o to USA nikdy nešlo. V důsledku toho zahynulo podle odhadů až 8 miliónů lidí a bylo zničeno a rozkradeno ohromné množství památek. Proti tomu je dnešní řádění IS, /které si USA účelově vytvořily podobně jako Taliban a Al-Kaidu/, epizodou.
  Jinak ovšem děkuji za plnou podporu mých tvrzení viz - 13:59. Nazdar!

  OdpovědětSmazat
 6. NATO=USA dle svých prohlášení i činů očividně tlačí na vojenskou konfrontaci s Ruskem. Usáčům jde jednoznačně o čas. Pokud se jim nepodaří v nejbližší době rozpoutat WW3, samozřejmě bez své přímé účasti, budou díky své momentální ekonomické situaci v pr..li. V případě války počítají s obrovským byznysem při dodávkách zbraní a jiného vojenského materiálu, posléze obsazení a "demokratizace" RF, a měli by vystaráno na dalších 50 let. Tahle válečnická taktika jim vychází už od dob Vinnetoua. Ale Rusko už dokázalo,že je silné a prohru nepřipustí, a jesli mne někdo donutí vzít zbraň do ruky, pak to bude jedině Kalašnikov.

  OdpovědětSmazat
 7. P.C.Robertse jsem nějakou dobu sledoval a se zájmem četl. Po čase jsem však zjistil, že jsou jeho články více méně opakování téhož. Je to mix doomspeaku a globálních analýz zdivočelého pološíleného starce, který se svými hororovými scénáři pokouší přilákat pozornost donátorů a přilepšit si k důchodu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel P.C.Roberts není v současné době zdaleka jediný, kdo mezinárodní situaci takhle vidí, bez ohledu na to, jestli se živí psaním, nebo něčím jiným. Možná zkuste komunikovat s okolím v širším spektru.

   Smazat
  2. Jeho předpovědi nemají oporu ve faktické situaci, stav společnosti, jaký je, si domalovává jak se mu to hodí, a to převážně a zejména tmavými odstíny. To co píše nebo páše je jednostranné vidění, které podkopává samo sebe. Nemusím se vyjadřovat vůbec a dopadne to stejně.

   Smazat
 8. Panove,
  Donald Trump ve sve minulosti, byl vzdy nadany na to, aby se obklopil schopnymi lidmi !
  V dnesnich dnech, je v jeho teamu 70 lidi, (coz je zatim malo) -
  ktere vymeni za ty, kteri jsou v dnesni vladni administrative.

  Donald Trump, nekolikrat silne kritizoval State department, (= ministerstvo zahranici), ktere nas svoji neschopnosti a nekvalifikovanosti privedlo do izolovanosti a neoblibenosti.

  O Hillary rekl, ze ona byla nejhorsi v dejinach Ameriky, kteri toto ministerstvo vedli.

  O presidemtu Putinovi rekl, ze je dobry pro Rusko !
  Ze se Putinem domluvi. Zadne sankce proti Rusku nebudou, ale bude se rozvijet obchod a investice !

  Valka, je nesmysl, ktera nas zabije vsechny svoji radiaci.

  OBROVSKA , atrocitni kampan, kterou vedou media proti Donaldu Trumpovi nema obdobu v minulosti - proti NIKOMU. Ani proti Nacistum, nebo Komunistum. To proste
  NEJDE CIST ! ! !

  Vetsina Americanu to take necte a stoji za Trumpem !

  BUDU ho vzdy volit, protoze ma zdrave a logicke myslenky.

  On bude take jediny statnik, ktery odvrati hrozbu Islamu, ktery je nebezpecny pro kazdou civilizovanou zem a pro kazdeho Krestana.

  Tak jako cesky president Zeman se snazi o prumyslovy vzestup nalakanim investic do vasi zeme, (China), tak se bude snazit i Trump o vzestup Ameriky DONUCENIM K NAVRATU
  prumysl, ktery utekl za lacinou pracdovni silou.
  Rekl to nekolikrat a pojmenoval to prumyslova iniciativa.
  (Bude to zbirka zakonu, ktere prodrazi napr. piskoty delane v zahranici americkou firmou tak vysoko, ze si je nikdo nebude moci koupit.)

  Donald Trump mel vcera - 14 cervena - 70 let !
  AT ZIJE DONALD TRUMP !
  nick honolulu.

  OdpovědětSmazat
 9. Anonym 15:12 Byl bych rád, kdybyste měl pravdu. Bohužel dění ve světě a Evropě tomu nenasvědčuje!!! Obkličování Ruska vojsky NATO není určitě bezúčelné. Pak stačí menší provokační akce, o které ani v historii nebyla nouze, a už to lítá, nehledě na fakt, že zvíře zahnané do kouta může zaútočit jako první!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Konflikt je tautologie, jako pneumatika.

   Smazat
 10. Panove,
  az bude Donald Trump presidentem , tak je velmi dulezite, aby rozumel tomu co Evropu tizi od vas, a ne z officialnich zdroju, ktere bude psat zkreslene, nejaky pan prizdisrac v Cerninskem palaci, podplacen destruktivni babou Merkerovou.. Tak mu piste ! Nebo to budou delat vasi nepratele za vas !
  Informovany a NEizolovany statnik = uspesny statnik !

  Bylo by velmi prospesne vasi republice, kdyby se president Zeman a Donald Trump sesli !
  Duvod je v tom, ze casto maji spolecny nazor na ozehave veci - mluvi stejne a pritom o tom vzajemne ani nevi.

  Sledujte Cleveland (severni Ohio) v listopadu ! Ovlivni to, co se tam stane celo-svetovou politiku a ovlivni to i vase zivoty.
  Prosadi-li Trump vse co rekl , tak vam bude lepe !
  nick honolulu
  At zije president Zeman ! At zije prime minister Madarska Viktor Orban.
  AT ZIJE DONALD TRUMP !

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.