Reklama

.

.

čtvrtek 2. června 2016

P.C. Roberts: Probudíme se dřív, než zemřeme?

2. 6. 2016  PaulCraigRoberts
Známý americký vojenský analytik, píšící pod pseudonymem The Saker, na svém webu napsal, že Rusko se připravuje na 3. světovou válku. Nikoliv však proto, že by mělo chuť někoho napadnout, ale proto, že je na nejvyšší míru znepokojeno arogancí Západu, jeho provokačními vojenskými akcemi, jeho vměšováním se do záležitostí ruské provincie Čečny i do záležitostí jeho dřívějších provincií Ukrajiny a Gruzie. Že je znepokojeno i tím, jak je Západem demonizováno, a jak málo, či vůbec ne, se od washingtonské snahy podňěcovat válku distancuje západní Evropa.


Stejně jako Steven Starr, Stephen Cohen či já, a menší hlouček dalších lidí, zná i Saker pravý důvod toho, proč se Washington tak usilovně snaží přesvědčit Rusko, že se je chystá napadnout. A je v té souvislosti docela neuvěřitelné pozorovat, s jakou důvěrou hodnotí prostí Američané schopnost Spojených států něco takového skutečně provést. Patnáct let poté, co nedokázaly porazit pár lehce ozbrojených talibánců, a 13 let poté, co se jim z kontroly vymknul Irák, je pro rozumně uvažujícícho smrtelníka totální absurditou představa, jak USA zabírají širé oblasti Ruska, natož pak, jak úspěšně si vedou v boji se spojenou aliancí Ruska a Číny. Vždyť v době korejské války před 60 lety nedokázaly USA ani porazit Čínu, která tehdy patřila do třetího světa.

Američané by si zkrátka měli uvědomit, že „jejich vláda“ je spolkem výstředních bláznů, schopných přivést k „vypaření“ jak Spojené státy, tak celou Evropu.

Ruské zbraňové systémy jsou mnohem dokonalejší, než zbraně americké. Ty totiž vyrábějí soukromé společnosti, jejichž jediným zájmem je zisk – a výkonost těch zbraní se v jejích myšlení umisťuje až na místě druhém. Naprosto zbytečně se tak při jejich výrobě překračují výrobní náklady – a to jen proto, aby se zvýšila jejich cena. Jen pro příklad: Nová stihačka F-35, která stojí už 337 ilionů dolarů, se nyní zařazuje do výzbroje namísto staršího typu F-15, který stál „jen“ 148 milionů dolarů, ale zato byl výkonnostně - lepší. A helma pro pilota této stopětatřicítky stojí 400 000 dolarů, čili mnohem víc, než za kolik byste si mohli pořídit vůz ferrari.

Bohužel, do kategorie možného se tak překlápí eventualita, že svět je veden na porážku něčím tak nízkým a ubohým, jakým je nenažranost amerického vojensko-bezpečnostního komplexu. Čili toho uskupení, které se dnes může zbláznit radostí nad tím, že stupidní Obamův režim znovu vzkřísil k životu Studenou válku. Protože tahle válka mu předkládá mnohem tučnější sousta a mnohem přesvědčivějšího „nepřítele“, než byly jen údajné teroristické země. A tak „ruské hrozbě“, převedené z 20. století do doby dnešní, se jako nenasytné hydře coby povinné obětiny předhazují jak američtí daňoví poplatníci, tak dosavadní sociální služby.

Avšak rétorika dnešního Washingtonu, doprovázející obnovenou Studenou válku, je mnohem drsnější a nebezpečnější než ta, jež doprovázela Studenou válku první. Dřívější prezidenti se totiž snažili vzniklá napětí rozptylovat, zatímco režim Obamův je do obludné podoby nafukuje nestoudnými lžemi i provokacemi, které mnohem víc než tehdy přibližují možnost, že se válka studená změní ve válku horkou. A konkrétně: jestliže Bílý dům si pro sebe získá Killary, svět její první období nejpravděpodobněji nepřežije.

Všechny americké války s jedinou výjimkou té první - za nezávislost – byly válkami za americké impérium. Pamatujte na to, až budete o vzpomínkovém dni (myslí se 8. květen), naslouchat řečnickým cvičením o statečných mužích, kteří sloužili své vlasti v dobách jejího smrtelného ohrožení. Spojené státy se totiž nikdy ve smrtelném ohrožení neocitly, ale Washington zato toto ohrožení pilně přiděloval těm zemím, které si pro svou nadvládu momentálně vybral.

A tak teprve dnes, a to poprvé ve své historii, skutečně čelí USA smrtelnému ohrožení – a to v důsledku své snahy dostat pod svou vládu Rusko a Čínu. Avšak na obě ty země washingtonská drzost a stupidita nezabírá. Nejsou to indiáni z amerických planin, které ke kapitulaci dohnal hlad, když jim noví osadníci vystříleli bizoní stáda. Nejsou ani vyčerpaným Španělskem z roku 1896, kterému Washington ukradl Kubu a Filipíny a nazval tuto krádež „osvobozením“. Nejsou ani malým Japonskem, jehož limitované přírodní zdroje byly až příliš rozprostřeny po širém Pacifiku a Asii. Nejsou ani Německem, které už předtím, než na evropskou pevninu vstoupili američtí vojáci, rozdrtila Rudá armáda. A nejsou ani Grenadou, Panamou, Irákem, Libyí, Somálskem a různými latinsko-americkými zeměmi, o kterých generál Smedley Butler řekl, že je američtí mariňáci zabezpečili pro „United Fruit Company“.

Lhostejní Američané, zabývající se jen sami sebou a lapeni do bludů o americké vojenské zdatnosti, zatímco jejich šílená vláda skutečně spřádá plány na boj s Ruskem i Čínou, jsou lidmi bez budoucnosti.

Překlad: Lubomír Man

46 komentářů :

 1. To je zase kravina článek. Bože - až kam naše informační portály dokážou klesnout !!
  Proč nemůžete být seriozním informačním zdrojem ? Proč přebíráte stále větší a větší hlouposti ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je zase příspěvek oslího prda, co si myslí, že se může s autorem srovnávat. Bože, kde je líheň takových mudrlantských moulat? Někdo by to už měl pořešit, tak nějak po Havlovsku - humanitárně.

   Vymazat
  2. Placený Troll - používá vzorec: U každého příspěvku je první, začíná urážkou a končí otázkou, z které plyne, že autor článku a všichni zde jsou blbci. Možná je to i nějaký robot, protože je to takové nějaké stále podobné a nikdy žádný konkretní fakt.

   Vymazat
  3. Je to jen jeden z polistopadových gaunerů, co si nakradl tolik, že má přímo živočišnou hrůzu z toho, že se to obrátí, on bude muset všechno vrátit a bude moci mluvit o štěstí, když ho nepověsí, ale "jen" doživotně zavřou do blázince coby společnosti nebezpečného psychopata.

   Vymazat
  4. Seriózní informační zdroje? Co to je? Co si pod tím názvem předtstavujete? A proč vám to vadí? Je to názor jednoho pána, který byl poradcem Regana. A to co píše je opravdu velmi zajímavé obzvláště, kdfyž si uvědomíte, jak se tehdy Regan choval. Proto se domnívím, že s věkem většinou přichází zmoudření. Tedy až na McCaina, ten zůstal tupým od narození

   Vymazat
  5. Seriozní zdroj má obvykle své informace podložené, ověřené, vychází z faktů...
   Tento senilní debil a konspirační teoretik si vše kompletně vymýšlí, cucá z prstu.
   Je to americká verze našeho Hájka z protiproudu.

   Vymazat
  6. A co vám na tom vadí. je to něčí názor. Nemusí mít podložené a ověřené informace. To ostatně nemají ani naše a dokonce už ani evropská a americká média. Tak co s tím?

   Vymazat
  7. Placený troll především předvádí svoji ubohost. Je to především nula, která je ubohým posledním ho.nem u plotu, které nesahá ani po kotníky autorovi. Ubožák, který se musí živit trollováním.

   Vymazat
  8. 18:23 Prečo? Ty nechceš oslobodiť Rusko a položiť život sa USA? Naši ukrajinskí partneri budú oslobodzovať Rusko do posledného ukrajinca. Všetky ďalšie slovanské národy by sa mali pridať, do posledného Slovana sa vyvraždiť. Na Belehrad, na Moskvu!

   Vymazat
  9. Zase jako první zareagoval přitroublý troll. Takhle hloupý snad nemůže být nikdo z přesvědčení, tyhle ultrakraviny nepochybně píše placený blb, který pouze dosáhne pravého opaku toho, co jeho jeho chlebodárci očekávají. Autor v článku shrnul jen obecně známá fakta.

   Vymazat
 2. Psychopati, co vládnou USA, jsou pouhými loutkami supertěžkých psychopatů sdružených ve zločinecké organizaci Bilderberg Group. Jejich cílem, jak se jednou podřekl člen Bilderbergu William Gates, je redukovat lidstvo na půl až jednu miliardu, natolik zdecimovanou válkou a následným hladomorem, že nebude problém je nacpat psychotropními jedy, jež z nich udělají tupá nemyslící individua, která dřou na Bilderberg pod dozorem pár miliónů pečlivě eugenicky vybraných Jenkyů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To by samozřejmě nefungovalo, ale celými dějinami se někteří pomatenci snaží ze všech udělat otroky, ale to nejde. Otrok se stane mechanismem a ztratí tvořivé síly a nebude schopen zdokonalovat technologie ani je udržovat při životě.

   Vymazat
  2. Máš pravdu, anonymní 18:59, tak by to nefungovalo. Napsal jsem "pod dozorem... jenkyů", přesnější by bylo to rozvést:
   Z těch pár miliónů jenkyů má být část v roli manažerů - dozorců a ostatní budou vědci a technici pracující na vědeckotechnickém pokroku. Mezi vědci je dost cvoků (v psychiatrickém smyslu slova), kteří jsou ochotní pracovat pro kohokoli, kdo jim vytvoří dobré podmínky k práci.

   Vymazat
  3. 19:12-zkrátka-éra Bohů! To už na Zemi jednou bylo a nezůstala po nich stopa, jako nezůstane po těchhle.

   Vymazat
 3. Komunističtí idioti,

  jestli těm debilitám opravdu věříte, tak si nakupte zásoby konzerv, zavřete se do sklepa a už nevylejzejte. Jen tak onu válku máte nějakou šanci přežít.

  Jenomže ani vy sami těm kravinám nevěříte a jen tak prdíte na internetu. Potřebujete prostě jen nějakou záminku proč nadávat na USA, západ a tak jste si nějakou vymysleli. Toť vše.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 18:50, kolik sis po listopadu nakradl, že potřebuješ mít za zadkem teroristy z USA, aby ses nepodělal strachy z toho, že jednou budeš muset nést následky svých polistopadových zločinů? Tvůj komentář je jako vystřižený z učebnice psychiatrie, kapitoly o psychopatech.

   Vymazat
  2. To je jasný! Roberts místo v kundě Julie se probudil s rukou v nočníku a teď z toho je článek!:)))))))))))

   Vymazat
  3. 18:57

   Zavři svou bolševickou tlamu, ty idiote, a raději se zeptej Dvořáka jak tento sociální dobrák po revoluci přišel ke svým 4 bytům a vile v Praze.

   Vymazat
  4. Shrneme si fakta:

   Jediný stát , který shodil atomové bomby na civilní obyvatelstvo bylo USA.

   V USA existuje vojenský průmyslový komplex.

   Rozpočet na armádu je v USA větší než všech ostatních zemí v celém světě.

   Použijte mozek a vyjděte z poučky "sleduj peníze".

   Vymazat
  5. 19:03
   Ubožák, ze kterého čiší závist a zlo nad vlastním osudem absolutního lúzra.

   Vymazat
  6. 19:27

   Jaká závist ty hloupý pičusi??? Jen mi to moc nejde dohromady. Komunista, kritik poměrů po revoluci a zároveň majitel nemovitostí za desítky milionů ke kterým přišel... no přece po revoluci :-D

   Vždyť každý z vás soudruhů, tvrdí, že každý kdo má nějaký majetek tak si ho nakrad. I ten debil 18:57, 18:54

   Tak si srát do huby jak tu předvádíte vy, to se soudruzi jen tak nevidí.

   Vymazat
  7. 19:34-tapetujete slušně "těmi byty", byl jste z jednoho z nich vyhozen nebo Vás předešel koupí vily, na kterou jste měl zálusk? Bakala a jiní "komunisté", znám jich hodně Vás také iritují? Založte novou KSČ a "vzhůru do volebního boje" se svými rodnými.

   Vymazat
  8. Jako obvykle jste Povolný nic nepochopil, opět jste mimo. Neirituje mě Bakala ani Dvořák. Já se vám tu směji jak si serete do huby.

   Každej kdo má větší majetek je podle vás, komoušů automaticky zloděj. Ale na pomatence z vašich řad se toto pravidlo nevztahuje. Inu, všichni jste si rovni, ale někteří z vás jsou si ještě rovnější :-D

   Vymazat
  9. 20:35 představte si že se každý den setkávám s lidmi, kteří k nám utekli z Jugoslávie a z Kijeva a ani jeden z nich to, že jejich stát byl napaden a rozvrácen koalicí ochotných nepopírá, naopak udádějí k tomu důkazy a podrobnosti. Je zvláštní, že lidi jako vy to nechápou ani po letech.

   Vymazat
  10. 20:35-Bakala by Vás měl iritovat, jako Kožený a jiní! Vlastníky jednoho bytového domu a vlastní vily jsem znal i za komunistů. Vlastnictví není hřích, Vaše podlost a Xnásobně větší vlastnictví ano.To říkám já, nekomunista, který má "holou prdel" ale zdravý rozum.

   Vymazat
 4. Ha, ha..... komunista Saker je "znamy americky vojensky analytik"? Tady par lidem preskocilo v hlavach.
  Zcela jiste priblblemu panu Robertsovi i komunistovi Manovi ktery takove pitomosti preklada.
  Za zvyseni napeti v Evrope muze zcela jednoznacne zvysena ruska agrasivita. At Putler stahne sve zelene muziky, hledi si svych zbidacelych a ozralych poddanych a bude po napeti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co je to Putler? Neznám. Piš o lidech, kteří existují. Že ty jsi kripl, to je jasný hned jak se tady objeví ty tvoje stále stejný sračky, ale ty píšeš o neznámém člověku.Jsi docela obyčejný prase.

   Vymazat
  2. Rusové lstiví jako Afgánci, když donutili oligarchii USA zabrat do NATA celou východní Evropu, zřídit vojenské základny v Rumunsku a Polsku, dokonce agresivně stáhli okupační vojska z Německa, přičemž USA nechalo okupační armády v Německu, Itálii, Španělsku, Japonsku, Turecku, Kosovu a v Jižní Koreji !!

   Vymazat
  3. 19. 44 20:35 představte si že se každý den setkávám s lidmi, kteří k nám utekli z Jugoslávie a z Kijeva a ani jeden z nich to, že jejich stát byl napaden a rozvrácen koalicí ochotných nepopírá, naopak udádějí k tomu důkazy a podrobnosti. Je zvláštní, že lidi jako vy to nechápou ani po letech.

   Vymazat
  4. 19. 44 20:35 představte si že se každý den setkávám s lidmi, kteří k nám utekli z Jugoslávie a z Kijeva a ani jeden z nich to, že jejich stát byl napaden a rozvrácen koalicí ochotných nepopírá, naopak udádějí k tomu důkazy a podrobnosti. Je zvláštní, že lidi jako vy to nechápou ani po letech.

   Vymazat
  5. Loser, zoufalec Pepa iPhone IBM Vyskoč, nic než ubohý troll, poslední ho.no u plotu, prostě degenerát.

   Vymazat
  6. A vy si myslíte, že vaše žvásty někoho zajímají? No ale když vás to baví, není problém to přeskočit.

   Vymazat
  7. Nauč se češtinu,ty rektální ussácký zhovadilý vohone!!!!!!

   Vymazat
 5. 19.44Koukám,že z těch zbídačených a ožralých poddaných venci lahváče Veškrny jsi tady zůstal sám.A ještě uvidíš,až se Vladimír nasere a ti blbí jeho poddaní tu natovskou verbež rozpráší,to bude točo v ussa,až jim tam padne něco na co nejsou zvyklý.Hlavně at se teple oblečou.Však tam mají pakárnu s počasím,jen to hvízdá.

  OdpovědětVymazat
 6. 20.35Mne by moc zajímalo ty jelito,jak někdo ,kdo si stěžoval za socialismu,že má málo peněz,najednou po tom majetkovém převratu má miliardy.Já jsem pracoval 41 let bez jediného dne podpory a mám miliardy,že.Tak trochu přemýšlení by ti neuškodilo.

  OdpovědětVymazat
 7. Nepřipadá vám P.C. Roberts jako čím dál větší pesimista, mně tedy ano. Nezbývá než věřit, že Rusové ty americké úchyly zmáknou.

  OdpovědětVymazat
 8. USA je smečka fanatiků závislá na drogách která dokáže pouze vydírat a okrádat malé země ! Bohudik na Činu a Rusko nemá a půjdou velmi rychle pod kytičky pokud jsi něco dovolí !

  OdpovědětVymazat
 9. Je jasná jedna věc,než aby USA přiznali,politický bankrot,tak i finanční,to raději vyvolají válku.Jenže,kdyby to přiznali,tak by stejně vznikla válka,tak nemáme na vybranou,jiná možnost není.

  OdpovědětVymazat
 10. No můžeme se aspoň postarat o to, že nikdy už nebudou žádný USA a jejich trollové...

  OdpovědětVymazat
 11. Tento poradce prezidenta USA mi připadá jako jiný poradce prezidenta ČR - Hájek. Oba dva stejní blbouni a absolutně mimo mísu.
  Komu se článek líbí ať zvedne ruku.

  OdpovědětVymazat
 12. V minulých dnech byl publikován článek o plánech USA o jaderných útocích na poválečný SSSR (autorem byl, myslám, Jiří Eichler). Vojenští plánovači spočítali, jakými zbraněmi která strana disponuje, určili která města bomardovat atd. Výsledek měl být zcela jasný, plány se rodily už ve chvíli, kdy Sověti atomovky neměli, ani neměli náležité zbraně a letadla pro případnou odpověď atd. Vše hrálo USA do rukou, nejen kvalitativní vojenská převaha, ale též výrazná ekonomická převaha. Přesto k útoku nedošlo. Přitom nějaká valná mediální příprava a přesvědčování veřejnosti by asi nebyly třeba, vždyť už běžela válka v Koreji. Co nakonec rozhodlo, že H. Truman a D. Eisenhower se nepodvolili tlaku politických, vojenských a ideologických jestřábů? Nebyli sami proti jestřábům. Vždy se našla dostatečně silná skupina lidí, kteří přepadení SSSR z nějakého důvodu odmítli. Nad důvody můžeme spekulovat - rozum, strach, snaha o ještě vělší převahu, vypočítavost, intriky? -, ale válka přímo mezi USA a SSSR se nekonala. Doufejme, že vliv nejestřábů zůstává zachován, že jestřábí hlasy zní hlasitěji nikoli kvůli počtu a síle, ale kvůli jejich slabosti, vzteku a mediální zdatnosti. Nelze ale navěky spoléhat, že rozumní prezidenti či alespoň jejich poradci a někteří velitelé budou mít navrch. Je proto třeba dosáhnout takových politických, vojenských a ekonomických poměrů, že i nerozumný prezident, zaslepení poradci a velitelská paka uznají, že za takových podmínek válku nikoli.
  Míru zdar a trolům zmar
  KR

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1215 = ale vždyť podobné plány měl i SSSR ! POřečti si kniku "Stalin a bomba" = je to docela dobrá kniha o té době.
   Není potřebné být vystrašený z nějakých plánů a variant, které má každá strana a to vždy.

   Vymazat
  2. Pro (12:52)
   1. Drobný rozdíl mezi USA a SSSR: USA měly tyto plány už v době, kdy Sovětům chyběli ještě tři roky do vyrobení první atomové bomby.
   2. J. V. Stalin si mohl tak maximálně psát pohádky. V době jeho smrti (3/1953) měli Američané za sebou osm let od prvního jaderného výbuchu a výroby jaderných zbraní, Sověti polovinu - čtyři roky, byť byli první s vodíkovou bombou.
   3. Před asi 10 lety proběhla tiskem krátká zpráva o výzkumu nějakoho francouzského odborníka, který zkoumal vojenské strategie či doktríny Varšavské smlouvy. Za existenci VS (od 1955) jich bylo celkem pět, tři sice počítaly s překročením západní hranice východního bloku a postupem na západ, avšak nikdy jako útok, vždy až jako protiútok. Nelze se divit, že seriozní, fakty podložená vědecká zpráva o tom, že VS nikdy nepočítala s tím, že by zaútočila na Západ, zapadla, ale neustále se omílají ideologické, propagandistické a mediální bláboly o agresivitě tzv. socialistických zemí.
   Nejde o strach, jde o to, vážit faktory pro a proti útoku, protože není nijak zaručeno, že vždy budou mít navrch protiválečné faktory. Patří k nim i kvalita politických šéfů, jejich poradců a nejvyšších vojenských velitelů. Naštěstí pro svět, zatím Truman, Stalin, Eisenhower, Chruščov, Kennedy, Johnson, Brežněv, Nixon, Ford, Carter, Reagan, Andropov, Černěnko, Gorbačov, Bushové, Jelcin, Clinton, Putin a Obama nebyli takoví fanatičtí pitomci jako např. Erdogan a neměli okolo sebe takové intelektuální a charakterové nýmandy jako jsou sralbotka, zadolárek, Stropnický, Pavel a další šaškovské loutky. Přitom nejde o "nějaké plány", jde o plány, na jejichž tvorbě se podílejí špičkové týmy a o kterých vážně jednají politické a vojenské špičky velmocí. To nejsou lidé, kteří by trávili tolik času rozhodováním o přístřešku pro jízdní kola. Když už se těmto lidem dostane něco na stůl a na dlouhé hodiny, dny, týdny a měsíce rozvažování, tak to je vážná věc. Jsou to vážné plány, vážná rozhodování a obrovská zodpovědnost.
   KR

   Vymazat
 13. Prvnímu komentatorovi, prvnímu mezi debily: Co konkrétně v tom článku je kravina a co konkrétně je hloupost?

  OdpovědětVymazat
 14. Nemám nejmenší chuť se snižovat na úroveň toho zoufalce, který zahájil tyto komentáře slovy o serióznosti zdrojů.
  On zřejmě na "své straně" nějaké seriózní zdroje zná, ale nepochlubí se jimi!

  OdpovědětVymazat
 15. Zajímalo by mě, jestli autor článku žije v USA, jestli tam může publikovat své názory a jestli třeba i přednáší na veřejnosti. Nepřekvapuje mě, že americká veřejnost je buď nevědomá nebo lhostejná, či její část horuje pro zbrojení a vítězství v případné válce s Ruskem. Když pozoruji, co udělalo 26 let vymývání mozků s námi, a porovnám dobu, po kterou jsou oni vystaveni stejné propagandě v kombinaci s nulovou vzdělaností, nemůže vyjít jiný výsledek. Ale jsem přesvědčena, že jim se záměrné snižování vzdělanosti jednou pekelně vymstí - už dnes si můžeme přečíst články hovořící o velké potřebě chytrých hlav v USA. Zatím ji možná saturují přílivem mozků z jiných zemí, nadhodnocený dolar stále láká po výdělku lepším než je doma. Ale třeba jednou ti chytří lidé řeknou dost, a už tam nepůjdou. Vítám každou zprávu o obchodování mimo dolar, to je podle mě kořen všeho. A zbydou ji oči pro pláč. Autor článku byl dříve ve vysoké politice, ví, jak to chodilo a chodí, a že "obrátil", může být výsledek různých událostí. Zajímalo by mě, kdy se to stalo - pokud mohu nadneseně hovořit o prozření. Která událost to způsobila? Má redakce nějaké materiály? A pokud své názory publikuje v USA - jak se mu tam žije? Zdravím Pavla

  OdpovědětVymazat