Reklama

.

.

pondělí 6. června 2016

Pět důvodů, proč se Washington již rozhodl jít do války s Ruskem


Peter Lavelle 
6. 6. 2016  The DuranSvět kolem nás

Washington a jeho "západní média" už vypálily ze všech kanálů. Dlouhodobá snaha zkrotit Rusko se míjí účinkem, píše ve svém komentáři na The Duran americký novinář Peter Lavelle. Rusko odmítá spolknout návnadu: Konflikt v Jižní Osetii v roce 2008, násilná změna režimu v Kyjevě v roce 2014, obrana syrské suverenity v boji proti Západem podporovaným teroristům.


Rusko obhájilo svoji pozici proti Západem připravovaným provokacím. Ve všech těchto třech případech pokusy Washingtonu nalákat Moskvu do konfrontace, selhaly. Po pravdě řečeno, všechny tyto zahraničněpolitické manévry končí fiaskem. Výsledek: Washington zvýší úsilí a pošle do přímé konfrontace s Ruskem vojáky NATO.

Sankce proti Rusku selhaly. Západní sankce, které měly umravnit Rusko, dosáhly pravého opaku. Ruský zahraniční dluh se během dvou let postupně snížil o 30%. Nahrazení dovozu postupuje rychlým tempem, což značí stagnaci v mnoha oblastech na evropském trhu, a to bez vyhlídky na zlepšení. Sankce proti bankovnímu sektoru byly určitě bolestivé, ale i to má svou dobrou stránku: Ruská ekonomika se oddělila od západního finančního systému. Při dalším celosvětovém krachu finančního systému, budou poškozeny hlavně Spojené státy, Rusko zdaleka ne tolik.

Výsledek: Uvidíme daleko více mediálních cirkusů jako je "Panama Papers". Pokusy očernit ruskou ekonomiku a její finanční systém.

Washington chce být impériem, centrální mocností, které se nemá odporovat. Existující nesouhlasné hlasy, pak stojí obrovské úsilí přivést je k mlčení a zničit. Rusko je příklad "odchylující se síly" v tomto Washingtonském pojetí centra. Rusko se bude bránit před postupujícími silami NATO ke svým hranicím, bude odpovídajícím způsobem reagovat na protiraketovou obranu jaderným odstrašením, bude bránit svou suverenitu. Bude vyžadovat rovné zacházení na energetických trzích světa a nebude jenom přihlížet na násilné a nezákonné změny režimů iniciované Washingtonem po celém světě. Výsledek: Západ bude pravděpodobně podněcovat krizi v jedné z pobaltských republik. I když v těchto zemích mnoho etnických Rusů je podrobeno diskriminaci a strádání, mnozí z nich vedou řádný život. Nejsou důkazy o tom, že by chtěli něco změnit. Ale nikdy se nemůže podceňovat strach importovaný Washingtonem.

Ti zatracení Rusové se prostě nedají izolovat! Čas od času se opakuje tvrzení, že Rusko bylo mezinárodně izolováno. Neexistuje žádný důkaz, - kromě toho, že již není členem skupiny G8. Skutečnost, že Rusko bylo vyloučeno z této skupiny je pro Rusko požehnáním. V G7 jsou země, které jsou odpovědné za většinu zla a utrpení na světě. Příklad "izolace": jak často byl ruský ministr zahraničí ve Washingtonu? Americký ministr zahraničí se zdá být neustále v letadle do Moskvy a mluví s Lavrovem nebo Putinem. Moskva navrhla řešení syrského konfliktu při mnoha setkáních...

Výsledek: Washington se svým přístupem "čím hůře, tím lépe" pokračuje v Sýrii a na Středním východě a obviňuje Rusko. Nebylo to Rusko, které zničilo Střední východ a vyvolalo obrovskou migrantskou krizi. Evropa bude platit vysokou cenu za svou pošetilou a krutou účast. Samozřejmě, že Rusko je obviněno.

Západní média představují Putina jako diktátora. Ve skutečnosti neexistuje žádná politická, sociální či jiná opozice, která by byla ochotna dát podnět k zahájení lidového povstání proti nenáviděnému "Putinovu režimu". Veliká opozice vůči současnému politickému zřízení je jen čirá fantazie západních médií. Putin je hodně populární a respektovaný. Samozřejmě tam jsou některé kritické hlasy, ale to není neobvyklé. Ale Washington & Co dodali Putinovi značnou podporu pro získání dalších bodů v průzkumech veřejného mínění. Po dvou letech recese v Rusku neexistují žádné náznaky, že za to lidé viní Putina. Nejdůležitější věcí pro většinu Rusů je, že jejich země se vrátila na světovou scénu, jako hrdá země, která chrání své vlastní zájmy a mezinárodní právo.

Výsledek: Jestli na Západě někdo kdysi nazval Putina Hitlerem, pak není cesty zpět. Démonizace bude pokračovat. Výsledek této politiky jsme viděli: je kontraproduktivní a nebezpečný.

Peter Lavelle je americký novinář a externí komentátor a moderátor RT. Obhajoval disertační práci na University of California na téma východní Evropa a Rusko. V posledních 25 letech žil ve východní Evropě a Rusku. Během této doby působil jako odborný asistent na univerzitě ve Varšavě, výzkumník trhu pro Colgate-Palmolive, investiční analytik pro řadu respektovaných makléřských firem, včetně ruské Alfa Bank. V oblasti mediální je Peter Lavelle hodně publikovaný. Psal pro Asia Times Online, Moscow Times, Rádio Svobodná Evropa / Rádia Svoboda, United Press International, National Interest a podobně.

Zdroj: [1][2]

46 komentářů :

 1. Bacha! Zde zas cenzůruje to vlastenci k nesnadný smrti odsouzený rudý a vobřezaný Dvořákovic hovado, který při střetu s Pravdou maže jak židácká coura při setkání s Ben Gurionem a bolševická s Uljanovem! :))) Stejně mu, vopičákoj komoušskýmu, už brzo vomeju ten jeho škaredej židáckej xicht kyselinou nad hajzlem a spláchnu, aby přestal strašit malý děti:)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Troll - typ GRAMOFON (asi potrefená židle)

   Vymazat
  2. Je to koníček! Modifikuji tutéž tapetu na různé situace, chápeš? Navíc luštím různé pexesa atak. A bojuju s Židem, což je má povinnost jako Árijce, protože Židi lžou! Neb Lež je druhé jméno Žida! Však také podlost jejich jest známa, kdy dokáží autorství své vlastní zhovadilosti přisoudit jejich popisovateli! To je i případ známé floskule vzniklé dezinterpretací slov pana Geobbelse že "Stokrát opakovaná lež se stává pravdou!".

   Vymazat
  3. To není troll,ale trotl,stejně jako vychlastanec Havlena!!!!!

   Vymazat
  4. Debile 8:28 ty nikdy nezklameš. Smrdíš tady pravidelně jak žumpa.

   Vymazat
  5. Když sleduji řadu příspěvků včetně Vašeho, tak si uvědomuji, jak je řada lidí zfanatizovaná, nenávistná, zlá a vulgární jen co zahlédne kritiku západu a pochvalování východu. Je mi Vás všech strašně líto. Pokud nechápete, že hlavní zlo opravdu vychází z USA, tak si zabalte spodní prádlo a připravte se na pracovní tábory v režii USA, EU (jestli patříte mezi slovanské kmeny)-nic jiného nás nečeká. Pokud se ovšem toho dožijete-dožijeme pod vládou islámského státu, který se tady v brzké době nastolí.

   Vymazat
 2. Ruská ekonomika se oddělila od západního finančního systému? Kterej blb to sakra psal? Ruskou centrální banku neustále řídí Rockefellerové a půjčit si na podnikání je tam s jejich úrokem sebevražda. 2/3 prachů v Rusku jsou dolary a podle pravidel centrální banky si rubly natisknout nemůžou. Tomuhle může říkat oddělení od západního trhu jen magor.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:45 - Nebuď tak netrpělivý, ty bys chtěl všechno moc rychle.
   Oddělují se postupně. Jsou ve spolku zemí s asi 2,5 miliardou obyvatel, kde lze obchodovat v národních měnách. A bude to pokračovat.
   PB

   Vymazat
  2. Pletete si Rockefellery s Rotschildy.

   Vymazat
  3. No, řekla bych, že až tak moc nestalo, jde o stejnou pakáž. Já už nerozlišuji dávno, v obou případech jde jen a jen o prachy.
   Sims.

   Vymazat
  4. Ale noo, budicek: http://www.hlavnespravy.sk/svet-sa-priblizil-k-tektonickemu-zlomu/485455

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 3. Spojené státy jsou založené na podvodu, podlosti, vychytralosti, zrádcovství, podlízavosti, sprostosti. Toto všechno může existovat jenom za předpokladu, že to expanduje. Jinými slovy, nesmí se to zastavit. Jakmile by se to zastavilo, okamžitě to padá k Zemi, jako letadlo, které ztratí tah motorů. Na to, aby se to nezastavilo, vynakládají a musí vynakládat Spojené státy astronomické sumy prostředků, které již nelze v samotných Spojených státech generovat a proto existuje ekonomická páka, kterou je dolar, která zajišťuje, že všechny ty svinstva, které Spojené státy po světě musí provádět, vlastně financujeme my všichni. No a v tom je největší zranitelnost Spojených států. Odříznout je od zdroje. To lze jediným způsobem. Nepoužívat dolar. Letadlo jménem Spojené státy ztrácí rychlost a jeho čumák se pomalu naklání dolů, protože kdyby to nedělal, tak by následoval okamžitý pád k matičce Zemi. Zákonitost fyziky nám také říká, že se sklopením čumáku se bude vlivem gravitace zvyšovat jeho přiblížení k zemi a tam bude vše ve hvězdách. Buď se roztříští, nebo se mu podaří nouzově přistát, ale na vzlétnutí už síly a prostředky mít nebude. Jestli si někdo myslí, že tím to skončí, je na velkém omylu. Opět vznikne něco jako Spojené státy, tak jak vzniklo fašistické Německo, před tím Velká Británie se svými zvěrstvy v Indii a Číně, Římská říše, Egyptská říše, Makedonská říše, Mongolská říše. A všechny měly jedno společné. Musely růst. Jakmile se růst zastavil, následoval pád do hlubin času. Lidstvo za celou dobu nebylo schopné vytvořit stabilní systém, který by zaručoval blahobyt pro všechny a spravedlivé rozdělení vytvořených statků. Až se to lidstvu podaří, může se vydat na cestu vesmírem, protože bude na takové úrovni, že nebude ve vesmíru nikde škodit!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Excelentně a nadčasově napsané. Smekám!

   Vymazat
  2. Naprosto presne, ja jsem toto nekolikrat definoval podobne ze nejvetsim zlem planety je zapadem zboznovana tzv. teorie "udrzitelneho rustu" (sustainable growth), ktera se od dob prumyslove revoluce vubec nezmenila naopak diky vrozene a vsemi postupne adoptovane Zidochamtivosti rozrostla globalne a dodnes se vyucuje na (jimi kontrolovanych) "prestiznich universitach". To bude pokracovat tak dlouho, nez nastane definitivni pad na drzku - a ten pomalu prichazi. Bohuzel i ke smule tech, kteri s touto teorii nesouhlasi a nechteji s ni mit nic spolecneho.

   Vymazat
  3. 11:30- aspoň nástin, jak by to mělo být by nebyl? Od umělce slov, to myslím vážně, by to pochopily davy lidí.

   Vymazat
 4. 11.30 vystihl problém s tím, že nutno dodat, že všechny předchozí říše neměly tak zničující prostředky jako májí současné prostředky, takže jejich pád postihlo jenom část území bez fatálních ekologických následků. Teď, za celou historii jsme před otázkou, jaký bude pád Ameriky a jestli to lidstvo vůbec přežije.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte naprostou pravdu .Hroutící se říše zla zvaná USA bude chtít strhnout do propasti celý svět

   Vymazat
 5. Vždyť nás, co nechceme válku, je většina. Což se mezi námi nenajde nikdo, jedinec či skupina, kdoůnás povede proti těm několika jestřábům, co si myslí, že všechno přežijou někde sto sáhů pod zemí a olovem?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O jakési válce pořád dokola furt a znovu mudrujete jen vy, idioti z Nové republiky. A ještě ruští náckové v čele s Žirinovským.
   Běžte se léčit, psychopati.

   Vymazat
  2. Ty si uvaž okolo krku kámen a skoč z mostu ty ussácká kurvo smardlavá!!!!!

   Vymazat
  3. Možná, ale existuje hodně lidí, kteří když mají plná břicha se o nic nestarají, takže tito zločinným plánům nepřekáží, ale spíše jim pomáhají. Žít neznamená se najíst, je to podmínka nutná, ale ne dostačující :)

   Vymazat
  4. Pro anonym 13:22 mluvíme válce, kterou vede pár bohatých z cílem zotročit lidstvo:

   200 let terorismu USA: Přehledný seznam všech amerických válečných zločinů, teroru a válek - 1.část
   http://www.novarepublika.cz/2015/08/200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam_24.html

   Vymazat
  5. Proč pořád melete o válce ? Vždyť se žádná nechystá - válečná propaganda vane pouze z Ruska a vy to tady pořád opakujete.
   Je to úděsné - pořád dokola melete asi stejně , jako Rudé Právo před 50-ti lety mlelo pořád dokola něco o tom, že nás chce NATO přepadnout !!

   Vymazat
  6. Meleš tady jen ty chujmerovská zdegenerovaná chcíplotino!!!!!

   Vymazat
  7. Ty degeneráte ze 14:53-ta válka se už vede i když se nestřílí tobě zrovna pod nosem a někteří,mající místo mozku hovno to neví a nebo si před tím faktem raději strčí hlavu do cizí,nebo i vlastní prdele,jen aby to neviděli a nemuseli o tom přemýšlet a přebírat na sebe za sebe a své blízké zodpovědnost a ty budeš jeden z nich....Spi sladce a až se probudíš,tak se nelekej,co je okolo tebe,protože to vznikne právě díky tvojí ignoranci,blbosti a posranosti....

   Vymazat
  8. 15:53

   Jestli se vede válka tak okamžitě zanech klepání svých kokotin do počítače, utíkej nakoupit zásoby, zalez se schovat do sklepa, zamkni se tam na 3 západy a už nevylejzej. Idiote jeden vymatlaný.

   Vymazat
  9. Ano,degeneráte ze 17:44,já si rady vím,ale ty budeš po sobě žrát hovna,pokud vůbec přežiješ první kolo,až to začne naostro....

   Vymazat
  10. 17:58

   Jsi kokot a zhebneš jako kokot. Přirozenou smrtí nebo sebevraždou.
   Opravdu bych chtěl vidět tvůj debilní ksicht jak se na smrtelné posteli budeš tvářit. Tvoje rozčarování, zlost, zklamání, že nic z těch tvých debilit kterými jsi neustále otravoval vzduch se nevyplnilo. Že tvůj debilní život byl úplně zbytečný, vše čemu jsi věřil byla jedna velká kokotina. A ty už nebudeš mít čas a možnost nic změnit. Prostě zhebneš jako zbytečný, směšný debil.

   Vymazat
  11. Pro mě je náš vůdce tento :
   https://www.youtube.com/watch?v=eJLRsMy8iR8

   Vymazat
  12. A vy jste ovce, že máte neustálou potřebu mít nějakého "fýrera"?

   Vymazat
  13. 20:08- i ovce(občané) se musí bránit před "vlky"!

   Vymazat
  14. Nevstekej se degeneráte z 18:17,štěkáš na nesprávnej strom...Teď jen končí ten tvůj pohodlnej bezstarostnej lébung a začnou ti problémy,na který jsi si zadělal sám svojí naivitou a ignorantstvím.
   Je to jen logickým pokračováním předešlého a buděš honenej dál,jak kulečníková koule,jen trochu jinými směry a větší razancí až konečně skončíš v díře... a jakej průběh to bude mít,je jen na tobě....Jak praví klasik:"Zeit zum leben Zeit zum Sterben"....

   Vymazat
 6. zlo na druhou = USA

  OdpovědětVymazat
 7. Učte se, čtěte, nenechte se klamat .

  OdpovědětVymazat
 8. vlast tě (8:28) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětVymazat
 9. Jsem jenom jeden z mnoha nespokojených občanů, kteří již delší dobu toužili po nějaké změně a alternativě ukazující cestu někam jinam než kam nás vedou naši zvolení předsta vitelé.
  NALEZL JSEM !!!!!
  podívejte se na to a zapamatujte si to jméno, pro mě je to cesta a světlo na konci tunelu!
  (jenom podotýkám že jsem 48 let starý, dlouho pracuji v UK)
  https://www.youtube.com/watch?v=eJLRsMy8iR8

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ježííš, a proč ty pokrytecký troubo nehledáš "světlo na konci tunelu" v Rusku, ale v UK???

   Vymazat
  2. 20:19-neberte "jméno boží nadarmo", i Ježíš hledal "světlo" v zemi zaslíbené a nenalezl. Vy jste nalezl světlo v USA, ostatní mají též právo volby, osudu!

   Vymazat
 10. Já se tak nějak zamýšlím nad celou tou situaci a nějak mi to nedává smysl. Na jedné straně, cíleně organizována migrace milionů lidí do Evropy. Tak jo, povede se to a Evropa bude mít nějakých 5-10 mega lidí navíc. Jenomže pak vypukne válčička, zatím dejme tomu Ukrajina - RF, pokračovat bude RF - Pobaltí no a samozřejmě zbytek Evropy. Víme, že Rusko přijalo novou vojenskou doktrinu - možnost použití nukleárních zbraní i při konvenčním napadení. Z toho zákonitě vyplývá, že první kdo by přišel na řadu, by byly pobaltské státy, Polsko, Německo, a UK, prostě státy, kde maají USA základny. Evropa by zmizela. Tak k čemu by byla ta organizována migrace? Jen proto, aby zde zařvalo o 5-10 mega více lidí? To nedává smysl.

  Druhá věc. Rusko je sice doslova obklíčeno základnami NATO, ale z vojenského hlediska to, podle mě, neznamená takřka nic. Někde jsem teď četl, že v Estonsku má být posílen stav na 4000 vojáků. Proboha, co to je 4000 maníků, byť sebe lépe vyzbrojených? Vždyť to není ani jedna divize. Tak si sečteme počty vojáků NATO v tom Pobaltí, Polsku, Rumunsku, atd. Kolik to dá dohromady divizí? Hitler měl v roce 1941 142 divizí připravených do útoku a bylo mu to prd platné. Dnes nad zeměkoulí krouží desítky, možná stovky špionážních družic. Takže obě strany konfliktu mají dokonalý přehled, pomalu o každém tanku kam se hne. No a neříkejte mi, že ve štábech jak USA, tak RF, sedí samí blbci. Politici jo, tam je 90% idiotů, ale v těch štábech většinou sedí odborníci a vědí o čem je řeč. Takže já opravdu na nějakou blízkou válku nevěřím. Nějaké konflikty - Ukrajina-Rusko, možná, ale to je tak asi vše. NATO do války s Ruskem nepůjde. To klidně tu Ukrajinu obětují (když si začne), ale riskovat možné problémy s Národním parkem v Yellowstonu a tím katastrofu USA, nemyslím, že to někdo riskne.

  OdpovědětVymazat
 11. Co pamatuji(60let) tak komunisti strašej válkou.Dnes by se to mohlo kvalifikovat jako poplašná zpráva a věřím,že nějaký paragraf by se našel,to platí i pro anonymní uživatele

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Poplašná zpráva byl tvůj vznik prvoku!!!!

   Vymazat
  2. To já zase pamatuji že za posledních 25 let je na světě jediný agresor a to je Rusko. Když otevřu kterékoliv noviny, pusím rozhlas, TV, ptevřu jakoukoliv webovou stránku mainstreamu, všude čtu - "agresivní Rusko" a chystá se napadnout tu Ukrajinu, nebo pobaltské státy atd., atd. Takže kdo to vlastně pořád vyhrožuje válkou? Že by ti komunisti v tomto našem banánostanu již ovládli všechny média?

   Vymazat
  3. A kdo má po světě základny a pořád někam sere tu svojí debilokracii????To jen tvoje hovna nade in USSA!!!!

   Vymazat
  4. Pro nexita 20:09 Vrať se na základku a znovu se uč číst. Tvá debilita je na úrovni prváka.

   Vymazat
  5. 21:57- neplatí to i pro Vás?

   Vymazat