Reklama

.

.

sobota 25. června 2016

Petr Hájek po Brexitu varuje: Diktátoři jsou nepoučitelní. Bruselská obluda teď začne řádit s ještě větší silou. Hořký konec se ale blíží

rozhovor
25. 6. 2016 ParlamentníListy

Brexit je prohrou nejen premiéra Velké Británie Davida Camerona, ale i Bruselu, německé kancléřky Angely Merkelové či premiéra Česka Bohuslava Sobotky. Myslí si to bývalý kancléř Václava Klause a šéfredaktor serveru Protiproud.cz Petr Hájek.

„Neuvěřitelné se stalo skutečností: Británie odchází z Evropské unie! Totalitní spolek řízený nevolenými elitami dostal drtivou ránu, která se může změnit v celkový knock-out. Ve chvíli, kdy všichni svobodymilovní občané nejen Velké Británie, ale celé Evropy slaví dosud největší – a fakticky první skutečné – vítězství v boji na život a na smrt s obludou, která se ještě včera zdála většině neporazitelná, je třeba současně zachovat chladnou hlavu,“ říká úvodem Hájek.

Podle něj je britské vítězství ohromující a je důkazem, že nic není na věčné časy a že má smysl bojovat za svobodu země do poslední chvíle. „Nemylme se však – berlínsko-bruselská obluda zdaleka není mrtvá. Jen těžce zraněná,“ dodal. Velezrádný Cameron podle něj špatně vsadil na ‚nevíru‘.“

Původní text ZDE.

„Hrůza současných ‚majitelů Evropy‘ z dominového efektu je neskrývaná. Pokusí se však, aby ji brzy zahalila obvyklá mlha lží a manipulací. Diktátoři jsou totiž z definice nepoučitelní. Nejde to silou? Půjde to ještě větší silou. Ale mýlí se. Zase si lžou do kapsy. A budou až do hořkého konce,“ dodal Hájek. Všímá si totiž toho, jak manipulátoři lhali s průzkumy veřejného mínění a možná i s vraždou na objednávku. „Po uzavření volebních místností ztráceli hlavu už i lídři kampaně za odchod z EU. Nigel Farage (UKIP) smutně konstatoval, že patrně prohrál. Boris Johnson, hlavní odpůrce premiéra Camerona v Konzervativní straně a zřejmě rozhodující tvář kampaně za svobodu, už hlásil, že asi odejde z politiky. A hle: Jen pár hodin nato je pravděpodobně novým premiérem země, poté, co Cameron ohlásil ‚pomalou‘ rezignaci. Tohle je, myslím, jedno z hlavních poučení této dějinné chvíle: velkolepé manipulace našich žalářníků předstírajících demokracii – selhávají,“ dodal Hájek.

Lidem najednou dochází, že strašení s odtržením Skotska, hospodářským zhroucením, vyhrožování izolací Velké Británie od evropského hospodářského prostoru bylo jen blufování a součástí kampaně – nic takového se podle Hájka nestane.

(celý text ZDE)

19 komentářů :

 1. Brůselské arogantní elity nic nepochopili, měly by rezignovat ze svých, milionářských prožraných funkcí, jinak žádná změna neproběhne.Samozřejmě, že snaha přitvrdit, dalším koncentračním zrůdným diktátem, rozjedou ještě masívnější hru, zvanou DOMINO.Každý národní stát má svá vlastní práva, odlišnou mentalitu, zvyklosti, ekonomickou strukturu, ONI to nepochopili a nikdy k tomu nedojdou, good bay EU!

  OdpovědětVymazat
 2. Pán Hájek, ač pravicového zaměření /tedy se srdcem na špatné straně/ má většinu svých projevů nepochybně moudrých.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan Hájek má srdce na správném místě. Pravicové změření ještě před 20ti lety znamenalo být pro svobodu, svrhli jsme přece socialismus a komunismus, což je levice.
   EU se celkově převrátila nalevo, jak začala budovat sociální super stát, socialistické móresy a totalitu a pravicové zaměření se teď nenosí.
   Ale Amerika nemá sociální ani socialistické výdobytky, je tam svoboda a je pravicově zaměřená. Je tam neustálý boj mezi pravicí - Republikány a Demokratickou stranou - levicí.
   To, že ve státech EU sev dostaly vlády různě sociál-demokratické a podobně, to jen svědčí o socialistické linii s totalitou.
   Takže pravicové zaměření je správně.

   Vymazat
 3. děkuji pane Hájku máte pravdu jako vždy

  OdpovědětVymazat
 4. Bohužel, mám stejný názor. Zatím jsem nezaznamenal ani náznak sebereflexe. Všichni dobrotrusové jenom vypočítávají dopady odchodu britů, ale nikdo nezmínil ani jeden z důvodů, který je k jejich rozhodnutí vedl.

  OdpovědětVymazat
 5. Referendum dopadlo ve prospěch odchodu, takže je třeba to oslavit. Přeji Nigelovi Farage a všem zastáncům odchodu, ty krásné chvíle.
  Ale podle mého soudu, věci nepůjdou tak snadno. Cameron to zřejmě ještě dost zdramatizuje a znejistí. Proto také zůstává ve funkci. Navíc nezapomínejme, že referendum má funkci pouze doporučující, rozhodující je usnesení parlamentu.
  Takže bych odhadoval, že nyní nastane kampaň za zvrácení výsledku referenda. To bude hnus. P.K.

  OdpovědětVymazat
 6. Citát z odkazu Dr.E.Beneše z roku 1947 - Hitlerové odcházejí ale snaha Německa ovládnout Evropu zůstává. A vždy se najdou kolaboranti, kteří mu pomohou.Proto se mějte na pozoru.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To varování, má samozřejmě trvalou platnost. Zvláště se nesmíme nechat ovládnout ekonomicky a stát se výhradním subdodavatelem pro německé firmy. Sobotka si to hrozně pochvaluje, jak jsme s Německem ekonomicky spojeni (spíše bych řekl podmaněni). Musíme se ekonomicky otevřít celému světu. Východu, západu i rozvojovým zemím. P.K.

   Vymazat
  2. 19:12 No to si snad děláte legraci! "Zvláště se nesmíme nechat ovládnout ekonomicky a stát se výhradním subdodavatelem pro německé firmy." To jako myslíte vážně tuto větu, nebo je to ironie? Pokud to není iroine, tak se(bez urážky)vraťte do té podzemní jeskyně, ze které jste vylezl na světlo. Bude Vám tam lépe, jelikož budete dále odstřižen od světa jako doposud. Německo milý pane, nás už ekonomicky dávno ovláda a to přinejmenším patnáct let. Většina velkých firem má německého, nebo jiného zahraničního vlastníka, čili dividendy a zisky odcházejí za hranice, obrobská část potravin je dovážena z německa(společně s Francií a Polskem), česká energie se obchoduje na Berlínské burze a ne na Pražské (pokud jsou informace správné). Vodárenskou síť v Praze provozuje francouszký majitel, kmterý do renovace neinvestuje prakticky nic. Ocelárny vlastní také zahraniční majitelé, zemědělství je u nás prakticky zlikvidováno, stejně jako textilní, obuvnický, cukrovarský a jiná odvětví průmyslu. Zbrojařský se snaží přežít své kóma a automobilový, který je jedním z tahounů ekonomiky vlastní převážně němci (započítány i subdodavatelské fabriky na výrobu autodílů). Ale tady pán přišel s moudrem, abychom se nenechali ekonomicky ovládnout. Doslova "miluji" tyto chytrolíny, kteří tzv. "prozřou" čtyři hodiny po dvanácté a začnou "fundovaně" mudrovat o tom, jak se nemáme nechat ovládnout tak, či onak. Vaše poznámka by měla relevanci ještě možná před těmi patnácti lety, ale určitě ne dnes, kdy je celá česká republika fakticky ve stavu ekonomického vazalství.

   Vymazat
  3. Anonymní26. června 2016 10:57
   Ne, že byste neměl pravdu v analýze současného stavu, ale nemohu s Vámi souhlasit, že už je vymalováno a je vyloučeno něco na stavu zlepšit.
   Svět je žijící organismus. Např. dříve, nebo později skončí sankce na obchod s Ruskem a je jenom na vůli našich firem, zda se sem obrátí a budou hledat příležitosti. Kde budou mít např. větší volnost, nebo možnost nabízet větší šíři sortimentu. Také bychom třeba jako V4 mohli odmítnout sankce prodloužit. Prostě věci se stále mění a je na nás (hlavně na našich firmách), kam upřeme svou aktivitu. Je jisté, že Německo je gigant, ale je možné se na něj zcela navázat veškerou svou výrobní kapacitou, nebo navazovat spojení i s jinými ekonomickými subjekty na světě. Na východě, na západě i na jihu. Že druhá cesta by nám vytvářela ekonomiku odolnější vůči manipulacím a spekulacím, asi nezpochybníte ani Vy. P.K.

   Vymazat
 7. Svým způsobem si za současnou podobu unie můžeme sami. Pokud zapátrám v paměti, tak alespoň u nás, nikdy lidi nebrali volby do evropských institucí vážně. Volební účast se pohybovala +,- podobně, jako u senátních voleb. Podobný přístup bych typoval i u ostatních evropanů. Od nezájmu voličů se potom odvíjelo i personální obsazení kandidátek. Většinou sloužily jako trafiky pro neschopné politiky. Jenom namátkou Špidla, Telička, Jourová,...Co od takových asi můžeme očekávat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Vladimíre,
   Ten systém je tak nastaven a průběžně deformován,tak že je nereformovatelný.Na nějakém Špidlovi nebo Jourové vůbec nezáleží.Zásadní chybou bylo do toho spolku vůbec vstupovat.Bohužel národ se nechal zblbnout goelbesovskou propagandou, že bez EU snad zanikneme. Garantuji Vám, ýe by se nestalo vůbec nic podstatného. Naše poloha ve středu Evropy nám dávala unikátní možnosti vyjednávaní si podmínek spolupráce. To by ale musel být tehdy u moci politik s koulema a ne ustrašený Špidla.Mimochodem Klaus nese také svoji část viny, že tu přihlášku podával a podepsal Lisabon. Já osobně jsem měl různé info jak to v Eu chodí od Řeků a Angličanů, taktže já jsem hlasoval proti vstupu. Kdyý jsem si ty info dokázal opatřit já, Klaus jistě měl daleko větší možnosti.
   TD

   Vymazat
  2. Víte, milý TD, já jsem, sice s velkými výhradami, hlasoval pro vstup. Dnes se za to stydím. Ale zastávám názor, že přiznat si chybu je první krok k nápravě. Vadily mi nerovné podmínky mezi jednotlivými zeměmi. Ale potom jsem si řekl, že by bylo pro nás menší zlo vstoupit, než zůstat v izolaci. Navíc, tenkrát jsem si hodně naivně myslel, že nám evropské předpisy a zákony pomůžou zkrotit naší korupci a rozkrádání. Byl jsem hodně naivní a dnes se za to stydím.

   Vymazat
  3. Pane Vladimíre,
   Ctí vás to, že dokážete přiznat svůj omyl.
   S pozdravem TD

   Vymazat
  4. Vážím si lidí,kteří si přiznají svůj omyl.Ale kdo je bez chyby.Já jsem byla proti vstupu.Nechala jsem se zmást cinkáním klíčů a Havlem a nestydím se ,americkým snem.Ale velice,převelice jsem poznala,že tu něco nesedí.A už jsem litovala cinkání s klíči nad hlavou a už jsem litovala,že nás vede Havel s bandou zproradných lidí.Zapomíná se na Sachra,který nechal spálit veškerý materiál tzv.dizidentů .Byly to desítky nákladních aut,plných usvědčujicího materiálu.Vše šlo samospádem a zamyslete se,kdo nás za 26 let vedl a kdo se na tu špínu nabalil.A dnes za vše může Putin i za Brexit VB.Rozpad EU a těch zmetků,kteří z nás dělají nevolníky,se musí rozpadnout.Izolace států je strašení.To se po rozpadu budou izolovat všechny státy?Je to jenom propaganda těch,kteří se mají jak prasata v žitě.K volbám chodím a místo Hlasovacího lístku,vložím vždy PRYČ SE SENÁTEM,PRYČ S EU!

   Vymazat
 8. Odtržením Skotska nám chtějí vsugerovat, že lidé byli v celé VB pomýlení, když si odsouhlasili odchod z EU! Rozumní lidé, aby se v EU udrželi, raději zpřetrhají a pošlapou svoji historii? Pak nejsou rozumní, a nebo se nám snaží někdo něco namluvit! To by potom podle toho receptu v případě "CZrexitu" mohla vyhlásit Morava jako územní celek státu svou nezávislost na Čechách a mohla by se od EU taky odtrhnout a nebo v tom opačném případě se k EU přihlásit.
  Někdo z nás dělá hňupy a proto s náma pere o zem, jak se dá!

  OdpovědětVymazat
 9. Večerní zpravodajství ČT ukazalo, že máte pravdu, už začali lhát, až se prášilo! To bude pokračovat! Ale myslím, že velká Británie najde cestu.

  OdpovědětVymazat
 10. Za to, že Britové volili Brexit a ne Brexitus, budou hrobaři národů ještě dlouho kolem sebe kopat, ale to silného a připraveného neodradí. Počítá s tím. No vždyť, když se dívám na televizní zpravodajství, tak mám dojem, že od zítřka nad Británií nebude vycházet slunce. I když pozor, tady u toho slunce bych se trochu zastavil. Říkám pozor, těsně pod obzorem se nachází i půlměsíc!!!

  OdpovědětVymazat
 11. Průběh referenda je nachlup stejný s volbou prezidenta Rakouska. Nedělám si iluze že náhle "vyhrála demokracie", "hlas lidu" a podobbné kraviny. Není mi deset.

  Vyhrálo prostě britské křídlo .. kabaly. Vše je tak, jak má být. Britská libra a "bankovní suverenita" může být zachráněna, Evropa je ještě slabší, rozhádanější.. Američané se tváří zplihle, ale to jen ti, kteří nevědí, jaká komedie se zase hraje.

  Brexifendum bylo stopro zfalšované.

  Koloděj

  OdpovědětVymazat