Reklama

.

.

čtvrtek 9. června 2016

Ruští piloti nacvičí likvidaci základen protiraketové obrany USA u hranic s RFDmitrij Litovkin
9.6. 2016   Eurasia24

Chaudy – nový vojenský výcvikový prostor Vzdušných a kosmických sil Ruské federace na Krymu (Chaudy – jižní výběžek východní části Krymu) se stane zcela jedinečným místem, kde bude celoročně probíhat výcvik ruských vojenských letců. Více o tom agentuře Izvestija řekl redaktor časopisu Zbraně vlasti Viktor Murachovskij.
Výcvikové středisko se stane součástí Státního leteckého zkušebního střediska V. P. Čkalova v Achtubinsku, kde budou prověřovány nové metody použití leteckých systémů a zbraní. Na samotném polygonu Chaudy budou posádky frontových bombardérů Su-24M a dálkových bombardérů Tu-22M3 nacvičovat praktické použití raketové a bombové výzbroje proti pozemním i námořním cílům.

„Provedení leteckých útoků na pobřežní cíle (po výsadku protivníka) a zničení námořních cílů za situace, kdy letectvo působí z pozemních základen, je nejnáročnější součástí výcviku,“ prohlásil V. Murachovskij. „Výhodou polygonu Chaudy je výrazné zastoupení slunečních dnů během roku, což umožňuje vysokou frekvenci cvičných letů – skoro jak na běžícím pásu.“

Dodal, že v programu výcviku vojenských pilotů jsou kromě nácviku vzdušného boje zařazeny také útoky na dobře chráněné pozemní cíle, jakými jsou například mobilní velitelská stanoviště, stanoviště odpalovacích zařízení křídlatých raket ve stadiu předstartovní přípravy, přesunující se kolony tanků a automobilové techniky, a dále námořní cíle.

Jak V. Murachovskij uvedl dále, bylo na Krymu, v pozemním výcvikovém středisku Saki (Saki – město v západní části Krymu na pobřeží Sackého jezera), zahájeno formování prvního pluku palubních stíhacích letounů MiG-29K/KUB. Jde zatím o jediný ruský stíhací (víceúčelový) letoun schopný nést (a bojově použít) dva typy protilodních křídlatých raket – Ch-31 a Ch-35.

V Saki je vybudována tzv. NITKA – přesná kopie startovacího můstku a přistávací dráhy letadlového křižníku Admirál Kuzněcov. Při nácviku tento tréninkový komplex umožňuje vytvořit podmínky maximálně se přibližující reálné situaci při startu a přistání na letové palubě lodi.

Na novém polygonu budou moci palubní piloti získat i letové návyky pro lety nad otevřeným mořem a v podmínkách letu bez vizuální orientace a nacvičit také použití námořní výzbroje.

Náčelník tiskového oddělení Černomořské flotily Vjačeslav Truchačev sdělil redakci Izvestijí, že školení pilotů MiG-29K/KUB bude probíhat až do 1. července. Během léta bude pluk přemístěn přímo na palubu křižníku Admirál Kuzněcov a na podzim bude zařazen bojové služby ve Středozemním moři.

Profesor Akademie vojenských věd RF Vadim Kozjulin doplnil, že na krymských leteckých polygonech bude možno nacvičovat i ty postupy, které uplatňovaly ruské bombardéry v Sýrii při likvidaci infrastruktury teroristů.

„V souvislosti s dokončením americké základny Národní protiraketové obrany v Rumunsku se tyto aktivity Ruska stávají i vzkazem pro USA a NATO, které Moskva opakovaně varovala, že nepřátelské kroky Washingtonu nedaleko od hranic Ruska nezůstanou bez odpovědi,“ zdůraznil vojenský expert.

Zdroj: izvestia.ru a tvzvezda.ru

Foto: YouTube.com

5 komentářů :

 1. To si ruští agresoři dovolili hodně, nacvičovat útoky na takové "Mírotvorce" jako jsou SS!!!!!

  Ještě cvičí NA VLASTNÍM ÚZEMÍ!!!!

  To je vrchol drzosti a ukázka agresivity Ruska!!!

  :-)))))))))))))))))

  Měl bych to poslat tomu komediantovi, co si hraje na ministra. Ten by "chrochtal" blahem!!! Možná by mu ani nevadilo, že mu manželku "obohacují svými geny přistěhovalci"!!!

  J.B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Žilka a komediant je už v jejich....až po ....Poslední sankcí agresora, za nímž jsou potoky krve, rozvrácené země, chaos, je zmáčknutí červeného tlačítka v nukleokufříku.Jinam se tato situace neubírá, bohužel.

   Vymazat
 2. No jo no, tohle je jen pro oči a uši. To podstatné se myslím odehrává jinde. Zejména na ponorkách.
  Jen na okraj - nejde o Ukrajinu, nejde o Blízký či Střední východ, nejde o Asada .... jde o Arktidu a její nerostné suroviny. Proto všechny ty kejkle, proto řvou severské státy unisono s mloky, Němci - všechno má jen za cíl oslabit Rusko před bojem o Arktidu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To podstatné má více vrstev než jen tu podvodní. Sahá to od ponorek a povrchového loďstva, přes pozemní armádní systémy, letectvo až po prostředky pro vedení války v kosmu.
   Já se zas domnívám, že ten, kdo v kosmu udrží své komunikační, pozorovací a navigační systémy (a zároveň o totéž připraví svého protivníka), na tom bude sakra dobře. A to tak, že válku tam dole vyhraje...

   Vymazat
 3. Je dobře, že Rusko neponechává svou obranu na náhodě. A že se aktivně a všestranně připravuje na konflikt s NATO.
  Do kterého nás, Evropany, v roli obětovaných pěšců tlačí ti US huni.
  Doufám, že realistická představivost všech militantních plánovačů z NATO nakonec zvítězí, a válku s Ruskem si netroufnou vyvolat.
  Jsme na špatné straně, a tak by nás - chtě nechtě - smetla i s těmi, kdo o Armagedon usilují. A v globální válce, pokud do ní evropský konflikt zákonitě přeroste, je už jedno, na čí straně se ta která země nachází.

  OdpovědětVymazat