Reklama

.

.

středa 22. června 2016

Pochod na Východ je poučením i varováním!

Přemysl Votava 22.6.2016  Vaše věc
 

Před 75 lety, 21. června 1941, Německo se svými satelity přepadlo tehdejší Sovětský svaz. Zákeřně a s nebývalou krutostí si hodlalo porobit - po Československu, Polsku a Jugoslávii - i další slovanské národy, které měly být v zájmu nového nacistického uspořádání Evropy vyhubeny či zotročeny.

Ani po 75 letech nelze zapomenout na milionové oběti tohoto válečného tažení proti národům SSSR, na tisíce vypálených měst a vesnic, na zcela rozvrácenou ekonomiku. Nelze také zapomenout na obrovské úsilí sovětského lidu zastavit toto německé tažení Evropou. Osud evropských národů ležel před 75 lety na hrdinství sovětských občanů.

Při snaze nových vykladačů dějin je třeba zdůrazňovat, že národy SSSR nesly největší tíhu této války. Jakékoliv dnešní pokusy o vytváření nového dějinného výkladu, nebo zcela záměrného přebarvování historie, jsou urážkou milionů nacistických obětí.

Tuto skutečnost nedávno v Terezíně připomenul i Milan Štěch, předseda Senátu PČR : „Národ, který se neustále pokouší nějak zkreslovat svoje dějiny v zájmu současných politických potřeb – ať domnělých, nebo skutečných -, takový národ neví, kde stojí a za čím si stojí.

Za mlčení evropských politiků se kolem Ruska budují nové vojenské základny, do NATO se verbují další státy, Evropou projíždějí směrem na východ, obrněné kolony americké vojenské techniky... Místo dialogu se stupňují protiruské sankce, v médiích se vyrábí protiruská nenávist. V duchu nového výkladu dějin se pak kácí pomníky obětí i hrdinů této války, z obětí se dělají viníci, z viníků pak hrdinové. To vše může vést k návratu studené války, tedy k další eskalaci válečného napětí. Nelze zakrýt, že Evropa stojí opět na pokraji nové války.
Československo bylo první obětí německé rozpínavosti. Našim politikům sdělujeme, že jako Češi jsme nestavěli protiruské legie. Naopak českoslovenští zahraniční vojáci byli ti první, co se postavili po bok Rudé armády proti německým okupantům. Svůj hrob v Československu našlo 140 tisíc sovětských vojáků. Tisíce našich hrdinů padlo na společné cestě od Sokolova, přes Kyjev, Charkov, Bílou Cerkev, Duklu, až do Prahy. Nezapomínejme !

V mohutných prostorách Ruska našlo svůj hrob i několik milionů německých, italských, maďarských, či rumunských vojáků a dalších německých spojenců. Na to také nezapomínejme a varujme!

V úctě k padlým varujeme před novým tažením proti národům Ruské federace.

53 komentářů :

 1. To ale Stalin nevěřícně čuměl jak puk když Němci rozjeli operaci Barbarossa.
  Hitler byl přece do té doby největší Stalinův spojenec se kterým si tak notoval, se kterým si ve smlouvách Molotov-Robbentrop hezky rozparcelovali Evropu.

  Proto Stalin neměl připravené žádné plány pro tuto situaci. Napadení doonce odmítal uvěřit a vydat příslušné rozkazy i když už probíhalo. Nepřidalo tomu ani to, že ten diktátorský psychopat dříve čistkami zcela zdecimoval svůj vlastní důstojnický sbor.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když už něčemu nerozumíte,tak se tady neztrapňujte žvásty z čt 24 ,či lžIdnes.

   Vymazat
  2. 8:42

   Čemu nerozumím? Vy si dodělejte aspoň základní školu. O střední nemluvě.

   Pokud si chcete vzít z něčeho skutečné "poučení", jak se píše v nadpisu, tak se musíte postavit tváří v tvář faktům. A ne žvatlat jakási vaše "přání otcem myšlenky".

   Vymazat
  3. Skutečnost je taková, že demokratický západ všemožně podporoval Hitlera v jeho válečném úsilí směrem na východ a proto když Hitler zabral Československo, vůbec nic neudělal i když byl k tomu zavázán smlouvami. To samé probíhalo při útoku na Polsko. Západní armády stály na západní hranici Německa kde nebyl jediný německý voják, stály a dívali se jak Polsko krvácí. Západní demokracie a výspa lidských práv dělal Hitlerovi koridor k Sovietskému svazu, aby Hitler neměl žádných překážek zaútočit na Rusko. Stalin se smlouvou Molotov Ribentrop jenom snažil získat čas, což mu nevyšlo. Ale původcem II. Sv. války je jednoznačně demokratický západ, který od samého počátku věděl, že Hitler porušuje všechna omezení dojednaná po I. Sv. válce a nechal ho zbrojit i když Německo to mělo zakázané. Hlavní je přeci bohatství boháčů a nenaviděný Ruský národ řekl, že všichni lidé jsou si rovni a to přeci nemohl demokratický západ dopustit a potřeboval aby rusko bylo zničeno. Nepovedlo se to Napoleonovi, nepovedlo se to za I. Sv. války Němcům, naším legiím taky ne a nepovedlo se to Hitlerovi za II. Sv. války i když měl za sebou všechny nejvlivnější kapitalisty světa. Dnes je rusko kapitalistický stát a ejhle USA a další jeho kolonie opět jdou na Rusko a připravují již III. Sv. válku. Proč? Kapitalismus je společenský systém, kde jedna skupina lidí - kapitalistů žije na úkor druhé skupiny lidí - pracujících. Proto vznikly a dodnes jsou kolonie z kterých západ saje peníze. My jsme taky jednou z kolonii na úkor které si západ vyplácí destinásobně větší platy než u nás a má ceny zboží levnější než u nás. Rusko nechce být kolonii a to se západu nelíbí. Potřeboval by rusko jako svojí kolonii a následovbal by demokratický boj proti Číně, aby i tam mohl rozsevat demokracii bombami.

   Vymazat
  4. Anonym (08:35):
   Nic to nemění na zločinné podstatě útoku hitlerovského Německa na SSSR. Jehož cílem bylo vyhladit či zotročit slovanské národy na východě a zmocnit se jejich území (tzv. lebensraumu). To, prosím, za skryté podpory západních "konoupků", co si říkali Entente.
   Málem se jim to i podařilo. Nebýt neobyčejného hrdinství sovětského lidu, a za cenu nezměrných ztrát a obětí.
   Před kterými i dnes v pokoře smekám ...
   A ten Stalin byl Hitlerovým spojencem asi tak, jak jím byl polský Józef Beck (či J. Pilsudski), kteří s týmž Hitlerem uzavřeli smlouvu o neútočení v ca. 5letém předstihu před Molotovem.
   Smlouvu orientovanou proti Sovět. svazu, který společně tak nenáviděli.
   ---
   Dnes se tu opět kdosi snaží o reprízu. A podobně jako nacisti, rozdmýchává protiruskou nenávist a sní o napadení Ruska. Pokud by to však i zkusil, dopadl by hůř jak Hitler.

   Vymazat
  5. Opluštil:

   Ještě jednou. Pakt M-R nebyl pouhou smlouvou o neútočení jak se snažíte tvrdit, ale smlouvou s hitlerovským Německem o vzájemném ROZDĚLENÍ EVROPY!!! Kterou SSSR prakticky naplňonvalo!!! SSSR napadalo a anektovalo jednotlivé státy. Mnoho států.

   Nenávist rozdmýcháváte jen VY vašim lhaním , vymýšlením si, překrucováním historie.
   Tyhle vaše bláboly kdybyste začal vyprávět u maturity z dějepisu tak byste okamžitě letěl. Ale k maturitě byste se vy zřejmě nikdy nedopracoval.

   Vymazat
  6. Anonyme (10:14):
   Jasně! ..., a zelená je vlastně červená, viďte?
   p.s. a o moji maturitu nemějte strach

   Vymazat
  7. Samozřejmě Opluštile. Zelená je červená a napadání a anektování cizích zemí po dohodě s Hitlerem byla vlastně "mírová bratrská pomoc"

   Vymazat
  8. Anonymovi 10:58 - o jaké anexi to píšete? Stalin zabavil Polsku území, kterého se zmocnilo Německo při podpisu Brest-Litevského míru - šlo o etnickou linii vytyčenou lordem Curzonem. Finsku sověti sebrali území až potom, co odmítlo velkou územní kompenzaci - výměnu. Je škoda, že všechny tyhle události jsou vykládány jednostranně (rozuměj protirusky). Bohužel většina našich médií a "televizních historiků" vykládá historii tendenčně. Asi kvůli grantům :-D) Výsledkem ale je, že obyčejní lidé jsou naprosto zblblí.

   Vymazat
  9. Koukám, mladíku, že se vyznáte. Maturita z dějepisu se dnes dělá také z propagandy? Jestlipak jste někdy slyšel o Haavara Agreement? Ona ta válka se připravovala dlouhá léta a nechystal ji Stalin, a dokonce původně ani Hitler. Stačí, když si to začnete ujasňovat, řekněme od černého pátku, resp. úterý 1929. A jestli chcete skutečně porozumět polské politice ve dvacátém století, tedy i zločinu v Katyni, zkuste si najít a přečíst seriál "Oklamané Polsko". Tisíckrát to můžete odbýt módním plkem o konspiračních teoriích, ale desítky historických fakt tam uvedených, nevyvrátíte. Nebo si je můžete sám dohledat v literatuře a v archivech. Rusové zkrátka nedají pokoj, a vždycky se brání. No to se pak nemohou divit, že je "Západ" nemá rád. Nazdar

   Vymazat
  10. Hitler nabídl Polsku definitivní uznání územních zisků v Poznaňsku. Západním Prusku a v Horním Slezsku, k čemuž nevyjádřila ochotu ani jedna z předešlých šestnácti vlád Výmarské republiky. V roce 1938 přenechal Hitler Polsku jako znamení své dobré vůle z části německé průmyslové město Bohumín na Těšínsku. Hitler za to měl přání:

   1.) Znovusjednocení Danzigu s Říší
   2.) Exteritoriální dopravní spojení do Východního Pruska
   3.) Dodržování lidských práv pro německou menšinu
   4.) Prodloužení přátelské smlouvy mezi oběma zeměmi na 25 let.

   Když na to Polsko nepřistoupilo, Hitler svoji nabídku vylepšil: Danzig politicky bude patřit k Německu, ale hospodářsky zůstane s Polskem. To byl velmi umírněný návrh, už jenom proto, že Danzig k Polsku vůbec nepatřil, ale byl mandátním územím Společnosti národů. Polsko zůstalo u svého odmítnutí. Polsko opakovaně odmítlo Německem předložená přání. Poté, co se 22. března 1939 navrátilo Memelsko k Německu, nařídilo Polsko částečnou mobilizaci své armády. Anglie vyslovila 30. března 1939 záruku nezávislosti Polska. To mělo stejný osudový účinek jako spojenecká záruka Německé říše z 6. července 1914 Rakousku. Polský ministr zahraničí Beck se cítil posílen a 5. května 1939 pronesl vyzývavý projev, ve kterém ale zamlčel německou záruku neměnitelnosti hranic pro koridor. Tento projev vybičoval jeho krajany k zesíleným výpadům proti německé menšině. Smlouvu o ochraně menšin, ratifikovanou 28. června 1919, vypovědělo Polsko již 13. září 1934. Počet zabitých Němců před 1. zářím 1939 odhaduje Udo Walendy na 3 až 4 tisíce. Nejprominentnější obětí byl 30. srpna 1939 německý konsul v Krakově, Schallinger. Už jenom to by bylo podle mezinárodního práva mohlo být důvodem k válce. Připravenost Polska na válku se nedala přehlédnout Polský velvyslanec Lipski se (také na naléhání britského velvyslance Sira Howarda Kennarda) od dubna 1939 už neobjevoval v Berlíně. Dne 28. srpna 1939 naznačil Londýn ve své nótě Polsku ochotu k vyjednávání (AA, Nr. 2, str. 427). Protože Lipski zmizel, požádalo Německo Anglii o zprostředkování a předalo dne 29. srpna 1939, v 19.25 hodin nabídku k vyjednávání. Londýn to ale Varšavě oznámil až 30. srpna okolo půlnoci, tedy o 28 hodin později. V Londýně se veřejnost dozvěděla dokonce až 31. srpna ve 12.25 hodin, tedy o 40 hodin později, o německém návrhu, přičemž se k tomu opovážlivě dodávalo, že údajně dorazil příliš pozdě.
   Díky zradě pracovníka německého velvyslanectví Hanse Herwartha von Bittenfeld (1904-1999) znal Roosevelt už několik málo hodin po konci moskevských jednání z 23. srpna 1939 obsah tajné dodatečné smlouvy mezi Německem a Ruskem. Ta v případě konfliktu stanovovala okupaci východního Polska Sovětským svazem. Roosevelt si ale tuto informaci nechal pro sebe, aby se Polsko neodvrátilo od válečného kursu. Zrada vedla dne 25. srpna 1939 také k tomu, že se anglická záruka Polsku omezila na konflikt s Německem.

   Touha Anglie po válce se prokázala již 15. srpna 1939 na konferenci Meziparlamentární unie v Oslu. Když Američan Hamilton Fish jako předseda shromáždění usiloval o uzavření usnesení o válečném moratoriu v délce 30 dní, zabránila tomu Anglie společně s Norskem. Fish se několik dní předtím setkal v Salzburgu s Ribbentropem a byla mu známa vážnost situace

   Vymazat
  11. V této u nás oficiálně vydané knize která nedávno jsou uvedena nezochybnitelná fakta dokazující že WWII (ostatně podobně jako WWI) rozpoutal světožid rukama Anglie a Polska! - http://nassmer.blogspot.cz/2013/07/jedinecne-autenticke-dokumenty-o-vine_2199.html

   Vymazat
 2. Evropa nestojí na pokraji nové války, Evropa stojí na pokraji nové chiméry války. Válka je nejlepší, když vás překvapí, protože pak můžete mít čisté svědomí, že jste s ní neměli nic do činění. Když chce někdo v Evropě nebo s Evropou válčit - AŤ TO ZKUSÍ! ... Co víc k tomu říct?

  OdpovědětVymazat
 3. 8:42
  Každý rozumný člověk ví proč Stalin podepsal smlouvu s
  s Hillerem.
  Pouze Vy a Vám podobní nedouci stále žvaní a žvaní.
  Václav Vodrážka Plzeň


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak proč tedy, vy chytrolíne???

   Především mě zajímá proč SSSR napadl skoro současně s Německem Polsko? Proč povraždilo přes 20.000 polských důstojníků a elit v Katyni?
   Proč napadl SSSR Finsko?
   Proč SSSR anektoval pobaltské státy a část Rumunska?

   Vyprávějte a přehánějte!!!

   Vymazat
  2. Vy jste ukázkou člověka, který zmagořil vlivem poslouchání židoamerické ČT a štvavé stanice "Svobodná" Evropa !! SSSR obsadil východní oblasti Polska, které měly většinu ruského obyvatelstva a patřily vždy k Rusku, obsazení proběhlo až po zhroucení Polské armády! Katyň zorganizoval Goebbels, váš miláček, a zveřejnil to až v roce 43, kdy začal Wermacht dostávat na prdel! Pokud věříte nacistické propagandě musíte souhlasit i s tím, že válku začalo Polsko zákeřným přepadením německého vysílače v Gliwicích!! Polská vláda se paktovala s Hitlerem nejen proti SSSR, ale i proti Československu! Materiály, které předal Polsku o Katyni agent CIA Gorbačov byly prokazatelně padělky ! Dnešní Polská vláda se chová stejně hloupě, když se paktuje proti Rusku s agresivními USA !!

   Vymazat
  3. finsko bylo součástí carského ruska

   Vymazat
  4. 9.25 Už jste byl velícím důstojníkem v nějakém válečném konfliktu?

   Vymazat
  5. Jak "skoro současně"? Jsi pěkný idiot! Tehdy se rozhodlo o tom, že tu dnes budeš svobodně žvanit, blbe! Polsko padlo svou vinou - dvojakou štvavou politikou v žoldu londýnských kramářů, kteří se na něj pak ale vysrali! Frantíci to samí - řidily je stelný lože, Bluma i Daladiera! Stalin 1. září vyčkával - a nemusel! Do střetu s Poláky vůbec nevstoupil, terpvě poté c polská vláda vzala do zaječích směr rumunský hranice a bylo jasný ži polský stát končí, po výzvě německého vedení nařídil svým vojskům obsadit ta území, která Polsko neprávem okupovalo po řižském míru z března 1921 a navrátil je Bělorusku, Ukrajině a tehdy ještě nezávislé Litvě - včetně hlavního města Vilniusu, obsazeného polskými bandami již v roce 1920! Jenže o toms asi blbnínku neměl ai šajna, co? A Rydza-Śmiglyů ještě cosi zablábolil než zbaběle utek na přechodu s Rumunskem, že jako vyhlašuje SSSR válku! Blbec! Ničemu už nevelel, jeho kecy nikoho nezajímaly! Pan Stalin tak ziskal zadarmo bez boje nárazníkové pásmo, jehož brana, včetně slavné pevnosti Brest, ty blbečku, zdržela postup německých vojsk o klíčové 3 týdny! Ty pak chyběly k tomu, aby Wehrmacht dosáhl Moskvy před příchodem generála Bláto! A po něm je dorazil generála Mráz. Ale to už je jiná kapitola. Takže dík tomu "okupování" údajného východního Polska (pokud by to byla pravda, aby by Tě kyjevskej Prasenko-Waltzmann za to nepochválil, museje vracet třetinu státu Polákům - a o vracení Litevců svýho hlavního města ani nemluvě!) jsi tu dnes jako český občan a můžeš tu smolit tyhle pitomý kydy ...

   Vymazat
 4. Nejlepší způsob, kterým zachovat mír, je nahlédnutí absurdity války.

  OdpovědětVymazat
 5. Střílejte do těch, kdo válku začali.

  OdpovědětVymazat
 6. Proč jste zapomněl na hroby Slováků, kteří byli dokonce tak horlivými spojenci, že hranici SSSR překročili o pár minut dříve, než Wermacht?

  OdpovědětVymazat
 7. O druhé světové existuje spoustu mýtů, lží, polopravd, ale také na druhé straně nezpochybnitelných faktů.O příčinách se může opravdu spekulovat. Mám knížku kde historik obviňuje váhavost Anglie a Francie- opravdu toto nebudu brát za bernou minci, jen příklad k polemice. Takže o finské válce, použití jaderných pum, příčině útoku japonců na Pearl Harbour i konspiračních teoriích okolo se nemá cenu přít.Nezpochybnitelnými fakty zůstává smrt utrpení obyčejných lidí.Jako lidstvo se neumíme poučit.

  OdpovědětVymazat
 8. 9:25
  Pepíku, měl by ses trochu vzdělat než tady zase začneš dštít tu síru. Pokud tě něco zajímá, udělej si trochu "analýzy" a nepapouškuj tady to, co slyšíš na tvojí ČT a čteš v tvojí MfD. Nenávist degeneráta ti příliš zatemňuje mozek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šulinku, neodpověděl jsi ani na jednu z těch jednoduchých otázek. A raději se do toho ani nepouštěj nebo se do toho se svým "vzděláním" zamotáš.

   Vymazat
  2. 10.22
   Nedej na řeči, dej na skutky!
   Co tak plánovaný útok USA a Velké Británie napřipravované letecké útoky na Rusko v roce 1942?
   Nic ti to neříká? Mně ano, a hodně!

   Vymazat
 9. Je mi zahadou, preco doteraz nevznikla ziadna MEDZINARODNA peticia proti rozmiestnovaniu zbrani na hraniciach Ruska a proti NATO. Vsetky akcie sa konaju iba na narodnej urovni, co ich silu oslabuje. Mozno som naivny, ked verim v ich silu. Kazdopadne by to ale pomohlo zjednotit ludi v Europe.

  OdpovědětVymazat
 10. Právě proto , že hloupost koluje v hlavách čechů.Jsme tam kde jsme.Budeme bojovat na uzemí Ruska za zájmy USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne ,ne,budeme zpopelněni a zcela zničeni pro konečné(zničení planety Země) vítězství NWO(USA židokapitálu)!A u toho přeci naše politická vlastizrádná verbež nemůže chybět!

   Vymazat
 11. jen co se týče Gdaňského vysílače - někdo tvrdí, že to byli Němci převlečení za Poláky, někdo že Poláci, Rusové ... a kdoví ještě kdo. Moje teorie je o tom, že Adolfa potřebovali kabalisté nasměrovat na východ .. síce mu podstrojovali technikou, výbavou a tak, ale pořád tu bylo nebezpečí. že se začne rozpínat na západ.
  Takže mně z otázky qui bono jednoznačně vychází stejný pachatel, který stál za "Černou rukou", pachatel v přeneseném slova smyslu, loutkovodič, vlastnící zbrojířské firmy, po recesi poněkud ve slabší kondici. Pachatel jenž bez uzardění tvrdí, že "když v ulicích teče krev, obchodu se daří nejlépe".
  Koloděj

  OdpovědětVymazat
 12. 10.22 Šulínku a ty mi odpověz na otázku,pokud máš na to vzdělání,proč ussa spolu se spojenci otevřeli tzv.2.frontu až v r.1944.A proč Churchill prosil v lednu 1945 Sověty,aby uryclili zahájení operace ve směru na Polsko,když jim ta operace Overlord začala nějak skřípat.

  OdpovědětVymazat
 13. Všechno je to čím dál tím víc neuvěŕitelnější a zrůdnější ;o to odpornější,že si lidé už téměř zvykli na možnost -na obraz války ,která nás neodvratitelně čeká...!
  a
  tato představa ,jak se zdà ,už ani nikoho obzvlášť nevzrušuje ..
  jak je to možné ?
  jsme opravdu v takovém bezcitném krunýři ?
  jsme již úplně a naprosto bez základní lidské vybavenosti pudem sebezáchovy ?jsme nemocní?
  Já tomu nerozumím..
  j.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já tomu dobře rozumím.Štvavá, nenávistná mediální válka vedená proti Rusku ze strany sioneocons, která je velice intenzivní zejména v SSA, už přináší výsledky. Ovce to berou jako fakt, bez toho aby se vůbec zamýšleli nad tím kam to vede, tj. že i ony se v té krátké válce mohou rychle vypařit. Ale iPhone v ruce, dráty v uších, fáro a mít tu správnou "level" jsou pro ty bezmozky důležitější, než se zamyslet.

   Vymazat
  2. Vlastovka, mas pravdu v tom, ze ludia si pomaly zvykaju na moznost vypuknutia vojny. A to ma desi. Ziadna pozitivna alternativa s ktoru by pracovali a ktoru by rozvijali. Som za trest smrti pre vojnovych stvacov.

   Vymazat
  3. Nikdo tomu nerozumíme, ač je to neuvěřitelně jednoduché.
   Politiku dělají politici.
   V lepším, z mnoha špatných případů, jen uhýbají bankéřům a zbrojařům.
   My si je ve volbách sami volíme.
   Špatně. A stále dokola ty stejné.
   Takže jsme v NATO a tedy jsme tímto způsobem i válečnými štváči.
   Jeslipak se polepšíme?
   Sotva.

   Vymazat
 14. vlado vlado 10:39
  Dobrý nápad, aspoň ti dacani uvidí kolik nás je.
  Morave (spicka@azet.sk)

  OdpovědětVymazat
 15. Zkusme se zamyslet nad tím, proč sem ti američtí vlezdoprdelisti lezou a demonstrují zde svou myšlenkovou ubohost. Což nemají své vlastní stránky kde by si mohli vzájemně užívat svoje slinty? Chodíme tam snad opruzovat my? Domnívám se, že nikoli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:48 - Odpověď na Tvou, správně zadanou otázku:
   My na "jejich" weby nechodíme proto, že papouškují přesně to, co slýcháme a vídáme v mainstreamu. A tyto zprávy nás, pro svou "věrohodnost" nezajímají. A proč lezou oni sem? Protože jsou těch lží plni a aby se jimi nezalkli, musí se občas, v nenávisti a vzteku nad svým stavem, nějak vyprázdnit. A tyto stránky jsou pro ně přesně tím vděčným objektem, kde mohou tuto svou nezáviděníhodnou potřebu vykonat. Prostě si sem chodí kompenzovat ty své mindráky, nic víc. O "plodnou" diskuzi jim rozhodně nejde, to je patrné na první pohled.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 16. Pred zmluvou Molotov - Ribentrop podpísalo pakt o neutočení s Hitlerom Polsko ! Teda Poliaci predbehli Molotova ! Po vstupe Nemcov do Čiech a Moravy po Mnichovsko diktáte kde nas anlossaskí diplomati s Francuzskom na podnose naservírovali Hitlerovi začala okupacia Československa a jeho rozbitie. Za to možeme dakovat Britom,Francuzom ,Talanom. V ten istý den ako Wehrnacht vtrhol do Českolsovenska Poliaci vtrhli na severe do Československa a zabrali Tešínsko a severné uzemia Československa . Poliaci teda spolu s Hitlerom vtrhli do Československa! Na to sa radšej zabuda a propagandisticky sa vytahuje iba pakt Molotov - Ribentrop. Tada ešte raz. Poliaci podpísali ako prvý pakt o neutočení s Hitlerom pred paktom Molotov - Ribentrop. Poliaci spolu s fašistickým Nemeckom prepadli Československo po Mnichovskom diktáte.Teda na vzniku 2. sv. vojny sa podielali Poliaci spolu s Hitlerom. To su jednoznačne fakty. Poliaci sa tiež aktívne zapajali pred 2. sv. vojnou v príprave agresie proti SSSR. Pšonci vôbec vpriebehu 2. sv. vojny nie su tak svätí. Pilsudski sa tiež rád objímal s Hitlerom a pripravoval si polievočku pre podiel na vojnovom tažení Polska proti SSSR. Iba teraz primitívna anti ruska propaganda zo všetkeho viní SSSR. Na vzniku 2. sv. vojny maju zasluhu USA spolu s Fordom, Britain a Francuzi ktorí zo začiatku kolaborovali s Hitlerom ale potom si zlízli čo si navarili. Najväčšiu zasluhu na poražke fašistickeho Nemecka mal SSSR. USA i Britain otvorili druhý front až po tom čo zistili že Nemecko nema šancu vyhrat proti SSSR.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to pravda . Poláci zrušili všechny České a Německé školy . Dodnes říkáme Ostravica granica ! Po roce přišli Němci a první co bylo poslali Karvinského starostu Karola Sliwku do lágru .

   Vymazat
 17. 10.22 Hele šulínku,neodpověděl jsi mi ani na jednu z mých 2 jednoduchých otázek,takže spíš nebo na to tvoje vzdělání nestačí.Ale prosím,hlavně at se do toho moc nezamotáš,při tvém vzdělání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, ono se sice říká "nekrmte trolly", ale přece jenom - hlavně pro ty, kteří se snaží postavit ty propagandistické kecy z hlavy zpátky na nohy: Jestliže někdo tvrdí, že jedna ze smluv, kterými se okolní státy snažily chránit před nacistickou rozpínavostí byla vlastně zločinná, něco to signalizuje. Jestliže navíc tvrdí, že fakt, že Německo jí nedodrželo (stejně jako všechny ostatní) je dalším důkazem zločinnosti napadeného, mluví to o autorovi ještě jasněji. Na něco takového nemůže přijít člověk rozumovou úvahou. Buď tedy autor podobných tvrzení rozum nemá, nebo opruzuje zlomyslnou sofistikou. Každopádně nemá valnou cenu snažit se mu oponovat rozumem. Ten odmítnul, než začal psát.
   J. Hruška

   Vymazat
  2. Ještě jednou a naposled pro vás, extrémní retardy:

   Pakt M-R NEbyl obyčejnou smlouvou o neútočení, ale o rozdělení Evropy mezi nacistickám Německem a SSSR!!! Zapičte si tento pro vás nepříjemný fakt konečně za uši, blbečci.
   A SSSR tento pakt bezezbytku naplňovalo. Útočil a obsazoval přesně podle dohody s nacisty Polsko, Finsko, Rumunsko, pobaltské státy...
   Pro SSSR nezačala válka v roce 1939, ale až v červnu 1941 pro Stalina šokující operací Barbarossa. Do té doby byl SSSR s Německem největší kámoš a nebýt Hitlerova podrazu, byl by největším kámošem dodnes.

   Debílku v 14:08. A proč by Amíci měli útočit a nasazovat životy svých lidí dřív než v roce 1944? Nemuseli zasahovat vůbec, přímo ohroženi nijak nebyli, mohli nechat Evropu klidně ve štychu. Takže místo debilních otázek které jsi předvedl by jsi jim měl na kolenou děkovat.
   Spíše je zajímavá otázka proč pro SSSR začíná válka až v roce 1941 a ne 1939


   Ale diskuse s rudohnědými blbečky, rusofilními fanatiky, popírači Stalinových zvěrstev, obdivovateli všemožných diktatur... je zcela marná

   Vymazat
  3. oprava překlepu: Bukovinu! Severní Bukovinu - ale jak pravím výše, nemá to co dělat s tvou partou teplejch lejnlahvárníků! USA do války šly proto, aby mohly jejich nosatí majitelé a koneckonců i sponzoři i tvých maňasovodců, ovládnout Tichomoří, západní Evropu a koneckonců předat Palestiny svým souvěrcům. To byl koneckonců hlavní důvod, proč ty války vyvolali ty debile vobřezanej nejen dole - https://www.youtube.com/watch?v=5Nh-qvN_Vmo

   Vymazat
  4. :-D To je ale náramná legrace :-D

   Uvědomuješ si vůbec ty vymaštěný debílku, že ty sám jsi nácek jako když vyšije? Kdybys dostal od fýrera možnost tak bys s orgastickou radostí otáčel kohoutky "sprch" v Osvětimi. Hovado jedno blbé.
   Takoví jako ty by měli nosit nějaké znamení aby slušní lidé věděli před kým si odflusnout.

   Vymazat
  5. Za prvé, ty špinavá hromado psích lejen u cesty nad nímž svou velikostí duchovní čním jak Mount Everest, ty báchorky tvých smrdutých, dobře generálem Pattonem popsaných pasáků o Šóa byly dávno vyvrácený chemickými rozbory a také fakty z archívů, výpověďmi relevantních svědků taktéž a porovnáním fotografií z letadel! A za druhý si neber si do tý svý smradlavý židácký tlamy nacionální socialisty, kteří bojovali za naší rasu, aby xindl co tě spáchal a ze kterýho tobě podobná špína světa vzlíná byl jednou pro vždy vymýcen z naší krásné planety! Tady se ty podsvinče mizerný, podřadný, koukni co jste napáchali! - https://www.youtube.com/watch?v=TVn_V8TwiIo

   Vymazat
  6. Nějaký cenzorský hovado, jak je na těhle lhavých bolševických stránkách dobrým zvykem smazalo odpověď na smrad židácký sračky nahoře! Zbylo tam jen to o Bukovině! Vysvětlím! Severní Bukovina bylo jdiný území, který Stalin obsadil nad rámec dohody s Německem! Na to konto ztratil důvěru pana Hitlera a ten dal pokyn k vypracování plánu Barbarosssa.
   A to hovado nahoře nazývá tuto maličkou rumunskou provincií Rumunskem! Stalin ve smlouvě nezískal nic co by Rusku nepatřilo dříve, než mu to Němci a rakouskej šlamperaj sebral během Židovstvem vyvolané války 1914-18! Taková je pravda, které se místní rudá holota bojí! proto radši nechávaj tady tu buzerantskou lejnolahvárenskou veš a svini, než pr divý popis událostí!!!!!!!!!! Něvěřřte těmhle stránkám ,- je to jedna pakáž, z jednoho a toho samýho smrdutýho hnízda, kde si pár buzerantů dělá vobřízku obou svých hlav! Malé za pomoci rabína a té velké pomocí sionistických rezidentů!

   Vymazat
 18. Nezapomeňte že USA prodávalo začátkem 2sv. války zbraně Hitlerovy . Byznys je byznys . Čest a sláva Rudé armádě osvoboditelce . Dnes by jsme tu nebyly a proto nikdy nesmíme zapomenout . Co je rok 1968 proti roku 1939 . Praha stále vzpomíná na osvobození Americkou armádou :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. celou první světovou válku Němci vyráběli MILIONY TUN OCELI
   k výrobě legované zbrojní oceli potřebovali tisíce tun manganové rudy!!
   Manganovou rudu dováželi Frantíci němců a ti posílali bobíkům zaměřovače ke kanónům. Celou válku.
   a to je ta demokracie

   Vymazat
 19. demokracie se nedá nikdy ztotožňovat s vyvražděním padesáti milionů lidí!!
  ani ve jménu sionistického kapitálu, tak tu neplácejte o demokracii
  měli byste si přečíst znovu dějiny dvacátého stoletííí
  z vlastní zkušenosti vím, že nejautentičtější knihy a filmy jsou ty, co byly napsány a natočeny bezprostředně po válce.
  Jednak se na nich podíleli ti, co události skutečně prožili a pak miliony svědků bránili v masovém vytváření plagiátů.
  dnes nám dějiny tvoří Sobotkové, Langerové a Hermanové.
  je čas věšet a né cintat nesmysly

  OdpovědětVymazat
 20. 17.22 Tak to jsou ty cipe argumenty jak víno.Takže sověti se mohli na spojence taky vysrat a nechat je spláchnout do Atlantiku,protože co je jim do toho?At si to ti tupci odserou,když mají tak schopné velitele?Aproč asi nenechali Evropu ve štychu,money a vliv na poválečné dění.Proč stálem okupují Německo,co?

  OdpovědětVymazat