Reklama

.

.

neděle 12. června 2016

Podle iDnes Novinky.cz lžou o mučení vězňů na Ukrajině

Jaromír Petřík
11. 6. 2016    blog IDnes
Novinky cz. napsaly: Na Ukrajině mučí příznivce separatistů, uvedla OSN. V zemi také existují tajná vězení, napsal britský list The Times s odvoláním na zprávu zástupce generálního tajemníka OSN pro lidská práva Ivana Šimonoviče zde. Cituji: „Zpráva OSN podle deníku zaznamenává stovky případů nezákonného věznění, mučení a špatného zacházení s vězni nejen ze strany separatistů, ale i vládních sil. Dokument poprvé však také odhaluje šíři a brutalitu mučení na vládní straně, jakož i existenci pěti tajných vládních věznic. Ty ale inspektoři OSN nemohli navštívit, a proto byla mise ukončena předčasně.“

Já, když jsem o tomto napsal blog http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=524323 , byl jsem ze strany adminů i Dnes obviněný jako lhář s odůvodněním, že používám nevěrohodné zdroje (uvedl jsem Novou republiku, První zprávy, Sputnik) a článek mi byl z hlavní strany stažený do osobních s odůvodněním:

"Váš blog jsme stáhli, protože jste v něm lhal. Pravdivá je informace, že Ukrajina zabránila vstupu expertů. Nepravdivá je informace, že experti obvinili Ukrajinu z mučení (kterou ovšem Vy máte v titulku). Na základě citovaného textu nelze říct nic jiného, než že Ukrajina zabránila vstupu expertů. Je možné, že Ukrajinci vězně (u nichž neznáme národnost) mučí, zpráva OSN se o tom však nezmiňuje. A proto to nelze mít v titulku s odvoláním na zprávu OSN. Ze dvou a důvěryhodných, pane Petříku, je třeba. Sputnik s nejasnou majetkovou strukturou mezi důvěryhodné zdroje zcela určitě nepatří.

A najednou shodné informace zveřejní Novinky.cz, že OSN o tomto skutečně vydala zprávu.

Z jakých důvěryhodných zdrojů čerpaly Novinky.cz? On se totiž ještě vyskytl další závažný problém. Od té doby adminy bombarduji žádostí, aby zveřejnili seznam „nedůvěryhodných zdrojů“.

Já jsem předpokládal, že v zemi, kde vládne svoboda slova mohu čerpat ze zdrojů, které na základě svých vědomostí a životních zkušeností, sám uznám za vhodné. Záleží jen, jak s těmito informacemi naložím.

Když na jedné straně může psát bloger články s nadpisem „Prezident Zeman je fašista“, což dle adminů nemusí být odzdrojováno, jelikož se jedná o soukromý názor blogera, tak proč je na straně druhé zákaz některých zdrojů? Zatím jsem se dozvěděl, že zakázaný zdroj je Sputnik. Proč ale admini odmítají zveřejnit další zakázané zdroje?

Dostanou se po této zprávě mezi zakázané zdroje iDnesu i Novinky,cz, které dle adminů zveřejnily to samé co já, tedy lež o tom, že zpráva OSN uvedla, že na Ukrajině mučí příznivce separatistů? A ještě, že za touto zprávou stojí zástupce generálního tajemníka OSN pro lidská práva Ivan Šimonovič?

A je nakonec věrohodný i zdroj iDnes, jehož majitel pan Babiš má problémy s prokázáním vlastnictví tzv. „Čapího hnízda?“ Sputnik dle adminů má nejasnou majetkovou strukturu a Babišovo Čapí hnízdo nikdy nejasnou majetkovou strukturu nemělo?

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/1089933-babis-koupil-mafru-do-obsahu-novin-zasahovat-nebude-rika-jeho-mluvci

http://domaci.eurozpravy.cz/politika/149653-babis-je-podle-ods-skutecny-vlastnik-capiho-hnizda-fiala-ho-vyzval-k-rezignaci/

Podle tohoto měřítka by se mezi nevěrohodné zdroje měl dostat i sám iDnes.

14 komentářů :

 1. ORWELL - PRAVDA JE LEŽ. LEŽ JE PRAVDA!

  OdpovědětVymazat
 2. Pokud se někdo opírá o zprávu OSN, měl by uvést alespoň datum vydání té zprávy, aby si to mohl kdokoli přečíst, pokud už tedy není schopen dát k té zprávě odkaz. Agenda OSN je tak rozsáhlá, že není možné konkrétní zprávu vůbec najít. Pokud někdo přebírá zprávu, kterou si neověřil, může to pak v lepším případě vypadat jako "tichá pošta" (snad znáte tu dětskou hru) a nebo je to cílená dezinformace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naše sdělovací prostředky však v případě Ukrajiny vydávají zprávy o konfliktu na Ukrajině od samého začátku konfliktu tak, že údaje o zdrojích buď neuvádějí (tzn. přesné označení jednotlivých zdrojových zpráv OBSE vždy chybí) nebo citují ukrajinské sdělovací prostředky vlastněné osobami,které jsou samy součástí vládnoucího ukrajinského režimu.

   Vymazat
 3. Svoboda správného názoru.

  OdpovědětVymazat
 4. Autor zbytečně hysterčí. Main(sajrajt)stream se prostě brání publikování nepohodlných faktů.

  iDěs je SOUKROMÉ médium, a kromě toho, že musí dodržovat jisté zákony má majitel volnou ruku. Nikde na iDěs není uvedeno, že jsou nezávislí.
  A je to jako u zboží. Pokud na letáčku není uvedeno, že má televize dálkové ovládání, tak ho tam ani nečekejte.

  Není-li uvedeno, že je médium nezávislé, znamená to, že je závislé. I ti admini blogů vědí, co se od nich očekává, a nepotřebují se dostat na dlažbu kvůli "nějakýmu blbýmu článku". Tak si něco vymyslí a článek "zneviditelní". Tak už to chodí.

  Další autorovy veletoče. kdy mixuje Čápí hnízdo a noviny .. to už je jen tlučení pěstičkou do matrace ... trapné...

  A přesně, jak uvedli diskutéři přede mnou .. odvoláváte-li se na zprávu OSN, uveďte prostě odkaz na tu zprávu, ne na sputnik. OSN jim snad nebude připadat nevěrohodně.

  Koloděj

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohužel jste můj článek vůbec nepochopil.
   Já se neodvolávám na zdroj- zprávu OSN, ale na Novinky.cz, protože pokud jsem byl adminy iDnesu obviněný ze lži a Novinky.cz napsaly to samé, takže dle adminů iDnes musí nutně lhát i Novinky.cz Tak se s tímto dotazem musíte obrátit na Novinky.cz.
   Jaromír Petřík

   Vymazat
  2. Když už píšete o pochopení ...ať dělám, co dělám, žádný dotaz ve svém příspěvku nevidím. Novinky se neodvolávají na Sputnik, ale na Times (bez přímého odkazu), ale Novinky nejsou iDěs, asi mají jiná pravidla .. a vůbec ... celý téma je o ničem .. že se všude v majnstrýmu cenzuruje, to může udivit jen ... doplňte si
   Hezký den
   Koloděj

   Vymazat
 5. Kurňa chlapi, mít tak vaše starosti.

  OdpovědětVymazat
 6. Americká společnost je patologická:

  http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/158447-zpevacku-a-youtuberku-grimmieovou-zastrelil-muz-na-koncerte-behem-autogramiady/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Žádný div,když je tem bez mozkům vtloukáno do prázdnejch palici,že spasí svět a že ten ksindl každej miluje a zbožňuje.....leda hovno!!!!!Ať táhnou do hajzlu i stou Plechovou nepojízdnou kavalérii,zdegenerovaný ksindlové!!!!!

   Vymazat
 7. Pane Petříku, i vy jistě již delší dobu víte, že v této zemi není svoboda projevu.
  Svobodný projev je omezován cenzurou ze strany všech přičinlivých. Co tu jsou pro potírání neamerické činnosti.
  A tím pokryteckým sítem jsou prý euroatlantské hodnoty.
  Jo jo, ty jejich "hodnoty"! ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ať jdou se svou debilokracii a jejich hovnotama do hajzlu....tam jedině a navždy patří!!!!

   Vymazat
 8. Pane Oplušil,máte pravdu.Vaše citace,, Svobodný projev je omezován cenzurou ze strany všech přičinlivých,,se hodí i na redakci Nová Republika,protože cenzura řádí i na tomto webu ale není mě jasný,které hodnoty se potírají zde.Jestli je někdo pokrytec tak se nad sebou zamyslete

  OdpovědětVymazat
 9. Pokud někdo podporuje, třeba jen klikáním, nějakou instituci, která ho cenzuruje, nebo nějak jinak omezuje jeho svobodu, je trouba.
  Je úžasné, jak lidé bojují proti něčemu, co sami pomáhají tvořit:-).

  OdpovědětVymazat