Reklama

.

.

sobota 4. června 2016

Politolog: Spojené státy podrazily Německo ve věci uznání genocidy Arménů

4.6.2016   Outsidermedia

Dnes (2.6.2016) přijali poslanci Bundestagu rezoluci, která uznává zločiny Osmanské říše proti Arménům v roce 2015 za genocidu. Rezoluci schválila většina poslanců.


Doslova za hodinu po zveřejnění výsledků odvolala Ankara svého velvyslance v Berlíně ke konzultacím a předseda turecké vlády oznámil, že jeho země rozhodnutí Bundestagu v otázce genocidy Arménů neuznává. Odvolal se na to, že téma je pro historiky sporné. Jaké budou důsledky hlasování pro další vztahy Německa a Turecka?

S webem Pravda.ru o tom pohovořil předseda Islámského výboru, politolog Hejdar Jemal (Gajdar Džemal). Podle něho byl tento krok ze strany Německa zcela nepromyšlený. Řekl: „Turecko má možnost udělat Němcům velké problémy, protože dnes už nezávisí do značné míry ekonomika Turecka na Německu. Nyní v mnohém závisí ekonomika Německa na Turecku.“

Zde je vhodné upozornit, že nejen ekonomika Německa v mnohém závisí na exportu do Turecka. Není od věci říci, že celá Evropa závisí na Tureckem kontrolovaném přílivu běženců.

Politolog uvedl: „Přijetí této rezoluce bylo učiněno pod tlakem Američanů. Přesto samy Spojené státy takové rozhodnutí nepřijaly, na to jsou příliš chytré. Vláda Spojených států ví, že zostření vztahů v takové úrovni může vést k tomu, že se Turecko sebere a odejde z NATO. Oni však přitom podněcují k takovému rozhodnutí svého vazala (Německo), který prakticky nemá reálnou suverenitu. Nic dobrého z toho pro Německo nekouká.“

Avšak Hejdar Jemal (Gajdar Džemal) připustil i mírnější variantu vývoje událostí: „Německo není tou zemí, která může učinit nějaký dojem na Turky. Myslím, že Turecko si bez povšimnutí odplivne. Nakonec z toho Turecku není ani horko ani zima.“

Pozn. překl.: Gejdar Džemal (na horní fotografii) je ruský islámský veřejný činitel. Předseda Islámského výboru Ruska, spolupředseda a člen porezídia Celoruského veřejného hnutí Ruské islámské dědictví, stálý člen Organizace Islámsko-arabská národní konference, jeden z iniciátorů vytvoření a člen koordinačního výboru Levé fronty v Rusku, poslanec Národního shromáždění RF. Účastnil se Pochodů nespokojených (ruská opozice – Kasjanov, Kasparov). Zdroj: Wikipedie

Převzato z Pravda.ru
Překlad: zajoch

14 komentářů :

 1. Toto rozhodnuti bylo po dlouhé době od Němců rozumné a také slušné ! Národy světa se nemůžou k sobě neustále chovat zločinecký a zavírat oči a ke všemu otáčet záda !

  OdpovědětVymazat
 2. Turek zadupe a Germáni se omluví - nebo madam Merkel?

  OdpovědětVymazat
 3. Je blbý, když se někdo rozhodne správně až na něčí nátlak, ale je dobře, že to Němci udělali. No a Američani? Co je nám po jejich názoru.

  OdpovědětVymazat
 4. Jsem zvědav,kdy ta vypelíchaná píča Merklová přestane podporovat Izrael,nepokrytě to rasistický stát a uzná i genocidu páchanou na Palestincích.
  Co je genocida by měla vědět,její národ ji uměl a umí a i ten Německý....Jak ten "bohem vyvolený",tak ten "předurřený prozřetelností"...

  OdpovědětVymazat
 5. Na co nám je vzdělání, inteligence a Evropské hodnoty, když jako Evropané nerozpoznáme řízenou likvidaci našeho kontinentu Americkými uprchlickými akcemi. Je jasné, že Turci jsou řízení USA a všechny války, rozvraty států na Blízkém východě jsou řízené take z USA.

  OdpovědětVymazat
 6. Nemyslím si, že se věci odvíjejí přesně tak, jak je uvedeno v článku. Německo NENÍ na Turecku závislé! Pokud se sečtou možné dopady nějakých sankcí Turecka proti Německu a obráceně, může to být pro Turecko dost drtivý problém. Poté, co Turci sestřelili ruskou stihačku a zavraždili pilota do té chvíle spřátelené země, se nabouraly vztahy s Ruskem, což má důsledky pro Turecko zejména v oblasti turistiky, na které je závislý celý jih země. Shodou okolností právě Rusové a Nemci jsou dvě země, na kterých je turecká turistika postavená. Jestliže by po Rusech Turecko přišlo i o německé turisty, myslím, že by každý jeden Turek pocítil dopady a jistě by se to odrazilo i na popularitě vládnoucího "paši" Erdogana. Ve věci migrantů to také není tak, že by Turecko rozhodovalo, kdo dojde do Německa. Stačí, když začnou Němci uplatňovat své zákony, které říkají, že migrant může dostat azyl pouze tehdy, když je ohrožen jeho život. Stačí vyhlásit Turecko za bezpečnou zemi a nikoho (!!!) z těch, co projdou přes něj, nemusí Německo přijmout. To, co se děje s migranty v Německu je jen důsledek hlouposti Merkelové a ne důsledek Turecké politiky.

  OdpovědětVymazat
 7. jak jsou na tom cesti politicti ubozaci? ti tuto genocidu uznavaji? anebo nikoliv podobne jako jedini z EU nechteji uznat stat palestina ani nic slyset o izraelskych verstvech na civilistech a hlavne palestinskych detech ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Genecida se udála v roce 1915 a ne 2015

   Vymazat
 8. majitelé zeměkoule rozdávají povely a řídí krize,války vlastně vše.Za peníze si koupí i poslance senátory.Puče pak náležitě zajistí režim nastolený pro drancování.Velice důmyslně vymyšleno.Ale našinec nemá čas sledovat dění.Tisk zajistí pokřivování mozků a je hotovo.9669

  OdpovědětVymazat
 9. Nevím, proč se nemohu zbavit dojmu, že pan Gejdar Džamal je v tom ruském kožiše dost tlustá veš (upřímnou soustrast, Mr.Putin).

  Jeho názor, že politika není o pravdě, ale o obchodu s vlivem je pravdivý. Nerad bych mu křivdil, ale vypadá to, že nedostává americké peníze, ale turecké.

  K Německu: Možná ale, že to nebylo na nátlak z USA, ale naopak vzpoura proti USA, jejichž důležitým spojencem Turecko je.
  Vzpoura proti Tureckému diktátu a potupnému osouzení německého komika na nátlak z Turecka.

  Možná, že to bylo na nátlak Coudenhove Kalergiho stoupenců, které mrzí, že Turecko zadržuje vetřelce, a chtěli dohodu torpédovat touto další urážkou Turecka.

  Pokud to byl tlak z USA, není jisté, zda je to zájem státní elity, nebo té nadnárodní.

  Politika je přece obchod s vlivem - pro nás dost neprůhledný, a slušnost a čest jsou obvykle záminkou.
  PB

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je tu este moznost, ze Merkel a strane klesaju preferencie a aby odburala kontroverznu a Nemcami nechcenu "zmluvu" s Tureckom a pritom nestratila tvar, vymysleli Armenov...Bolo jasne, ze to nabura vztahy ci dojde az k jej zruseniu. Moze to byt ale este cele komplikovanejsie, vrcholova politika sa robi subezne vo viacerych rovinach.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat