Reklama

.

.

neděle 12. června 2016

Představení šmíry ve straně jednoho muže


Lubomír Man
12. 6. 2016
Charakteristickým znakem současného sporu mezi vládními stranami ANO a ČSSD, hrozícího přerůst v krizi vládní, je fakt, že mu s výjimkou bezpečnostních odborníků nikdo pořádně nerozumí. Vždyť kdo ze smrtelníků mimo oblast bezpečnosti dokáže posoudit, zda je pro potírání zločinu u nás výhodnější, budou-li jej potírat jako až dosud dva oddělené bezpečnostní orgány (UOOZ čili Útvar pro odhalování organizovaného zločinu na straně jedné, a protikorupční policie na straně druhé), jak tomu bylo až dosud, anebo útvar nový, společný – tzv. centrála - vzniklá sloučením obou, jak to dnes připravuje vedení policie. Přesto všechno vicepremiér a ministr financí Babiš, a potažmo i strana ANO, kterou jako firmu vede a jež předmětný spor na jeho pokyn vyvolala, se pokouší vzbudit u veřejnosti dojem, že nic jiného, než právě její horoucí odpor ke sloučení obou bezpečnostních orgánů je onou záležtostí, po jejímž naplnění by jí nezbylo nic jiného, než odejít z vlády (po čemž by následovaly nové volby), třebaže cílem jejich protestu skutečným jsou přímo tyto nové volby, které – jak v ANO všichni věří, jí přinesou vítězství a tedy rozhojnění jejího vlivu ve vládě nové. Takže protesty proti sloučení UOOZ a protikorupční policie jsou jen zástěrkou, která má pravý motiv odbojnictví strany ANO zakrýt, ale nezakrývá prakticky nic.

Projevilo se to hned v první den uvedeného sporu, kdy se před televizní kamery ČT shromáždili všichni, kteří ve straně ANO něco znamenají, aby vespolek a též každý za sebe svůj odpor proti připravované policejní reformě formulovali. A tak jeden za druhým, Babiš, Pelikán, Stropnický, se semknutými ústy a pohledy jak granit tvrdými, zde vyjadřovali svoje nejosudovější rozhodnutí raději padnout, než cosi tak tragického, jako je sloučení dvou bezpečnostních složek, připustit. Ministr Stropnický si dokonce pro zvýšení účinku svého protestu notně rozcuchal vlasy a předvedl hereckou roli člověka, zahnaného sice osudem až na samý okraj zkázy, ale přesto rozhodnutého zlému neustoupit. Ani proslulý Heinrich George ve filmu Kolberg nezahrál podobný typ líp.

Že to všechno ovšem vzhledem k okolnostem působilo jako šmírácká komedie posledního řádu, sehraná snaživci, které – nebýt příslušného povelu jejich vůdce – by takováto hra na rozhorlené nešťastníky nikdy ani nenapadla, ale na jeho povel ji hráli do strhání těla, je smutným faktem našeho soušasného politického života. O to smutnějším, že se odehrává v naší momentálně nejsilnější straně, která už téměř je, a v budoucnu už skoro určitě bude, naší první stranou vládní.

10 komentářů :

 1. Pane Man.
  Co je šeptem,to je z čertem.
  Taková reorganizace,není nákup hajzlpapíru,mělo to být avizováno,předjednáno,jak ve vládě v parlamentu,možná i veřejnost by s dobrým počinem souhlasila.Když tvrdí Chovanec,že je to věci prezidenta policie,tak lže,taková věc se musela projednat na půdě ČSSD a vyznívá to jako účelové.

  OdpovědětVymazat
 2. V této záležitosti jde zřejmě o více, možná o druhou centrálu moci, jak někdo nazývá státní zastupitelství. Že aktéři této akce jsou pouhými herci, je však jisté. P.K.

  OdpovědětVymazat
 3. Parta pokryteckých hloupých zlodějů se brání vyšetřování v jejich řadách.
  Láme se chleba,
  zvítězí li pravda, zločin dostane těžkou ránu.
  Zvítězí li chamtivost, těžkou ránu dostane naše vlast a národ jako takový... ( vymíráme a ti podplacení psychopati se aktivně podílí na vlastním zániku.)*

  OdpovědětVymazat
 4. Nerad bych nabourával linii Vašeho komentáře pane Man, ale chybí v něm dost podstatných skutečností. Za prvé není to jenom ANO, kdo tvrdí: V celém případu reorganizace policie je příliš podezřelá snaha NEINFORMOVAT tj. neprojednávat anebo projednat až na poslední chvíli připravované změny jak Bezpečnostní radě státu, Bezpečnostním výboru parlamentu, a státním zastupitelstvím stejně tak jako uvnitř policie. Naopak, když se problém otevřel v mediích, vedení policie podobně jako ministr vnitra několikrát měnilo informace o principech reorganizace a personálních změnách. Nemyslím si tudíž, že by to měl být právě Babiš, kdo chce Vašimi slovy "vzbuzovat dojem". To už od okamžiku kdy se problém otevřel dávno svými "uklidňujícími" slovy činili Chovanec, Sobotka a nakonec i Tuhý. A na závěr. Když se k problému dopisem na premiéra postavil nejvyšší státní zástupce a po něm i jeho podřízení, tak tady asi opravdu něco "smrdí". Možná by tedy stálo za úvahu zaměřit problém v celé šíři.

  OdpovědětVymazat
 5. Nevím, na čí straně je pravda, ale sleduji chování Kalouska a Stanjury. Jako by z odchodu Šlachty měli kluci ušatí radost. Na straně jedné stojí Sobotka a Chovanec, na straně druhé Babiš a Pelikán. Nemůžu si pomoct, ale cítím v tom předzvěst budoucí koalice TOP 09 a Sobotkovy ČSSD. Je to pouhá spekulace. Jestli to měla být opravdová reforma policejních struktur, předpokládal bych, že bude nějakou dobu konzultována s odborníky z profese. Takto, jak je provedená teď, vypadá, že měla jediný cíl: přistřihnout křídla Šlachtově ÚOOZ. Opakuji ještě jednou, nejsem z oboru policie, čerpám pouze z novinových zpráv.

  OdpovědětVymazat
 6. Vždyť to tak bylo vždycky.
  Vzpomeňte si na Kubiceho elaborát.
  Jak dramaticky se k němu vyjadřovala Tupohlavova banda v čele s Íčkem.

  OdpovědětVymazat
 7. Stejnej hnojník jako za Nečase. Věci veřejné vyšachovali z koalice naprosto podřadným způsobem, nic z toho, z čeho byl Bárta obviněn se nepotvrdilo, VV lidé volili, zato stranu LIDEM s tou blbou Peake nikdo nevolil, přesto se dostala do vlády. Když chyběl vládě hlas pro důvěru, přitáhla si vláda bojující s korupcí do parlamentu korupčníka, který byl za korupci odsouzen a po odhlasování ho zase odvezli, Kalousek zastavoval letadlo, Jiří Pospíšil přišel o fuknci ministra spravedlnosti na hodinu, s naprosto blbým a lživým zdůvodněním- všechny politické strany, které se točí vládou od začátku, jsou odporná šmíra, kromě nového hnutí ANO - ti si mysleli, že tuhle šmíru usměrní a vládnutí v ČR bude férové, ale nevede se jim to. S těma policajtama je to zrovna tak hnusnej cirkus - a vládní šašci kromě Babiše do jednoho žvatlají, že policie je "nezávislý" orgán, stejně jako se to žvatlá o justici. A to že je nezávislý orgán? Vždyť je to hnusná lež! Už dvacet let legalizujou vyfabulovanýma rozsudkama podvodníkům a zločincům prachy z podvodů a lumpáren, a poškozujou občany, jsou to šmejdi plnící politická zadání a ne že jsou nezávislí. A když teda je policie nezávislá, proč vymýšlí ty bejkárny, a proč už zase do toho žvaní Chovanec?

  OdpovědětVymazat
 8. Proč to musí být tak rychle,snad to nesouvisí s Ruskem,každopádně utnout proti americké nálady,kritici,až snad napadení Ruska NATEM.

  OdpovědětVymazat
 9. ...ap ropo , kde jsou odbory policie ?
  Jak je možné že mlčí ?
  Také se bojí pravdy ?
  Čistá POLICIE,
  to by byla opravdová reforma. *

  OdpovědětVymazat
 10. Zkušení matadoři a šéfové se drží toho, co funguje, tak není dobré do toho moc zasahovat. Pane Man jedna zvědavá otázka. Pro koho přinese největší dobro to sloučení a kdo se nejvíce bojí předčasných voleb?

  OdpovědětVymazat