Reklama

.

.

čtvrtek 30. června 2016

Prezident Miloš Zeman: Vláda nám tvrdí, že lid zklamal jejich důvěru a že lid bude muset více pracovat, aby opět důvěry vlády získal. Nebylo by tedy lépe, aby vláda rozpustila svůj lid a zvolila si lid nový. A my tady máme opět samozvané elity.

30. 6. 2016   Parlamentní listy, část článku
 

Druhý den své návštěvy Kraje Vysočina zakončila hlava státu Miloš Zeman ve Velkém Meziříčí. Zítra jej ještě čekají Nová Ves u Nového Města na Moravě a Bystřice pod Pernštejnem.
A řeč přišla i na současnou společnost. „Velký německý básník a dramatik Berthold Brecht napsal takový delší epigram, který zněl: Vláda nám tvrdí, že lid zklamal jejich důvěru a že lid bude muset více pracovat, aby opět důvěry vlády získal. Nebylo by tedy lépe, aby vláda rozpustila svůj lid a zvolila si lid nový. A my tady máme opět samozvané elity. Kdo rozhoduje o tom, kdo elitou je a kdo není? Tomáš Halík, pražská kavárna, sluníčkáři? Elitu si lidé sami volí. Politická elita musí mít tu odvahu, aby prošla tajnými a svobodnými volbami. A pokud takovou odvahu nemá, nemá právo cokoliv říkat ‚vám, obyčejným lidem‘. Jsem přesvědčen, že zdravý selský rozum duševně normálních lidí vede často k rozumným názorům, než mají ti, kteří ve volbách neuspěli, a tak organizují nejrůznější petiční akce. A když se podíváte na jejich životní příběh, zjistíte, že do voleb vůbec nešli nebo je prohráli,“ sdělil Zeman. Ke knězi Tomáši Halíkovi si poté nebral servítky. „Tento člověk řekl: Já bych kandidoval na prezidenta, ale je tu málo moudrých lidí. Kde ten flanďák bere tu drzost?“ zaburácel Zeman.

Poslední otázka směřovala k referendům. „Nyní byl předložen zákon o obecném referendu. Já jsem vystoupil na jeho podporu. Aby byl přijat, musí být schválen ústavní většinou. Udělám vše pro to. Až se jej podaří prosadit, můžete hlasovat o vystoupení z Evropské unie stejně tak, jako to udělali Britové. Můžete hlasovat o vystoupení z NATO, i když já bych určitě nebyl pro. Mezinárodní terorismus potřebuje ozbrojené akce proti němu. Byl bych i proti vystoupení z Evropské unie, a to proto, že nám Evropská unie dává miliardy korun ročně. Ale na rozdíl od některých jiných politiků, kteří toto referendum odmítají, jsem pro to, aby se konalo. A samozřejmě budu říkat argumenty, proč máme v těchto organizacích zůstat,“ dodal Zeman.

Závěrem se Zeman podepsal do pamětní knihy města a připnul prezidentskou stuhu na prapor města. Z Velkého Meziříčí si odvezl dárky od místních firem.


26 komentářů :

 1. Haliku,
  Ty mas cim dal horsi reputaci, vsude kde se jen
  mihnes !
  South Bend, Elkart, Fort Wayne, cela severni Indiana - (Tvuj kraj Haliku !) Se pridala k Trumpovi a ten prosazuje presny opak toho, o co se Ty zasazujes !

  Zbloudil jsi Haliku ! Odbocil jsi ze spravne cesty
  zivotem pro 30 stribrnych Denariu a vymenil osvicenost, za tituly indoktrinace.

  Poslechni si, co mluvil Nigel Farage v Bruselu po odchodu UK z EU !
  Tvoje povinnost je stat na strane zajmu lidu Tve zeme a ne na strane globalistu, NWO a dokonce Islamistu.
  (Pssst ! Certi ti strcili sekeru pod navigacni instrument.)
  Odhod ji a vrat se k nam !
  honolulu - katolik.

  OdpovědětVymazat
 2. Vláda mi může vlézt na záda. Zkorumpované je všechno. Momentálně se ponižujeme rozepisováním přihlášky výzkumného projektu, abychom dostali nějaké drobné peníze, i když všichni vědí, že nakonec skončí u vybraných osob v Praze. Zařídili si to pěkně. Chtějí vysoký h-index, který neříká vůbec nic o tom, co kdo vyvinul nebo udělal pro firmy v Česku a kdo ty lidi vůbec zná v cizině.

  OdpovědětVymazat
 3. Haliku,
  v New Yorku radi cernoch - uz ho maji i na videu a ten napada elegantni belosky zezadu se sackem plnym hoven !

  Rozmaze jim to po tvari a da se na utek !

  Haliku ! Jak se takovemu utoku rika ve spravne universitni anglictine na Notre Dame v South Bend ? ?
  Ne, to neni KULTURNI OBOHACENI !

  Ty to NEVIS ? ......Ja to vim....!
  Tomu se rika : SHITTY DAY !
  honolulu - ministrant.

  OdpovědětVymazat
 4. Čestná zrůda Oxfordské univerzity.

  OdpovědětVymazat
 5. ČT 24: "Pro brexit byli primitivové, nevzdělanci, ti ze základním vzděláním, prostě ti kterými elity pohrdají. Naproti proti byli samí inteligenti, vysokoškoláci, ti kteří si říkají elity národa." Přítom jde jenom o to zda kapitalismus pokročí do ještě větší fáze vykořisťování a přípravy a uskutečnění světové války, kterou připravuje a uskuteční protože maximalizace zisku je to nejhlavnější a obyčejní lidé nemají pro kapitalismus žádnou cenu.

  OdpovědětVymazat
 6. Čl. 23 LZPS[Právo na odpor]
  Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.

  OdpovědětVymazat
 7. Ten musel byt zase ozralej.....
  Zeman by si mel uvedomit, ze by zvolen za ruske penize a pomoci podvodu. Ten ozrala a Putinuv prisluhovac by mel byt rad, ze nebude souzen pro vlastizradu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A čí jseeš přisluhovač ty MAGORE.

   Vymazat
  2. Tlamu drž ty rudohnědá,syfilidou prolezlá pornohvězdo bez vlastního názoru!!!!!

   Vymazat
  3. 6:49 on souzen nebude,píšeš to sám. On se nemá čeho bát. On říká své na obě strany. No a až bude zvolen podruhé, tebe debile jebne a bude tu klid "o)))

   Vymazat
  4. Bože - ten chudák, ten duševní mrzák se opravdu vyskytuje všude. Neustále všem nadává, i lidem zde, ale proč pořád mezi ně leze? To moje hlava nebere. Proč pořád pociťuje potřebu psát nám tady ty sračky?

   Vymazat
  5. vlast tě (6:49) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Vymazat
  6. Nemůže být "zvolen za peníze" kohokoliv, blbe. Tím totiž vlastně popíráš tu vaši hnusžidokracii. Uvědomuje si to ten tvůj protisiřečící pidimozek? Tím totiž říkáš, že volby jsou vlastně jen fraška o tom, kdo získá víc prachů na to aby mohl bejt zvolenej. No a jestli máš pravdu, tak to nenní jeho chyba ale tvých filconošů - se málo snažili, takovejch maj prachů (však si je sami tisknou), ale na Khárlovi asi ušetřili:))))

   Vymazat
 8. Tak jestli náš prezident Zeman souhlasí s referendem o vystoupení z EU, ačkoliv vždycky byl proti, EU obhajoval a dokonce horoval pro federalizaci v EU, tak se děje něco opravdu vážného !!!
  Dovedli jsme se postavit režimu v 89´. Povstala celá země, neměli jsme strach, nebáli jsme se budoucnosti, těšili jsme se na svobodu. Proč ne teď?
  Byl vůdce.
  Tenkrát tím vůdcem byl Václav Havel, který dokázal podržet a sjednotit lidi. V té době za ním šel celý národ.
  Máme dnes takového vůdce? Když zapřemýšlím, máme. Momentálně asi v naší republice není nikdo, za kým by stála většina národa, jako za našim prezidentem. Ano, má odpůrce, i Havel je měl, ale Zeman by se takovým vůdcem mohl stát.
  Takže, čeho se vlastně bojíme dnes? Co je jiné mezi rokem 1989 a rokem 2016?
  Eu je ještě totalitnější než RVHP, máme ještě míň svobody než za "komunistů", nemáme se ani líp než za "komunistů" v přepočtu příjmů a cen.
  Navíc jsme jen stádo uvnitř ZOO EU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co je jiné?Máme tady nezanedbatelnou generaci lidí, jejichž výchovu jsme sami zanedbali(a mnohdy cíleně pokřivili) a poneseme ovoce ve stáří. Nepatří nám fabriky voda, lesy - nic. To co ještě zbylo se divoce darovalo církvi.Tehdy nebyla možnost komunikovat po netu, zatelefonovat si komukoliv odkudkoliv. A proto museli lidi do ulic.A ještě něco- nedá mi to, ale se spontánností to nemělo co dělat- ještě 25 listopadu mnoho lidí v Ostravě nevědělo, co se tam v té Praze vlastně děje. Podle mně jasný převrat v režii USA. Ala Majdan.

   Vymazat
  2. A já si myslel, že v roce 1989 nás jedna velmoc - SSSR prodala jiné velmoci - USA za nějaké sliby o nerozšiřování NATO a za tři kožichy pro Rajsu. A ono to prý bylo tak, že nás podržel Havel. To je mi novina.

   Vymazat
  3. Tím myslíte - toho podělanýho kašpara Havla? Na Super cz. je jeho fotka, jak byl za kmotra dceři Marty Kubišové. To byla pěkně posraná sebranka všichni ti disidentští hajzlové. On, Veškrnová, Kubišová, Štěpánová, Landovský, řada zpěváků, celá ta rádoby umělecká břečka! Jak mohl - při zdravém mozku - někdo svěřit moc do rukou takových zmetků? Jen to chlastalo a šukalo, dělalo bordel - byly to americký loutky - šašci nekrvavého majdanu a ze všech se udělali účelově političtí hrdinové. Že se nestydíte glorifikovat takový lidský vši. Nebo chcete tvrdit, že posranej, ožralej, protěžovanej, ráčkující kulisák měl vážnost a vzdělaní odpovídající vážnosti úřadu prezidenta? Šašci, gauneři, spekulanti, šmejdi v prvních vládách. Zmar ČSSR. Utahování opasků, aby oni mohli svým zlodějnám přezdívat mzda. Přeměna ČR na vyhlazovací tábor. Byli jsme celému světu pro smích - dodnes jsme - proto taky jsme dokonale vytěžená ubohoučká česká kolonie. Všichni si dovolili nás drancovat, a ještě jim smečky českých pitomečků stavěli slavobrány. Jen se podívejte dobře na ten hampejz, co je z české země. Vy půjdete pod kytky, ale v tomhle hnusu budou dál muset žít vaše děti a vnuci. Není vám jich líto? A ještě pro to hledejte nějaké ospravedlnění - strašné!

   Vymazat
  4. Svatá prostoto!
   Havel nebyl žádný vůdce. Jen se za něj označil. K převratu by došlo i v případě, že by se za vůdce prohlásil Pepek Vyskoč nebo Helenka Vondráčková.
   Lidi prostě byli rozežraní a mysleli, že nastane totální blahobyt. Nejvíc je to vidět na tom, že klíči zvonili i horníci!! Šlechta v době socialismu, s platy v hodnotě dnešních 80-100 tisíc, kteří nejen přišli o dobře placenou práci, ale někteří i o byty. Zbylí makají za almužnu a platí Bakalovi nekřesťanské nájmy...

   Vymazat
 9. Pane prezidente, EU nám sice ,,dává" 2miliardy ročnĕ, ale za jakou cenu? V kapitalizmu nedává nikdo nic jen tak a navíc zadarmo!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě že to ví, stejně jako ví že NATO je je nástrojem v rukou Amerických parchantů. Z pohledu funkce prezidenta musí ale dodržovat jisté dekórum a jednat dle protokolu. To já ale nemusím, takže vám to přeložím,v podstatě říká: vypráskejte to zasrané NATO i ty Bruselské darmožrouty!

   Vymazat
  2. Pane Volný, napsal bych to stejně, palec nahoru!!

   Vymazat
 10. Když se řekne A mělo by se říci i B o dotacích z EU, jinak se výrok stává účelově nepravdivým aneb vědomě mířenou lží.Vybraná citace z komentáře Petra Havlíčka publikována v PL: Jsme podvedený národ, který se stal námezdním otrokem západu. Z ČR totiž od ledna do září odteklo zhruba 285 miliard korun do zahraničí. Jedná se především o čerpání zisků z přímých zahraničních investic, příjmů z práce v zahraničí, úroků a povinných odvodů do společného rozpočtu Evropské unie. Během prvních tří kvartálů loňského roku z Česka do ciziny odplynulo 449 miliard korun a ze zahraničí do ČR přiteklo pouze 164 miliard korun. Konec citace. Pokud nenastane rychlá sebereflexe, tak raději volit odchod z takové "rodiny".

  OdpovědětVymazat
 11. V roce 1989 jsme "povstali" a pak se nám zatočila hlava a padli jsme nezpět na prd..l,V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
 12. .."Zítra jej ještě čekají Nová Ves u Nového Města na Moravě a Bystřice pod Pernštejnem."
  Do pr*ele to nemá nikdo mapu, aby se podíval, že ta Bystřice je NAD pernštejnem a ne pod???
  http://www.bystricenp.cz/

  OdpovědětVymazat
 13. .."Zítra jej ještě čekají Nová Ves u Nového Města na Moravě a Bystřice pod Pernštejnem."
  Do pr*ele to nemá nikdo mapu, aby se podíval, že ta Bystřice je NAD pernštejnem a ne pod???
  http://www.bystricenp.cz/

  OdpovědětVymazat