Reklama

.

.

středa 8. června 2016

Projev, který by se měl pouštět studentům a žákům v dějepise: Milan Štěch na Terezínské tryzně 15. května 2016


Jiří Babača
8. 6. 2016
V poslední době se pravidelně setkáváme s evidentní snahou některých lidí přepisovat naše novodobé dějiny a se snahou zaměňovat příčiny a následky. Je proto příjemným osvěžením, najde-li se v dnešní době charakteristické politickou pseudokorektností politik, který se odváží jít s kůží na trh a veřejně a nahlas nazvat věci pravými jmény a to i tehdy, kdy jedinou očekávatelnou odměnou je mainstreamový mediální lynč a ostrakizace (vyčleňování z „dobré“ společnosti).


Mám za to, že je morální povinností nás řadových občanů se jej v takových chvílích zastat a projevit respekt a uznání. Což tímto činím a veřejně předsedovi senátu parlamentu České republiky Milanu Štěchovi za jeho projev na Terezínské tryzně děkuji. Milan Štěch zde zcela přesně a vyváženě vystihl podstatu složitého období průběhu a konce druhé světové války a jejich dopadů na vzájemné česko-německé vztahy a to s přesahem do dnešních dní a současných dějů, které hýbou Evropou. Jeho krátký jedenáctiminutový projev vydá za několik tlustých knih dějepisu a měl by být dle mého soudu pravidelně k výročí konce druhé světové války pouštěn studentům a žákům v hodinách dějepisu.

Ne nadarmo se projev předsedy senátu Milana Štěcha setkal s pohoršením a odsudky tzv. Pražské kavárny, nejrůznějších kolaborantů dnešní doby a Sudetoněmeckého Landsmanschaftu viz. zde a zde. My voliči bychom si proto měli velmi pečlivě všímat, komu vadí takovéto státnicky vyvážené projevy, jako učinil Milan Štěch na Terzínské tryzně 15. 5. 2016 a koho naopak tito lidé adorují. Zejména až budeme stát u volební urny.

Celý projev předsedy horní komory parlamentu České republiky Milana Štěcha na Terezínské tryzně z 15. května 2016 je ke zhlédnutí zde:


12 komentářů :

 1. Pepku, tohle je pán kterýho když potkáš, tak zamečíš a uctivě se pokloníš! Jasný!

  OdpovědětVymazat
 2. Zase už žvaněj a žvaněj. - https://www.youtube.com/watch?v=EXbImDq02QA

  OdpovědětVymazat
 3. ...za zmínku stojí projev přihřátého katolického blba, z církve která by jako náhodou nahradila židy v Polsku...
  Pravda že genocidu papež posvětil.
  Všem obětem, všem bojovníkům za pravdu si dnešní
  prokletí církevní hamižníci svoji neúctou a pokrytectvím dláždí cestu hříchu největšího*

  OdpovědětVymazat
 4. Štěch je ve vysoké funkci, má odpovědnost ale vím, že má i "máslo" na hlavě. Nevolím a nebudu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Miroslav Povolny 8. června 2016 23:29

   Dobrý pozdní večer, tou poznámkou o volební urně bylo míněno zejména to, abychom si všímali koho členové Landschmanschaftu adorují. Zejména politické strany z nichž byli nominováni. Doporučuji proto rozkliknout druhý odkaz a onen dopis si přečíst.
   Zdraví Vás
   JiB

   Vymazat
  2. Tak volby se blíží . No a co se jako těmito volbami změní ? Zase rozhodnou sliby politiků a hlavně koblihy !

   Vymazat
  3. Anonymní 9. června 2016 6:16

   Pokud se nepletu, tak ve volebním okrsku Milana Štěcha budou volby do senátu až za 4 roky.
   Zdr.
   JiB

   Vymazat
 5. No jo, ono to letí. A už se tase blíží volby. A chvála bohu, ještě je nás dost, koho Hermanovo akce zdravě mas....rala. Něco mi říká, Štěch poctivě sleduje skutečné nálady většiny lidí v této zemi a začíná říkat především to, co si ta většina myslí. A nejsem vůbec přesvědčený, že si to sám myslí také.

  OdpovědětVymazat
 6. Jenom pro doplnění. Všímejte si, jak rozdílné názory lze u všech hlavních partajích slyšet na každou jednu politickou událost. Jeden socan migranty vítá, druhý by je střílel. Jeden babišovec by se s Putinem objímal, druhý by na něj hodil rovnou bombu,... Já chápu, že jsme každý jiný a každý z nás má právo na svůj názor. Ale aby mne to nepletlo u volební urny, zavzpomínám, jak se chovalo vedení té které partaje ve vládě, v parlamentu i v senátu. Jaké přijímali zákony a opatření, ne jaké vypouštěli vyjádření pro média. V mnoha případech lze vysledovat příkrý rozpor mezi slovy a činy. A pokud mi někdo bude vykládat, že Štěch nemůže za Sobotku, tak ho pošlu do pr...dele.

  OdpovědětVymazat
 7. Vystoupení, jaké jsem dlouho neslyšel a klaním se panu Štěchovi, i když jsem mu nedávno otevřeně vytknul jeho přeřeknutí, že západní spojenci vzali do hry Stalina. To, co řekl nyní, zcela podepisuji! Bohuže, kdo to zavinil se celé vystoupení se k lidem dostává až přes NR? Zdeněk Hrabica

  OdpovědětVymazat
 8. Ať už se na politiku M. Štěcha díváme jakkoliv, tato jeho slova zasluhují upřímný dík! Dík všech, kteří si ještě nenechali vymýt mozkovnu, uchovávají si historickou paměť, zdravý rozum a čestné srdce. VK

  OdpovědětVymazat
 9. Štěchovi to nevěřím a vzhledem kjeho minulosti to beru jako účelové.Není to Čech a necítí ty věci jak říká.Je to klasický chameleon kterému jsou lidé úplně fuk kromě těch jeho ze synagogy.

  OdpovědětVymazat