Reklama

.

.

čtvrtek 16. června 2016

Protiruská propaganda v umění a sportu

Miroslav Petr
16. 6. 2016   Czech Free Press
 

V Eurovizi u diváků suverénně zvítězil ruský zpěvák. U poroty Ukrajinka, protože zpívala protiruskou písničku. Loni vyhrála vousatá mužožena či ženomuž, zkrátka jakýsi hybrid. Nepochybuji, že u diváků i loni vyhrál někdo zcela jiný, ale porota hodnotila politicky - na americkou objednávku se musí preferovat něco, co se vymyká normalitě - tak typické pro USA. Umění se zneužilo pro politiku - v protiruskou propagandu.

Na mistrovství ve fotbale se stalo něco, o čem naše média vůbec nemluvila. Opilí Angličané při ruské hymně vulgárně uráželi Rusko a Putina. Dokonce šlapali po ruské vlajce. Rusové se zachovali jako správní vlastenci a lidé, mající mimořádný smysl pro spravedlnost - mají to v genecch, díky jejich tisícileté krvavé historii.

Zasáhli zcela po právu. Kde byla v ten moment francouzská policie, že jejich práci museli nahradit ruští fanoušci? Oficiálně se však rvali jen Rusové, Francouzi se chovali slušně... I sport se zneužil pro politiku - v protiruskou propagandu.

Ani za nic nemůžu najít jediného ruského agenta, ale protiruské propagandy je tu mnohem víc, než protizápadní propagandy za minulého režimu. Do kterých záležitostí se ještě bude plést politika - protiruská propaganda?


Pozn.redakce Nové republiky: Zatímco anglický Mirror a další média přináší reportáže o "brutalitě ruských fanoušků" francouzský tisk již popisuje anglické chuligány jako původce dalších srážek. Ostatně dnes francouzská policie očekává horkou noc po zápasu Anglie-Wels.

33 komentářů :

 1. Hloupí hloupým...To je podstata protiruské propagandy.

  OdpovědětVymazat
 2. Zatím jsem neslyšel, že by Rusáci po prohraném zápase se Slováky brutálnĕ napadli jejich fanoušky. Počkejme si na bratrsko keltský zápas Anglie - Wales.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, anglosasové jsou s tímto stylem (nachlastat se a pak dělat bordel) známí v celé Evropě. Taky si to myslím, že tam byla nějaká provokace a pak jak dostali na budku, tak jako správní anglosasové samý vzlyk a pláč a propaganda v lžimédiích ihned zapracovala. Jsem zvědavý na další zápasy, jak se budou ty chudinky chovat, ti se ale nezmění. Nevadí, propaganda si najde svého Putina ve skříni.

   Vymazat
  2. myslím ,že Goebbels by se měl co učit

   Vymazat
 3. Je to smutné, že právě policie selhala, ale neočekávejte objektivitu.Hodně věcí je na politickou objednávku, hodně věcí se měří dvojím metrem.Ne nejsem bezvýhradný zastánce Ruska, obecně jako každý slušný člověk jsem proti výtržníkům, chuligánům, a jako slušný člověk očekávám vyvážené informace. Je mi jasné, že je nedostanu. Ale milí přátelé, očekávejme další podlosti a špinavosti proti Rusku, v politice, sportu, všude.A pokud se neprobudí v obyčejných lidech - nevím jak to správným slovem nazvat-tak se změna neudá.Máme to my ve svých rukou.I když podívejte se na tu demokracii, kdy zrovna ve Francii stávkují desetitíce lidí, a čeho dosáhnou?To mě irituje- i když kdo ví, oni ti Francopuzi, pokud se semele něco ostrého můžou říkat, že to zkoušeli po dobrém.

  OdpovědětVymazat
 4. Amerikanizace společnosti = idiotizace společnosti. Důvod je nasnadě. Slaboduši se ovládají mnohem snadněji.

  OdpovědětVymazat
 5. Amerikanizace společnosti = idiotizace společnosti. Důvod je nasnadě. Slaboduši se ovládají mnohem snadněji.

  OdpovědětVymazat
 6. Česká televize lže ! Páleni Ruské vlajky , kde byly západní spojenci do roku 1944 ? V rici ! Kdyby se pálila vlajka z pruhu a hvězd tak by to vysílali každou hodinu . To je nová objěktivita čt .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pálení vlajky EU není trestné,nejde o stát!!!!

   Vymazat
 7. Vše co se nyní děje ve světě hodně připomíná to co se dělo v roce 1938 až 1941, kdy došlo k útoku západní Evropy na Rusko. Píšu celé západní protože tomu tak skutečně bylo. Fašistické Německo sjednotilo Evropu okupováním a zaútočilo na Rusko. Nyní následovník fašistického Německa, světový četník USA , opět sjednotil Evropu pod mírumilovnou vojenskou alianci NATO a v současné době již provádí vše pro to aby mohl pokračovat v tom co započalo fašistické Německo a opět zaútočit na Rusko. Tak jako tehdy, jsou prováděné provokace směrem na Rusko všemožného zaměření a v mediích je Rusko vykreslováno jako největší ďábel na světě. Má to jediný účel. Připravuje se válka proti Rusku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ty mě připomínáš idiota který vymýšlí úplné hlouposti a demagogie jen proto, aby mohl nasadit západu psí hlavu.
   A proč to ten idiot dělá. Protože západ a naši současnou, demokratickou, svobodnou a právní společnost nenávidí.
   A proč ji nenávidí? Protože ve svobodné společnosti a na svobodném trhu neuspěl, nemá jí co nabídnout. Nic neumí, je líný jak veš, umí jen závidět ostatním a nadávat.
   A aby ze sebe smyl vinu a zodpovědnost za svůj vlastní život tak vymýšlí kokotiny, obviňuje všechny dokola.

   Vymazat
  2. 17:30 jau, to bolí, takovej jouda jako ty. Už sem chtěl věřit, že ste následovali dinosaury, ale vy ste nějak trvanliví. Mozková mrtvice ti evidentně nehrozí. Ty si tedy král zoufalců. No, přesto ti přeji, aby sis na obživu dokázal vydělávat poctivě a ne psaním těchle blbostí. Že tě hanba nefackuje.

   Vymazat
  3. Add 17:30
   Tomu Teda říkám argumentační smršť. Nejzábavnější je ta část o "demokratické, svobodné a právní společnosti".
   Doufám že půjdeš radostně v první linii.

   Vymazat
  4. 17:53

   Trvanliví jste naopak vy, bolševičtí pohrobci.
   Za tu snůšku kokotin co jsi naklepal v 17:08 by tě každý učitel na ZŠ vyhodil od tabule s koulí a ještě by tě poslal na preventivní vyšetření k psychiatrovi. O gymlpu ani nemluví, tam by jsi mohl dělat leda uklízečku, debile.

   Vymazat
  5. 18:23

   V první linii můžeš jít leda ty. S uzlíčkem do tvýho vysněnýho Ruska, když se ti to tady v naší svobodné, demokratické, právní a bohaté společnosti tak moc hnusí. Tady je tě škoda.

   Lidi jako vy jsou naprosto stejní frustráti jako ti muslimové v 2. a 3. generaci na západě. Nic neumí, jsou tupí a polena, podle toho také žijí a obviňují z toho západ a nenávidí ho.

   Jste jedna sebranka agresivních tupanů. Žádný rozdíl. Vypadněte odsud. Nám i vám se uleví.

   Vymazat
  6. Hlupákovi 17:30 - naše společnost není demokratická (ale na demokracii si hrající, podobně jako si na ni hrál náš místní "reálný socialismus") - je to demokratůra. Náš systém nenjí svobodný pro lidi, kteří nemají dost peněz (a dost peněz znamená minimálně desítky milionů ročně). NAše společnost není právní - podívejete se na mnohé procesy, na církevní restituce a výroky soudů okolo této kauzy, rozhodnutí Ústavního soudu ve věci tří zkorumpovaných ODS-poslanců, a další výroky). Připomínám zkorumpované soudce, soudcovskou mafii okolo Berky, politizující státní zástupce (Bradáčová, Ištván, a ti z případu ROP Severozápad). To jen na ukázku. Každý jistě napíše daleko víc případů, proč nejsme ani demokracie, ani svobodní a ani právní společnost. To jsou jen kecy pro oblbování dětí ve školce. Podle toho trouby 17:30 nenávidí každý, kdo jen trochu přemýšlí a trochu porovnává. Marek

   Vymazat
  7. Ten z 17:08 má naprostou pravdu a debil jseš ty!!!...

   Vymazat
  8. Je smutné,když stále ještě někdo věří ČT,věří tomu,že ten krutý "diktátor"z východu chce třetí světovou a USA chce mír..Rusko je tak roztahovačné,že už má hranice u všech základen NATO..Kdo nepochopí,tomu odpust bůh...I narkoman a hráč se z toho dostane dřív než......

   Vymazat
  9. To je prdel - "v naší svobodné, demokratické, právní a bohaté společnosti"

   Vymazat
  10. 18:23 - a můžeš mi na ně dát adresu? Rád bych tu "svobodnou, demosokradickou, právnickou a zbohatlickou společnost" lumpů a křiváků navštívil. S AK-47 a pár vajíčky F-1...

   Vymazat
 8. doporučujen tento článok ako kamienok do mozaiky
  http://europskenoviny.sk/2016/06/14/eduard-chmelar-tiene-informacnej-vojny/

  OdpovědětVymazat
 9. doporučujen tento článok ako kamienok do mozaiky
  http://europskenoviny.sk/2016/06/14/eduard-chmelar-tiene-informacnej-vojny/

  OdpovědětVymazat
 10. ARD.tageschau,16 Uhr.Televizia dnes uviedla kratku spravu,ze po zapase Rusko-Slovensko doslo znova k vytrznostiam,ale tieto provokovali a viedli anglicki holigans,ktori len köli tomu pricestovali do miesta zapasu.Divim sa,ze bola televizia objektivna.Este poznamka k tej ukrajinskej spevacke.Vitazstvom urobila Ukrajine medvediu sluzbu.Podla komentarov v zahranicnych novinach,sa citatelia viac zacali zaujimat o dianie na Ukrajine,tie komentare boli odsudzujuce politiku Ukrajiny voci Donbasu.Ludia,ktori by sa snad ani nezaujimali,co sa tam deje.Vdaka vitazstvu tejto pesnicky ziskala Ukrajina aj neziaducu pozornost. Nepochopim,ako si porota predstavuje Euroviziu na Ukrajine,kde zomieraju ludia,deti trpia,a cela Europa tam pöjde tralalajdat.M

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Porotě je zjevně čest a morálka u prdele, hlavně, že jim cinká ve strožoku. Ale to je nyní stejně přístup celého Západu.

   Vymazat
 11. Dnes Čt fandí Ukrajině . Proč ?

  OdpovědětVymazat
 12. English rowdies šliapali po vlajke Ruska,uražali Rusov. Pri hymne piskali a opät uražali Rusov. Keby niekto palil a šliapal po USSáckej alebo EU vlajke to by bolo kvikotu od mainstraemu. Ale že hlavne sa to hodí do primitívnej protiruskej propagandy a lacne presstituky sa činia. Bol som stupenec EU ,rád by som bol keby sa ten celý demon kratický cirkus EU rozpadol.

  OdpovědětVymazat
 13. ,,Zasáhli zcela po právu. Rusové se zachovali jako správní vlastenci,, To je dobrý,takto se chovaji jen chuligáni.Dost možná by to prošlo v Rusku ale ve Francii je to normální zločin a to i pro Angličany.Nechápu tady ty vemena na NR,který se rusáků zastavaji.Jenom hovado může toto podporovat a je zřejmé jak se na NR dělá proruská propaganda ve sportu. ,,Ani za nic nemůžu najít jediného ruského agenta,,Jakýho agenta bych hledal? Tak snad nachlastaný rusáky převlečený za fandy fodbalu,který se rádi perou jako na Baníku se Spartou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokial anglicky holigans ostavali rusku zastavu,to by sa nastval kazdy slusny aj neslusny Rus.

   Vymazat
 14. SPRAVEDLNOST PO DEMOKRATICKU:
  Ruský tým je podmínečně vyloučen z ME.
  Paříž - Francouzské úřady začaly s deportací ruských fanoušků, jejichž řádění poznamenalo úvod fotbalového mistrovství Evropy. Policie dnes při zvláštní operaci v Cannes zadržela a identifikovala 29 ruských hooligans, které podezírá z účasti na výtržnostech při sobotním duelu s Anglií. Celou skupinu eskortovala na letiště.

  Zpravodaj ČT: Anglie se už za chování svých fanoušků omluvila
  Dnes 13:24 - Francouzská policie musela na fotbalovém mistrovství Evropy opět použít proti anglickým fanouškům slzný plyn. Tentokrát rozháněla nezvladatelné hooligans v Lille, kam dorazili před čtvrtečním zápasem Anglie s Walesem v nedalekém Lens.
  Nepokoje vypukly poblíž nádraží v Lille, kde fandové poničili jedno ze zaparkovaných aut. Následně vybuchla pyrotechnika, což způsobilo paniku. Podle agentury AFP si střet opilých fandů s policií vyžádal minimálně jedno vážné zranění.

  OdpovědětVymazat
 15. ČT TV dnes sa predstavili opät ako správny vlastenci v Horizontu. Za všetko opät može Putin a jeho agresívna politika. Naopak ,, mirumilovna politika England i NATO na Blízkom vychode a v severní Africe tu mirumilovnost rowdies jen potvrzuje ,, Pri matche Sloakia - Rusko sa oba tabory fans chovali medzi sebou priatelsky . Prečo asi ? Slovaci nie a nie podlahnut masmedialnej masaži primitívnej anti ruskej USA, EU propagandy. Po futbal matchi Slovakia - Rusko žiadne vytržnosti. Prečo ? Pri matchi England - Rossia vytržnost . Prečo ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:14 Prečo? Nie pre staré vreco aby starká...,ale vážně,na Slováky "tituškové"nebyli školeni.Zdroj: Julia Latynina-http://www.novajagazeta.ru/columnus/73473.html

   Vymazat
 16. Čt je oběktívní jak moje riť . Tak jsme se dožily nové politiky jedné strany . Po volbách vyměnit všechny od vratného po vedení . Polská cesta . Zrovna dnes s Německem padají a nemůžou trefit bránu . Zítra musíme porazit ustašovce , jinak domů k mámě

  OdpovědětVymazat
 17. jak to řekla kudlanka nabožna černoprdelni anžela mrkl rusko se musi snami rozdělit o přirodni bohatstvi a když ne po dobrem tak po zlem jakobych slišel adu vojevudce

  OdpovědětVymazat