Reklama

.

.

úterý 14. června 2016

Pupínky - tip kulturního referenta

14. 6. 2016, Petr Ďoubalík, Les Brigandes, hudba, video, procvičení francouzštiny a slovenštiny


Když jsem včera pověsil na web dětskou ruskou verzi Cohenovy písničky Hallelujah, našim trollům se z toho udělaly pupínky až na zapařené zadnici (zapařené od nonstop sezení a trollení u počítače). 


V tu chvíli jsem si uvědomil, že to ode mne není pěkné, že vůbec neberu ohled na jejich alergii na azbuku. Vždyť i troll jest člověk a má právo na nějaké to potěšení.


Jsou našimi nejvěrnějšími čtenáři a já do nich tak necitlivě, s ruštinou... Mojí obhajobou budiž fakt, že z českých rádiových i televizních stanic se linou anglicky zpívané hity i "hity" od rána do večera a já tedy jen slabě, silou jednoho mravence, vyvažuji ten nepoměr (českých písniček málo, těch z Východu nula). Teoreticky by trollové mohli být nakrmeni. Ale dobrých skutků není nikdy dost, říkám si, a vybírám pro dnešek, pro tuto zvláštní odrůdu našich čtenářů, píseň, která by jim mohla udělat radost. Žádná ruština, žádné dětičky, žádné pupínky (snad). Kultivovaná francouzština a text o USA. To by
šlo, ne?

A ještě navrhuji malý pokus. Já vím, že to nevyjde, že to nevydržíte, vážení a milí slušní čtenáři, ale pokus znamená zkusit. Nechme dnes výjimečně pod článkem prostor jen a pouze pro trolly. Prostě dohoda je taková: kdo vstoupí do diskuse - je troll. Tak schválně. Pevné nervy přeji a krásný letní podvečer.

Dávám dvě videa. Jedno je v dobré obrazové kvalitě (s francouzskými a ruskými titulky) a druhé v horší obrazové kvalitě, zato s titulky slovenskými. Tímto posílám i poděkování našim slovenským kolegům.
Dobrý obraz, francouzské a ruské titulky (trollové nezapínat ruské titulky, riziko pupínků!):
Horší obraz, slovenské titulky:

Pokud jste prošvihli francouzské Zbojnice na Nové republice v březnu 2016, pak odkaz je zde: les brigandes putinovi30 komentářů :

 1. No, devcatka sice tancuji jako podnapily medved, ale jinak se ti to fakt moooc povedlo, Doubaliku. :)
  Povez hochu - cim to, ze se na celem svete hraje americky jazz, blues, rock, rap, folk, country, bluegrass a na ruske balalajky nebo bucici sovetske Alexandrovce si nikdo ani nevzpomene?
  Cim to, ze na Mesici pristali Americani a ne Rusove?
  Cim to, ze zde musis publikovat svoje ubohosti na americkem internetu a na P.C., ktere vynalezli Americani?
  Cim to, ze z Ruska neprichazeji zadne vynalezy ani kvalitni vyrobky, ale jen plyn, ropa, levne zbrane, lzi, korupce, nenavist a nasili? Staci se podivat na fotbalove mistrovstvi ve Francii.
  Takovy velky narod a takova dusevni impotence......
  Zeby to bylo lety budovani socialismu? Zeby soucasna bida na ropu bohatych zemi jako je Venezuela nebo Rusko byla zavinena lety komunisticke ci fasisticke diktatury?
  Nejspis ano. Protoze jiny duvod proc na tom Rusko i Venezuela nejsou stejne jako Norsko nebo Kanada opravdu neexistuje.
  Popremyslej o tom, komunisto.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čína plánuje satelit na velmi nízké dráze nad Měsícem. Cíl: zmapovat všechna místa kde přistála jakákoliv zařízení ze Země, vyfotografovat a natočit vše co, objeví. Bez dalších komentářů. V zájmu objektivity, samozřejmě.

   Vymazat
  2. No my z tý americký kultůry tady sedíme všichni na prdeli...
   Teplej Afghánec hlásící se k islámskýmu státu vystřílí padesát dalších teploušů.
   Děkuji, raději balalajku!

   Vymazat
  3. :-) proč by to číňan dělal, proboha?

   Vymazat
  4. Jde o to, že jakékoli úspěchy sovětských potažmo ruských vědců jsou ignorovány, zamlčovány, cenzurovány, bagatelizovány, v případě nutnosti ukradeny. Toto je důsledně uplatňovaná strategie naší současné mediálně-propagandistické mašinerie. Ani na západě to není tak zoufalé jako tady.
   Znáte třeba sovětského vědce Zeldoviče? Ne? Ale každý zná Hawkinga. Přitom jde o významem srovnatelné persony. Hawkingův nejznámější příspěvek vědě, záření černých děr, vznikl na základě Zeldovičových nápadů a práce. Znáte ruského matematika Perelmana, který vyřešil Poincareho větu a s americkou cenou milion dolarů si vytřel zadek?
   Znáte Kolmogorova, matematického giganta?
   Seznam významných person ze všech možných oborů by byl obrovký. Vzhledem podmínkám jaké jsou k dispozici(rozkladný tlak Impéria, výdaje na obranu atd.), mají Slované stále dostatek nadprůměrných a loajálních talentů k udržení a provozu suverení politiky. Tím je samozřejmě myšleno Rusko. Naše vazalská montovna vyplodí maximálně talenty na to co by chtěla slyšet Merkelová a šašci v Bruselu nebo Washingtonu.

   Vymazat
  5. Apači taky nepřistáli na měsíci a určitě si jich je proč vážit, řekové taky nevymysleli PC a je proč je mít rád, austrálci neznali ani peníze ani interneta stejně jsou to milí lidé. Z amerických spojenců v Saudské arabii taky neleze nic víc než ropa a nerozohnujtete se tu nenávistí. Ve španělsku hrajou super musiku a stejně ji v naší bedně neuvidíte a co teprve třeba gruzinský folklor ten má uroven a kd enic tu nic. Ono totiž to že s eněco vysílá v TV ešte nic neznamená, pouze to že k tomu aby si někdo myslel to co jiný potřebuje stačí mu to neustále pouštět ze všech sdělovací prostředků a on tomu uvěří a vy jste toho příkladem. P.S. : Jsem hol dtrol no ale nemohl jsme si pomoct

   Vymazat
  6. 21:40 - odhalí americkej podovod a budou je držet za koule nejen ekonomicky ...

   Vymazat
  7. Většinu vynálezů z Ameriky vynalezli koupení vědci z celého světa. Američané jsou dost líní, proto také roste úloha Číny.A ty nové ruské zbraně, tak z těch se amíkům třepe prdel. A jak jsme právě svědky ta velká říše upadá a rozpadá. Přemýšlej proč?

   Vymazat
  8. ono chlapečku sú veci na svete o ktorých v tvojej televízii ani v tvojich novinách nič nepovedia a dokonca ani tvoj pán učiteľ ti to nepovie, to ale neznamená že to neexistuje... kto nemá v hlave seno, ten si to nájde.

   Vymazat
 2. "Cim to, ze na Mesici pristali Americani a ne Rusove? "
  Gagarina si preskocil ty trpak, vyberas iba to co sa ti hodi. Premyslaj o sebe

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fíha, on Gagarin přistál na Měsíci? To mám teda mezery ve vzdělání.
   p

   Vymazat
  2. ussacký zmrdi tam byli?!!!!Leda vovno,ty bezpohlavní pablbe knížecího trotla!!!!

   Vymazat
  3. 20:50
   Jak ty víš, že na měsíci opravdu přistáli ? Osobně tomu nevěřím. Američani lhali, lžou a budou lhát vždycky.

   Vymazat
  4. 21:20 - Napsal jsem snad, že jsem si jistej, že tam přistáli? Jen jsem se podivoval nad tou poznámkou o Gagarinovi. Netuším, proč mě kolega 21:14 nazval bezpohlavním pablbem knížecího trotla. Ani vlastně nevím, co tím měl na mysli.
   p

   Vymazat
  5. 20.50 Ne Gagarin nepřistál na Měsíci,ale byl prvním kosmonautem.Potom co Rusko všechno muselo odsrat,1.světová,občanská,invaze západu po VRSR,kulaci a hlavně 2.světová,házení klacků pod nohy mírovému procesu ze strany tzv.bývalých spojenců to by se ti amerikání být v kůži SSSR dávno položili.A ono prd-první v kosmu a to tvoje přistání na měsíci vyrobené v Hoolywoodu,asi někde amíci udělali chybu.Samé lži a lži,to je tvoje emerika,cipe.

   Vymazat
 3. Jozífku, nechte ho, at si žije svou iluzi, ono mu to jednou taky dojde

  OdpovědětVymazat
 4. Zdravíme Slovensko !!!!!!!!!!!!!!!! Pojďte se zas dát dohromady !!!! znali tu fintu rozděl a panuj, tak nás maj.

  OdpovědětVymazat
 5. Je pravda,že na azbuku má hodně lidí špatné vzpomínky a také se ve škole neučí.

  OdpovědětVymazat
 6. Hezké pane Ďaubalíku, díky. Ďěvčata umí...
  Žlučovitého závistivce z 19:38 to pěkně nadzvedlo :-).
  Heriot.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také zajímavé:
   https://www.youtube.com/watch?v=R-vhavCXeWs
   https://www.youtube.com/watch?v=IYgDvkrife8

   Vymazat
 7. Já teda úplně netuším, o co autorovi jde. Ale tenhle klip je stejná příšernost jako ten Cohen v podání ruských dětiček, promiňte. Petr

  OdpovědětVymazat
 8. 19:55
  Tomu, že amíci přistáli na měsíci, věříš už asi jen ty. Vědci prokázali, že s technikou tehdejší doby, kdy nejmodernější počítače byly na úrovni vylepšených kalkulaček, nebylo možné opustit prostor pod Van Alenovými pásy, které chrání Zemi před tvrdým zářením slunce. Na měsíci žádná ochrana není a tehdejší technika by nikoho neochránila. USA astronaut by žil asi jednu minutu pokud by opustil masivní kabinu, která by musela být z olova, což asi nebyla. Ono slavné přistání se konalo v meteoritickém kráteru v Nevadské poušti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To vis ze jo. A SSSR prestoze prohralo zavod o Mesic krylo americanum zada. A vsechny ty fotky, filmy i metraky mesicnich hornin si Amerika taky vycucala z prstu.
   Vy komousi a rusofilove jste ve sve neschopnosti a zavisti docela srandovni.

   Vymazat
  2. 21.57 Bože ,ty jsi ale blb.Byl jsi u všeho,všechno znáš,no Brouk Pytlík.Ukážu ti šutr tu z našeho pola a řeknu,že je z Marsu a ty temu určitě uvěříš.Jen by mě zajímalo který si ročník,že si tak blbý.A tu závist a neschopnost si nechaj pro seba ,si jen obyčajný hnup.

   Vymazat
 9. Je vydět že frantíci mají amíku plnou prdel .

  OdpovědětVymazat
 10. jedine co me zde zaujalo a co je bezmezny fakt ze se hraje prevazne anglicka muzika resp. anglicky zpivana, ceska, nemecka muzika a ruska uz vubec ne se neda poslouchat! vsak se take podivejme ze prevazne vsechny svetove hity jsou z usa anglie +/- zachvevy z australie(Ac/Dc), nemecka(Scorpions), svedska(Abba) to asi vse! cesko, rusko =O, zero!!!
  jozka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně zaujala tvoje skvělá čeština,ty emeričane z Vysočan!!!!

   Vymazat
  2. @9:54 a mne zase ze je vas to vela kokotou ty mongole
   jozka

   Vymazat
  3. Anonymní15. června 2016 9:45
   Také je dost uznávaná Ukrajinská muzika, viz její vítězství v Evropské soutěži. Angličané se moc nechytili. P.K.

   Vymazat