Reklama

.

.

pondělí 13. června 2016

Reakce na přiznání NATO, že Rusku stačí na ovládnutí Pobaltí šedesát hodin

TauRus
13. 6. 2016   Eurasia24

Nedávno zástupce pomocníka ministra obrany USA Michael Carpenter přiznal, že ruští vojáci budou potřebovat maximálně šedesát hodin na dobytí Tallinnu nebo Rigy.


 
Rovněž poznamenal, že Rusko předstihne NATO v případě útoku na pobaltské státy jak časově, tak co do vzdálenosti. Avšak podle Carpentera bude tato převaha likvidována koncem roku 2017, kdy se na východním křídle Aliance objeví tanková brigádní skupina, hlavní taktický vojenský útvar americké armády.

V ruském generálním štábu se nad takovou prognózou urazili.

Zdá se, že jsou to seriozní chlapi, ale zaobírají se takovými nesmysly,“ řekli v ruském generálním štábu. „Kvůli čemu bychom lezli do Pobaltí? Za jakým strategickým cílem? Kvůli šprotům? Nebo kvůli tomu, abychom znovu Pobalťanům stavěli závody jako v sovětských časech, které oni potom, po vstupu do EU a NATO, zavřeli a zlikvidovali?“

„Jestli tu možnost připustíme, jen teoreticky, že by to bylo možné, tak tito analytici-provokatéři nás svými výpočty jen uráží. Pro splnění takového úkolu bohatě postačí hodina…”


TauRus
Zdroj: Leva-net, infokuryr.cz a kp.ru

51 komentářů :

 1. "zástupce pomocníka ministra obrany" mě opravdu rozesmálo
  :-D Který "odborník" a odkud to překládal?

  Pokud jsou soudruzi uraženi a stačí jim k dobytí jen hodina tak potom nechápu proč se pořád tak rozčilují nad rozmístěním těch pár jednotek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo se směje, neví čemu, podobá se přihlouplému. Toto pořekadlo pro tebe platí jako vyšité!
   Rusové takové ty kecy o ruské rozpínavosti považují za provokace! Američan by zcela jistě jednal jinak, kdyby měl jistotu celkové převahy!!! Ta mu ale chybí, tak jen "machruje a háže ramena"! Svoje "spojence" tímto ruským nebezpečím nutí zbrojit, stavět základny na jejich území a těch "pár jednotek" vyzbrojit. Samozřejmě s technikou a výrobky americké provenience! Je třeba, aby se kšefty zbrojařů v USA hýbaly! V mírové době by toho moc neprodaly, maximálně tak někde do Afriky, kdem se melou dva kmeny o kus pastvin.

   Vymazat
  2. 18:01
   Jenže já, ty debílku, přesně vím čemu se směju a přesně jsem to napsal. Tak se prober.

   A mohl bys mí prosímtě napsat jaké výrobky a techniku americké provenience vlastní například česká armáda? Letadla CASA? Stíhačky Gripen? Pandury? Mám pocit, že jen střílíš od pasu,a vymýšlíš si hlouposti.

   Vymazat
  3. Pandury,ty kokote vygumovanej,víš hovno ,co má pes v prdeli měkýho.... Steyer-Puch,kde se vyrábejí patří zbrojařskému koncernu General Electric a ten je americkej....

   Vymazat
  4. 18:46

   Chtěl jsi zamachtovat, tupý pičusi, ale popletl jsi si General electric a General dinamics. Ale jenerál jak jenerál, že, pablbe.

   A kdo Steyr vlastní není podstatné. Je to komplet rakouský výrobek vyvinutý a vyrobený v Rakousku rakouskými lidmi.

   Ještě něco máš na srdci, hňupe?

   Vymazat
  5. Snad jenom, komu plynou zisky. Je to jako u nás třeba s VW- Škoda. Fabrika je česká, lidi co tam makají za evropsky podprůměrné platy také, ale zisky, ty jdou v první řadě domů k mámě. Do koncernu VW.

   Vymazat
  6. Zisky jdou akcionářům troubo. Je úplně jedno kde sídlí. Když si koupíš akcie Volkswagenu nebo General dynamics, tak půjdou i tobě.

   Vymazat
  7. A kdo jsou ti "akcionáři" zbrojovek? Mám něco naspořeno, docela rád bych si nějakou koupil. Na důchod. A protože jsem trouba, rád si nechám poradit, jak se stát též akcionářem nějaké zbrojovky. Kšefty se jim, i díky takovým inteligentním lidem, jakým jsi ty, jenom pohrnou.

   Vymazat
  8. Pane Hricáku, obdivuji vaši trpělivost s tím nevychovaným omezeným individuem, co vás pořád uráží.

   Vymazat
  9. Dvořáku, běž si raději přepočítat svoje byty a vily, ty náš protikapitalistický lidumile.

   Vymazat
  10. Mně by také vadilo, kdyby mi nezvaný návštěvník bivakoval u plotu a provokoval. Pak už je to jen otázka času, kdy by mi prdly nervy.V mezinárodním měřítku je to hodně nebezpečné.

   Vymazat
  11. Máš pravdu v jedný věci! Totiž ten Majk je cituji: "Deputy Assistant Secretary of Defense" - stačilo to dát do Google translatoru a vyleze automaticky tento překlad: "Náměstek ministra obrany".

   Vymazat
  12. 17:34
   V klidu, Pepku, bež se radši zeptat svýho stbáckýho fotra, kolik muklů umučil v Jáchymově.

   Vymazat
  13. Proč režim USA se svými poskoky neustále naváží velké množství vojenské techniky a zbraní všeho druhu i vojáků do Pobaltí a také států u Černého moře?Protože se připravuje na přepad Ruska.Do téhle války zatahuje zločinecký USA režim,státy v NATO a tím i všechny občany .To je ta hrůza a málo lidí si to asi uvědomuje.A k tomu ještě několik hlupáků vítá v transu americké okupanty táhnoucí přes nás k hranicím Ruska.

   Vymazat
 2. protože se nepříjemně zvyšuje riziko ozbrojených střetů mezi armádami. Kteří majitelé nejvyspělejších zbrojovek to asi chtějí, bez vlastních zkušeností s válkami?
  An.

  OdpovědětVymazat
 3. Putler se svymi agresivnimi plany netaji a na Gruzii, Abchazii, Osetii, Ukrajinu i Podnestri uz zautocil.
  Proto ma probihajici cviceni i rozmisteni tankove brigadni skupiny smysl.
  S temi fabrikami je to pekny nesmysl. Rusaci okupovane Pobalti ekonomicky leda tak zdevastovali.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak tak. Stačí mrknout jak je na tom dnes Finsko, které se ruským nájezdníkům ubránilo.

   Vymazat
  2. 17.53 nemáte to nějak popletený?

   Vymazat
  3. Je dnes některá pobaltská země vývozcem nějakého významného segmentu průmyslového zboží???
   Kolikátá dnes je na světě svou ekonomikou Ukrajina?

   Vymazat
  4. V dobách SSSR se vyrábělo v pobaltí výborné zboží lehkého průmyslu s velkou přidanou hodnotou.Nesmíme zapomenout ani na vynikající potravinářství(rybí průmysl...)

   Vymazat
  5. 17.53 Mne by zajímalo,jestli jsi byl vůbec na vojně,když jsi takový odborník.A smysl jedné posr..né obrněné brigády se šrotama abrams,leopard je nulový efekt.Až na ně vlítnou T-90 a nedej bože Armaty,tak nebudou stačil zdrhat,ty chytrolíne.

   Vymazat
  6. 17:57 - přestaň tu veřejně lhát žvanile! Finsko se neubránilo! Kapitulovalo a navždy ztratilo území o který se zbytečně škrtilo a který jak vidno k životu vůbec nepotřebuje! Jen blbci zbytečně ztratili přístup k Severnímu moři v Petsamu! Občas to chce juknout na dějiny, debilku! - https://cs.wikipedia.org/wiki/D%C4%9Bjiny_Finska#/media/File:Pa%C5%99%C3%AD%C5%BEsk%C3%BD_m%C3%ADr.png

   Vymazat
  7. A taky jsou jediný agresívní! Páč po rozpadu SSSR začali cosi mektat o neplatnosti těch hranic, ale jen mektat, na víc se naštěstí nezmůžou:) Přitom vo to nemuseli přijít, hovada! kdyby si nenechal radit od tu londýnských židáků, tu Hitlera či kýho čerta .. zkrátka kdyby debilové krapet mysleli mohli se mít dneska dobře! Pan Stalin přišel s nabídkou jaká se neodmítá! Za ubohý poloostrůvek Hanko, kde rostu tak maximálně borůvky a lišejník, a pevnost Vyborg, bez kterýchžto opor byl Leningrad neuhajitelný a snadno napadnutelný z Finského zálivu, jim nabídl dvojnásobné území v Karélii, plné zdravých silných lesů! A krom toho jak jsem již zmínil měli přístup do jedinýho nezamrzajícího přístavu v Barentsově moři - Petsamu! To mohli mít! Ale nechali si úpitomci "poradit", tak maj hovno, jen ty mekty ...

   Vymazat
  8. Rozumíš, jde o Pravdu! Jak jsem nahoře ztepal ty pitomce co překládali článek za ten termín, kterej bleskově a správně přeloží Google translator, tak musím ztepat zrovna tak tebe, pitomče, kterej tu šíří cancy a mrkne přitom na Wiki a neporovná si mapy! Finsko dostalo nařízenou neutralitu a sloužilo SSSR jak takvé "blízké Švýcarsko", mimo jiné k rozhovorům ze Západem na "neutrální půdě" - vzi tzv. Helsinský proces. Též úzce spolupracovalo s RVHP. Proto si ho pošetřili. Říkalo se tomu "finlandizace". Něco podobného mělo ve větším měřítku proběhnout i s Německem, kde ale agresívní imperialisté a válečný palači rozvinuli masovou militarizaci, odmítli německou neuutralitu a demokracii, místo toho zachovali západní zóny v postavení své kolonie, kterou jsou dodnes! (NSR nemá právní subjektivitu!) a znovuvyzbrojili německou armádu a na území Německa rozmístili jaderné zbraně! Což byl koneckonců důvod spolu s odmítáním Novotného přijmout zde sovětské raketové vojsko, příchodu vojsk VS v roce 1968. Tudíž neotáčet! Nejprv agrese imperialsimu v roce 1964 - rakety v NSR a pak teprv protiakce VS - 1968! To samé 1949! Nás tu krmili havlidní kreténi a velelháři, jak prej pan Stalin postavil Iron Curtain! Hovno! Nejprv byla Churchillova agrese proti řeckému lidu a teprv poté učinil pan Stalin jistá protiopatření v Polsku! Nejprve agresoři z Washingtonu zglajšaltovali vlby v Itálii, teprve pak byl Únor 48 v Praze! A nikoliv naopak! Jak jsi se mohl, kdybys nemusel brzo spát jako školou povinný leč málo pozor dávající (nebo naopak? Kdo vás učí, kterej debil historii?) dozvědět z nedávno ČT uvedené Americké století od Olivera Stonea!

   Vymazat
  9. Ale možná že po poradě se svým debilním učitelem, kterej si za šapiťákem chodí pro vejslužky, namítneš - "no jo, ale nejdřív visela Horáková a až pak se smažila Rosenbergová" a dodáš to vaše připitomělé: "Chycht! Jsem kočička kotě!" či "Muhehe" nebo cosi podobně debilního ... ale neraduj se! Celý ty procesy byly totiž v režii Alana! Dullese ... - http://www.brejle.net/svet-kolem-me/zlociny-komunismu-a-cia/

   Vymazat
  10. 17:53
   Pepku, ty jsi opravdu retardovaný. Až je mi tě líto. Ale máš bejt po kom, tvůj stbáckej fotr taky nebyl žádnej inteligent.

   Vymazat
 4. Pokud dojde k nějakému opravdovému konfliktu, tak ta tanková brigáda bude ve skutečnosti rozprášena za méně než hodinu. Nemalujme čerta na zeď!

  OdpovědětVymazat
 5. A kde je nějaký článek, kde všude je roztaženo USA? Kde má základny, vojáky, apod.? Jak dlouho by trvalo jim, než by například Evropu uvedli do rozvalin? Abychom měli přehled o obou velmocích. Ona totiž už Sibylla prorokovala, že v jednadvacátém století se svět promění v arénu, kde se budou spolu rvát dva sloni, a ti ve svém zápase udupou všechny ostatní státy. Asi už to začalo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady:
   http://www.prvopodstata.com/2016/06/13/kdo-je-tedy-vlastne-agresorem/

   Vymazat
 6. Celé je to hloupost. Sovětský Svaz je minulost a NATO se může uzoufat, že nemá co štěpit. Pravda je taková, že ta organizace po rozpadu sovětského svazu pozbyla účelu a smyslu (ne, že by ho kdy měla).

  OdpovědětVymazat
 7. Ale celkově je to diskuse o hov...ně. Samotné velení NATO přiznává, že pokud by se Rusové rozhodli vyrazit na západ, nedokáže je bez použití jaderných zbraní zastavit. A mezi námi děvčaty, proč by to dělali? Surovin mají zatím tolik, že se jejich vývozem živí. A aby obsadili nepřátelské území s většinou nepřátelského obyvatelstva? Ani strategická poloha není významná. V době, kdy neexistovaly jaderné zbraně a jejich raketové nosiče, mohlo i tak malé území, jakými bezesporu pobaltské republiky jsou, mít význam nárazníkového území. Dnes, zvlášť po zveřejnění nové ruské obranné doktríny, kde si Rusové vyhrazují právo použít JZ jako první i v případě napadení konvenčními zbraněmi, to postrádá jakýkoliv smysl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusové jen kopírují vojenskou doktrínu USA, která s preventivním jaderným útokem začala. Jaroslav F.

   Vymazat
 8. Do jisté míry "pobalťanům", Polákům a Rumunům závidím. Díky tupé iniciativě jejich politické reprezentace budou vymazány v první vlně jaderných úderů. Tím pádem budou ušetřeni pomalého a bolestivého umírání na nemoc z ozáření, nebo hlady, až se rozpadne veškerá státní infrastruktura. Lidi, kteří tak horlivě zastávají názor použití síly proti Rusku, vědí, s prominutím, hov..no, co je v pr...deli měkkého. Často ani nebyli na vojně a v životě nezažili ani skutečný hlad, nebo velkou bolest. Zkrátka všeho toho, čeho je v každé válce nadbytek. Válka je dobrodružstvím pouze pro ty, kteří nemusejí být v první linii. Čtyřicet let byl svět rozdělený na dva nesmiřitelné tábory. A vyjma kubánské krize, nikdy nebyl tak blízko svému zničení, jako dnes.

  OdpovědětVymazat
 9. 19:18
  Pepa zase řádí jako tajfun. Toto je úsměvné: "A kdo Steyr vlastní není podstatné. Je to komplet rakouský výrobek vyvinutý a vyrobený v Rakousku rakouskými lidmi." To určitě není podstatné, vůbec ne, že, maňásku?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bývá pravidlem, že pod těmi nejhloupějšími příspěvky není nikdo podepsán.

   Vymazat
  2. Anebo se schovává za fiktivní jméno :-)

   Vymazat
  3. Bando vypatlaných šulinů, rozumíte dnešnímu světu jak koza petrželi. Není divu, že máte celý život jen holé prdele.

   Ještě jednou pro vás, extrémní retardy: Je úplně jedno kde General Dynamics nebo kterákoli jiná firma oficiálně sídlí. Firmu nevlastní vláda, ale akcionáři. A ti mohou být klidně z Ruska nebo z Číny. I vy, tupohlaví idioti, můžete být podílníky General Dynamics, když si koupíte jeho akcie. I vy můžete každý rok dostávat zisk v podobě dividend.

   Tady vám vy magoři dávám k nahlédnutí seznam vlastníků:
   https://finance.yahoo.com/q/mh?s=GD+Major+Holders

   Ale pochybuji, že i přes toto školení vám to ve vašich prázdných makovicích sepne.

   Vymazat
  4. To 22:38 - Kdybyste argumentoval klidně, věcně, bez urážení, tak bych vás bral i vážně, ale protože jste psychopatický hulvát, jakákoli vaše věta je jen bzukotem mouchy v mém uchu. Marek

   Vymazat
  5. Je mi zcela u prdele jak mě bereš a co ti bzučí v uchu. Píši jen fakta.

   Urazit se dá jen aspoň trochu inteligentní člověk. Ne debilové kteří tu kvákají, že Pandury jsou americké transportéry a USA pořádají vojenská cvičení proto aby jich prodaly co nejvíc. Svatá prostoto!!!

   Vymazat
  6. Ta co nejmíň jich asi prodat nechtěj, ne, ty idiote? Logicky je vyráběj pro opak! Tedy pro zisk, debilku! Co tady vůbec kvákáš za sračky? S tvým zaostalým plomozkem přisluhovače máš nejen že holou prdel, ale ještě s ní sedíš celej ve sračkách blbosti a tuposti, tak si přestaň hovado tupý hrát na ostrýho a už vůbec nezkoušej napodobovat chytrýho , páč je to tristní pohled ...

   Vymazat
  7. 23:02 - co se necháš oblbovat nějakým kolemlezoucím kreténem?! Nevidíš že přežvykujeí sračky (jasněěěě - on se tak mýrnix týrnix někdo stane když se mu zachce akcionářem zbrojních koncernů! A co takhle bahrajnským šejkem! Taky? Imbecil!)) na jejichž rozprášení stačí vobyčejnej rozum? Sám má leda hovno, jen pitomou hlavu, která se naučila přečíst pár lžisraček z žido(no)vin a sem to pak jen špatně překopčil. Kdyby měl hlavu místo dutý mokvající boule mezi ramínkama, tak by na to musel přijít selským rozumem, že žvaní ....

   Vymazat
 10. KLuci, už se nehádejte, stejně jsme jen tupé ovce , které musí čumět a držet hubu.)))

  OdpovědětVymazat
 11. pre 22:29 hovor za seba , ked sa tak citis tak je to v poriadku este si zabudol dodat , ze si aj mierne retardovany ..... ja sa tak necitim . ussaci su zlo tohoto sveta a snazia sa vlastnit vsetko . a vsetci ostatni su pre nich iba podludia. tak to robil dolfik od hitlerov a podla toho dopadol . podobne dopadnu aj ussaci...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně ty debile. Hlavně že jsi si našel nepřítele na kterého můžeš jednoduše shodit všechny problémy světa a hlavně ty své. Složitý svět je potom pro takové primitivy mnohem jednodušší k pochopení a hlavně se zbavíte své zodpovědnosti za svůj vlastní život. Za vše prostě mohou "ussáci" a hotovo, o nic víc se netřeba starat.
   Ty máš své "ussaky", náckům ke stejnému účelu dobře posloužili Židi, ve středověku měli čarodějnice atd.

   Vymazat
  2. Ty negramoty z Fuckingtownu si strč do prdele ty idiotskej krenéne z lejnolahvárny!!!!!Všude na světě jsou ´jako obtížnej hmyz....měl by se vyhubit do kořenů!!!!!!!!!!!!!

   Vymazat
  3. :18 - já třeba studuji dějiny a problémy nemám. Žiju v nejlepší době našich dějin a nikdy jsem o tom žádný pochyby neměl, i když táta by nesouhlasil a tvrdil by že "nejlíp bylo za Tondy Novotnýho"!:) Nicméně vím že jsi debil, páč žvaníš kraviny! Stěžuješ si na "jednoduchost pohledu" svých nepřátel, ale sám jsi zde jednu debilní trivialitu předhodil! bez porozumění skutečných příčin a jevů! Jen sama účast katolické církve či židovstva na dějinných procesech je bádání daleko nad tvý rozumový schopnosti a ničemu bys ani zbla neporozuměl ani při maximálním zjednodušení, ty ucyntantej samozvanej "psychologu":)))

   Vymazat
  4. Ten bolševizovany anti-komunista ,co se kryje za "anonymní" který zde odpouští své noční rusofobní poluce a US-vlezdoprdelizmus, nechť se jde léčit na psychiatrii k Chocholouškovi, anebo raději rovnou na protialkoholní či protidrogovou léčebnu - pokud nejde o exhibici inbecility pak se urtčitě jedná delírium nebo narkotický absťák...its over game.
   Žádám admina o mazání hulvátsko obsprostlých výpadů tohoto - těchto nemocných a degenerovaných trolů.Kazí to tu jinak příjenou diskuzní atmosféru a degraduje to tu na úroveň pivních křiklounů v putyce nejhorší kategorie.Předem děkuji. Emilliano Wonder ....s pozdravem

   Vymazat
  5. 1:18
   Pepku Pepku, komu není shůry dáno, v apatice nekoupí. A teď vykoč!

   Vymazat
 12. No je to opravdu nádhera kolik zloby,nenavisti,sprostoty se najde v jedné lidské bytosti,ani se nechce věřit,ze to je jeden člověk.Toho hnoje,co tu na každého nakydal,to se snad ani nedá pochopit,leda,ze je to nějaký psychopat a potřebuje urgentní pomoc lékaře,to za prvé,za druhé,muze to být chudák,který nemá žádnou ženu(žádná ho nechce),tak si tady vybíjí svou zlost na slušných lidech a připadá si silný,chytry a hlavne,je anonymní a to mu dodává kuráže.Takze když to shrneme,je to vlastně ubožák a frustrat.

  OdpovědětVymazat
 13. No je to opravdu nádhera kolik zloby,nenavisti,sprostoty se najde v jedné lidské bytosti,ani se nechce věřit,ze to je jeden člověk.Toho hnoje,co tu na každého nakydal,to se snad ani nedá pochopit,leda,ze je to nějaký psychopat a potřebuje urgentní pomoc lékaře,to za prvé,za druhé,muze to být chudák,který nemá žádnou ženu(žádná ho nechce),tak si tady vybíjí svou zlost na slušných lidech a připadá si silný,chytry a hlavne,je anonymní a to mu dodává kuráže.Takze když to shrneme,je to vlastně ubožák a frustrat.

  OdpovědětVymazat