Reklama

.

.

neděle 26. června 2016

Referendum o vystoupení Finska z EU by se mohlo uskutečnit v prosinci 2017


26. 6. 2016    zdroj
Pod příslušnou petici se za několik dní podepsalo 10 tisíc lidí.
Výsledky referenda, které se konalo ve Velké Británii, vyústily do nálad finských euroskeptiků. Jen za několik dní se pod petici, požadující referendum o členství země v Evropské unii, podepsalo téměř deset tisíc lidí, což představuje pětinu počtu, potřebného k posouzení iniciativy v parlamentu, oznámila finská státní televizní a rozhlasová společnost YLE.


Autorem petice je hlava mládežnického křídla strany "Opravdoví Finové" Sebastian Tynkkynen prohlásil, že "EU způsobuje zmatek v Evropě." Nutnost referenda o členství v EU je vyvolána snahou o dosažení nezávislosti Finska, soudí Tynkkynen. "Finsko se musí stát svobodným," je přesvědčen politik.

Pro posouzení iniciativy občanů finským parlamentem ji musí být podepsat alespoň 50 tisíc osob. Podle údajů médií k 25. červnu večer činil počet signatářů petice téměř 10 tisíc lidí a stále roste. Podle situace 00:30 26. června se pod peticí shromáždilo 10345 podpisů. Pouze za poslední den petice shromáždila více než čtyři tisíce hlasů.

Tynkkynen navrhuje, aby se referendum konalo v prosinci 2017.

Vystoupení z EU neřeší občané Finska poprvé. V roce 2013 podpořilo podobnou iniciativu asi 30 tisíc lidí.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

5 komentářů :

 1. nevim nevim jestli by EU přežila druhý takový trapas

  OdpovědětVymazat
 2. Přechod z exitu do Euroexitusu, bude velmi rychlý, tak rychlý, že si europapaláši, placeni zlatem, pardón, ještě Eurem z Bruselu, nestihnou ani zabalit a utéct za svými kolonizátory do zámoří, se svými napěchovanými žoky!

  OdpovědětVymazat
 3. Je čas bojovat za referendum o vystoupení České republiky z toho koncentráku ovládanému parazity. Čím dříve to půjde odejít tím lépe. A pak se ještě rychle vypořádat se všemi politickými mafiány typu Kalousek a spol.

  OdpovědětVymazat
 4. Závidím Finsku, že budou hlasovat o vystoupení z EU.Kéž se toho dožijeme i my.

  OdpovědětVymazat
 5. Je to na nás občanech,jak budeme volit letos na podzim a hlavně příští rok do PS.Pokud nevypráskáme darebné socany,ANOfert,TOPku a samozřejmě černoprdelníky do zapomnění,nic se nezmění.Volím Okamuru,protože ten jediný neuhnul ve svých názorech.Což se o Svobodných,které jsem vždy volil říci nedá.Potom nemusíme závidět Finům.Za životy našich dětí a jejich budoucnost jsme zodpovědní my!

  OdpovědětVymazat