Reklama

.

.

úterý 28. června 2016

Rekordní německé investice v Rusku navzdory sankcím

28.6.2016 Vaše věc

Německé firmy znovu hodně investují do Ruska, píše německý list „Die Welt“. Vzhledem k tomu, že export v mnoha oblastech kvůli sankcím není možný, německé společnosti staví závody v Rusku, aby zachovaly byznys. V roce 2014 se investoři odvrátili od Ruska a odvezli svůj kapitál, ale nyní „se kyvadlo zhouplo opačným směrem".


V roce 2015 činily přímé investice německých firem v Rusku 1,78 miliardy eur — což je ukazatel, který byl překonán pouze v letech 2006-2008 a 2010. V roce 2016 bylo dosaženo nového rekordu: podle údajů Bundesbanky v prvním čtvrtletí tohoto roku činily přímé investice z Německa do Ruska 1,1 miliardy eur. – cituje z textu novináře Carstena Dieriga agentura Sputnik.

Například výrobce zemědělských strojů Claas investoval kolem 120 milionů do nového závodu v Krasnodaru. Největší německý výrobce mléčných produktů DMK se chystá pohltit ruského konkurenta a farmaceutická společnost Bionorica plánuje stavbu závodu za 30 milionů euro ve Voroněži.

Díky nízkému kurzu rublu jsou investice relativně výhodné, vysvětluje Dierig. Kromě toho ruská vláda poskytuje zvláštní privilegia: s těmi, kteří investují minimálně 750 milionů rublů a zavážou se, že budou podnikat v Rusku nejméně 10 let, je uzavírána zvláštní investiční smlouva. Ta poskytuje společnosti možnost účasti ve státních výběrových řízeních, mít daňové úlevy a získat status „domácího výrobce".

První německou společností, která uzavřela takovou smlouvu, je výrobce kombajnů Claas. Farmářům, kteří si koupili kombajn Claas, stát vrací čtvrtinu ceny. Další firmy se také chystají uzavřít s Ruskem zvláštní investiční smlouvu. „Mnohé jsou spojeny s plynovodem", řekl zástupce Rusko-německé obchodní komory Jens Böhlmann.

13 komentářů :

 1. a porovnajme "zmluvy" u nás - napr.. uss - Vyžrať čo sa dá a zmiznúť - lacno kúpiť a draho predať - brať daňové úľavy a odvádzať zisky mimo štát

  OdpovědětVymazat
 2. Sankce jsou pro malé. Velké firmy, velcí pracháči, si příležitost sebrat nenechají. Tak Zaorálku, zase hlasuj za prodloužení sankcí. Naše firmy opustí pozice a poté tam nastoupí velcí hráči. Jak můžou být naši politici tak zkorumpovaní a škodit našim firmám? P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Komouši debilní, pořád tady skřehotáte jak nic tady v ČR není naše, nic nám prej nepatří, jsme prej kolonie, protektorát, otroci, hnusní kapitalisti odírají naše lidi.
   A najednou je vám líto "našich firem" které prej opustily pozice, politici škodí "našim firmám", "naše firmy" nemají zisk...

   Tak kurva jaké "naše firmy" když žádné neexistují??? Srovnejte si to v těch vašich hloupých palicích abyste si nekadili do huby.

   Vymazat
  2. 21:31- to by jsi Trolle nepochopil. Složitost operací nad rámec "má dáti - dal", je pro Tebe nedostupná.

   Vymazat
  3. Blbečku, nauč se nejdřív rozumět textu s pak piš. Ne opačně.

   Vymazat
  4. 21:58
   No hlavně ty by jsi to nedokázal vysvětlit aniž by jsi se do těch svých žvástů totálně nezamotal. Takže jsi si jenom klasicky uprdl. To je tvé intelektuální maximum.

   Vymazat
  5. 22:25-rád vysvětluji "vzdělatelným", což Vy z Vašeho komentu "21:31" zjevně nejste.

   Vymazat
  6. Takže jen další váš pšouk. Jen neustále potvrzujete má slova.

   Vy, ignorante s pouze dokončenou základní školou, se nepokoušejte něco někomu vysvětlovat a už vůbec ne ho "vzdělávat".

   Vymazat
  7. Anonymní28. června 2016 21:31
   Co Vy jste to za debilního zmrda? Přeci jsou firmy, které přešly do vlastnictví zahraničních majitelů a jsou firmy, které jsou stále v českých rukách. Stačí Vám takovéto vysvětlení? P.K.

   Vymazat
  8. 23:08-ještě jeden pozdní "pšouk" na dobrou noc pro Vás. Paralela k vejci a slepici.Kdo byl dříve, žák nebo učitel Hamlete.

   Vymazat
  9. protože poslouchají toho, koho nemají. Sankce jsou proto, aby blbové, co poslouchají,vyklidili pole a přišli o peníze z obchodů.Ti " vyvolení " pak nastoupí místo těch, co je slepě poslouchají...........a vydělávají

   Vymazat
 3. Co vy, zemědělci z Čech, úplně stejný postup Ruské vlády jako postup naší vlády při pomoci při pomoci vám, v době dlouhodobých sankcí. Jediná pomoc od těch našich politiků a vládců bude to, že vás nebudou pokutovat za to, že budete vylévat mléko do polí, pálit obilí, pásovými traktory drtit ovoce a pak je zkompostovat. A stále vám budou slibovat modré z nebe, ovšem peníze pro vás nejsou a propuštění horníci jsou jiná síla

  OdpovědětVymazat
 4. už zavírají školy https://www.youtube.com/watch?v=Kv0Diqmzzbw

  OdpovědětVymazat