Reklama

.

.

neděle 5. června 2016

Rusko pracuje na projektu vícenásobně použitelné kosmické lodi pro lety na Měsíc

6.8. 2016   Eurasia 24
Ruský podnik RKK Energija pracuje na projektu vícenásobně použitelné pilotované kosmické lodi Ryvok určené pro dopravu nákladů a kosmonautů k Měsíci. Podle představitele RKK Jurije Makušenka by doprava Ryvokem měla být levnější než plánovaná doprava lodí Federacija.
Náklady na jednu cestu pilotované lodi Ryvok budou o třetinu nižší než náklady na misi pilotované dopravní lodi Federacija, tlumočila agentura RIA Novosti prohlášení zástupce Energije Jurie Makušenka, který představil projekt Ryvoku na mezinárodní vědecké konferenci Pilotovaný průzkum vesmíru.
Podle projektu má být základna Ryvoku na Mezinárodní kosmické stanici (ISS) a ten má odtud zajišťovat spojení mezi ISS a lunární stanicí kroužící kolem Měsíce. Tam by měl dopravovat náklad a kosmonauty, kteří budou na ISS dopraveni loděmi Sojuz.

Pro urychlení z první na druhou kosmickou rychlost by měl Ryvok využívat modernizovaný urychlovací blok DM, který by na oběžnou dráhu vynášela těžká raketa Angara A5. Spojení DM s Ryvokem by se uskutečňovalo na oběžné dráze.

Během návratu z lunární oběžné dráhy (a k přistání na Zemi) by Ryvok k zbrzdění rychlosti v atmosféře používal „deštníček“ o ploše cca 55 čtverečních metrů.

Maximální hmotnost kompletu má být 11,4 tuny, doba letu z oběžné dráhy Země k Měsíci by neměla být delší než 5 dní.

Jako významnou přednost Ryvoku v porovnání s plánovanými lety na Měsíc pomocí Federacije uvedl Makušenko, že v tomto případě není k dopravě k Měsíci zapotřebí ultratěžký raketový nosič nebo nosič s vodíkovým palivem, ani certifikace rakety Angara A5 pro pilotované lety, protože nebude využívána při startech kosmonautů ze Země. Další předností je podle Makušenka snížení nákladů na provoz a zkrácení doby přípravy celého dopravního systému.

Makušenko rovněž uvedl, že RKK Energija a NASA posuzují projekt vytvoření společné oběžné stanice Měsíce.

Jedenáctého dubna prohlásil hlavní konstruktér RKK Energija Jevgenij Mikrin, že stavba nové ruské kosmické lodi Federacija bude zahájena v létě letošního roku.

Téměř současně bylo oznámeno, že první nepilotovaný start Federacije se plánuje na rok 2021 a první start s kosmonauty na palubě na rok 2023.

Kosmická loď Federacija, vyvíjená RKK Energija, je určena k dopravě osob a nákladů k Měsíci a na orbitální stanice kroužící kolem Země. Její posádku mohou tvořit až čtyři kosmonauti. Doba samostatného působení lodi je plánována do 30 dnů, v případě připojení k ISS až 1 rok. Pro vyvedení Federacije na oběžnou dráhu se plánuje použití těžkého raketového nosiče Angara A5B.

Zdroj: vz.ru

Překlad: mbi

20 komentářů :

 1. Vaše lidské právo končí vaším vstupem do kosmického prostoru,kterému obecně říkáte vesmírný prostor. Je galaxie ,tedy hmota a je kosmos,tedy volný prostor v ní a mírně kolem ní. Ještě ani nejste schopni,vývojově,nazývat věci správnými pojmy. Několik galaxií spojených energeticky,je vesmír a těch je strašně mnoho. Tvoří Universum. Vy lidé máte vaši planetu,která ale byla už nesčetněkrát líhní bytostí nejen lidského druhu a ty,logicky,mají k Zemi také nějaké právo. Až někdy odejdete na jiné vhodné planety ve vesmíru,až je tedy budete kolonizovat,pochopíte,že domov je jen jeden a nebudete si ani chtít připustit,že by Země už nebyla vaše. Přesto ale necháte její život plynout vlastním způsobem a jistě se budou méně vyvinuté národy snažit o převzetí vláda nad ní ,.. a vy prostě ustoupíte té obrovské přesile,ačkoliv budete silnější zbraněmi. Vždy to tak je. Pak si ale uvědomíte,že není možné aby platily primitivní a nevyspělé zákony těch lidí ze Země i mimo ni. A o tom jsem nyní mluvil. Pokud navštívíte Měsíc,který se ale správně jmenuje Luna, bez ohledu na to,zda jde o uměle vytvořený objekt a bez ohledu na to,zda je a třeba i jen dočasně už obydlen někým jiným z vesmíru, budete muset uznat a přiznat,že na něm nemohou platit planetární lidské zákony nýbrž ty vesmírné,které ale vy ještě neznáte. Proto nebuďte překvapeni kontaktem s těmi,kteří vás o nich poučí. Já se o to snažil dlouho mezi vámi tady na Zemi a ,směji se, vy na mne kašlete,s prominutím. Poznáte tedy sílu těch,kteří vládnou kosmu,galaxii až tam někde jinde,třeba na Měsíci. "Kdo chce kam,pomozme mu tam." Ale je škoda,že nemyslíte,protože nechcete, to není moc dobrá vizitka lidstva pro okolní vesmírné civilizace.

  OdpovědětVymazat
 2. Rusko v současné době usilovně pracuje na tom neuvěřitelném bordelu co tam panuje. Vaše nepochopitelné nadšení ze všeho co píšou v ruském tisku prostě nechápu. Co si tak pustit normální zprávy z Ruska, třeba Ren TV? Buďte rádi, že žijete tady a nemáte před barákem už 20 let v silnice metrovou díru. Pak by vám taky bylo u (_!_) na jaké raketě se pracuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Miláčku, díry v silnici mám púřed barákem už 12 let a nikdo je neopravuje. Je Jihočeský kraj v Rusku, co myslíš?

   Vymazat
  2. Ano to je opravdu hezké. Ty máš šanci si stěžovat. V Rusku můžeš jen zoufale doufat, že se jednou ročně dostane tvá stížnost dostane až k Putinovi, pak bude problém vyřešen šmahem. Třeba v Omsku začali asfaltovat v neděli večer, i když před tím na to neměli čas 20 let. Pokud to štěstí nemáš tak holt v té díře si budou rozbíjet auta tvoji vnuci. To je ve zkratce rozdíl mezi Ruskem a Českem. Ale můžu dodat i mnohem víc argumentů, jako je neplacení mezd, otročení nebo neexistující zdravotnictví. Jo jistě v Moskvě nebo v Petrohradu to jakž tak funguje.

   Vymazat
  3. Ty jsi fakt blb z rodiny Pazderků a Karasů. Ještě jsi zapomněl, že jim v Soči před olympiádou nedržely kliky ve dveřích. Fakt blb!

   Vymazat
  4. S fanatikama nemá cenu zbytečně dlouho polemizovat.
   https://youtu.be/mLIumRXSsPQ

   https://youtu.be/pcgneDMotNc

   https://youtu.be/tv5fh29DKng

   https://youtu.be/2RKiEdXuqhU

   A ty si z rodiny koho? Nekritického debilního komunisty co celý život tvrdí, že v Rusku je všechno nejlepší? To by tak odpovídalo, rusky neumí, nikdy tam nebyl, ale furt bude žvanit ty svoje nesmysly přímo s revolučním elánem.

   Vymazat
  5. Kdo s tebou (7:47) nesouhlasí, je komunista, že ano? Nebo rudohnědý, nebo Žid .... porodilo ním Česko pár zdatných hlupáků!

   Vymazat
  6. Zde zas cenzůruje to vlastenci k nesnadný smrti odsouzený rudý a vobřezaný Dvořákovic hovado, který při střetu s Pravdou maže jak židácká coura při setkání s Ben Gurionem a bolševická s Uljanovem! :))) Stejně mu, vopičákoj komoušskýmu, už brzo vomeju ten jeho škaredej židáckej xicht kyselinou nad hajzlem a spláchnu, aby přestal strašit malý děti:)))

   Vymazat
  7. To není o tom jestli se mnou někdo souhlasí nebo ne, to je jen o tom jestli někdo nechce vidět fakta. Pokud já sem z rodiny Karasů tak ty seš z rodiny bolševiků, to je naprosto korektní srovnání, ale pochybuju, že ten tvůj revolučně selektivní mozek to pochopí.

   Vymazat
  8. Já nevím o čem se bavíte, jako by jinde neměli problémy:
   https://americkykongres.cz/hrozici-budoucnost-ruseni-a-uzavirani-americke-infrastruktury/
   Do Ruska ten částečně zavlekl západ. Buďme však kritičtí, byrokratická struktura socialismu byla Ta stejná zločinná elita jako je na západě. Hrají s námi hru, kde se nás snaží poštvat, proti sobě. Američan nebo Rus nebo Čech spolu nakopeme zadky zločincům a parazitům.

   Důležité bude jestli se ten projekt podaří a jestli se bude dále udržovat klam o letu USA na měsíc.

   Vymazat
  9. Ještě podstata problému je v tom, že nemocní tohoto světa nemají nikdy dost a začínají požírat i to co je potřeba na fungování společnosti. Ať jsou to bohatí V USA nebo statní DUMA v Rusku, nenažranci potřebují na držku.

   Vymazat
  10. Anonymní6. června 2016 7:47

   Vážený kritiku, všiml jsi si jaké na těch záběrech, co jsi dal do odkazů, bylo roční období. Jesli jsi si nevšiml, tak byla zima a všude bylo plno sněhu , ledu a vody - to je v zimně celkem normální. Normální je také, že vždy v zimě jsou díry na silnicích větší a ve větším počtu než v létě.

   Vymazat
  11. Vážený kritiku kritika. Jistě sis již všimnul, že existuje něco jako google, který uspokojí i ty nejperverznější požadavky kohokoliv. Takže věz, že google je schopen vyhledávat i dle data. Takže se klidně realizuj a najdi si ty fotky nebo videa sám. Já vás můžu postrčit nebo vám dát návod, ale myslet vlastní hlavou už musíte sami.

   Vymazat
 3. Rusáci pudou tak akorát do prdele a ne na Měsíc!:))) - http://technet.idnes.cz/rusko-na-mesici-0gv-/tec_vesmir.aspx?c=A140512_141437_tec_vesmir_kuz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O Sýrii se to říkalo také. A nyní ISIL i s plnou podporou západu jde ke dnu ...

   Vymazat
  2. Když už něco dáváš k diskuzi, tak lespoň správně zkopíruj odkaz. Jinak nevidím důvod proč by to nemohla být v brzké budoucnosti pravda. Oni američané táké nějak prudce zabrzdili s kolonizací Měsíce. Říká a píše se ledasco, ale ani jeden nepřizná pravdu, proč ke kolonizaci Měsíce ještě nedošlo. Technicky toho jsou jak Rusko tak USA sachopny.

   http://technet.idnes.cz/rusko-na-mesici-0gv-/tec_vesmir.aspx?c=A140512_141437_tec_vesmir_kuz

   Vymazat
 4. Na Měsíci nikdy nikdo nebyl a nikdy tam taky nikdo nevstoupí! To jde jen v trikovým filmu, ve studiu a podmínkou je spolupráce globálních režisérů a ta se dnes nedá předpokládat:))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://www.exopolitika.cz/category/ufologie/mesic-a-mars

   http://www.exopolitika.cz/casova-osa-od-nacistickych-taliru-k-tajne-vesmirne-flotile-bilderbergu/1064


   http://procproto.cz/zahady/meli-naciste-vesmirny-program/

   http://eretz.cz/2016/03/neuveritelne-izraelsti-vojaci-bojuji-na-mesici-s-nacisty-foto-video/

   A dalo by se toho najít ještě hodně. Věřím, že mnoho z takových článků jsou smyšlenky, ale jak se říká "Není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu".

   Vymazat
 5. 7:30 ty jseš globální hovado podle vzoru papouška vola.Věříš kecům reřisérů z Kremlu a podle toho uvažuješ,tupče

  OdpovědětVymazat
 6. V RUSKU by se neměl tolik rozkrádat státní majetek a pak možná .... Když dělníci stávkujou na státní zakázce (cca 200)nového kosmického střediska,tak i Putin musel zasáhnout

  OdpovědětVymazat