Reklama

.

.

čtvrtek 30. června 2016

Rusko připravuje "modernizovanou" odpověď na posílení NATO na západních hranicích

Kateřina Timošenskaja
30. 6. 2016    zdroj
Rusko je nuceno reagovat na pokusy NATO o podkopání stability v Evropě nárůstem vojenské aktivity, řekl ministr obrany RF Sergej Šojgu během výjezdního zasedání kolegia vojenského rezortu v Moskevské oblasti.


Šojgu konstatoval, že akce NATO u ruských hranic vedou k podrývání strategické bezpečnosti v Evropě. Poznamenal, že vybavování vojenské infrastruktury NATO ve východní Evropě nutí Rusko, aby podniklo odvetná opatření. "Tyto akce západních kolegů vedou k podrývání strategické bezpečnosti vEvropě a nutí nás přijmout odvetná opatření, a to především v západním strategickém směru," řekl Šojgu.

Poukázal na to, že za účelem neutralizace potenciální hrozby v této oblasti se již provádějí akce na strategické zadržování. Západnímu vojenskému okruhu budou letos dodány více než dva tisíce kusů nové a modernizované techniky."Velká pozornost je věnována zajištění moderních zbraní, vojenské a speciální techniky jednotkám a útvarům okruhu", řekl ruský ministr.

Podle Šojgu již bylo vybráno pro vojenskou službu v tomto roce na základě smlouvy více než 10 tisíc osob. Dodal, že je také téměř dokončena výstavba a rekonstrukce deseti moderních vojenských městeček. Úspěšné realizaci úkolů v mnohém napomáhá intenzivní bojový výcvik, konstatoval ministr obrany.

Dříve Šojgu oznámil, že síly NATO zdvojnásobily intenzitu aktivit u ruských hranic.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

9 komentářů :

 1. Pokud by byla válka, budu střílet směrem na agresora. I když může být nesnadné ho konkretně rozeznat. Ale bude to nepochybně správné. Děda.

  OdpovědětVymazat
 2. Ve dvaapadesáti letech se už na mne vztahuje branná povinnost zřejmě jenom hypoteticky. Ale kdyby došlo k tomu, že bych byl povolán do armády a ta vyrazila kamkoliv mimo území ČR, při první možné příležitosti dezertuji. I za cenu, že bych si musel cestu prostřílet vlastními řadami. Vzpomínám si na svojí vojnu. Potkal jsem tam několik lidí, jestli se tedy v jejich případě ještě dá mluvit o lidech, se kterými jsem měl velký problém. Bylo pro mne nepředstavitelné, abych, v případě války, s takovými stál na jedné straně fronty. Vždycky sem si říkal, že bych si musel udělat nejdříve pořádek ve vlastních řadách. Kupodivu, stále mne to nepřešlo.

  OdpovědětVymazat
 3. Hmm,u ruských hranic,říká Šojgu.Sakra,asi maji v Kremlu pořád starý zeměpisný atlas.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ani ne. NATO skutečně znásobuje množství techniky a vojsk u hranice s Ruskem - v pobaltských zemích - Estonsko, Lotyšsko a Litva. Mimo to se zavázalo vystavit základnu USA v Polsku (hranice s Kaliningradem). Zřejmě Vám ušlo i to, že USA mají skrytou základnu na Ukrajině. Ani jedna strana sice základnu nepřiznává, ale protože NATO nepřetržitě vede na Ukrajině vojenská cvičení a technika tam zůstává nebo se posiluje, fakticky to je další základnu USA na cizím území. K tomu přpočtěte rozsáhlé posílení námořních sil v Černém moři a výstavbu protiraketové základny v Rumunsku. To vše je pro Rusko znepokojivé, protože od časů hitlerovského Německa nebyla na hranici Ruska soustředěna taková vojenská síla. TnT

   Vymazat
  2. Hele prvoku,když už má tvůj mozek od tvýho výskytu volno,tak to nedávej všude na odiv!!!!

   Vymazat
  3. 9:59 Rusko upírá právo pobaltským státům mit armádu.Když konečně státy,co jste vyjmenoval, můžou udělat vlastnima silam něco málo pro svoji bezpečnost,tak Rusko s ohromnou armàdou se cíti ohroženo jak Stalinovo Rusko tenkrát Finskem.Naja propaganda je svinstvo..Tak pro info.např.množstvi techniky-radar s dosahem 75 km pro zatim neexistujici protivzdušnou obranu v počtu 2 kusů v ceně cca 23 mil.dolarů,dar vlády USA. 20 let po rozpadu SSSR totiž na obranu prostě nebylo,proto i naše Gripeny slouží v Litvě.

   Vymazat
 4. Ludia, neblbnite. Co tak sa jasne a rozhodne postavit jednotne proti tomuto sialenstvu este skor, ako zacnu padat bomby?

  OdpovědětVymazat
 5. Chcem verit, ze aj medzi vojenskou spickou NATO este vsetkym uplne nepreskocilo. Tam musi vzniknut odpor proti vojne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Chcem verit, ze aj medzi vojenskou spickou NATO este vsetkym uplne nepreskocilo. Tam musi vzniknut odpor proti vojne."

   Jsi snílek? Nebo naivka?
   Jinak s tvým 1. příspěvkem naprosto souhlasím, ale jak chceš dnes všechny sjednotit?

   Vymazat