Reklama

.

.

pátek 10. června 2016

Rusko v Sýrii přritvrdilo

Branislav Krasnovský 
10. 6. 2016   Hlavné správy

Anton Orlovskij na ruskom servri RusVesna.su včera uverejnil správu venujúcu sa ultimátu, ktoré predložil ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. Podľa Orlovského slov napriek prímeriu, ktoré bolo uzavreté takmer pred tri a pol mesiacom USA pokračujú v destabilizácii regiónu a sledujú svoju záujmovú líniu.
Priame znenie Orlovského článku si môžete pozrieť TU.

Rusko podľa Orlovského vidí, že USA sa nesnaží dosiahnuť kompromis, ale tvrdo presadzuje vlastné záujmy v sýrskom konflikte. Takéto riešenia sú však v priamom rozpore s ruskými záujmami, takže Rusko ústami svojho ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova oznámilo, že Kremeľ sa už nesústredí v Sýrii na spoluprácu so západnou koalíciou v čele s USA a diania v Sýrii budú Rusi riešiť samostatne.

Sergej Lavrov oznámil, že čas na uzavretie kompromisu vypršal. Ak sýrske protiasadovské organizácie nepristúpia k zastaveniu paľby, budú niesť za svoje činy plnú zodpovednosť a následky. Ak spočiatku ešte Moskva bola ochotná diskutovať, dnes už Kremeľ prijal konečné riešenie a zničí všetkých, ktorí odmietajú zastavenie paľby.

Toto riešenie sa samozrejme nemôže páčiť USA, ktoré priamo kontrolujú teroristické zoskupenia “umiernenej opozície”. Vyzerá to tak, že obdobie preskupovania síl a doplňovania zásob sa na oboch stranách konfliktu v Sýrii skončilo.

O tom, že sa situácia v Sýrii začína eskalovať svedčí aj návšteva ministra obrany RF v Teheráne, kde sa Sergej Šojgu stretol s iránskym ministrom obrany brigádnym generálom Husseinom Dechkanom a s ministrom obrany Sýrskej arabskej republiky Fahídom Djasom al-Fredžom. Informácie na ruskom servri tvzvezda.ru si môžete pozrieť TU.1

Ministri rokovali o vzájomnej spolupráci v boji proti teroristom ISIL a an-Nusry, prerokovali aj viaceré otázky týkajúce sa regionálnej bezpečnosti a rozširovaniu vojenského a vojensko-technického partnerstva.

16 komentářů :

 1. Taktika stejná jako na Dombasu, když začnou prohrávat chtějí jednat, když se po zastavení bojů "oklepou", tak začnou znovu škodit a všechno znovu rozesrávat. Nedá se jim věřit ani pozdrav.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podmět nevyjádřený. Pokud mluvíš o Američanech, máš pravdu.
   Rusko dalo „demokratickým teroristům“ šanci zapojit se do boje proti Daeš, nebo aspoň zůstat stranou. Příměří je nebavilo, naopak je někteří všemožně využili ve svůj prospěch. Rusko jim dalo velkorysou šanci. Nezasloužili si ji. Teď je trochu otázka, jak se budou chovat naši spojenci. Obávám se , že projeví obvyklou podlost.
   PB

   Vymazat
 2. Budem o něco se rvát, až tu nezůstane stát na kameni kámen. ...

  OdpovědětVymazat
 3. Pisu to porad - doufam ze se Rusove nenechaji zase nejak ukolebat. Uz ze samotneho faktu ze dohoda byla s uSSaky jasne a primo vyplyva ze dohoda nebude uSSaky dodrzovana a ze bude uSSaky porusena jakmile se jim to bude hodit. To bylo kazdemu normalnimu cloveku naprosto jasne a samozrejme - ta banda lze ve vsem a porad bez vyjimky. Uvidime co se bude dit.... snad to prezijem.

  OdpovědětVymazat
 4. Neodpustitelnou chybou ze strany Ruska již bylo to, že důvěřovali US hunům a šli s nimi na spolupráci. Chybou bylo i to, že přerušili své operace v době, kdy syrská (Assadovská) armáda měla iniciativu. Tu promarnili.
  Jakoby nevěděli, co nás učí historie USA ...
  Opakovat stejnou chybu může jen blázen, a snad to i Lavrov pochopil, když se od tzv. koalice (všehoschopných) darebáckých států svým stanoviskem odstřihl. Nyní jde o to, odstřihnout se i v boji proti všem tamním protisyrským zmetkům, co jich tam operuje (IS(IL) / USA s poskoky/ Turecko & Saúdská Arábie ..)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Promiňte, pane Opluštile, Vy si opravdu myslíte, že Vladimír Putin a Sergej Lavrov a stovky analytiků a odborníků MZV a MO RF jsou tak neznalí historie a současnosti, či jsou tak hloupí? To buď musíte myslet ze srandy a nebo Jste právě takový pitomec, který by to Američanům sežral.
   Situace v Sýrii je velmi komplikovaná, vrstevnatá, se stovkami účastníků tamních a zahraničních a fakticky nepřehlednou záplavou potřeb a zájmů, až příliš často mimochodných a protichůdných, které musíte neustále vyhodnocovat, přehodnocovat, sledovat jejich dynamiku. Drtivá většina rozhodnutí je určitě výsledkem nikoli jednoznačného či dokonce jen jediného faktoru, ale rozvážením spousty pro a proti. Přitom hrajete nejen o výsledek věci samotné, ale i o její veřejnou interpretaci.
   Zamýšlejte se nad tím, proč kdy a jak Rusové, Amíci, Asad, další Syřané aj. přistoupili na nějakou dohodu, jak hodnotí její plnění a co chystají s tím dělat. Nepodceňujte ale RF, USA a Asada z hlouposti Vašeho kalibru.
   KR

   Vymazat
 5. Je třeba to vzít od podlahy a vyčistit to jedním rázem.Od USA nemůžete čekat,že dodrží to,co slíbí.--LM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, ale vyčistit to nejen od IS, ale také od SSA manů a Turků

   Vymazat
  2. Jo, ale vyčistit to nejen od IS, ale také od SSA manů a Turků

   Vymazat
 6. VYMAZAT TO I S USÁKAMA A BEZ PARDONU TI CO TAM NEMAJÍ CO POHLEDÁVAT ZLIKVIDOVAT !!!! ČÍNA POMŮŽE V SÝRII RUSI ZASE V JIHOČÍNSKÉM MOŘI PROTI AMERICKÝM PROVOKATÉRŮM A JEDNOU PROVŽDY VYMAZAT USA Z MAPY!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 7. No, ono to od Ruska neni až tak hloupé. Dali jim čanci na mírové urovnání. "Oni" (a Západ) se se odkopali před celým světem a prima dárkem pro RUsko je, že se další dobytek dotáh do Sýrie a tak je možno je vzít na jeden zátah a pěkně naráz - i s jejich výzbrojí. Proč je zdlouhavě honit po světě, když to jde takhle? Někde na Západě by se teroristé ponořili, zmátořili, dovycvičili, vyzbrojili a znovu vyrojili. To se zjevně nepovede a Západ bude muset hledat další "svoje proxyfešáky" na špinavou práci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. JJ, s tím souhlasím, vidím to taky tak.
   A jestli to, co provádí USA a spol. jsou ty "morální západní hodnoty", tak si myslím, že to je sebeklam a nebo přímo lež. A asi jsou na světě i země, které na to mají jiný názor.

   Vymazat
  2. totalny suhlas, kocky su hodene, pride to co ma prist a Rusku drzim palce

   Vymazat
 8. Pokud vRusko nedojde vnitřnimu převratu nebo mejdanu žádná valka také nebude !! Dnešní Pjakin !

  OdpovědětVymazat
 9. Jiz bylo psano, ze i na druhe strane se spolupracuje, aby ve vyhode spousteni majdanů nebyla jen ta, co uz to pouziva mnoho let. I jini pochopili, ze se musi podhoubi pripravovat dlouho dopredu, aby z neho dalo sklizet.

  OdpovědětVymazat
 10. Jiz bylo psano, ze i na druhe strane se spolupracuje, aby ve vyhode spousteni majdanů nebyla jen ta, co uz to pouziva mnoho let. I jini pochopili, ze se musi podhoubi pripravovat dlouho dopredu, aby z neho dalo sklizet.

  OdpovědětVymazat