Reklama

.

.

středa 22. června 2016

Rusové zkouší své antirakety krátkého doletu


Jan Urbach
22. 6. 2016   Vaše věc

Vojska protivzdušné a protiraketové obrany ruských vzdušných a kosmických sil úspěšně testovala antiraketu krátkého dosahu systému protiraketové obrany. Start se uskutečnil na polygonu Sary-Šagan v Kazachstánu, informovala tisková zpráva ministerstva obrany.


Státní agentura Sputnik uvádí, že cílem startu bylo potvrdit takticko-technické charakteristiky antiraket, které jsou součástí výzbroje. Velitel vojsk protivzdušné a protiraketové obrany generálporučík Viktor Gumennyj na polygonu prohlásil, že „antiraketa splnila v průběhu zkoušek úspěšně svůj úkol zasažením cíle ve stanovenou dobu".

Zkoušky se nepochybně uskutečnily v souvislosti s rozmisťováním základen tzv. protiraketové obrany USA ve východní Evropě. První komplex už byl uveden do provozu na bývalé vojenské letecké základně Deveselu na jihu Rumunska, druhý podobný objekt bude rozmístěn v obci Redzikowo v Polsku. Washington nevzal vážně obavy a výhrady Ruska k takovému kroku a je přesvědčeno, že systém má protiruské zaměření.

USA i NATO ostatně několikrát měnily důvody, proč k takovému kroku přistupují, což vyvolalo pochybnosti i u běžných lidí. V Moskvě mnohokrát hovořili o tom, že Rusko bude nuceno reagovat na rozmístění amerického systému protiraketové obrany. Prezident Vladimir Putin 27. května prohlásil, že USA mohou rozmístit v Rumunsku a Polsku v zařízeních úderné komplexy.

7 komentářů :

 1. Nepochybně je rozmístění amerických vojáků nedaleko od hranice Ruské federace nebezpečné. Na něco podobného odpověděly USA v případě Kuby (1962) velmi agresivně a nechybělo mnoho, aby se válčilo jadernými zbraněmi. Bohužel dnes stojíme v řadách NATO, která bojuje v obrovských vzdálenostech od svých hranic (např. Libye, Afghanistán, Irák, Sýrie...). Rusko má proto vážné důvody, aby reagovalo. Jsme zase o krok blíž ke třetí světové válce. Rusové tyto manévry nezačali, pouze reagují na naše jednání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu!
   Opět se tu "kdosi" snaží o reprízu předchozího Drang nach Osten.
   Dnes (pro změnu) v zastoupení.
   A kdo že jej má v té zločinnosti zastoupit?
   No my(!) přece ...
   Takže, na koho ty rakety asi budou padat? Poprávu padat?
   Jsme my to ale tupci! K pohledání ...

   Vymazat
  2. Proč "Dnes (pro změnu) v zastoupení." ?. Tehdy to taky bylo v zastoupení. Úlohu hlavního fackovacího panáka si zahrálo Německo.

   Vymazat
  3. Nebude to III. světová, v těch předchozích sena US území nebojovalo, nyní bude a vlastně zase nebude, bude to opravdová I. a poslední světová, zánik života je nadosah, máme to pevně v rukou.

   Vymazat
  4. Anonymnímu (10:58):
   Ano, máte pravdu, že Němci v obou předchozích světových sehráli part užitečného blba přímo "skvěle".
   I oni totiž lezli Britům (a dalším) do zelí, a tak bylo vymalováno ...
   I tak vidím (vele)jemný rozdíl mezi nacistickým Německem a námi (dnešními vazalskými státy Globálního minotaura).
   Narozdíl od Němců Hitlerovy éry my na východě žádný lebensraum pro sebe nehledáme, a také nejsme ovládáni ideologií nadřazenosti. Alespoň drtivá většina z nás, doufám.
   A proč v zastoupení? No, protože ten Globální dělá vše proto, aby se ta krvavá jatka opět odehrála (jen) v Evropě, viz např. jeho snaha o rozpoutání bratrovražedného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem ...
   Vím, že je to přehnaný optimismus, když si kdosi zpoza oceánu může myslet, že zůstane mimo, za hradbou své mnohavrstvé obrany.
   Nás by to tu však zcela jistě "šbráblo" fatálně.

   Vymazat
 2. 8.6.2762 - Den, kdy všechny zbraně putovaly na šrotoviště.

  OdpovědětVymazat
 3. A my jsme na straně štváčů. Proč?
  Protože si pořád dokola volíme ty stejné štváče. Stačí zvolit jiné, normální.
  Žádné zavedené, ani ANO.
  Jak prosté! Jenom sebe a své známé probudit. Děda.

  OdpovědětVymazat