Reklama

.

.

čtvrtek 2. června 2016

Stačilo "pouhých" 101 let

2. 6. 2016, Genocida Arménů 1915, zdroj zde1zde2zde3, video, hudba, Beyoncé - I Was Here (Genocida Arménů, duben 1915), text, překlad, procvičení angličtiny


Rezoluci o přiznání genocidy Arménů dnes schválila většina poslanců Bundestagu (Německého spolkového sněmu), jeden člen parlamentu hlasoval proti, jeden se zdržel hlasování. V dokumentu se uvádí, že Německo „se cítí odpovědným v tom smyslu, aby se snažilo o přehodnocení genocidy Arménů v roce 1915, a chce uctít jejich památku".
Turecko odvolává z Berlína svého velvyslance Huseina Avni Karslyoglu na konzultace poté, kdy Německý spolkový sněm přiznal, že zločiny proti Arménům v roce 1915 byly genocidou. Řekl to premiér Bilani Yildirim.

Bližší informace viz zdroje výše:
Deset lživých výroků Erdogana o genocidě Arménů (zdroj "zde1")
Turecko odvolává velvyslance z Německa po přiznání genocidy Arménů (zdroj "zde2")
V Turecku označili hlasování v Německu o genocidě Arménů za test přátelství (zdroj "zde3")


Beyoncé - I Was Here
(text a překlad, zdroj zde4)

I wanna leave my footprints on the sands of time
Know there was something that, and something that I left behind
When I leave this world, I'll leave no regrets
Leave something to remember, so they won't forget

I was here...
I lived, I loved
I was here...
I did, I've done, everything that I wanted
And it was more than I thought it would be
I will leave my mark so everyone will know
I was here...

I want to say I lived each day, until I died
I know that I had something in, somebody's life
The hearts I have touched, will be the proof that I leave
That I made a difference, and this world will see

I was here...

I just want them to know
That I gave my all, did my best
Brought someone to hapiness
Left this world a little better just because...

I was here...

Byla jsem zde...

Chci zanechat stopy v píscích času
Vědět, že bylo něco, něco, co jsem po sobě zanechala
Když opustím tento svět, odejdu bez výčitek
Zanechám něco k zapamatování, aby nezapomněli, že...

Byla jsem zde
Žila jsem, milovala jsem
Byla jsem tady
Udělala jsem a dělám vše co jsem chtěla
A bylo toho více, než jsem očekávala
Zanechám svou stopu, aby každý věděl,
Že jsem tady byla

Chci říct, že jsem prožila každý den, dokud jsem nezemřela
Vím, že jsem něco znamenala, v něčím životě
Ta srdce, kterých jsem se dotkla, budou důkazem toho, že odcházím
Že jsem něco změnila, a tento svět pozná...

Že jsem tady byla...
Žila jsem, milovala jsem
Byla jsem tady...
Udělala jsem a dělám vše, co jsem chtěla
A bylo toho více, než jsem očekávala
Zanechám svou stopu, aby každý věděl,
Že jsem tady byla

Jen chci, aby věděli
Že jsem ze sebe vydala vše, snažila jsem se ze všech sil
Dovedla jsem někoho ke štěstí
Zanechala jsem tento svět o něco lepší, jen díky tomu, že...

Jsem tady byla...
29 komentářů :

 1. Nezbývá než se poklonit Beyonce,že to zpívá a předává lidem,kteří ji slyší.

  OdpovědětVymazat
 2. Málokdo si připouští kdekoliv recidivu! Středověk neskončil, středověk trvá, jen "řeznické" stroje vraždění se modernizují, inu ČLOVĚK, tvor moudrý nebo chytrý?- není totéž.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohužel ten,kdo se nezměnil,je stejný.

   Vymazat
 3. Tak bych řekla, že se německý parlament pochlapil, protože tento skutek přináší turecké ovoce,. Jedině snad Merkel z této rezoluce nemá radost. je moc dobře, že se Turek naštval, alespoň se merklice již jen tak nedohodne na dalších lumpárnách.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sledujte vlastní cíle a hodnoťte je z vlastního pohledu na věc. Já vidím snahu Německa přiblížit se Rusku.

   Vymazat
  2. Spíš bych řekl, že chtěj Němci nějak elegantně vycouvat z těch slibů co dali Erdoganovi a nechtěj mít "černýho Petra"

   Vymazat
  3. 23:15. Německo není EU,pouze jeho součást.

   Vymazat
  4. No možná geograficky, ale de fakto má rozhodující vliv na politiku celé EU (viz např. pozvánka invazních hord)

   Vymazat
  5. 23:28. Imigranty si Německo pozvalo jen na vlastní území a myslelo si,že donutí ostatní státy EU podílet se na jejich umístění svým vlivem. V4 se této jeho zvůli postavilo a stále ještě drží. Vliv Německa klesl na polovinu a stále klesá a bude klesat až se imigranti plně projeví. Německo je stále nemocné a není náhodou,že zahájilo druhou světovou válku. Znovu nyní spolupracuje s Ruskem a proto jsou nepřátelští imigranti v EU potřeba, Německo potřebuje chaos aby byla nastolena vláda armády a omezena práva tzv lidská. Je to hra o znovuzískání jeho druhou světovou válkou ztraceného území v Polsku a Česku. Sudetoněmecký Landsmašaft nezměnil své stanovy a stále požaduje vrátit svou vlast,majetek a náhrady. Vláda Česka plně selhala a naletěla Němcům na špek. Bohužel. Nechci být vulgární,nyní,ale musím se ovládat. Jsem naštvaný. To, je, neschopnost, která ,by, neměla ,být ,prominuta. Rusko nerespektuje hranice a pokud mu to projde,vznikne precedens,který využije Německo. Situace je vážná.

   Vymazat
  6. 23:40- zajímavá úvaha. Trochu lavíruji mezi vaší úvahou a celoevropským nacionálním obrozením, bez postranních úmyslů anexí, které nevylučuji později. Současný nepřítel se mi zdá být za mořem a jeho 5.kolonou tady.

   Vymazat
  7. Jestli tím nerespektováním hranic myslíte Krym, tak i kdyby tam převzetí neproběhlo demokratickou cestou (volbou obyvatel Krymu), a i kdyby se zapomnělo na jakékoliv historické konsekvence, tak včlenění Krymu do Ruska, bylo pro Rusko z geopolitického, ale především z bezpečnostního hlediska naprostou nutností a udělala by to kterákoliv mocnost, na jejichž (skoro) hranicích se chce roztahovat (nebo pro sebe toto území získat) nepřítel. V tomto případě nějaké "respektování hranice" je marginální záležitostí (obzvlášť, když si druhá strana s touto záležitostí nedělala a ani nedělá žádné starosti) viz Irák, Libye, Sírie, Kosovo atd.

   Vymazat
  8. 23:55. Pokud se nebudete bránit,nedivil bych se "oprávněnosti" USA pokusit se o nadvládu nad tím něčím novým o počtu poloviny miliardy inteligentních občanů pod nadvládou Německa,které mělo jadernou zbraň už na konci druhé světové války. První bomba USA na Hirošimu byla uranová a ta druhá na Nagasaki plutoniová,přičemž Německo ji vyvíjelo uranovou cestou a USA jen plutoniovou. Rakousko těsným referendem zastavilo výstavbu vlastní jaderné elektrárny ve Zwentendorfu v roce 1978 a její zařízení bylo demontováno. Už za války byla v koncentračním táboře Mauthausen u Lince,konkrétněji u Města Enns vybudována vězni obrovská podzemní tajná jaderná výzkumná továrna a to přímo chodbami pod Dunajem pod městem Enns,takže teplo továrny bylo považováno a maskováno jako produkt města. Utajené původní vstupy do tohoto podzemí byly objeveny až v loňském roce. Možná,že Německo je jadernou velmocí a všichni vůči němu budou mít takový respekt jako v případě jaderné hrozby Ruskem. Jeho faktické přiřazování k pěti stálým členům Rady bezpečnosti OSN tomu nasvědčuje.

   Vymazat
  9. 23:57. Ne, Rusko nemělo a nemá nárok na Krym a Krym není jeho,ani mu ho "nikdo" neuznal. Rusko Krym anektovalo a to naprosto odporuje mezinárodnímu právu ale především spravedlnosti. A nemám na mysli Krym a tyto jeho hranice, mám na mysli nerespektování-neuznávání poválečných především hranic Ukrajiny obecně.

   Vymazat
  10. Představa, že mají někde Němci schovanou, utajenou atomovou zbraň o které bratrští soukmenovci z USA nevědí, mi připadá komická. Obzvlášť, když vědí z odposlechu mutti Merkel i to, co měla k objedu.

   Vymazat
  11. 0:17. Ne schovanou, vyráběnou v současnosti a ve velkém množství.

   Vymazat
  12. 23:57 Kdo se baví o nároku. Řekl jsem, že to pro něj byla životní potřeba, tak si konečně strč ten nárok (slušně řečeno) za klobouk a dál studuj nároky jiných států na útočné války, bezletové zóny, bombardování a jiné chuťovky. A pokud nechceš, (a o jedněch nárocích chceš mluvit a o jiných mlčet), tak se nezlob a musím tě upozornit pak na to, že neměříš stejným metrem a jako takový jsi jen pouhý demagog a další z místních trolů.

   Vymazat
  13. 0:26. Negativní,co do životní potřeba. Nepřijímám. Se všemi následky pro Rusko. To je zase můj,zájem. Rusko porušilo dohody,porušilo mezinárodní právo i Budapešťské memorandum z roku 1994. Tak vznikají války. Stačí?

   Vymazat
  14. 0:11-mohu věřit-nevěřit, falírují mi politické souvislosti abych pochopil.Ráno moudřejší večera, přečtu si tedy ráno, dobrou noc.

   Vymazat
  15. 0:31 jsi natvrdlý nebo co, neřeším ve svých odpovědích tady, jestli to bylo úplně pintlich podle práva, nebo ne. Řeším tady lidi, jako jsi ty, kteří nemají stejný metr pro hodnocení mezinárodních událostí a jednostranně osočují (a řeší) jen jednu stranu a druhou buď vůbec při porušování mezinárodního práva nezmiňují, či naopak ji ještě chválí. Nehledě na důvody které k této činnosti tuto druhou stranu vždy motivují, což je většinou ukrást nerostné bohatství, postavit další základnu, případně kroutit rukama všem, co chtějí dělat nezávislou politiku, nebo nedej bože obchodovat v něčem jiném, než je provařený US dolar. Takže tvůj "zájem" je z tohoto hlediska jednostranný a tedy se znovu musím opakovat, že to jsou znaky demagoga a trola.

   Vymazat
  16. 0:17 - Krym jsou ruské Golany! Takže je prt platný co si o tmo myslí globálžid říkající si občas účelově "mezinárodní právo". On dobře ví, že tak jako jeho dítě Israel nevydá zpět Golany navzdory desítkám různých rezolucí OSN, tak ani RF nemůže vydat nikdy nikomu Krym! Proto má Israel absenci na hlasování OSN o anexi Krymu, sral by si sám do bot, kdyby podpořil své US sponzory:)

   Vymazat
  17. anonym 0:17
   Rusko práveže malo nárok na Krym. Ukrajinec Chruščov nemal právo ho darovať ho Ukrajine. To, že Krymčania prejavili vôľu patriť k Rusku, je už len čerešničkou na torte. A veľká časť krymských Tatárov a západných Ukrajincov (a keď sme už pri tom aj Pobalťanov) by mohli ďakovať svojmu šťastnému osudu, že ich Stalin za zverstvá spáchané za II.svetovej vojny nedal presťahovať na Sibír. A je škoda, že to neurobil. Mal ich popratať všetkých na Sibír, rovnomerne rozptýliť, a bol by pokoj.
   A okrem toho, Ukrajina nebola schopná si za 25 rokov od rozpadu Sovietskeho zväzu nechať medzinárodne zaregistrovať svoje hranice, takže vlastne žiadne hranice nemá.

   Vymazat
 4. "Chci zanechat stopy v píscích času
  Vědět, že bylo něco, něco, co jsem po sobě zanechala
  Když opustím tento svět, odejdu bez výčitek
  Zanechám něco k zapamatování, aby nezapomněli, že..."- pre kazdu akokolvek komplexnu udalost existuje vzdialenostna a casova hranica, ked ta udalost sa zmeni iba na nedetekovatelny sum

  OdpovědětVymazat
 5. ...Erdogan na to odpověděl-vy němci, měli by jste hrabat především ve své minulosti a ne v naší..konkrétně 2 světová válka a genocida židů..miliony udušených v koncentračních táborech..popravených a spalovaných...

  OdpovědětVymazat
 6. 0:31 Jak vznikají války!Nedodržováním Ženevských konvekcí,nedodržováním úmluv-zrušení Varšavského paktu s tím,že NATO NIKDY!nebude obsahovat hranice jiných států,obsazováním jiných států,nadřazovat se nad jiné státy,neřízeně zbrojit a vyzbrojovat agresory.....tak se začínají války.Krym byl a bude Ruský a to nikdo nezmění.

  OdpovědětVymazat
 7. Jistě, tady by mělo platit, padni komu padni. A co třeba genocida polabských Slovanů nebo baltských Prusů německými Germány? Nebo genocida krymských Tatarů, pobaltských národů a Ukrajinců Rusy. Nebo tzv. divoký odsun sudetských Němců Čechy atd. atd. atd.. Jednou přide doba, kdy toto všechno budou muset potomci viníků odčinit.

  OdpovědětVymazat
 8. To se divím, že na tomto mediu dávají odkaz na píseň americké zpěvačky. Měli byste sem dávat jenom ruské písně. Taková kakalinka v provedení ruské vojandy byla docela dobrá vložka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že jste měl zústat na vložce.

   Vymazat
  2. Vždyť tam ten zdegenerovanej nekrofil zůstal....

   Vymazat
 9. no myslím si že němci jsou ti poslední, kteří mají právo někoho za genocidu soudit. Usáci je do toho nastrčili a teď se smějí za bukem jak jim germoši skočili na špek. Stále stejně podle hesla ... rozděl a panuj... Nezastávám se turků, ti tu genocidu arménů provedli, ale němci jsou ti poslední, kteří to mohou kritizovat

  S.

  OdpovědětVymazat