Reklama

.

.

čtvrtek 23. června 2016

Steinmeier: Němci jsou vděční Rusům a dalším národům SSSR


Jan Urbach
23.6.2016  Vaše věc

Německý ministr zahraničních věcí Frank-Walter Steinmeier (SPD) napsal pro ruský list Kommersant článek věnovaný 75. výročí počátku Velké vlastenecké války. Podle jeho slov „bylo, je a bude to, že nikdy nezapomeneme na hrůzy druhé světové války a na vinu Německa, nezbytnou podmínkou a závazným předpokladem pro usmíření obou našich zemí".


„My, Němci, jsme neskonale vděčni Rusům, Ukrajincům, Bělorusům a příslušníkům dalších národů bývalého Sovětského svazu za to, že nám i přes zločiny spáchané jménem německého lidu podali ruku na znamení usmíření. Jsme jim vděčni i za to, že z tragických zkušeností války a líté nenávisti, z násilí a barbarství, z utrpení a násilného přesídlování dokázalo vyrůst něco, co nás spojuje. Jsme vděčni za to, že mezi námi vznikly partnerské a dokonce přátelské vztahy", napsal šéf německé diplomacie.

Dále Steinmeier v Kommersantu“ „Společně jsme nuceni čelit seriózním výzvám naší doby a jedině společně je dokážeme překonat ve světě, kde se zpřetrhávají nitě, které nás spojují, kde se objevilo obrovské množství běženců — nevídané od dob druhé světové války. A v takové době, kdy terorismus ohrožuje naši svobodu a náš způsob života, kdy v samotné Evropě, na východní Ukrajině dennodenně oplakávají mrtvé a raněné.“ Agentura AFP také cituje slova, že „pouze společným úsilím se nám podaří zachovat stabilní světový řád v Evropě".

3 komentáře :

  1. Něco bych napsal,jenže ten starej prostatik maže jak laciná děvka za dvě pětky na hajzlu.Dvořákovic vůl je placenej pablb,kterej nesnese když má někdo jiný názor,takto se diskutovalo před rokem 89.

    OdpovědětVymazat
  2. ? ... podle skutků poznáš ... Děda

    OdpovědětVymazat
  3. Ale jenom se přiznejte, vy anonyme placený Jandou, že je horko a tak vám došly sliny na sprosté plivance.

    OdpovědětVymazat