Reklama

.

.

čtvrtek 2. června 2016

Stephen Cohen řekl, že NATO se může připravovat ke skutečné válce s Ruskem

2.6.2016   Zvědavec

Akce USA směrem k posílení NATO jsou namířeny proti domnělé hrozbě a je třeba je hodnotit jen jako přípravu ke skutečné válce, řekl v pořadu Johna Batchelora americký profesor a expert na Rusko Stephen Cohen.


Z pohledu Cohena je to, co se děje mezi Ruskem a NATO, již nejen studená válka, ale přípravná fáze možného plnohodnotného konfliktu. Profesor zdůrazňuje, že právě USA umožnily, aby situace zašla tak daleko, a Rusko „pouze reaguje“.

To, čeho jsme svědky, je příprava na válku. Nic takového nebylo od dob kubánské krize, aspoň ne na takové úrovni,“ poznamenává profesor.

Připomíná, že vojenská aliance se chystá rozmístit u hranic Ruska desítky tisíc vojáků v rámci permanentní rotace a také rakety s jadernými hlavicemi, tankové brigády a systémy protiraketové obrany, které Rusko vnímá jako obzvláštní hrozbu.

Nedávno NATO otevřelo základnu protiraketové obrany v Rumunsku, a za několik let se podobná zřejmě objeví v Polsku.

Stephen Cohen se zabývá otázkou, proč USA šroubují konflikt s Ruskem na bezprecedentní úroveň. Opět se odkazuje na prohlášení amerického ministra obrany Ashtona Cartera, který tvrdil, že NATO posiluje kvůli „putinovské agresi“.

Podobný názor zopakovali mnozí představitelé Západu a řada médií – konkrétně noviny New York Times. „A kladu si otázku: jaká Putinova agrese vyprovokovala tuto novou eskalaci?,“ poznamenává Cohen.

Před dvěma lety, podle jeho názoru, měl Západ ještě možný důvod mluvit o nějaké agresi, související se situací na východě Ukrajiny, i když profesor zdůrazňuje, že je to sporný okamžik. Žádnou zemi Rusko neobsadilo, nikomu nevyhrožovalo, vysvětluje Cohen.

Takový počet nepřátelských sil kolem Ruska nebyl od doby Velké vlastenecké války.

Podle jeho slov to, že Putin údajně vyhrožuje pobaltským zemím, je jen pouhý mýtus a „válečná propaganda“.

Přičemž základní západní média takovýto postoj USA a NATO zcela podporují a opačný názor, či kritiku rozšiřování aliance, v nich nenajdete. A pokud není opačný názor, tak to nikdo nemůže zastavit – a konečnou fází může být plnohodnotný konflikt s Ruskem, usuzuje profesor.

Cohen upozorňuje ještě na jeden okamžik: podle jeho názoru je základním motivem rozšiřování aliance, která byla nedávno doplněna o Černou Horu, nikoliv otázka bezpečnosti, ale zisk.

Svůj postoj vysvětluje: armáda země, přijaté do NATO, musí odpovídat jeho standardům. Velká část vojenské techniky aliance se vyrábí v USA, tudíž nový člen NATO se stává spotřebitelem produkce amerického vojensko-průmyslového komplexu.

Někteří lidé si myslí, že myšlenku rozšiřování NATO od samého počátku prosazovaly americké zbrojní společnosti. „Nejlepším způsobem, jak vytvořit nový trh, je zmocnit se cizího trhu a donutit ho nakupovat jediný výrobek, soudí Cohen.

„Neříkám, že jakékoliv rozhodnutí související s Ruskem ve vojenské oblasti je svázáno se ziskem vojensko-průmyslového komplexu – to říct nechci, protože nevím, jestli je to pravda či ne. Ale vím jistě, že zisk od rozšíření NATO představuje miliardy, a v konečném důsledku biliony dolarů,“ dodává americký expert.


Стивен Коэн заявил, что НАТО может готовиться к реальной войне с Россией vyšel 26. května 2016 na Fondsk.ru. Překlad v ceně 215 Kč Zvědavec.

42 komentářů :

 1. Blabol zcela nezanmeho blazna ktery zrejme v zivote neslysel o okupovanem Krymu, Podnestri. Donecku, Luhansku, Abchazii a Osetii prevzaty napred z ruskeho zdroje a pak z ceskych neonacistickych stranek.
  Vy uz jste kluci fakt zoufali.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stephen F. Cohen is a professor emeritus of Russian studies and politics at New York University and Princeton University and a contributing editor of The Nation.

   Dál tě špindíro nemá smysl řešit.

   Vymazat
  2. Za to tvůj debilní fotr byl genitální....a ty to máš po něm,firmo na prcgumy!!!!!

   Vymazat
  3. Kdo jsi, ty nulo? Co jsi dokázal, ty nulo? Kde jsi byl, když jste ve škole probírali gramatiku, ty nulo?

   Vymazat
  4. Troll - typ blábolící

   Vymazat
  5. 7:08,7:16,7:21,7:33 nejsme stejně myslící,kolik
   lidí tolik názororů.Proto je jedno kdo co píše!
   Všímejte si obsahu psaného a ten rozebírejte.
   Neřešte diskutujicí osobu ta neni důležitá!

   Vymazat
  6. Věc je prostá s tím podivínen z 6:49-Zatímco ten Cohen je "emeritní professorus" tak autor toho prvního příspěvku je "ami-řitní professorus",proto ten jejich rozpor v názoru.

   Vymazat
  7. 9:06 Rusko brání svoji zemi proti soustavné asgresi Západu.Hmmmm,proto všichni co to tvrdí na Západ a hlavně do USA vyvážeji veškerý ruský majetek,aktiva,zisky a vše možné co maji.Skopuji tam od podiků po fotbalové kluby,prostě vše co je k mání.A ty země že maji Rusko ovládnout? :-)

   Vymazat
  8. Nejdřív se ale musej zbavit vlastizrádných buzerantů a obřezanýho Waltzmanna! - https://www.protiprudu.org/pravy-sektor-proti-homosexualom/

   Vymazat
  9. Ten text p. Cohena lze jen podepsat, má absolutní pravdu. K čemu by Rusku byly ty chudé pobaltské státy. Na ty zachráněné potraty 6:49, 10:10 a 10:32 nemá cenu reagovat, ti nepochopí nikdy nic a jejich smutné životy jsou vlastně jejich reakce. Čím více kvičí, tím obsahuje dotyčný článek více pravdy.

   Vymazat
  10. Tady ho máš, svýho siofýrea, putlerčiku!:) - http://iks2010.info/?p=95534

   Vymazat
  11. “Мы отказываем нынешнему политическому режиму в поддержке.Мы видим свой долг в честном служении русской нации во имя спасения и возрождения Великой России”. Igor Iványč Strelkov

   Vymazat
  12. Ať žije Rus! Smrt putlerčikam! - http://cs301404.vk.me/v301404134/22b4/dsTSpWlxnZI.jpg

   Vymazat
  13. Putler má strach! Sláva Rusi! ЧЁРНАЯ СОТНЯ - https://www.youtube.com/watch?v=45wiu-xNK_s

   Vymazat
 2. Druhá Krymská válka a Třetí severská budou vedeny současně! Moskva bude osvobozena! Jde jen o to, které křídlo kolaice tam vstoupí dřív! Já jsem pro severní, ale z jihu to budou mít blíž, bohužel. No nic, severní křídlo zcela jistě osvobodí Sankt Perěrsburg, budoucí Karlsberg! (přejmenují ho po Kájovi Dvanáctým, kterej neuspěl při pokusu osvobodit Rus od Projektu už počátkem 18. století). Kyjev ponese hrdinně jméno Mazepsk! Krym bude opět vrácen Vysoké portě pana Erdogana. Na jeho počest bude Sevastopol přejmenován na Receptopol!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak aspoň máme špindíro jasno, že to o čem mluvil podle tebe bezvýznamný profesor, je pravda, kterou chápeš i ty, jen si to v prvním příspěvku záměrně popřel a v tom druhém ve své přirozené debilitě tak hloupě provalil.

   Každopádně všechny války směr Rusko dopadly stejně.

   Vymazat
  2. Co to je za malomocnýho,blábolícího potrata opičí děvky?????Pro 6:58

   Vymazat
  3. Článek vnímám jako ironii, tohle kromě blázna nemůže myslet nikdo vážně. Je pravda, že nám zdánlivě vládnou blázni, ale je to jenom kulisa skutečných vládců našich otrokářů.

   Vymazat
  4. Pomatenci 6:58
   Abych trochu zchladil Tvé válečné nadšení, zde je ona příslovečná odpověď Rusů válkychtivým Američanům : "Chcete válku? Tak se dobře oblečte a připravte se na nejhorší!"

   Vymazat
  5. Anonymnímu (2. června 2016 6:58):
   Aha!, tak Moskva bude osvobozena??!!
   Jo jo ta svoboda!, pokud je taková "svoboda" podávána z rukou Západu, tak jejím nepřehlédnutelným rysem je to, že k vám vstoupí, i když ji nezvete a ani nevítáte. Jednoduše vám i dveře rozkopne. Botou žoldáka ...

   Vymazat
  6. Igor Iványč ví, že Putler patří za mříž! - http://novorossia.pro/uploads/posts/2016-05/1464447871_dsc_7371.jpg

   Vymazat
  7. Až Putler - velký sionista a dráteník padne, osvobodíme Rus! Чёрная сотня - http://www.mhpi.edu.ru/all_news/yunkera_mhpi_pochtili_pamyat_pavshih_geroev/

   Vymazat
 3. Prof. Stephen Cohen vnímá to napětí, vyvolávané Západem, i hrozbu z toho plynoucí docela realisticky.
  Samosebou, že Rusko není agresorem, brání svou zemi proti soustavné agresi Západu.
  A o agresi vůči Krymu už vůbec nemůže být řeči, ten byl naopak osvobozen! Byl, je a bude ruským. Potvrdil to jeho lid. Přesvědčivě!
  Rusko války nezahajuje, Rusko je zakončuje ...
  Proamerickým rekt-alpinistům se to líbit nemusí, ale to je vše, co s tím nadělají.
  A tak zde alespoň pomateně kejhají.

  OdpovědětVymazat
 4. Já moc nevěřím na pozemní operace,ale okamžitě vyletí rakety s jakou hlavicí už nebudeme muset vědět.

  OdpovědětVymazat
 5. Usákům hoří koudel u zadku, potřebují si zhojit co nejrychleji svůj prožraný rozpočet a Rusko představuje nebezpeěčí právě v tom, že chce nastolit zdravější ekonomické poměry ve světě a vytváří bloky spolupráce, které se Usákům opravdu nemohou líbit, poněvadž se nepočítá s jejich neokonsi.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bylo by třeba zatlačit tu anglosaskou pakáž do jejich teritoria a držet ji tam silou s multikulti pohromadě. Ať si vyžerou co po světě nadrobili.

   Vymazat
  2. 10:14-paradoxně se vše bude odvíjet od anglosaské "pakáže" výsledku Brexitu.Potom bude rychlý vývoj, jak k míru, tak k válce.

   Vymazat
 6. Tuhle válku vihrajeme jak to řekl náš císař Obama.Jozef Poskoč.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty o Stalinovi víš tak kulové, běž se dovzdělat bukvice.

   Vymazat
  2. Sám si nebezpečnej buzerant! Putlerovec, máš na něm hnědej kroužek, jak ho strkáš do prdele putlerským smradlavým a nakaženým děfkám! Věžím kozákům, šmejde, ne vám židáckým xindlům! Kdybys ovládalo ruštinu, chazarský přihřátý hovado, tak by sis to mohlo i přečíst! - http://iks2010.info/?p=27057

   Vymazat
  3. Трагедия русских во Второй мировой в том, что в этой войне не было «наших». Вообще. Гитлер хотел сделать Россию такой огромной белой Индией с немцами в роли английских колонизаторов. Сталин ее такой сделал реально. Немецкий империалист и грузинский коммунист (Адольф и Иосиф, дюссельдорфский мясник да пскопской живодер) схлестнулись, а когда пыль улеглась, на 26 миллионов русских стало меньше. Наивно предполагать, что хоть один из них мог руководствоваться благом русского народа, мог хотя бы раз подумать в такой категории. Германофилы выискивают в трудах нацистских идеологов положительные слова о русских, советофилы отвечают им знаменитым тостом за русский народ, но это всё слова, которые не стоят ничего. В реальности Сталин сгноил 10 миллионов кулаков, построив колхозы. Потом Сталина прогнал Гитлер, обещавший колхозы распустить, но почему-то их сохранивший. Потом Гитлера снова выгнал Сталин, даже после победы колхозы не отменивший. Грязь. Дерьмо. Зарплата абсурдными «трудоднями». Сгнившая пшеница. И покосившийся коровник, над которым то ли советский, то ли немецкий флаг.

   Какая разница? «План Ост» — отвечают. Наверное. А как называется план, по которому 5 миллионов умерших от рукотворного голода в 30-ых, 10 миллионов сгноенных кулаков, 1 миллион расстрелянных и 3-4 миллиона умерших по лагерям, со смертностью в отдельных управлениях ГУЛАГа выше, чем в Освенциме? Это какой план? «Вест»?

   Понимая, ощущая абсурд сравнения «кто бы меньше нас убил», народное сознание создает народного героя. Который от земли, от сохи, вопреки проклятому Сталину и советской системе, на одной лишь злости за сожженный родной дом взял Берлин.

   Vymazat
  4. Само собой, реальность немного сложнее: тот же Стрелков писал, что его войска объединяет ненависть к Украине и общность русского языка и культуры, без единого слова про «победу», но это в данном случае неважно. Важен в открытую озвученный план построения новой национальной идентичности взамен русской, с опорой на «Победу» как смысловой центр. Тысячелетняя русская культура, тысячелетняя русская государственность, тысячелетний русский народ и даже тысячелетний русский язык не могут служить объединяющими (кого с кем?) факторами, русская нация (у которой в среднем на один год мира приходилось три года войны) ненадежна и должна быть замещена Новой Исторической Общностью — Народом-Ветераном, которому все тысячелетнее развитие и тысячелетнюю историю заменяют 4 года Второй мировой войны. Русские не нужны, русские не могут служить точкой опоры, точка опоры — в государственном культе давно отгремевшей советско-нацистской войны, переименованной в «войну с фашизмом», где «фашизмом» по своему произволу объявляется любое неугодное явление.
   И ладно бы это всё было лишь смутными фантазиями секты красных фриков — бог бы с ними, — но политика РФ в последние годы четко дает понять, что взят курс на тотальное подавление русского национализма, культурное уничтожение русской нации (Россия — государство, создавшее великую культуру. На протяжении всей российской истории именно культура сосредотачивала и передавала новым поколениям духовный опыт нации, обеспечивала единство многонационального народа России, во многом определяла влияние России в мире, — это, если что, начало официальных «Основ государственной культурной политики». Русский народ? Русская культура? Не, не слышали) и замещение реально существующей русской национальной идентичности с русской национальной культурой мобилизующим ветеран-суррогатом.
   Законы про непересмотр итогов Второй мировой, про «осквернение Дней Памяти», дискуссия про возвращение Сталинграда, все более пышные парады, все более громкая истерика по поводу «георгиевских ленточек» (кто не носит — тот предатель) — это же все элементы продолжающегося нацбилдинга странной постсоветской Нации-Ветерана (именно постсоветской: в СССР победа в советско-нацистской войне доказывала лишь неизбежный триумф коммунизма, сейчас же весь коммунизм выкинут на свалку и осталась одна Великая Победа, превращающаяся в вещь в себе) с Великой Победой как действительно единственной духовной скрепой общества. При этом не стоит путать Культ Великой Победы с обычным празднованием тех или иных войн: чтобы понять разницу, сравните с отношение к войне 1812 года, например. Ну да, наши предки победили лучшего полководца эпохи и лучшую армию эпохи, наши предки молодцы, мы воздаем им дань уважения, однако не рассказываем, что «бонапартизм жив и сегодня», не требуем бороться с «возрождающей бонапартизм пятой колонной», не кричим, что в Киеве власть захватили бонапартисты и что бонапартизм начинается с введения виз со странам Средней Азии.

   Vymazat
  5. V zemi kde každou pitomost musí řešit Putin něco není pořádku. Nejsou výplaty -> volejte Putinovi, nejsou silnice, zdravotnictví na hovno, na Donbasu není co jíst. Je tam u vás někdo kromě Putina vůbec někdo svépravnej?

   Vymazat
 7. Pojedeme s Usa osvobodit Ruski lid spod komunisticke tyranie a útlaku jako jsme oslobodili Iracki lid od Sadáma a od kdi je tam mír demokracie a pokoj .Od osvobození už Irácki občané necíti žádnou bolest ot kdy je Americkí osvoboditel osvobodil"žijí v klidu a v míru a nikdo snich žádnou bolest necíti a nepocíti"Jozef Poskoč.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Bělehrááád! Za císaře pána a jeho rodinu! Vlastne ne.... Na Moskvúúúúú! Hurááááá!
   Za, do ****, za koho ? .... za demokraci!!!
   https://www.youtube.com/watch?v=AIgGFA5AAvg
   J.Š.

   Vymazat
 8. Mi jsme nadeje zítřka mi dgenerace Havlova.

  OdpovědětVymazat
 9. cim viac to krici tym to ma nizsie iq . oni to pochopia , ale uz bude neskoro , kdo chce kam pomozme mu tam ....

  OdpovědětVymazat
 10. S autorovým hodnocením nelze než souhlasit. Studená válka už skutečně dávno začala, bohužel pohádkám o ruském nebezpečí věří stále strašně moc závislých oveček.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:17-dost se mýlíte, studená válka neskončila. Vědomým oslabením jedné strany (SSSR), Gorbačovem (znamení na čele), získala strana zla domnění,že vyhraje.Proto se snaží o horkou válku. Zbylí, nepochybuji o vítězství dobra, budou ty krysy tahat z bunkrů jako SS. Ještě máme čas jim ty bunkry "znárodnit" pro potřebnější a je vystavit přímé radiaci, jako "živé štíty"! Jak se rozhodneme? Moc času nemáme, dovolenou neplánuji.

   Vymazat
 11. Tak Usáci lifrují B-52 do Pobaltí. To je fakt cvičení na válku. Zkrátka to sibiřské bohatství je lákavé, zvlášť když si doma všechno prožrali a není už kde drancovat.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
 12. Nesmysl, Pentagon ví, že Rusko nemůže porazit.
  Proto ho NATO nenapadne.
  Jde jen o to, že by Rusko mohlo přijít na pomoc okupované Evropě, čehož se USA bojí. Evropské politruky nemá cenu řešit, jsou to US mopslíci. Ale ovčani EU by se mohli probudit, proto je třeba okupační armádou držet hranice EU oplocené. Na jihu ne, protože "migranty" USA v EU potřebuje. Ale možnosti, že by Rusové mohli Evropě pomoci, tomu chce US impérium zabránit.

  OdpovědětVymazat