Reklama

.

.

neděle 5. června 2016

Svět ruskýma očima 354

5.6.2016 Outsidermedia

BRICS – bolestivá tříska pro Západ

Jurij Kondratěv
30. května 2016

Američané se snaží přetáhnout na svoji stranu Indii, Vietnam a další země a rozvrátit, nebo alespoň oslabit BRICS. Chtějí si tak pomoci v boji proti Rusku a Číně. O této otázce debatují Sergěj Luněv, profesor katedry orientalistiky Státního institutu mezinárodních vztahů (MGIMO) a Alexandr Salickij, vědecký spolupracovník Institutu světové ekonomiky a mezinárodních vztahů Ruské akademie věd.

S Indií není všechno tak jednoznačné

Američtí zákonodárci nedávno schválili zákon, podle něhož dostala Indie status spojence NATO. Dokonce je přirovnána k Izraeli, což znamená, že ji budou povinni chránit nezávisle na přání prezidenta.
K této záležitosti oba odborníci uvádějí, že Nárendra Módí nikterak nenarušuje status nepřidružení. Indie se nestává vojenským partnerem USA. Mezi Indií a Ruskem probíhá sbližování a také se rozvíjejí vojenské a politické vazby s Čínou. Informace, které se v této věci objevily, je potřeba považovat za předběžné. Indie ještě nic nepodepsala a její zahraniční politika se drží pravidel restrikce na blokovou strategii.

USA a Vietnam se sbližují na protičínské vlně

Obama navštívil Vietnam a sdělil, že Spojené státy zrušily pro Vietnam embargo na dodávky letálních zbraní. Proč již Washingtonu nepřipadají vietnamští komunisté nebezpeční?

Zde hraje svou úlohu psychologické chápání Vietnamu. Američané sice byli ve Vietnamu poraženi, ale dnes je podstatné to, že se Čína stala hlavním konkurentem USA a že Vietnam se posilování Číny bojí. Na tom stojí vietnamsko-americké sbližování. Jak Vietnam, tak Indie rozvíjejí s Ruskem velmi aktivní vojenskou a politickou spolupráci, která je mnohem hlubší než spolupráce s USA.

USA sázejí na podněcování napětí v oblasti Jihočínského moře. Rusko je zastáncem zásady, aby si všechny otázky mezi sebou vyřešily samotné země. Americké zásahy překážejí.  

Útok zaměřený proti BRICS


V Brazílii došlo s pochybnou legitimitou k impeachmentu Dilmy Rousseffové. V Jižní Africe se rýsuje majdan proti Jacobu Zumovi. Indii „lákají“ na stejnou neobvyklou cestu. Vietnam se snaží přesvědčit ke strategickému partnerství.

Takové partnerství by bylo jen do určité míry. V asijsko-pacifickém regionu chtějí USA především obklíčit Čínu. Těžko však budou Vietnam a Indie s nimi vážně rozvíjet vojenskou a politickou spolupráci. Indie na tyto plány rozhodně nepřistoupí.

Uskupení BRICS určitě děsí celý Západ. Je to společenství všech největších nezápadních zemí, kterým nevyhovuje monopol Západu v hospodářském a politickém systému. Z tohoto důvodu se v USA činí veškerá opatření k omezení možností BRICS. Dnes je věc nejasná jen u Brazílie.

V BRICS je nejdůležitější strategický trojúhelník Rusko – Indie – Čína. Tři největší země jsou propojeny stejnými úkoly a cíli v globálních otázkách. Jsou si blízké v postoji ke světovému politickému komplexu. Především zde je základna.

BRICS a další kolektivní formáty, které vytvořily některé země ŠOS, jsou do značné míry orientované tak, aby samostatně v rámci kolektivu rozhodovaly záležitosti regionů. V ŠOS je jasné ustanovení o zadržování nadměrně jednopolárního světa. Daří se to. Jde to s pády a vzestupy, ale jde a bude pokračovat.
 

Vietnam navrhuje Rusku návrat do Cam Ranh

Co musí Rusko udělat?

Pro Rusko jsou Vietnam i Indie důležitými partnery. Ohledně vojenských a politických vazeb Ruska s Indií bylo mnoho pesimistických hodnocení. Nic nebezpečného v tom není. Indie je hlavní odběratel ruských zbraní, přičemž objem nákupu stále roste. Ovšem pokud USA odstraní všechny bariéry na nákup zbraní Indií, může se zde ruský podíl snížit.

Stejně tak s Vietnamem. Nyní navrhl vietnamský velvyslanec Rusku vrátit se do Cam Ranh. Rusko užívá Cam Ranh pro zásobování svých válečných lodí a bombardérů. Loni žádali Američané po Vietnamu, aby tuto základnu uzavřel. Prý tam moc často létají ruské bombardéry. Vietnam jim nevyhověl.

Vojenská, politická a hospodářská spolupráce USA se zeměmi Asijsko-pacifického regionu bude pokračovat, ale to vůbec neznamená, že se z těchto zemí stanou jejich stoprocentní partneři.

Rusko se už stalo protiváhou jednopolárnímu světu a dominanci USA, které se snaží bezostyšně míchat do vnitřních záležitostí jiných zemí a do regionálního poměru sil. Podle A. Salického se jim čelí dostatečně jasně a otevřeně. Takový postoj vyvolává, krom jiného, uznání mnohých veřejných činitelů nejen v zemích BRICS, ale i v Evropě a samotných USA. Je to naprosto patřičný postoj Ruska. V této pevné politice je potřeba pokračovat.

Převzato z Pravda.ru
http://www.pravda.ru/world/30-05-2016/1302212-lunev-0/

***

Polsko: politické represe, vězení, prohlídky

Ljubov Ljulko, Jurij Kondratěv
31. května 2016
 
V Polsku provedli prohlídky v kanceláři i v domech členů vedení strany Smena kvůli obvinění ze špionáže ve prospěch Ruska. Předseda Mateusz Piskorski byl zatčen. Strana byla založena loni a zasazuje se o vystoupení Polska z NATO a o vybudování nového eurasijského protipólu sil globálního rozsahu. O situaci promluvil Conrad Renkas, odborník Evropského geopolitického výzkumného centra.
Pracovníci Agentury vnitřní bezpečnosti Polska (polská kontrarozvědka) udělali šťáry u některých novinářů a aktivistů Smeny i dalších nezávislých organizací. Sebrali dokumenty, elektronické nosiče a počítače. Je to represe vyvolaná negativním vztahem k Rusku. Slídili také v kancelářích dalších opozičních stran a Výboru nezávislých ukrajinských organizací, které nepodporují kyjevskou vládu. Je to očividná politická represe. Polská vláda zřejmě hodlá podrobit represím všechny její politické protivníky.
 
Co je to špionáž ve prospěch Ruska?

Především je to naprostá lež. Už před několika měsíci udělala něco podobného polská vláda ruskému novináři v Polsku. A před půl druhým rokem, v době před komunálními volbami, vyhlásili pracovníci bezpečnosti oficiálně, že nezávislí kandidáti jsou ruští špioni. To je také součást politického boje. Všechny nezávislé organizace, internetové portály – všichni, kteří nechtějí NATO, EU a Washington, jsou polskou propagandou označováni za ruské agenty. Je to naprostá lež.

Jakou stranou je strana Smena?

Smena vznikla v únoru roku 2015, ale dosud není registrovaná. Polský soud ji jakožto opoziční odmítl registrovat. To je příznačné. Smena se staví proti všemu, co se v Polsku stalo v posledních 25 až 27 letech. Vystupuje proti kolonizaci Polska Washingtonem a EU a proti politice hospodářské závislosti. Kvůli závislosti Varšavy slouží polská vláda Washingtonu na Východě, především v dialozích s Ukrajinou, Běloruskem a Ruskem.

Proč připadá Smena polské vládě tak nebezpečná?


Ve skutečnosti je pro Polsko a polský národ nebezpečím vláda země. Nechrání polské zájmy, ale zájmy Washingtonu, jestliže následuje záměry Berlína. Obviňování těch, kteří hájí národní zájmy Polska, utvrzují mnohá polská media i politici polského parlamentu. V polském sejmu se již mnohokrát hovořilo o tom, že Polsko nepotřebuje armádu.

Takoví politici, jako jsou Antoni Macierewicz a Andrzej Duda, jsou pro Polsko velkým nebezpečím. Svou politikou pracují pro válku a zničení polského národa.

V Polsku začala výstavba systému PRO, komplexní stanice, která bude vypouštět protirakety.

V Polsku vystupuje mnoho organizací a asociací proti výstavbě uvedené základny, proti vojskům a raketám v naší zemi. Organizovali jsme velké demonstrace a manifestace. Jsme přesvědčeni, že vyšetřování, věznění a další represe jsou odpovědí polské vlády na jednání opozice, na její protest proti NATO a politice Washingtonu.

Jak se Poláci staví proti sovětskému vojáku, který osvobozoval Polsko?
Proč se boří památníky?

To není záležitost polského lidu, tak barbarsky jedná polská vláda. Nedávno jsme se účastnili položení květů k památníku polských partyzánů a sovětských vojáků, kteří padli v bitvě s nacisty a banderovci. Mezi účastníky byli veteráni i mladí.

Polský lid nechce mít nic společného s částí polského politického establishmentu a s jeho propagandou. Pamatujeme si, vděčíme ruskému lidu a dalším národům Sovětského svazu. Sovětští vojáci nám přinesli svobodu a možnost společně bojovat proti fašistům.

Převzato z Pravda.ru
http://www.pravda.ru/world/europe/easteurope/31-05-2016/1301941-renkas-0/


***

RPG hry Merkelové

Proč jsou v EU nespokojeni s vůdcovstvím Berlína
Xenija Melnikova
2.6.2016


Mnohé země dříve vyžadovaly posílit postavení Berlína, nyní reptají proti jeho rozhodnutí. Otázkou je, s čím nejsou členové EU spokojeni, a zda existuje alternativa k německé dominanci.

Noviny Financial Times upozorňují, že v poslední době jsou členové EU k politice Berlína ostražití a že jedním z hlavních problémů je to, že je Německo příliš silné a ostatní země EU příliš slabé. Paříž i Londýn, donedávna Berlínu rovnocenné, své postavení vůči němu vzdaly. Francii trýzní vnitřní problémy a Velká Británie má určitou snahu EU opustit. Berlín se stal politickým hlavním městem Evropy a odsunul do pozadí nejen Paříž a Londýn, ale i Brusel.
 
Krize, sankce a ukázkový výprask
Možnost Berlína tvrdě prosazovat svá rozhodnutí se partnerům v EU názorně ukázala v době kyperské finanční krize. Tehdy Německo donutilo Kypr zcela změnit svůj hospodářský model, mnozí to nazvali výprask. Merkelová se předvedla jako neústupný vůdce SRN i v době řecké krize. Ona a němečtí bankéři dokázali zlomit odpor premiéra Tsiprase a vnutit mu svou vůli.

Země Jižní Evropy se špatnými hospodářskými poměry pozorovaly, co se děje, a obávaly se, že mohou dopadnout stejně. Berlínský diktát, vyžadující od oslabených Jižanů utáhnout si opasky, vyvolává mezi nimi stále silnější podráždění. Země jako Řecko nebo Maďarsko by dávno rušily omezující opatření, jsou však příliš slabé na to, aby se mohly Berlínu vzepřít. Přitom jsou jednostranným německým vůdcovstvím rozhořčeny i země, které tradičně Berlín podporují. Ministr zahraničních věcí Lucemburska Jean Asselborn nedávno uvedl: „Německo nemůže samo rozhodovat, jaký ekonomický model si zvolí ostatní země EU.

Mnohé země EU jsou přesvědčeny, že Německo vede unii nikoliv pro kolektivní zájem evropské rodiny, ale výhradně pro zájmy SRN, zejména německého byznysu. Berlín uměle podporuje slabé euro a režim tvrdé ekonomiky v Řecku, ale členství Athén v EU udržuje. Je to výhodné pro exportní německou ekonomiku. Dalším příkladem je postoj Německa k TTIP. Berlín v rámci EU tuto dohodu protlačuje, neboť vyhovuje zájmům německého byznysu, zaměřeného na severoamerické trhy. Francii a Itálii dohoda nevyhovuje.
 
Migrační odezva

Pro pochopení podstaty situace s běženci je třeba si uvědomit, že se Německo nachází v centru Evropy. Podle existujících pravidel jsou běženci a migranti problémem pro zemi vstupu. Tam se musí vláda zabývat otázkami jejich statusu, atd. Prosazováním politiky otevřených dveří Berlín počítal s tím, že z chaotického Blízkého východu budou utíkat nejen nevzdělaní uchazeči o lepší život, kteří budou v EU dostávat podporu, ale i kvalifikovaní zástupci střední třídy. Chudí migranti budou přijíždět přes Středozemní moře do Řecka a Itálie, ale ti bohatší se budou dopravovat letadly přímo do Německa. Znamená to, že Německo slízne smetanu (i když ne tak docela) a problematická část zůstane na krku ostatním evropským státům.

Berlín mnohokrát vyhlásil, že migranti jsou problém všech a tedy musí část břemene nést i ti, kterým není politika otevřených dveří po chuti. K tomu byl vypracován plán kvót. Toto řešení nebylo přijato jednomyslně, ale většinou hlasů, a členské země EU z východní a střední Evropy se vzbouřily a odmítly kvóty plnit. Některé země EU navíc posílily pohraniční kontroly a tak zpochybnily základní princip evropské integrace – svobodu pohybu. Vina za to se přikládá Berlínu.
 

Nepřesvědčivý, ale bezalternativní vůdce
Dříve byla SRN v postavení hospodářské lokomotivy EU a nyní na sebe musela vzít i politické vedení. V něm se necítí příliš jistě. Po dvou světových válkách bylo Německo zbaveno politických ambicí celosvětového rozměru. Dlouho se jelo podle vzorce: Paříž – politický vůdce Evropy, Berlín – vůdce hospodářský. Jenže dnes se Francie nedokáže vypořádat ani se svými vlastními problémy, natož s evropskými. Německo přebralo i vedení politické.

Němci nemají vůdcovskou obratnost, nějak se bojí, čehož podstata tkví v jejich neblahých historických zkušenostech. Jakékoliv snahy o hegemonii povedou v EU ke konfliktům, což bude vyvolávat další odpor ostatních zemí a povede to k rozhoupání celého evropského systému. Jeden z názorů odborníků je takový, že se Němci cítí nepohodlně, asi by dominantní být nechtěli. Momentální ambice Berlína vzbuzují v Evropě již pozapomenuté obavy.

Nehledě na všechno, co zde bylo řečeno, nejsou k německé dominanci žádné alternativy. Vedoucí postavení Berlína je způsobeno objektivními příčinami – ekonomickou silou SRN a absencí konkurentů. Dokud se situace nezmění (a předpoklady k tomu zatím nejsou), bude se postavení Německa, jakožto evropského hegemona, pouze upevňovat.

Převzato z Lenta.ru
https://lenta.ru/articles/2016/06/02/german_leadership/

26 komentářů :

 1. JJ-Eu -IV. říše národa německého.

  OdpovědětVymazat
 2. Amíci jsou na huntě

  OdpovědětVymazat
 3. Všichni jsme na huntě. Když otevřu internet, mám stoprocentní jistotu, že budu číst válečný sračky, kdo koho ohrožuje, kde kdo koho zabil, autonehody,střílení - ono se v celým tom širokým světě neděje nic pozitivního, co by stálo mediálním krysám za to vyhrabávat a psát o tom? Dneska, když se někdomu náhodou podaří nachomejtnout se k úmrtí na ulici, rvačce, nebo bestiální vraždě, týrání dětí či zvířete - proč by měl přivolávat pomoc, nebo zakročit? Naopak - začne fotit o sto péro a pak fotky prodá svinskýmu bulváru. Bulváří se pak o to rvou a přihazujou peníze za brutální šoky! Takovej Kramný vydělal na smrti svý ženy a holčičky od bulváru balík! Vždyť už je to všechno odporný! Do prdele - proto jsou lidi takoví všiváci zkažení - zkazila je prodejná mediální břečka - dnes novinář, to je jako kurva. Jakoukoliv perverzi za příslušný peníze. Co se z lidí stalo? Zajímá nás jenom válečnej a jinej morbidní hnus, zatímco k jiným článkům bychom asi nediskutovali a reklamní agentury by to neocenily? I to je hnus - že lidi reagujou jen na hnus, tak co tedy chceme - klid k životu, klid pro starý rodiče, děti, a vnuky, mír, a normální žití, nebo se babrat dnes a denně v hnoji a strachu? Napadlo mne, že bychom asi chtěli klid a mír, ale každodenní počtení o tom, jak jinde lidi trpí a jsou ubíjeni, každodenní porci hnusíku v novinách, kterej se nás naštěstí netýká, ale to čtení, to je holt vzrůšo! Dnešní společnost -samej psychouš.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A která coura vyprdla na svět tebe - znáš ji? Poznals ji vůbec? Budeš někde - až tě konečně zavřou do blázince nebo do kriminálu až někomu ublížíš ( mimochodem to co předvádíš, patří do kategorie nebezpečné vyhrožování s příslušnou trestní sazbou) - tak budeš někde líčit, jak tě od dětství doma trýznili a strýc zneužíval, jak tě deptali, a budeš fintit nepříčetnost? Že jsi nepříčetnej, to je evidentní už tady - takový věci, co píšeš ty, by normální člověk nepsal.

   Vymazat
  2. Annonym 19:10 - Troll - typ GRAMOFON - řešení, počkat, až se mu zlomí jehla.

   Vymazat
  3. To je tapeta! Chycht! jsem kočička.kotě! Vzpomínáš, buzno, Tenkrát na Novinkách! BlbČehýnek a spol?:))))

   Vymazat
  4. K nesnadný smrti odsouzený rudý Dvořákovic prase se leklo a mazalo jak židácká coura při setkání s Jehovou! :))) Stejně ti vomeju ten tvůj škaredej židáckej xicht vopičáku komoušskej kyselinou nad hajzlem a spláchnu, abys přestal strašit malý děti:)))

   Vymazat
  5. Zde zas cenzůruje to vlastenci k nesnadný smrti odsouzený rudý a vobřezaný Dvořákovic hovado, který při střetu s Pravdou maže jak židácká coura při setkání s Ben Gurionem a bolševická s Uljanovem! :))) Stejně mu, vopičákoj komoušskýmu, už brzo vomeju ten jeho škaredej židáckej xicht kyselinou nad hajzlem a spláchnu, aby přestal strašit malý děti:)))

   Vymazat
 4. (Jak se Poláci staví proti sovětskému vojáku, který osvobozoval Polsko?
  Proč se boří památníky?) Je pravdou,že SSSR Polsko nejdříve okupovalo,pak osvobozovalo potom znova okupovalo.Katyňský masakr je dosud aktuální(i pro nedávný pád letadla) a tak proč se tomu kdo diví.Poláci mají svojí hrdost a to co bylo importováno z Ruska stálo dost životů v Polsku

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsi opsal od svého vzoru Josefa Goebbelse? Celá Katyň byla jen tzv, Nordická lest Goebbelse a amerických lokajů ! Naopak II.sv. válku začali Poláci přepadením vysílače v Glivicích, to tvrdil Goebbels také a ty mu přece věříš !!

   Vymazat
  2. Tak to není! Poláci bejvávali Slovani, spolu s námi a Rusy porazili zločinný Drang nach Osten u Grunwaldu v roce 1410. Pak ale se stal průser! Na polskej trůn se dostal papeženskej agent - jistej Báthory z Uher. No a ten slíbil papeži že Rusko položí Římu k nohám! Zorganizoval kulišárnu s Otrepkevem a pak ještě dvěma dalšími darebáky, tzv. Lžidimitriji. Ti už i bydleli v Kremlu, už tam byli nakvartýrovaný, ale pak lid poznal, že jde o šupáky římský a ne Slovany a tak je zabil a vyhnal. Oni ale ovládli pohraničí - tzv- ukrajinu a taky Bílou a Červenou Rus. Tam řádili jak vzteklý, ale lid je nechtěl. Museli na to jít podvodem a založili tzv. uniatsku církev, která se tváří jako pravoslavná, ale poslouchá papeže v Říme. Nakonec jim carové přec jen nakopali prdel a ze země je hnali - 1670 - Andruševo uznalo že Kyjev je Rusko!! Dnes najednou se tam zas papeženci serou! Nakonec Káča Veliká s Velkým Fricem a naší Mařenou Terezií usoudili, že tak všiváckej stát nemá právo na existenci, páč oni potřebovali pevnej stát bez jezuitů a strkání papežskýho frňáku do svých věcí a Polsko bylo bohužel rejdištěm jezuitů a jiných papeženců. Tak se část Polska stala součástí Ruského impéria. Po židáctvem rozpoutaný WWI. se zrodil z nenávsiti staleté a falešné ideologie sarmatismu nový, jak správně napsal pan Vrba, nekalý polský stát. Naštěstí jeho ničemná existence byla včas ukončena rapallskými odpůrci versaillského siokomplotu.

   Vymazat
  3. K nesnadný smrti odsouzený rudý Dvořákovic prase se leklo a mazalo jak židácká coura při setkání s Jehovou! :))) Stejně ti vomeju ten tvůj škaredej židáckej xicht vopičáku komoušskej kyselinou nad hajzlem a spláchnu, abys přestal strašit malý děti:)))

   Vymazat
  4. Co tady smrdíš žumpo 6:49. Táhni mezi své a drž se od slušných lidí dál.

   Vymazat
  5. Zde zas cenzůruje to vlastenci k nesnadný smrti odsouzený rudý a vobřezaný Dvořákovic hovado, který při střetu s Pravdou maže jak židácká coura při setkání s Ben Gurionem a bolševická s Uljanovem! :))) Stejně mu, vopičákoj komoušskýmu, už brzo vomeju ten jeho škaredej židáckej xicht kyselinou nad hajzlem a spláchnu, aby přestal strašit malý děti:)))

   Vymazat
 5. Heroute jseš vůl.Mám určité vazby na Polsko(rodina) a vím dost co si poláci prožili.Katyň je ostuda Stalina stejně jako tvoje neznalost

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Katyn byla v pořádku. Šlo o výkon rozsudku nad pilsudčickými zločinci. Prostí vojáci a poddůstojníci byl propuštěni a později tvořily velkou část Andersovců i Beringovců. Jen ti vrazi kteří již v roce 1920 byli v armádě a podíleli se na masakrech zajatců z Rudé armády byli po právu popraveni ...

   Vymazat
  2. Jak se ukazuje vždycky po desítkách let - vždycky všechno bylo jinak. V přítomnosti se vždycky jenom lže - až následující generace, po smrti těch předchozích, se v tom nimrají, ledacos zjistí, moc věcí se vyfabuluje, jak je momentálně potřeba, válečné romány se píší a tváří se jako pravdivé, ale dvě třetiny jsou vyfabulované, přesto to lidi -hlavně chlapi - hltají. Neexistuje literatura faktu - ve všem se zkresluje a fabuluje. Čili - o Katyni se neví nic. Nikdo neví nic. Ale namísto, aby se hledělo do budoucnosti, neustále se někdo potřebuje babrat v minulosti, a podle toho pak ta budoucnost vypadá. Je skutečně nutné se neustále babrat v minulosti? Ani pamětníci nevědí nic přesně - všechno jsou jen blafy a žvásty. Proč jen to lidi pořád tak baví? To už je nějaká nemoc. Televize je také samá válka, válčení, a násilí, trýznění a ponižování, to samé literatura - co je na tom pořád tak zábavného - ono je zabíjení zábava? Tak budeme zabíjet zvířata - třeba psy! Budeme pořádat zápasy psů a kohoutů jako primitivové - zabíjení lidí je zrovna tak primitivní a ještě víc. To už je horší než živočišný pudy - to je duševní zhýralost a perverze. Lidi asi málo makají a dřou. Chtělo by to dřít od rána do noci, padnout na postel a znovu - pak snad by se lidi přestali duchovně nudit a hledat pokleslou zábavu v zabíjení.

   Vymazat
  3. Když se tak vyznáš v historii Polska, tak musíš vědět, že Pšonci se paktovali s Hitlerem už od roku 1934 a také s ním se podíleli na dělení Československa!! A kyž tolik věříš Goebbelsovi, tak musíš věřit , že válku začali Poláci sprostým přepadením vysílačky v Gliwic v Německu ! Tak jako se před válkou polská polofašistická vláda paktovali s Hitlerem , tak to dnes dělá i dnešní vláda s USA !!

   Vymazat
  4. OD Poláků raději dál. Je to národ křiváků.

   Vymazat
 6. 19:53 Já tebou souhlasím,že by se mělo jít dál a nebabrat se v minulosti,jenže se nemá zapomínat.

  OdpovědětVymazat
 7. Heroute i Stalin se paktoval s Hitlerem.Paktovala se celá Evropa i svět,jenže Polsko nenapadlo SSSR,takže nekecej.USA před WWII bylo v izolaci a je jasný kam směřuješ.Goebbls není můj idol,zato ty jseš zblblej kremelskej poskok

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Herout má pravdu, na rozdíl od 21:00, který všechno demagogicky převrací. Polsko se paktovalo s Hitlerem proti SSSR daleko dřív. Stalin až v roce 1939, když už nebylo sbití. Nadávat někomu do "kremelských poskoků" může jen ten, kdo v diskusi nemá argumenty, hlavu má zatemněnou a je celý ideologicky předpojatý, jako bývali kdysi stalinisti, a to jsi právě ty, rusofóbní demagogu! Jarda F.

   Vymazat
  2. 27. února 1920 bolševici soustředěním sil v prostoru Vilna jen varovali Pilsudskýho před možnou agresí! A ten si to vyložil jako důvod k preventivnímu úderu na Kyjev! Tak bacha na ty řeči! Polsko napadlo sovětské Rusko jako první!

   Vymazat
 8. Američani jen hledají spojence k tažení proti Rusku, po nastolení NWO, kde na vrcholu stanou globální vůdci, budou na tom pomahači i odpůrci NWO stejně.

  OdpovědětVymazat
 9. Zde zas cenzůruje to vlastenci k nesnadný smrti odsouzený rudý a vobřezaný Dvořákovic hovado, který při střetu s Pravdou maže jak židácká coura při setkání s Ben Gurionem a bolševická s Uljanovem! :))) Stejně mu, vopičákoj komoušskýmu, už brzo vomeju ten jeho škaredej židáckej xicht kyselinou nad hajzlem a spláchnu, aby přestal strašit malý děti:)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zde zas kydá ten svůj smradlavej ejakulát jeden už klasickej diskuzní čůrák, kterej smrděl léta na serveru Novinky, kde už ejakulovat nemůže, tak leze onanovat sem. Denně je tady ten duševní mrzák, a když mu jeho hleny smažou, vrací se ke starým článkům, kde mu smazání sice nehrozí,ale nikdo už si to tam nepřečte. Vlez na nové články mrzáku ubohej.

   Vymazat