Reklama

.

.

pátek 17. června 2016

Švýcarsko stahuje svou žádost o členství v EU!

Radek Rozvoral
16.6. 2016   Rukojmí
Švýcarsko podalo žádost o vstup do EU, respektive do tehdejšího Evropského společenství v roce 1992 a po čtyřiadvaceti letech již o členství v EU nestojí. Přímo k tomu ČTK píše:„Švýcarští politici již dlouho pohlíželi na žádost o členství jako o bezpředmětný dokument, který v současnosti nemá žádný politický význam. Podle německého serveru Spiegel Online ale rozhodnutí stáhnout žádost může působit jako symbolický signál v okamžiku, kdy vrcholí debata o vystoupení Británie z EU.“

Tím pádem dorazil ze Švýcarska jasný signál co si o současném členství v osmadvacítce tento stát, kde velice dobře funguje přímá demokracie na bázi referenda myslí. Je to pro Brusel krátce před referendem o vystoupení Velké Británie z Evropské unie další rána a oslabení pozice zastánců o setrvání.

Nigel Farage, který již několik let ve Velké Británii stojí v čele těch, kteří chtějí EU opustit, dělá se svou stranou UKIP v současné době skvělou práci, ve které mu velice dobře sekunduje bývalý starosta Londýna Boris Johnson. Ta práce je skvělá v tom, že už i průzkumy veřejného mínění musely náhle otočit ve prospěch zastánců Brexitu. Je to proto, že do referenda zbývá několik málo dní a takzvaná důvěryhodnost agentur je přeci jen nějakým způsobem sledována a jejich byznys na ní i přes některé chtěné omyly stojí. Ty omyly ale nesmějí být moc viditelné.


Za týden budeme chytřejší, jak to s těmi průzkumy opravdu bylo, ale zdá se, že zastánci Brexitu mají našlápnuto k vítězství. Pokud se to stane, bude to startovní výstřel i pro ostatní země k opuštění EU a pro velký zápis do evropské historie.

12 komentářů :

 1. Dělají dobře,když si chtějí zachovat svůj národ,stát,kultůru a především samostatnost!!Bohužel, naše zem je tak strašně zadlužená vůči EU,že nelze vlastně vystoupit!Kalousek nás řízeně úmyslně tak těžce zadlužil půjčkama aby se naše zem již nemohla stát samostatnou a nemohla couvnout!!Musíme poslušně stát v řadě mezi posledníma a držet jako prckové v EU hubu!!!Zadluženost nás vlastně svázala a omezila naši samostatnost!!Navíc máme v čele státu velice,velice slaboučkého ustrašeného premiéra mazánka Srábotku!Jsme přátelé v haj-zl.u.............

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zákulisní loutkovodiči používají k realizaci svých řídících procesů jak to řízení přímé - přes politiky, tak i to nepřímé - finance a dluh. Správně jste postřehl vazbu mezi dluhem a závislostí na rozhodování EU. Proto nám EU dává ráda dotace i na naprosto scestné projekty v řádu miliard euro, aby nás držela pěkně zkrátka. Párkrát dala jasně na vědomí, že může kdykoli požadovat část, nebo celou výši dotace zpět a není obrany ani úniku. Jsme ve stejným průseru jako ruští sportovci s dopingem. Co bylo pře pár lety bez problému a v naprostém pořádku, to je nyní důvodem k restrikcím. Nakonec se člověk ani nediví, že zubatá pleš neví, na kterou stranu se dříve klanět a komu foukat pod pytlík.

   Zmiňoval jste Kalouska jako toho, kdo stát horentně zadlužil. Já ještě doplním s.Paroubka. Jistě se pamatujete na jeho slova, abychom se nebáli půjček, protože se stejně nemusí vracet a následujícím rozvojem ekonomiky na jejich splácení budeme hravě mít. Nakonec jej charakterizuje i jeho vztah k úhradě pohledávky JUDr. Antlovi za vysouzení Obecního domu. On byl tehdy předsedou ČSSD a on šel k soudu s nadějí, že ČSSD nemusí platit. Zřejmě doufal, že soudy budou náchylné k ohnutí a vidění kauzy jeho optikou.

   To Anonymní 17. června 2016 15:01
   Něco funkčního rozbít umí každý boula a je to hned. Naopak něco funkčního a smysluplného vytvořit stojí fůru úsilí, peněz, omylů a chyb, aby se později zjistilo, že záměr nebyl dokonale promyšlen. Tento způsob práce charakterizuje politiku posledních 26 let. Bohužel ze stejné kategorie je i Vaše: "Po vystoupení VB, bude třeba využít příhodný čas k reformám EU. Pokud se to nepodaří, bude nejlepší také odejít.
   Odejít z EU, odejít z NATO, zavést vojenskou službu a přímou demokracii."
   Kéž by to bylo tak jednoduché!

   Mér s vámi!
   Ferro

   Vymazat
 2. Anonymní17. června 2016 14:29
  Milý anonyme, nezoufej. Zadlužení VB je 68,5%HDP, zadlužení Česka 32,8%HDP. http://www.finance.cz/zpravy/finance/262073-zadluzenost-zemi-ve-svete/
  Nemusíme poslušně stát v řadě a držet hubu. Zvláště jako V4, máme v EU dost silnou pozici. Po vystoupení VB, bude třeba využít příhodný čas k reformám EU. Pokud se to nepodaří, bude nejlepší také odejít.
  Odejít z EU, odejít z NATO, zavést vojenskou službu a přímou demokracii.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono nejde o zadlužení, ale spíše o to, kdo všechno a odkud drží kapitál v naší ubohé rozprodané zemičce.
   Sims.

   Vymazat
 3. Kdiby Švícarsko nebilo trezorem,tak dávno bi v té zemi probiěhl pd kuratelov neziskovek majdan a po nem mejdam jako v celé zdegenerované Europe a já a ostatní mládež veškrno kaloskové generace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten pravopis si příště odpusťte, nápodoba je silné sociální učení a když to po Vás bude číst nějaký absolvent dnešního vzdělávacího systému, tak si může myslet, že je to pravopisně správně.
   Sims.

   Vymazat
  2. Taky nevím, co za pitomce může takhle psát. Chce být vtipný, ale je trapný, bude to ještě děcko, alespoň mentálně:o)

   Vymazat
 4. EU=bruselsko-americký vězenský tábor Guantanámo!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Švajc je ve zvláštním režimu, protože tam má smetánka nafufněný úspory.

  Škoda a Necid jsou borci. Ta penalta, to byla rána jak z děla.

  OdpovědětVymazat
 6. Oopravdu nevidím důvod, proč by Švýcaři do EU lezli. Co nás to bude stát úsilí, aby jsme z nĕj taky vypadli...Kdyby policajt amík nedržel Maďary u krku, tak už tam dávno nejsou! A jiní?

  OdpovědětVymazat
 7. Doufejme, že Britská Aurora vystřelí!!!

  OdpovědětVymazat
 8. A vůbec se netěšte, že budete moudřejší, jenom vás mohou ukonejšit zmanipulované volby. Vůbec nevíte s kým máte tu čest.

  OdpovědětVymazat