Reklama

.

.

čtvrtek 23. června 2016

Sýrie – Ruský překvapivý útok prolomil Kerryho zdržovací taktiku

MoA
23.6.2016 Zvědavec a GlobalResearch

USA nejsou ochotny zastavit válku proti Sýrii a vyřešit věc u vyjednávacího stolu. Chtějí splnit 100% svých požadavků, rozpustit syrskou vládu a stát a dosadit v Sýrii americkou loutkovou správu.

 
Po započetí příměří v Sýrii na konci února Obama porušil svůj slib oddělit USA podporované „umírněné vzbouřence“ od Al-Kajdy. V dubnu USA podporovaní ozbrojenci, Talibanu podobná Ahrar al Sham a Al-Kajda, spojili síly v útoku na syrskou vládu na jihu Aleppa. Americké loutky porušili příměří.

Dvě rezoluce OSN požadovaly, aby se s Al-Kajdou v Sýrii válčilo děj se co děj. Ale USA nejméně dvakrát požádaly Rusko, aby Al-Kajdu nebombardovalo. Trvají na tom, podvodně, že nemohou oddělit své „umírněnce“ od Al-Kajdy a že na Al-Kajdu nelze útočit, protože by byli zasaženi rovněž „umírnění“ přátelé.
Ruský ministr zahraničí mluvil s Kerrym o této záležitosti mnohokrát. Ale jedinou reakcí, kterou obdržel, byly požadavky na další zastavení bombardování. Mezitím Al-Kajda a „umírněnci“ nadále porušovali příměří a útočili na síly syrské vlády.
Po téměř čtyřech měsících Kerry stále trvá na tom, že USA potřebují ještě více času na požadované oddělení svých loutek od sil Al-Kajdy. Ministr zahraničí Lavrov nedávno na Mezinárodním ekonomickém fóru v Petrohradě vyjádřil konsternaci ruské vlády:
„Američané nyní říkají, že nejsou schopni odsunout 'hodné' příslušníky opozice z pozic držených frontou al-Nusra a že budou potřebovat další dva až tři měsíce. Mám dojem, že se zde hraje nějaká hra a že možná chtějí udržet al-Nusru v jisté formě a později ji použít ke svržení (Assadova) režimu“.
Pohár přetekl a poslední požadavek Kerryho na další tříměsíční přestávku v útocích na Al-Kajdu byl poslední kapkou. Rusko nyní zareagovalo zasažením USA tam, kde to neočekávaly:
Ruská vojenská letadla zasáhla počátkem tohoto týdne Pentagonem podporované syrské ozbrojence v rámci řady útoků, bez ohledu na několik varování od amerických velitelů týkajících se toho, co američtí vojenští představitelé označili za nejprovokativnější čin od chvíle, kdy vzdušná kampaň Moskvy v Sýrii vloni začala. Nálety zasáhly základnu blízko jordánské hranice, daleko od oblastí, kde byli Rusové aktivní dříve, a cílem byly USA podporované síly bojující s ozbrojenci Islámského státu.

K těmto posledním útokům došlo na druhém konci země, než probíhají obvyklé ruské operace, v okolí Tanf, města poblíž syrských hranic s Jordánskem a Irákem.

Ruský útok zasáhl malou základnu ozbrojenců určenou pro umístění sil a vybavení, v pusté a neobydlené oblasti u hranic. Bylo tam asi 180 ozbrojenců, jako součást programu Pentagonu na výcvik bojovníků proti Islámskému státu.
Po prvním zásahu ozbrojenci zavolali americké velitelství v Kataru, kde Pentagon organizuje denní vzdušnou válku proti Islámskému státu.
Dorazila americká letadla a ruská odletěla. Americká letadla odlétla dotankovat, ruská letadla se vrátila a zaútočila opět. Údajně byli zabiti dva američtí loutkoví bojovníci a 18 jich bylo zraněno.

Dnes dopoledne proběhl další nálet na stejný cíl.
Nešlo o náhodu, ale o dobře naplánovanou operaci, a reakce ruského mluvčího činí záměr jasným.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov páteční útok potvrdil a řekl reportérům, že bylo ze vzduchu obtížné rozlišit jednotlivé skupiny ozbrojenců.

Překlad: „Když nemůžete oddělit své síly od sil Al-Kajdy a vyčlenit a určit výlučně 'umírněné' zóny, nemůžeme to udělat ani my.

Síly poblíž Tanf jsou podporovány americkým dělostřelectvem z Jordánska a letectvem přes Irák. Britské a jordánské jednotky zvláštních operací jsou součástí pozemní složky (a pravděpodobně tvoří většinu „syrských“ bojovníků). Žádná Al-Kajda tam není. Rusové to vědí velmi dobře. Ale chtěli dát jasně najevo, že buď bude oddělení všude, nebo oddělení nikde. Od této chvíle až do okamžiku, kdy je USA jasně oddělí od Al-Kajdy, budou všechny USA podporované síly napadány šmahem kdekoliv a kdykoliv. (Syrští Kurdové bojující s Islámským státem za americké podpory jsou však jiný příběh).
Pentagon nechce žádné další srážky se syrskou vládou nebo s Ruskem. Chce bojovat s Islámským státem a nenávidí CIA kvůli její spolupráci s Al-Kajdou a dalšími džihádistickými elementy. Ale Johnu Brennanovi, saúdskému operativci a šéfovi CIA, se, zdá se, stále dostává Obamova sluchu. Ale co může Obama nyní dělat? Sestřelit ruské letadlo a tím ohrozit jakéhokoliv amerického pilota letícího nad Sýrií nebo blízko ruských hranic? Riskovat válku s Ruskem? Opravdu?

Ruský zásah poblíž Tanf byl jasným překvapením. Rusově opět načapali Washington nepřipraven. Vzkaz Obamově vládě je jasný: „Již žádná zdržování a matení. Oddělíte své umírněnce TEĎ, nebo všechna vaše aktiva v Sýrii budou šťavnatými cíli ruského letectva.

Ruské zásahy v Tanf a zasažení tamních amerických loutek mají další kladnou stránku. USA plánovaly přesunout tyto síly na sever k Deir Ezzor a porazit Islámský stát v tomto městě. Nakonec by v jihovýchodní Sýrii a západním Iráku byl zřízen „sunitský subjekt“ pod americkou kontrolou. Sýrie by byla rozdělena.
Syrská vláda a její spojenci to neumožní. Je naplánována velká operace na osvobození Deir Ezzor od okupace Islámským státem. Několik set syrských vojáků drželo izolované letiště v Deir Ezzor proti mnoha neúspěšným útokům Islámského státu. Tyto jednotky dostaly nedávno posily od syrské armády a Hizballahu. Přijde velká bitva. Deir Ezzor může být osvobozen během několika příštích měsíců. Jakékoliv americké plány na nějaký východosyrský subjekt jsou zcela nerealistické, pokud se svého největšího města dokáže zmocnit syrská vláda a udržet ho.

Zdržovací taktika Obamovy vlády bude muset nyní skončit. Rusko se již nebude zdráhat a dívat se, jak USA sabotují příměří a podporují Al-Kajdu.
S jakým krokem přijdou USA dále?

Syria – Russian Surprise Attack Blows Up Kerry’s Delaying Tactic vyšel 18. června 2016 na Global Research. Překlad v ceně 390 Kč Zvědavec.

8 komentářů :

 1. presne tak treba ich bombardovat lebo potom nam to tu posielaju do EU ako utecencov a v SYRII tam rezali hlavy ludom toto caka aj Europu. Syrska vlada a SPOJENEC RUSKO musi zastavit AMERICKYCH rezacov hlav(umiernenu opoziciu)

  OdpovědětVymazat
 2. Celé to jednání bylo jen jako přestávka pro dozbrojení a zorganizování dalších teroristických skupin proti
  suverení Syrské armádě a suverenímu státu v čele s
  Asadem. Stejnou taktiku použili ti za--ranci na Ukrajině.
  Američané táhněte domů. Tedy do toho domova v kterém
  jste zmasakrovali původní obyvatelstvo v rámci mírové
  mise.

  OdpovědětVymazat
 3. Karel Novotný23. června 2016 9:33

  Co tam vlastně američané dělají. Kdo jim dovolil vstup na území svrchovaného státu a zřizování tam základen?

  OdpovědětVymazat
 4. Bohužel amerikáni mají zakódovano, že řídí celý svět.Evropa je podporuje,protože nechávají u vesla neumětely, ktéří kromě vidiny amerického zadku nic neumí a ovčané v Evropě, kromě poznámek v diskuzi nic nedělají, tak jim to vychází.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co ocekavas kamo?!...Nejucinnejsi "diskusni" argunenty jsou molotovovy koktejly,dlazebni kostky,zelezne trubky,retezy,puncochace z maticema,lahve...
   Vsechno nezavazne "argumenty"! Podle nejnovejsich zakonu EU muzou vlastnit zbrane jenom vojaci,policajti a teroriste. tak si v klidu sedni na bobek a premyslej,kam se pridas!...Nemel si se ucit Anglicky,-mel si se ucit strilet! Ted uz nebrec,uz ti to nepomuze ))).

   Vymazat
 5. Na vysledku toho leteckeho uderu je jasne videt,ze Rusove pouzivaji "umirnenou" munici! Podle dohody...Ted je patrne nechaji chvili v klidu nez ty opice seskupi sily a prostredky a budou cihat az tam Usakove poslou svy lidi.Britanikove a frantici tam taky poslou svy zmrdy. Pak tam prileti pod clonou REB holubice miru s plochou drahou letu a vymazou je vsechny! A pak budou muset "zabojedi,cameronove a Ciavove " zduvodnovat doma pozustalym,proc tam byli jejich obcane...Pred volbami! Dobrej tah-Putin se nezaprel!Soucasne s tim nejak sikovne zaridi aby tam prileteli ty hovada s F-kami,Typhony a Miragami a udelaji jim na nebi "tmu". Nebudou moci letat bez pristroju,ani dotankovat tak se hezky poskladaj do pisecku. Samozrejme si zato budou moct sami ))). A aby se zas Rusum neprihodilo neco mimoradneho tak budou vcas mimo dosah. Hrat poker na takovem spinavym stole jak Syrie bezesporu je, je treba umet. Podvadet jako v barech na divokym zapade pujde stezi protoze rukavy jdou pod lokty!! Ted budou muset Jankeys ukazat jestli to umi i bez falesnych es v rukave a bez skrytejch deringereu. Ted stoji zakernej derringer proti klasickymu koltu .45 kteraj drzi v ruce Putin. To bude veselo!!! modlim se,aby nakej ten kus olova neprilitnul skrze ty SS zmrdy i sem , do Europy....

  OdpovědětVymazat
 6. Co všechno se děje ve světě, jen pro mamon malé skupiny.
  Řešení může přinést jen podnět od USSáků.
  Likvidace Sandersspolku.

  OdpovědětVymazat
 7. A ČR opakovaně posílala munici a zbraně Kurdům prostřednictvím USA.
  Je to všem doufám jasné.
  Mně to bylo jasné od počátku.
  Jsme také mezinárodní zločinci. Děda.

  OdpovědětVymazat